Jen houšť a větší kapky

Soukupovu estrádu s Řeporyjcem a Hřibem jsem si nechal ujít. Barandov běžně nesleduju a večer většinou chci mít klid a ne si jitřit nervy nějakými osobními exhibicemi. Když jsem si přečetl včerejší diskusi, dodatečně jsem se podíval. A víte, že jsem vůbec nelitoval? 

Ano, Soukup nebyl připraven na to, co se stalo. Novotný si v podstatě ovládl prostor pro sebe, Hřib byl arogantní jako vždycky a Soukup se nechal vmanipulovat do přisouzené role, kdy Řeporyjcovi vlastně ještě pomáhal. Ale jinak to bylo úplně dokonalé. 

V této republice je ještě pořád hodně lidí, kteří Novotného neznali. Soukup jim ho přinesl na talíři.

Dokonce i můj tatínek se o celém extempóre zmínil. Vlastně to pro něj bylo podobné překvapení, jako když se kdysi od Zemana dozvěděl, co znamená česky Pussy Riot. Teď měl možnost naživo vidět řeporyjského starostu i pražského primátora v celé nádheře se vším všudy. 

Nebylo to v  České televizi, která podobná vystoupení vždycky učeše. Ve zpravodajství tam všichni zpřátelení politici mluví za všech okolností slušně, i kdyby se dala najít jen jedna jediná věta. V české televizi Novotný nikdy nenadává a neprovokuje. Maximálně tak Rusko. To se může. Hřib je v České televizi jak po školení u Špačka. Těžko si o něm uděláte obrázek. 

Soukup to možná nezvládl, ale celý národ viděl Novotného i Hřibovo pravé já. Jak si podávají Foldynu, jak jsou hnusní ba odporní. Jak je proti nim Foldyna i Luzar vlastně úplně normální.
Nebetyčná arogance z toho jen stříkala. 

Čím déle jsem se na to koukal, tím víc jsem měl pocit, že si je snad Babiš platí zlatem. I kdyby se guru Mára snažil od rána do večera, nikdy by nesehnal tak dokonalý materiál. Přidejte k tomu ještě mladého Koláře a máte trio, které Andrejovi vyhraje volby do konce života a možná i po smrti. 

Kdybych byl Babiš (a nebo ČSSD a nebo komunisti), tak mi vlastně jen stačí poukazovat na tři věci: 

1. Řeporyjec Novotný = ODS

2. Hřib = Piráti

3. Kolář = TOP09

Volby se neodehrávají jen v Praze, byť by si to mnohé hérečky tak přály. 80% voličů žije mimo velká města.
Po shlédnutí barandovského extempóre je to bude vysloveně nutit jít k volbám a hodit to komukoliv, ale hlavně někomu jinému. Novotný má navíc zájem stát se poslancem. Upřímně doufám, že se mu to podaří. Kdybych mohl, sám bych mu hodil hlas. 

Teď je to víceméně jedno. Do voleb je ještě pořád daleko. Až to bude blíž a vylezou nějaké necinknuté průzkumy pro volební a propagandistické štáby, tak to dojde i Fialovi. A fakt se moc těším, až se bude snažit nějak distancovat od chlapa, který má potenciál ODS znovu poslat na samé dno. 

Kalousek měl také dost rozumu alespoň na to, aby před volbami zalezl.
Od Koláře mladšího bych ale tolik sebezapření nečekal. 

O Hřibovi jsem psal už dávno, že pražský primátor je z podstaty věci strašně nevděčná funkce, která ve zpovykané Praze ničí volební preference kterékoliv strany. Bartoš jaksi také potřebuje voliče i z vesnice.
Jsem zvědav, jak jim vysvětlí, že s Hřibem zase nemá tak moc společného.

A když to vezmu kolem a kolem… před pár lety bylo těžké reagovat na výtky, že Zeman je vulgární a nechová se jako prezident. Člověk na nějaké vysvětlení musel jít od lesa, musel nějak zdůvodnit, že Zeman byl menší zlo a že ho volil se skřípajícími zuby. Každé vysvětlení bylo docela složité, že ho průměrný pravdoláskař nevydržel poslouchat. Dneska, když člověk slyší nadávku na Zemana, stačí odseknout: “Řeporyjec”.

Soukup nám dodal nový krásný materiál. 

To samé platí pro Hřiba. Pirátský program se v podstatě vytratil pod Hřibovou agendou boje proti pomníkům a když o tom tak uvažuju, kdy jste naposled slyšeli Bartoše mluvit o nějaké legalizaci trávy případně o legalizaci pirátského stahování filmů? Kdy jste slyšeli cokoliv o digitalizaci státní správy? Bartoš občas zanadává na Babiše, že špatně zvládá koronavirus, ale to mu nikdo nežere. Piráti = Hřib. 

Za sebe říkám jen houšť a větší kapky. Tohle přesně potřebujeme. Nikdo nedokáže člověka ztrapnit tak dobře, jako to dokáže on sám.  Soukup tam vlastně vůbec nemusel být. Já osobně to od Soukupa považuju za ďábelský počin. Pořad se předtáčel a on to pustil ven i když v podstatě nemusel. Větší službu národu udělat  nemohl i kdyby moderoval excelentně.  My jsme potřebovali vidět hvězdy ODS a Pirátů takhle. 

Tři čtvrtě kampaně za Babiše odpracovali jeho odpůrci. Márovi stačí, když to občas národu připomene. Vůbec se Babišovi nedivím, že do podobného duelu sám nikoho neposlal a zdá se že i Hamajda měl rozum, aby se mu nikdo z jeho miniČSSD nezasvinil od Novotného.

Díky Soukupe na nezvládnutý pořad. Už dlouho jsem se tak nepoučil i nepobavil zároveň. Už dlouho jsem neměl tolik krásných argumentů proti ODS i Pirátům. Už dlouho nikdo tak mocně nepracoval na definitivním konci liberální demokracie u nás. Po skončení tvého pořadu jsem tady vlastně přál oligarchickou dikaturu našeho Veĺkého Bociana. Přešlo mě to. Ale ještě pár takových pořadů a Andrej si klidně může nasadit svatováclavskou korunu a národ mu ještě zatleská. 

Já vím že dnes slavíme konec války a měl bych psát o ní. Vlastně jsem měl v hlavě text o tom, že se tu pomalu už chystá válka nová. Ale když jsem viděl ty dva tlučhuby, v mé duši se rozhostil hluboký mír.

Strach začnu mít, až se ODS zbaví toho bulvárního blbečka a do sněmovny nominuje dvacetileté vyžrané ranaře. Strach začnu mít, až se Kolář přestane schovávat na neznámém místě a začne organizovat nějakou obdobu SA.

Ale dokud tam budou N+K+H, jsem úplně klidný.  

Autor Vidlák
https://bit.ly/3fAwLji

sdíletj na