politika

Írán oznámil svůj záměr uznat armády všech zemí Evropské unie za teroristické

Íránský parlament oznámil svůj záměr uznat armády všech zemí Evropské unie jako teroristické organizace.

Ahmad Naderi, člen prezidia íránského parlamentu, poznamenal, že by to byla odpověď, kdyby EU zařadila IRGC (Sbor islámských revolučních gard) na svůj seznam teroristických organizací, uvedla ISNA.

„V parlamentu byl připraven návrh novely zákona „O odvetných opatřeních za označení IRGC Spojenými státy za teroristickou organizaci“… Tento návrh se bude vztahovat i na všechny členské země EU, stejně jako na jejich ozbrojené síly, jejich organizace a instituce, které zařadí IRGC na seznam teroristických organizací,“  cituje ho RIA Novosti.

Evropský parlament již dříve schválil rezoluci vyzývající vedení EU k zařazení IRGC na seznam teroristických organizací.

Předsedkyně Evropské komise Ursula von der Leyenová 17. ledna řekla, že EU by mohla uznat Sbor islámských revolučních gard (IRGC) jako teroristickou organizaci.

Alireza Salimi, člen prezidia íránského parlamentu:

„Podle ústavy jsou IRGC oficiální institucí Íránu, a pokud tato instituce je evropskými zeměmi prohlášena za teroristickou organizaci, Írán také prohlásí veškerou evropskou armádu za teroristické organizace a od nynějška žádná z evropských vojenských institucí v regionu nebude v bezpečí.

Ani evropští poradci se na evropských ambasádách nebudou cítit dobře. Evropané již vyslali zprávy, že nehodlají podniknout takové kroky, a požádali Írán, aby taková protiopatření nepodnikal. Američané také poslali zprávy do Íránu a požádali o jednání.”

Poté, co Íránci pohrozili prohlášením všech vojenských institucí v Evropě za teroristické organizace, EU změnila názor na zařazení íránských gard mezi teroristické organizace.

Barrel okamžitě přispěchal s prohlášením, že k zařazení IRGC na seznam teroristických organizací je zapotřebí soudního rozhodnutí. A obecně to vše bylo řečeno v emocích a odráží pouze obavy Evropanů.

Další lekce, kterou Íránci dali evropským politikům.

Pro Pokec24 přeložila Janinna

https://bit.ly/3kC0v6q

sdíletj na

6 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře
Kalmar
24. 1. 2023 23:49

Ten nadpis je pěkně zavádějící. Nemůžete být lepší než mainstream, pokud budete používat metody mainstreamu. Dle článku Írán nemá žádný záměr uznat evropské armády za teroristické. Jasně se tam píše, že by to byla pouze odpověď Íránu v případě, že by Evropa označila za teroristickou íránskou armádu. Tak proč tak hloupý nadpis…

Pavel z Moravy
25. 1. 2023 10:05
Odpovědět  Kalmar

Hovoříte z liberálního Severu nebo odkud? Írán oznámil svůj záměr v případě atd. Trochu nedokonalý nadpis článku nic nemění na postoji fanatické a zdegenerované EU, která by ráda vyhlásila revoluční gardy za nežádoucí pro budování světlých zítřků této úžasné evropské elity s íránským národem. Ten národ má na rozdíl od zdejších vlezdoprdelků západní plutokracie hrdost a to se cení.

Standa
25. 1. 2023 10:22

Proč by Irán neoznačil NATO -EU za teroristickou organizaci.
To je furt o tom , že Turecko zablokovalo vstup Švédska.
A o fašistickém Finsku se mlčí.
Podívejte se!
Podívejte se ! A tady se hovoří o Švédsku.
A takovýto Finský hnus se dere do NATO!https://www.email.cz/download/k/zCCVmRNcM4XRN_smLFMOPeRvx9ueYuLjDYnbZxiD7KEaclToba2hWxoJXBMmlWifAyF0Kw8/%C4%8CT24.pdf

jiří
25. 1. 2023 16:49
Odpovědět  Standa

Sem nemáte přístup.
Pokoušíte se zobrazit přílohu z cizí e-mailové schránky.
Abyste se na ni mohli podívat, poproste odesílatele,
ať vám pošle soubor e-mailem.

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Standa
25. 1. 2023 17:10
Odpovědět  jiří

Je to normální pdf-ko!
Ostatním to zobrazit lze. Zkuste to znovu!