politika

Clayton Morris:  EU a USA jsou v panice – bez Nigeru ztrácí alternativu k ruskému plynu a uranu

Evropa a Spojené státy jsou zděšeny, že ruský prezident Vladimir Putin je schopen ovlivnit jejich ekonomiky, uvedl novinář Clayton Morris na kanálu Redacted YouTube.

“Spojené státy jsou silně závislé na dodávkách uranu z Ruska. Putin by mohl doslova vypnout vypínač a zničit americkou ekonomiku zhasnutím světel,” řekl.

Stejně silnou závislost zažívá podle jeho názoru evropský jaderný průmysl. 

Poznamenal, že situace v Nigeru vážně zhatila plány USA a Evropy, protože počítaly s nerostnými surovinami z této země.

Došel k závěru, že Afrika začíná vzdorovat Západu, který jí dříve prostě kradl zdroje.

Hlavním důvodem, proč se Západ tak obává událostí v Nigeru, jsou nerosty.

Za prvé, po vyhození Nord Streamu do povětří Spojené státy zintenzivnily výstavbu plynovodu z Afriky do Evropy. Nyní Evropa čelí katastrofě. 

Za druhé, Niger je po Rusku největším rezervním zdrojem uranu, na kterém je americká ekonomika závislá.

Příběh, o kterém nikdo nemluví

Obrovský plynovod, který je téměř připraven ke spuštění. Začíná v Nigérii, prochází Nigerem a pokračuje do Evropy. Americká společnost Chevron do tohoto potrubí již investovala 13 miliard dolarů. 

 «A víte co? Poté, co vybuchl plynovod Nord Stream, Chevron zintenzivnil práci na jeho zprovoznění co nejdříve: “Udělejme to rychle.” 

A nyní obyvatelé Nigeru říkají: „Počkejte! Proč bychom měli umožnit, aby plynovod vedl přímo přes naši zemi, aby Evropa měla zemní plyn? Nic pro nás neděláte. Pořád nás okrádáte. Pardon, žádné další potrubí!“

Proto je Evropa dnes vyděšená. 

Spojené státy již vyhodily do povětří plynovod Nord Stream, aby spustily svůj vlastní plynovod v Africe – chytrý obchodní tah. Pojďme prostě vyhodit konkurenci do povětří! Představte si, že to Walmart udělá s obchody Target v sousedství. Ano, ty obchody prostě vyhodíme do povětří, nyní budete nakupovat pouze ve Walmartu! 

A nyní Niger říká: „Hej, nedovolíme vám používat naši zemi k čerpání zemního plynu do Evropy. Vypadněte odtud!” 

Takže Evropě hrozí katastrofa, když už tam nepovede Nord Stream z Ruska, a teď navíc hrozí uzavření tohoto plynovodu v Africe. Toto potrubí bylo jejich záchranou. 

A teď ještě přidejte uran, jadernou energii v Evropě. 

Spojené státy získávají více než 50 procent uranu z Ruska. Navzdory jakýmkoli sankcím, které Spojené státy vůči Rusku uvalily. Z tohoto seznamu odstranily uran. Jak milé! Rozhodly se dostat pod sankce úplně všechno, kromě uranu, protože ten opravdu potřebujeme. 

Zoufale ho potřebujeme. Proč? Protože Spojené státy jsou silně závislé na dodávkách uranu z Ruska. 

Putin by mohl doslova otočit vypínačem, doslova zničit americkou ekonomiku zhasnutím světel. 

A zde je velký rezervní zdroj uranu. Tohle je Niger. Francouzi a Spojené státy kradou uran z afrických zemí po celá desetiletí. 

V těchto zemích opět říkají: „A dost! Jsme nezávislé státy. Vypadněte odtud. My sami budeme hospodařit se svými zdroji a budeme se rozhodovat sami.“

A právě teď jim Rusko tuto příležitost dává: „Chceme, abyste si zachovali svou suverenitu. Buďte nezávislou zemí, ne otrokem Západu”.»

Vysíláno 8. srpna 2023. 


https://1url.cz/4uW6Csdílet na

23 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře
krtek
10. 8. 2023 00:14
Ohodnotit příspěvek :
     

Kdo jinému jámu kope, sám do ní padá. Již končí život západních zemí na cizí účet. Budou se muset smířit s poklesem životní úrovně.

