politika

Hlášení Evropským hodnotám a Centru boje proti hybridním hrozbám

Soudruzi, tak takhle by to nešlo! Takhle tu hybridní válku nevyhrajeme a kapitalismus nevybudujeme.

Jako uvědomělý EU občan Vás musím upozornit na mezery ve Vaší činnosti.

Na začátku bych rád zdůraznil, že mám jisté pochopení pro fakt, že praxe pornoherce nemůže nahradit klasické vzdělání s klasickou praxí. Chápu, že ve scénáři gay porna není místo pro klasický román od
G. Orwela – 1984, ale o to více by měl ředitel bezpečnostního centra Evropských hodnot věnovat mimopracovnímu studiu.

Ne nadarmo je jedno z našich velkých hesel: “Dohnat a předehnat!“. Vzpomínaný román sice není až tak úplně návod, ale přeci jenom nějaká ta inspirace by se z něj dala jistě vykutat.

Namátkou citace z románu …

“Všechny záznamy byly zničeny nebo zfalšovány, všechny knihy byly přepsány, každý obraz přemalován, každá socha, ulice, budova přejmenovány, každé datum změněno. A tenhle proces pokračuje den za dnem, minutu za minutou.”

Před pár dny jsem zaregistroval jedovaté, nepřátelské a nebezpečné věty z myšlení, zajisté člena Putinovy úderky, nejčtenějšího (zcela jistě nějakým nedopatřením) sociologa, kterému lid EU za peníze ze svých daní umožnil vystudovat sociologii.

A čím se EU lidu odvděčil?

Podle zaútočil nevhodnou pravdou na samotné základy EU, na ty pilíře, na kterých stojí Velká myšlenka EU. Ono tedy samotný text toho samozvance, zaprodance a ztroskotance, zkrátka novodobého vlastence, obsahoval jen povolená slova, čímž lstivě obelstil naše kontrolní orgány na FB (což bude jistojistě bráno jako přitěžující okolnost v jeho proti-EU jednání, resp. ideologické diverzi), ale jako celek je možno jeho věty považovat jen za vysoce nepřátelské a nepovolené myšlení.

Místo toho, aby jako správně uvědomělý občan, podporující Velkou myšlenku EU, diskrétně upozornil na nepatrný nedostatek v historii zpráv ČT09, zneužil prozatímní svobody na internetu a v součinnosti s nepřátelským a neseriózním médiem Putinovy úderky Sputnik news se jal rozšiřovat pravdivé dezinformace a nálady nepřátelské vůči EU.

Úroveň tohoto ideozločinu je stejná, jako kdyby naše milované heslo “S EU na věčné časy” doplnil o dovětek “… ale ani o vteřinu déle“. Nepřátelé ušlechtilé EU myšlenky se tak okamžitě chopili našeho drobného pochybení a vzpomínaný štvavý plátek s názvem Sputnik ihned hybridně zaútočil pravdou.

A teď o co jde.

Samozřejmě o situaci v Bělorusku, kde východní soldateska řeže své občany už skoro jako naši vůdci tzv. Žluté vesty ve Francii nebo svého času Katalánce toužící po samostatnosti ve Španělsku.

Každý chápe, že tohle je nepřípustné, vychovávat a napravovat myšlení lidí mohou jen demokratičtí vůdcové, že ano … proto by měli běloruští občané co nejrychleji vstoupit pod ochranná křídla EU, odevzdat státní průmysl do těch nejlepších EU rukou a zrušit si veškerou soběstačnost …

Ale zpět k tématu – faktem je opravdu jistý nesoulad v historii zpráv ČT09.

A tady bych měl dvě věci:
jak je možné, že i po uplynutí několika dní, nebyla zpráva na webu ČT09 vhodně upravena nebo smazána? … jak je možné, že tak stále dáváme příležitost nepřátelům Velké EU myšlenky?

Druhá věc se pak týká pochvalného uznání, jak decentně ČT09 poopravila fakt, že pozorovatelé OBSE se nedostavili k prezidentským volbám z důvodu epidemiologické situace s COVID-19. Redaktoři zcela správně usoudili, že nikdo nebude pátrat po prohlášení předsedy běloruské parlamentní komise pro mezinárodní záležitosti Andreje Savinyche a zprávu vhodně ideologicky přizpůsobili, byť s drobnou chybičkou.

Však posuďte sami – v nadpisu použili obrat – cituji“…. OBSE poprvé nevyšle pozorovatele”. 
Vidíte, je to neutrální pravdivé oznámení.

Jen bych měl malou výtku za slovo “poprvé”, které by mohlo navést nepřátele Velké EU myšlenky k nevhodnému přemýšlení, zda to náhodou neznamená, že při předchozích volbách pozorovatelé OBSE byli přítomni jeho drtivému vítězství … Jestliže tady máme drobnou chybičku, pak je třeba vyzdvihnout práci redaktorů se samotným textem zprávy, kde čtenáře nezatěžují nepříjemnou pravdou, že absence pozorovatelů je z důvodu jejich obav z epidemiologické situace, ale vhodně čtenářům podsouvají, že absence bude z pozdního pozvání od lumpa Lukašenka.

A já se ptám … jak dlouho bude ještě lid EU čekat na nápravu? Opravdu musí být k dispozici na internetu nehodící se pravda? Nešlo by k věci přistoupit se stejnou invencí jako k vhodnému ideologickému poupravení důvodu absence pozorovatelů OBSE?

Podívejte soudruzi, já pamatuji dobu, kdy štvavé vysílačky mohly být rušeny, internet naštěstí nebyl a vytisklo se jenom to, co povolila strana a vláda. Dnes je jiná doba, ale to přeci neznamená, že bude dovoleno útočit na samotné základy nerozborné jednoty EU a budou k dispozici zprávy a myšlení, které Brusel nepovoluje.
Dnes již bohužel nejde rušit štvavé vysílání, ale na druhou stranu lze na internetu operativně poopravovat minulost, v nejhorším případě i smazat.

Tak neváhala … a šup, šup … dala se do práce…

David Dvořák
https://daviddvorak.blog.idnes.cz/blog.aspx?c=757744

sdíletj na