Degradace politické třídy v Evropě je důvodem úpadku ekonomiky EU

Alexandr Dudčak

Připomeňte si nejnovější historii – rok 2020, 2021…

… S obtížemi, ale „Nord Stream 2“ se dokončuje, zbývá jen pár kilometrů, metrů. 

Německo se brzy stane nejvýznamnějším distributorem plynu v Evropě. Ruský plyn odebírá na základě dlouhodobých smluv a za ceny mnohonásobně nižší než současné tržní ceny

Důvody zpomalení dokončení SP-2 vypadají na pozadí těch dnešních až úsměvně – Dánové si najednou vzpomenou na ekologii, ačkoliv byli kdysi jedním z hlavních lobbistů projektu, pak se Merkelová začne starat o osud Navalného (pamatujete si kdo to je?) a začne vyhrožovat zastavením SP-2, pokud se něco stane se současným vězněm.

Ale brzy se vše změní. V Německu se k moci dostávají političtí trpaslíci. A Spojeným státům a Británii se podaří vytvořit záminku pro celoevropskou a celoNATOvskou mobilizaci, čímž donutí Rusko k přirozenému preventivnímu kroku v podobě speciální operace .. a je to – ekonomická suverenita Německa a Evropské unie jako celku je pohřbena protiruskou politikou vnucenou zvenčí.

Následky na sebe nenechaly dlouho čekat. A byly každému jasné. Je zřejmé, že ani Scholz není takový hlupák a dokonale pochopil důsledky komponovaných protiruských sankcí. Cena plynu lámala rekordy, trochu se stáhla zpět a znovu zaútočila na vrcholy. Náklady na německé výrobky se zvýšily. Vývoz výrazně poklesla to jak v důsledku omezení obchodu s Ruskou federací, tak kvůli poklesu konkurenceschopnosti německých výrobků v důsledku růstu energetických zdrojů.

The Spectator konstatuje fakt: „Německý průmysl se prakticky zastavil. Poprvé za generaci zažívá země deficit exportu“.

Poprvé za posledních 31(!) let čelilo Německo v květnu 2022 obchodnímu deficitu. A vytvořilo si smutný rekord – minus 1 miliarda eur. Předtím byl záporný zůstatek v roce 1991 a to 3x menší – v červenci 1991 – 300 milionů eur měsíčně. Avšak v předchozích 5-6 letech byl německý obchodní přebytek 200-230 miliard eur ročně a předtím to bylo ještě více – 260-280 miliard eur v období let 2014-16.

The Spectator píše, že export nečekaně klesl a import vzrostl kvůli prudkému nárůstu nákladů na energie. 

Nečekaně? Pro koho? Degradovalo současné vedení Německa natolik, že není schopné kalkulovat, alespoň 1,5 kroku dopředu?

Ano, ke zkáze Německa zatím nedošlo, ale německá ekonomika je výrazně závislá na exportu. A pokud se Německo musí obrátit na MMF, aby zaplatilo své účty, co potom všechny ostatní země EU, zejména ty, které dostávají významné dotace z EU?

Podle kancléře Olafa Scholze je nemožné překonat současnou krizi v Německu za pár měsíců. 

„Agresivní válka Ruska proti Ukrajině všechno změnila,“ říká Scholz. 

Úžasný náhled na situaci. Co nutí kancléře dělat ze sebe blázna?

Další důsledky pro ekonomiku Německa a Evropské unie jsou zřejmé – snížení výroby a rušení pracovních míst, zvýšení deficitu eurozóny, rekordní inflace, pokles životní úrovně obyvatel.

Určitá zlepšení v německém zahraničním obchodu s Ruskem byla nastíněna v květnu až červnu po katastrofálním (pro Němce) březnu až dubnu, ale celkově se obrázek příliš nezmění kvůli ataku plynu na nové cenové hladiny.

Takže v květnu 2022 vzrostl export z Německa do Ruska na 1 miliardu eur, tzn. o 29,4 % ve srovnání s dubnem 2022, což ukazuje, že výsledek je o 30 % nižší než v květnu 2021. Zároveň roste i export z Ruska do Německa – o 54,5 % ve srovnání se stejným obdobím loňského roku.

