politika

Jak nám ČT opět lhala

Není dávno ta doba, kdy nás Česká televize přesvědčovala, jak se Romům ve Velké Británii daří, děti chodí do škol,  Romové do zaměstnání. A jak jen my doma jsme na ně zlí a jací jsme rasisti.

Jenže jak nastal Brexit a britské úřady začaly vyřizovat žádosti o povolení trvalého pobytu, protože zde už neplatí unijní volný pohyb osob, začalo se zjišťovat, že povolení může mít jen ten, do pracuje.

A kdo nepracuje, nebude mít povolení a kdo nebude mít povolení nebude mít ani sociální dávky.

Najednou s překvapením se (my informovaní českou lhací) dovídáme, že, tak jako obvykle v jejich zprávách, „všechno je jinak“. Najednou víme, že ve Velké Británii čeští Romové berou stejné dávky jako ve své původní domovině. A protože Britové už nebudou vázáni žádnými unijními požadavky, nastává (ne)pochopitelný zmatek mezi původně českými Romy.

Romové se vrací z Anglie. Na Čechy tak tvrdě dopadnou následky Brexitu, Češi budou muset v rozpočtu najít miliony na sociální dávky…. Bude potřeba tisíce bytů.

Jestli budou Britové takto postupovat ke všem jejich přistěhovalcům, se zatím nedá z ničeho usoudit.

Jenže co se usoudit dá je, že na nás Brexit dopadne opravdu tvrdě.

Zatím ještě nikdo nespočítal, kolik nás ti zpět migrující občané budou stát, ale při odhadu dvacet tisíc osob různého věku, které budou chtít bydlet a budou chtít dostávat své sociální dávky, to bude částka dost nemalá.

Poznámky pana Bavora
https://bit.ly/2vJLplQ

sdíletj na