Evropská unie podporuje vytvoření extremistického státu v Bosně

EU ignoruje vznik státu hájícího principy radikálního islamismu ve středu Evropy – navíc Západ to podporuje. Řeč je o Muslimsko-chorvatské federaci – části Bosny a Hercegoviny, která utlačuje druhou část země – Republiku srbskou.

Duško Perovič, vedoucí kanceláře Republiky srbské v Moskvě, to oznámil ve vysílání rozhlasové stanice „Hovoří Moskva“, uvádí PolitNavigator.

„Nedávno jsem měl rozhovor. Vysvětlil jsem: přečtěte si islámskou deklaraci otce Izetbegoviče Alii (člen Prezidia Bosny a Hercegoviny z řad Bosenských muslimů – pozn. red.) – chce zemi šaría v srdci Evropy. 

Srbové nesouhlasí, Chorvaté nesouhlasí. Ptám se Evropy: a vy souhlasíte se státem šaría? Nejsme proti islámu, to je u nás tradiční náboženství… Ale otec Izetbegoviče byl ve vězení ještě v Jugoslávii kvůli extremismu. A nyní je jeho deklarace na hlavní polici na bosenském ministerstvu zahraničí. Ale bohužel nikdo nečte jaké jsou jejich záměry,“ řekl Perovič.

Představitelé Západu podle jeho slov důsledně připravují Republiku srbskou o její pravomoci v rámci Bosny a Hercegoviny, zároveň však všemožně posilují muslimsko-chorvatskou federaci. 

Zejména Srby přinutili uzavřít všechny podniky bývalého jugoslávského vojensko-průmyslového komplexu, zatímco Bosňané aktivně zbrojí.

„U nás v Republice srbské nemáme nic, zakázali nám vyrábět vojenskou techniku ​​a v muslimské federaci funguje skoro všechno.  Vyrábějí děla, houfnice a různé děsivé věci. Hodně vyvážejí.

Už tehdy nás odzbrojili. Všechny zbraně byly předány NATO, které má tři nebo čtyři základny v Bosně a Hercegovině. Zbytek byl předán bosenské armádě. Máme jen policii a jednu speciální jednotku. Mají pistole a automaty. Nemají tanky, rakety, letadla…

Mimochodem, jsou informace, že se druhá část země vyzbrojila. Izetbegovič se tím netají a jednoznačně vyhrožuje. Západ na to nereaguje. A oni mají i děla, rakety, granátomety a mnoho dalšího.

Když mu řekli, že straší investory, řekl: ať počkají. Kdyby to řekl Milorad Dodik (člen Prezidia Bosny a Hercegoviny z Republiky srbské), okamžitě by ho zatknuli. A od nich zaznívají otevřené hrozby a Západ mlčí,“ řekl Perovič.

V roce 2001 mělo 6 z 11 teroristů, kteří zaútočili na dvojčata v New Yorku, bosenské pasy. Také střelba v redakci francouzského časopisu „Charlie Hebdo“ v roce 2015 byla uskutečněna z bosenských zbraní.

https://bit.ly/30ptjW8

sdíletj na