Finanční terorista

Nejbohatší bankéř v Asii označil dolar za největšího finančního teroristu.

Nejbohatší bankéř v Asii a generální ředitel jedné z největších indických bank Kotak Mahindra Bank, Uday Kotak, kritizoval americký dolar. Uvádí The Economic Times.

Americkou měnu označil za největšího finančního teroristu a zdůraznil, že tomu upřímně věří.

Jsem přesvědčen, že finančním teroristou č. 1 na světě je americký dolar. Všechny naše peníze jsou na účtech nostro (účet banky pro zúčtování bankovních operací se zahraničím, pozn.red.). A někdo v USA může říct: “Zítra ráno je nemůžete vybrat”. A vy jste tam uvízli. Taková je síla světové rezervní měny. Věřím, že pro celý svět nastal klíčový okamžik v historii. Zoufale hledat jinou rezervní měnu. Ke změnám tohoto rozsahu dochází jednou za sto let, řekl bankéř na předávání cen ET Awards v Dillí.

Podle Kotaka nyní celý svět „zoufale hledá alternativní rezervní měnu“. A pro Indii nastal čas udělat z rupie jednu z takových měn. Kotak také vyjádřil názor, že Evropa, Spojené království a Japonsko  pravděpodobně nebudou schopny vytvořit svou rezervní měnu.

Uday Suresh Kotak (born 15 March 1959) is an Indian billionaire banker and the executive vice chairman and managing director of Kotak Mahindra Bank.

sdíletj na

4 3 hlasy
Ohodnotit příspěvek
5 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře
Milan ze Zahrady Čech
2. 5. 2023 20:34

Nojo, a co z toho, že označil. Normálové to vědí už půl století, a bankéř náhle prozřel a označil? To jako máme v údivu áchat, že bankéř označil co už dávno věděl, ale teď se rozdává k nové hře, tak se šupito presto přizpůsobuje, aby ho z ní nevyšoupli?

delnas
2. 5. 2023 20:54

ano, je potreba se vzdy ptat,,,,Qui prodest??? = kdo z toho ma zisk….

katango
3. 5. 2023 09:49
Odpovědět  delnas

Ptáme se cui. Cui prodest, cui bono.

Pavel z Moravy
3. 5. 2023 08:22

Všude se hlásí vždy ti praví. A co ti co nic nemají a nic neznamenají a ze století do století jdou jak zpíval Werich. Proč nepustí nějaké ty čmrdle svým chudým spoluobčanům. Správně to říká Milan, rozdala se nová hra, tak šup do kola. Takto lepší svět nevybudujete.

Gales
3. 5. 2023 11:54

Obchod bude nějakej čas probíhat v národních měnách a pak se to vykrystalizuje.Nebo co.

Zmatený
3. 5. 2023 15:03

Já jsem si už svou měnu vytvořil dávno! Jednomu sousedu 5litrů mojí slivovice, on mě 100 kg svých brambor. Já druhému 3 kg svých domácích klobás, on mě 3 pěkná kuřata. Atp…