Nyní můžeme říci, že „německý průmyslový exportní stroj byl poháněn levnou energií z Ruska a toto palivo může brzy dojít“, – jak správně komentují na Západě.

Neméně smutná jsou i čísla v ostatních zemích EU. Mnoho z těch zemí, které utrpí přímé ztráty kvůli problémům s dodávkami energie z Ruska, požaduje kompenzaci od EU. 

Kde vzít prostředky na odškodnění – je řečnická otázka.

Co bude dál? Evropa obecně, Německo konkrétně, může projít bodem, odkud není návratu. 

A cíle Londýna a Washingtonu, stanovené před zatažením Evropanů do protiruské kampaně, dosáhnou zamýšleného – Evropa jako ekonomický a geopolitický konkurent Spojených států bude zlikvidována.

Krátkodobé zničující důsledky pro hospodářství EU lze přirovnat k důsledkům ozbrojeného konfliktu.  „Květy“ mohou do příštího jara přinést „ovoce“.

Anglosasové, kteří nejsou schopni zničit Rusko, jako upíři, potřebují krev. Jako oběť je docela vhodná Evropa, ze které se kapitál přesouvá do Spojených států. Brzy bude potřebovat nový „Marshallův plán“. A opět USA budou schopny částečně vyřešit své problémy devastací cizích území. Pokud se mezitím nezhroutí v očekávané krizi.

Pro Pokec24 přeložila Janinna.

https://bit.ly/3akS2j9

4.8 5 hlasy
Ohodnotit příspěvek

sdíletj na

4.8 5 hlasy
Ohodnotit příspěvek
6 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře
All
9. 7. 2022 21:25
Ohodnotit příspěvek :
     

My to moc dobře víme,že dnes co politik,to hňup,nedouk,zpozdilec ve vývoji,mamlas.Až na malé výjimky.Stačí jen vidět ty naše.Pepci vyskočilové ze švejka,tajtrlíci v roli škodné.Na tyhle kretény ani neexistuje názvosloví,jak jsou ubozí a zhovadilí.A jak nám škodí.

VAL
9. 7. 2022 21:47
Ohodnotit příspěvek :
     

Marshallův plán? No, když jim jejich úhlavní nepřítel, jak Pentagram označuje Čínu, půjčí, proč ne, žejo. Akorát že teď to bude nejméně desetinásobek – a to se držím hodně při zemi – a že to bylo v dobách, kdy bylo USA ekonomickým obrem.

TTT
10. 7. 2022 00:22
Ohodnotit příspěvek :
     

Pokud by byl Scholz alespoň průměrně inteligentní, začal by už dnes dělat opatrné kroky ke sblížení s Ruskem. První by bylo jednání o otevření NS2. Druhý vyhlášení o pomoci Ukrajině jen humanitárními prostředky. Zdržel by se deklarací o porážce Ruska. Vše ostatní by mohlo následovat později. Německo je nepřímým viníkem současné války, protože za 8 let neudělalo nic vůči agresi Ukrajiny proti Donbasu, i když se podepsalo pod Minské dohody. Teď je na něm, aby přiznalo své chyby a napravilo je. Pokud toho nebude schopno, vyženou Němci dříve nebo později vyženou Scholze z úřadu.

Ladislav
10. 7. 2022 07:15
Odpovědět  TTT

Německo? To mělo zmizet hned po druhé světové! Dnes by byl klid!

Gales
10. 7. 2022 10:32
Ohodnotit příspěvek :
     

A cíle Londýna a Washingtonu, stanovené před zatažením Evropanů do protiruské kampaně, dosáhnou zamýšleného – Evropa jako ekonomický a geopolitický konkurent Spojených států bude zlikvidována…… Sláma na kravíně.

Pavel
10. 7. 2022 10:55
Ohodnotit příspěvek :
     

Je to tady samý škůdce zemský a nejčistší lidské zlo, které zde vykvetlo. Howg.