Roger Waters: Americká demokracie je podvod

Jeden ze zakladatelů rockové skupiny Pink Floyd, Roger Waters:

„Kdokoli vládne Americe se absolutně nezajímá o svobodu,
lidská práva a demokracii.“

Kritizuje politiku amerických úřadů. Vyjádřil názor, že ve skutečnosti v zemi vládnou lidé zastupující zájmy Wall Street a vojensko-průmyslového komplexu, kteří nebudou brát v úvahu zájmy obyčejných Američanů. 

Waters věří, že proti propagandě předních západních médií musí být postaveny skutečně pravdivé informace. 
Vysvětlil, proč by v tomto ohledu měl být podporován Julian Assange. Hudebník také řekl, že on sám je pronásledován, ale vyjádřil odhodlání pokračovat v obraně svých názorů.

“Ve Spojených státech neexistuje žádný systém zdravotní péče, nebo spíše je, ale pro velmi bohaté lidi.”

Video v RJ:

https://bit.ly/2yMnMuJ

sdíletj na

0 0 hlasy
Ohodnotit příspěvek
13 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře
Telex
11. 5. 2020 01:01

No to ovšem není žádná novinka. Již od 70tých let 19tého století vládnou v této zemi tyhle kreatury. Jak by také ne? Feudalizmus (posléze řečený kapitalismus) v Británii donutil vlastní zbídačené lidi (bezzemky, tuláky, lidi žijící z hranici zákona) odejít z Anglie a začít budovat lepši společnost za mořem na úkor původních obyvatel. Za pomoci černochu si chtěli tito Nichtarbait, vybudovat nový krásny svět, kde by se ONI měli dobře. Nutno dodat, ze ne všichni se práce neštítili. A právě v této Nové zemi vybudovali své firmy průmyslníci ( korporáti ) s úzkou vazbou na anglickou šlechtu. Ve svých fabrikách nabízeli práci těmto lidem. V 70tých letech byla pozměněna ústava SSA ve prospěch korporací a kreatury nabyly pravé efektivní moci. To se časem samozřejmě jen znásobilo.

Ostatně nikdo kdo se do SSA podíval, se tam necítil svobodně (nikdo zdravě uvažující) Svobodně se naopak spousta američanů cítí zde. Já s nimi tohle nadšení nesdílím.

Jen blázen si může myslet, že v tomto systému někomu záleží na obyčejném člověku.

Telex
15. 5. 2020 00:12
Odpovědět  Janinna

Židovští bankéři i průmyslníci šli ruku v ruce se zkaženou šlechtou. “skotské a irské zajatce včetně žen a dětí” v podstatě to byli otroci. Byli to lidé kteří se snažili zoufale opustit zkaženou Británii. Byla jim nabízena zdarma cesta a zaměstnání v Nové zemi.. Ovšem museli si odpracovat náklady na cestu (10-15 let dřiny) a mzda byla opravdu hodna otroka. Nikdo se s nimi nemazal a o svobodě si mohli nechat jen zdát. Černochy vozili hlavně z důvodu levné pracovní síly. Navíc kšeft s jejich prodejem byl zlatý důl.

Tu je výborný seriál na téma pracovních podmínek dělníků v 19.soletí:

https://www.csfd.cz/film/349016-textilka/prehled/

Indiánské kmeny už začal bez výčitek svědomí v rámci křesťanství a kšeftu, likvidovat samotný Kolumbus. Tělesné tresty iniánských otroků (mučení, řezání uší atd.), kteří ho a jeho námořníky přivítali přátelsky byli více než kruté. Mimochodem od španělských dobyvatelů se některé severoamerické kmeny tyto praktiky naučíli, zdokonalili a nésledně aplikovali na anglických kolonistech ještě v 19tém století( nějakou dobu to fungovalo, přinutili vyklidit osadniky i cela mesta) . Ti je samozřejmě považovali za barbary a primitivy a beztrestně je kastrovali a masakrovali. Vystříleli 60 milionů bizonů a většinu z nich nechali shnít na prerii. To co následovalo je vidět dodnes. Násilná asimilace pomocí zrůdných praktik v rezervacích umístěných na místech s nedostatkem vody a úrodné půdy udělala svoje.
Z pohledu většiny američanů to tak bylo a je správně. John Waine by o tom mohl vyprávět 😉

To jen tak na okraj o těch indiánech.

