politika

Kedmi: První letadlo NATO nad Krymem bude okamžitě sestřeleno

Protiruské režimy v Gruzii, Moldavsku a na Ukrajině marně očekávají, že jim USA poskytnou přímou vojenskou podporu při konfrontaci s Moskvou.

Na internetovém kanálu «Iton Tv» to oznámil bývalý šéf izraelské speciální služby Nativ Jakov Kedmi.

“Podívejme se jak se vize amerických zájmů Bidena liší od Trumpa. Chystá se Biden zítra bojovat se Severní Koreou? Ne. Půjde do války s Íránem? Ne. Půjde bojovat za Ukrajinu? Ne. Pošle své lodě na podporu vojenské aliance Gruzie, Moldavska a Ukrajiny a americké torpédoborce ochránit gumové loďky těchto tří „světových námořních mocností“? Ne… Ne!

Jak řekl jeden idiot na Ukrajině:
Proč by neletěla americká letadla nad Krymem a Simferopolem. Toto je ukrajinské území.“ 

V Rusku řekli:
„Prosím. První letadlo NATO, které poletí do vzdušného prostoru Krymu, bude sestřeleno.“ 

Dnes ve skutečnosti se bude muset Biden podívat, na co má sílu a co může dělat, ale prozatím vše zastavili,“ řekl Kedmi.

Připomeneme, že dříve Rusko vyslalo dva strategické bombardéry Tu-22M3 schopné nést jaderné zbraně nad neutrální vody Černého moře v doprovodu stíhaček letectva a Asociace protivzdušné obrany Jižního vojenského okruhu. 

Let se shodoval nejen s odchodem dvou amerických torpédoborců “Donald Cook” a “Porter” z Černého moře (v regionu se pohybovaly od konce ledna), ale také s provokativními výzvami Kyjeva k zahájení leteckých operací NATO nad Krymem.

https://bit.ly/3rXWaJ2

sdílet na