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Aragonit
10. 8. 2023 01:56
Odpovědět  krtek

Američanom sa to začalo sypať všade Afrika Južná Amerika, Mexiko, Indočína, Sýria, Ukrajna všade im to horí. A horí im to pod nohami aj doma… Grilovanie Hegemóna sa začalo. Pád ríše sa blíži.
https://aragonit11.blogspot.com/2023/08/zelenskemu-volali-z-domu-zo-slonoviny.html

janle57
10. 8. 2023 09:41
Odpovědět  krtek

Teď si všichni počkáme až nějakou čirou náhodou vyletí zanedlouho do povětří popcornovský
plynovod v Nigeru,to teprve začne ta pravá sranda,před blížící se zimou to bude obzvláště
humorné,zuřivý reportér Matyáš Zrno nám zajisté podá ty nejpodrobnější zaručené zprávy
a vysvětlí nám,že nebýt chlapců od Wagnera,tak by tam ten plynovod ještě stál.

Vladimír
10. 8. 2023 01:35
Ohodnotit příspěvek :
     

Konečně se splní vlhké sny Bruselu – maximálně ekologická Evropa, kde se topí sušeným kravským trusem. Tedy pokud jsou v Bruselu upřímní, což dost možná nejsou… Spíše chtěli jen dostat ruské suroviny mnohem levněji, ale nějak se to nepovedlo :-))))

Jaris
10. 8. 2023 01:59
Odpovědět  Vladimír

Hahaha! A kde vezme ekologicky zdegenerovana EU susene kravince, kdyz kravy ve velkem poctu vybili? Jeste se eustaty budou nakonec o ty susene kravince prat mezi sebou nebo je Lejnova zacne osobne statum pridelovat za dobre chovani. 😀

Albi
10. 8. 2023 03:00
Odpovědět  Jaris

Takhle se v těch výšinách, kde sídlí vlády a multimiliardáři nepřenýšlí.
Co je to vlastně ten kravinec? Možná, že něco takového nikdy v životě ani neviděli. 🙂

10. 8. 2023 04:08
Odpovědět  Albi

Kravinec ´= kravina. Neviděli, ale zato každý den jak slyší, tak jimi zaplňují prostor.

Albi
10. 8. 2023 07:47

🙂

Jaris
10. 8. 2023 08:33
Odpovědět  Albi

No jo no. Technologie jde milovymi kroky kupredu. Bude to pro pro ni ouplna hracka vyrabet umele kravince bez nezadoucich kravskych plynu. Mozna, ti movitejsi si budou moci poridit kravinec s vuni lesa.
Casto mam pocit, ze lidstvo, zvlaste v zapadnich zemich ve vetsine degeneruje a neni schopno se proti temto degeneratum ve vedeni postavit.

10. 8. 2023 04:05
Odpovědět  Jaris

Protože přírodní krávy už docházejí, budou se muset výroby kravinců ujmout kolektivní krávy. Taková nulandka, nebo černochová, zajisté vygenerují mocné lívance. A k tomu volové – a jen u nás co jich máme! Jak že jde vůl dohromady s kravincem? A znáte snad někoho, kdo by šlápnul do volince?
Pravda, takový tajvanec, nebo hurvajs benda, moc platní nebudou, ale to neva. Budou, spolu s dalšími vycmrndlíky, krmit výrobní dobytek tlustými řečmi a bude. Však ono to za ně dožene řeporyjské hovado. A bude na zimu vystaráno.

Albi
10. 8. 2023 07:49

Právě! Je otázka, budou-li jejich lívance tak kvalitní a přírodě užitečné.

Pavel K
10. 8. 2023 08:06
Odpovědět  Albi

Když se někdo vyskytne jako škodič zemský, tak bude škodit i v kompostu. Tady bude zapotřebí speciální reciklace, jinak se toho nezbavíme a hrozí vzklíčení odnože. 🙄🤦‍♂️🙏😥

Jaris
10. 8. 2023 08:36
Odpovědět  Albi

Prosim vas, setrte me. Zasmrdely ty livance od tech prastenych jezibab az sem pres obrazovku. To radsi i tri svetry.

