politika

Horká fáze

Dnes na stránkách britského deníku Guardian vyšel zajímavý rozhovor s Benem Wallaceem, ministrem bezpečnosti Velké Británie. V rozhovoru obvinil hlavu ruského státu Vladimíra Putina, že se podílel na otrávení Skripalových.
O den dříve, britská premiérka řekla, že pokyn zavraždit Sergeje Skripala vydali exekutoři „na nejvyšší úrovni“, smysl je samozřejmě jasný, označit Vladimira Putina, jako zákazníka. Májová však neřekla jméno ruského vůdce,  svěřila tuto “čestnou” misi Benu Wallace.
Podle britského ministra bezpečnosti je Vladimir Putin osobně zodpovědný za otravu rodiny Skripala, protože je hlavou Ruské federace.

https://topwar.ru/146619-britanskij-ministr-v-otravlenii-skripalej-vinovat-lichno-putin.html

Francie, Německo, Spojené státy a Kanada sdílejí závěry Spojeného království o tom, že podezřelými z otravy bývalého plukovníka GRU Sergeje Skripala a jeho dcery Julie v Salisbury byli důstojníci ruské vojenské zpravodajské služby.

https://politikus.ru/events/111482-franciya-frg-ssha-i-kanada-soglasilis-s-vyvodami-britanii-po-delu-skripaley.html

Jaké jsou důvody, které motivují celou britskou věrchušku a její spojence, k vytváření bezprecedentního tlaku na Rusko? Celý anglosaský svět je zapojen do boje proti „nekontrolovanému“ Rusku, které si dovolilo provádět svrchovanou politiku, a bourá tím rámec hranic anglosaského světa.
Vypadá to, že Londýn bude chtít přerušit diplomatické vztahy s Moskvou, vše k tomu směřuje.
Vyzve ostatní „spojence“, aby ho následovali?
Byl by to okamžik veliké pravdy.
Pokud Teresa Majová bude vybízet všechny členy Evropské unie, aby přerušili diplomatické vztahy s Ruskem, znamenalo by to, že se anglosasové vážně připravují na válku a chtějí se podělit o svou odpovědnost na zničení kontinentu. Jediné nóvum – tentokrát se neskrývají, jedná se s otevřeným hledím.
Všechno nasvědčuje tomu, že rozehrávají „velkou hru“ s cílem prohlásit Rusko teroristickým státem a zbavit ho práva veta Radě bezpečnosti OSN.

Ve válce Ruska a anglosasů jsou všechny kroky ruských nepřátel podmíněny určitým politickým směrem, který je pod Vladimírem Putinem důsledně prováděn ruským politickým vedením.
Tento kurz je stručně řečeno, důsledné vyloučení Západu ze sfér, které pro něj mají zásadní význam.
Toto vytěsnění není rozmar, ani chamtivost, nýbrž zásadní nutnost, takže Rusko bude pokračovat v tomto kurzu bez ohledu na to, kdo jej vede.

Vzhledem k tomu, že ruská vojenská síla neumožňuje použití vojenských metod likvidace, Západ používá všechny ostatní metody, které má k dispozici – diplomacie, finance, speciální operace, propaganda.
Pro komplexní zabezpečení plánu pro oslabení Ruska, anglosaská elita zavádí princip provokace, které připisuje Rusku. A přes pseudoexperty a informační struktury, které kontroluje, rozšiřuje prohlášení o vině Ruska. Na základě těchto obvinění je zavedeno množství agresivních strategií, které by bez provokačního základu, neměly v očích veřejného mínění legitimní opodstatnění.
Jedním z takových agresivních činů, organizovaných za účelem politického nátlaku a kaskádu agresivních opatření proti Rusku ve všech oblastech, byla otrava Skripala a jeho dcery.
Proč to anglosasové dělají? To není rozumné. Všichni vidí, že jsou provokatéři a darebáci.

Faktem je, že Rusko sleduje svou politiku bez ohledu na jejich provokace….porazilo Wahhabisty na Kavkaze, které trénoval Západ, Krym vyfouklo NATO před nosem, americký scénář na Ukrajině se také vleče.
V Sýrii, Rusko zcela shodilo anglosaský Západ , který si myslel, že se vrací poválečná 50-tá léta, z podstavce vítězů. Jedná se pro ně o katastrofu, na kterou jadernému Rusku, anglosaský svět nemá jak odpovědět.