Tu bych rád vzpoměl smutnou zprávu o smrti autor o spoustě knih na toto téma:

https://zpravy.aktualne.cz/domaci/v-pondeli-zemrel-po-dlouhe-nemoci-ve-veku-89-let-slavny-spis/r~b6b11c5094fa11ea80e60cc47ab5f122/

“Americká společnost se již formovala jako kapitalistická a neznala nic jiného, a je založená na nejdůležitější hodnotě – touze po penězích, po velkých penězích.
Kapitalismus je „solí“ americké národní myšlenky. Bez ohledu na to, jak se rádo tvrdí, že hlavní hodnotou americké společnosti jsou lidská práva, svoboda, demokracie, ve skutečnosti jsou hlavní hodnotou peníze a jenom peníze.”

Nezbývá, než souhlasit:)

Administrátor
15. 5. 2020 00:28
Odpovědět  Janinna

Dobře vy,…..dobře jste se doplnili;)

Administrátor
15. 5. 2020 00:33
Odpovědět  Janinna

zapadaného, ale stále výstižného

Telex
15. 5. 2020 17:08
Odpovědět  Janinna

Co se tyka názoru.Tak treba tenhle článek:
J
https://www.pokec24.cz/politika/reklama-a-valka-proti-belochum/

Souhlasím s genderopropagandou. Hoolywoodsky břečky s multi obsazenim bez scenare, jsou fakt absolutni brak pro paka, ale to je vetsina toho co pochazi SSA kultury. Jestli se to kulturou da vůbec nazyvat.
Ale co se tyka souziti rasove ruznorodych paru a ty procenta?. To me hodilo do usmevu. Charakter cloveka ovlivnuje zasadne prostredi ve kterem zije. Prikladem je odchod cernych otroku do Liberie. Konflikty v souziti v takovych vztazich jsou zpusobeny hlavně kulturou, ze ktere clovek pochazi. A pak dalsi faktory jako zajmy, inteligence atd. Nemluve o tom, ze prehled a selsky rozum mladych lidi vychovanych kapitalistickym systemem je tragicky. Povahu neutváří barva kuze, ale prostredi. Existuji predpoklady k temperamentu a jeho ruznosti. To vsak neni rozhodujici faktor v souziti. Mluvim z vlastni zkusenosti.
Co se tyka meho dojmu z toho plakatu-vnucovani nesmylu a histerie kolem. Navic je to zbytecna propagace jdoucim ruku v ruce migrantama. Ja osobne bych asi nevydrzel s prumernou bilou americankou, protoze ma pravdepodobne v hlave svuj Americky sen a jeji zakladni skola ma uroven nasi zvlastni. A za sebe muzu rict, ze se radeji otocim napr. po pekny hispance než po degenerovany anglicky belosce.

Jeste mrknu na clanek o genocid?

Telex
17. 5. 2020 13:51
Odpovědět  Janinna

“chi, chi…. otáčení se za pěknou hispánkou není o soužití, ale o normálním mužským reflexu…. za jakoukoliv pěknou:))” to je jasny?Ale tak to mysleno nebylo. To je fuk. Spis sem narazel na cast clanku a svuj vkus.

Jinak je to uplne jednoduchy. Kdyz vychovaš jedince v ghetu bude dycky nezaraditelny do spolecnosti. Kdyz ho vychovas mimo nej bez kontaktu s jeho lidmi, bude naprosto slouceny a tedy i ve vztahu bude funhovat nirmalne. No pak uz hraje roli to co si psala, ze pokud ma k genech spatne vlastnosti, bude bud horsi je potlacit a nebo to nepujde. Ale tohle plati snad pro kazdou rasu.

K tem zdrojum. Dneska je tolik informacnich medii, ze najit v nich skutecna, realna fakta, je snad nemozny. Takze zdroj pro me neni dukaz faktu tedy pravdy.

Telex
15. 5. 2020 17:17
Odpovědět  Janinna

Článek o genocide pivodní Američanu je vyborny. Víc takovych?