Rusko bombardováním Idlib, čistí cestu pro syrskou armádu, která zničí poslední enklávu amerického odchovance. A tím zasáhlo i britskou politickou elitu. Proto ty tance kolem „novičoku“  a následné sankce, které měly zabránit tomu, co teď Rusko v Idlibu dělá.
Nezabránily.
Všechna ta nesmyslná obvinění jsou projevem slabosti britské vládnoucí třídy, ale nejhorší ze všeho je, že akce v Idlib demonstrují i slabost USA. Rusko odhalilo přípravy na provokaci chemického útoku v Idlib, kterou přes OSN vyhlásilo po celém světě.
A tohle bylo slyšet. Se všemi detaily – počet sudů i jejich barvu, stejně jako popis způsobu dodání chlóru do Idlib a místa jejich tajného skladování.
Všechny trumfy Američanů byly odhaleny. Jejich represivní operace nemá žádný smysl.
Ale operace bude…… zápas se uskuteční za každého počasí.
Spojené státy již načrtly místa, na která udeří raketové bombové útoky.
Útok bude rozhodnější než předchozí. Přípravy probíhají, jako by byly v USA přesvědčeni o chemickém útoku, pod taktovkou Asada. To znamená, že obecně všechny masky padly, a USA připravují otevřenou agresivní provokaci v suverénní zemi.

Jsou příliš blízko k porážce, a brzy zmizí důvod „pobytu“ Američanů v Sýrii.
Proč to udělají? Útok je nezbytný pro prestiž.
Útok na Sýrii je pro Američany nezbytný ne proto, že by snad něco rozhodl ve výsledku.
Nic co udělají nebude rozhodující.
Aby Spojené státy změnily průběh války je třeba poslat své vojáky „na zem“ se všemi důsledky – smrtí amerických vojáků a střetem s Íránem, Sýrií a Ruskem. A dokonce i s Tureckem. S Čínou tiše stojící za nimi.
To je zaručená porážka, jejíž globální důsledky jsou nepředvídatelné.
První věc, kterou bychom viděli, je kolaps NATO. Druhý Vietnam by rozdrtil nejen amerického prezidenta, ale i samotné USA.

Rusko v Idlibu je nyní před obtížným úkolem. Ten nespočívá v zabránění amerického útoku, ale v tom odrazit ho ne moc silně.
Trump půjde do útoku ne proto, že chce porazit Rusy v Sýrii, ale proto, že chce porazit své nepřátele v Americe. A to „v předvečer“ voleb do Kongresu.
To znamená, že důvody amerického útoku na Sýrii budou čistě vnitřní.
Pokud Rusko zasáhne v Sýrii příliš silně, riskuje, že Trumpa „potopí“, namísto toho, aby nějak podpořilo jeho „impozantní obraz“ a pomohlo mu doma vyhrát.
Trump je pro Rusko přínosem – je prostě úžasné, jak rozbíjí všechno na čem je založena americká moc minulých desetiletí. Pomáhat tomu, aby byl takový chlapík nahrazen, je mimo národní zájmy Ruska. Rusko by mělo Trumpovi dát příležitost dokončit své důležité dílo.
Druhý takový prezident Spojených států už nebude.

Úspěch Ruska je velmi bolestivý pro Brity a Američany. Je to tak bolestné, že žádný „novičok“, sankce, pomlouvačná kampaň, nemůže tuto bolest uspokojit.
Rusko reaguje asymetricky tím, že pokračuje v tom, co se stalo příčinou takových šílených a neúčinných akcí Londýna a Washingtonu.

Ať USA a „spojenci“ udělají cokoliv Rusko a Sýrie budou i nadále vytlačovat teroristy z Idlib a vytlačí je.
A pak postaví “Velkou čínskou zeď” kolem Deir ez-Zor, a nikdo, ani myš neproklouzne, a už vůbec ne se syrskou ropou.
A dalším předmětem jednání s Ruskem bude zachování „americké tváře“ v této jejich další porážce v historii.
Proto se Rusko musí velmi snažit nenechat Trumpa dostat rakety tam, kde to nepotřebuje, a přesto ho nevystavit jako symbol americké hanby.

http://www.iarex.ru/articles/59803.html

sdílet na

9 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře
Administrátor
6. 9. 2018 23:43

Visitor Rating: 5 Stars

Administrátor
7. 9. 2018 14:27
Odpovědět  Janinna

Tedy, něco veselejšího

 

Administrátor
7. 9. 2018 20:07
Odpovědět  Janinna

Ahoj Janinno, jo, je to tak k chápaní, ale možná tu předposlední větu trošku poopravit : "Můžete žít-parazitovat a kráct, kde je teplo, i tam, kde je zima".

Administrátor
7. 9. 2018 20:55
Odpovědět  Janinna

Já jsem včera nějak odpadl, najednou to na mě padlo,….a možná že proto, že čekání na Večernici bylo nekonečné