Albi
10. 8. 2023 16:21
Odpovědět  Jaris

Naštěstí ještě máme zásobu respirátorů i roušek.
Ani jsme netušili, jak se nám budou hodit a nakonec se ukážou jako velmi užitečné. Kam se hrabe Covid na lívance. 🙂

Francin
10. 8. 2023 08:34
Ohodnotit příspěvek :
     

Je vidět už zcela evidentně, že hloupější vlády a parlamenty Evropa nikdy ve své existenci dosud neměla. Jsou to doslova bořiči ekonomiky, životního prostředí, průmyslu, zemědělství, vzdělávání ale také morálky a etiky. Ukazuje se to jsme jenom tušili, že pokud má probíhat cílená destrukce ve všech aspektech lidských životů, není potřeba aby v čele vlád stály odborníci a schopní lidé, kteří před nástupem do vrcholných funkcí již v životě dokázali pozitivní věci. Boričem a ničitelem stačí být hloupý, lstivý, prolhaný a zlomyslný člověk s vysokým egem a sklonem k hromadění majetku bez znalosti k čemu by jej mohl využít. Tuhle zvrácenou dobu právě prožíváme v celé Evropě až na malé výjimky. Otázkou je, kdy to voličům konečně docvakne jak jsme se nechali vždy dva měsíce před volbami opít doslova rohlíkem.

Helena
10. 8. 2023 09:19
Odpovědět  Francin

A ještě dodat: kdo z té destrukce bude mít zisk, komu ta destrukce bude ku prospěchu. Kdy to -ovšem ne voličům, protože volby už jsou degradovány jen na “správnou úpravu” sčítání volebních hlasů, docvakne. Že už přichází čas činů.

zuza
10. 8. 2023 11:42
Ohodnotit příspěvek :
     

nejak domu nerozumiem – v texte sa píše, že obrovský plynovod je takmer pripravený k spusteniu
a podľa obrázku je hotový plynovod len od nejakého mesta v Alžíri, ležiaceho takmer na pobreží. A plynovod cez polovicu Afriky je označený ako plánovaný!

Tomáš Fiala
10. 8. 2023 13:36
Odpovědět  zuza

Může to znamenat, že je ne úplně dokončený. Třeba že jsou už položené trubky a ještě tam nejsou čerpadla od (třeba) Siemense.

sergej
10. 8. 2023 12:08
Ohodnotit příspěvek :
     

Houby zle, užeři když se nebudou starat o rusko a čínu tak mají s agendou 2030 na francimóry choutek a vášní vás. Nic nebudete mít a budete šťastní zlaté miliardy kdy tedy nevím jak počítají když mají na povel 700. miliónů trha na půl miliardy světa z 8.To je jak od multitituláka co málem propadl z matiky a neuděl maturitu, že jo. Businessmanů big pharmy a válečných pluhů na zisky přes mrtvoly. Cože?

Král šváb velkoreseťáci.
https://www.youtube.com/watch?v=hZqNBpvipfo&t=169s

Tutu Tururu 🙂
https://www.youtube.com/watch?v=5T8DKWXsCzY

Pavel z Moravy
10. 8. 2023 12:57
Odpovědět  sergej

Jo jo Sergeji, mají tady francimórů dost a že ti se již kujwa těší na ten nový svět. Nu a ti co nechtějí akceptovat ten světonázor půjdou do kytek. Tak to globál vymyslel a přes tyhle ty mladé troubelíny, většinou dětičky těch staroušků zařídil. Nádherný plán, na úrovni toho Kallergiho.

Eva
10. 8. 2023 17:25
Ohodnotit příspěvek :
     

REUTERS 10.8.2023
Krejčí v Nigeru se po svržení prezidenta Mohameda Bazuma vrhli na šití ruských vlajek, uvádí agentura Reuters.

Dnes je v této africké zemi zvýšená poptávka po ruské trikolóře,uvádí publikace.

“Jsem fanouškem ruské vlajky, tak jsem si dnes přišel koupit látky, aby mi krejčí vlajku ušil,” řekl Abdul-Aziz, obyvatel nigerijského hlavního města Niamey Okacha, který se účastnil demonstrací příznivců nové úřady.

“Před převratem jsem neznal ruskou vlajku,” řekl.

Zmatený
11. 8. 2023 09:50
Ohodnotit příspěvek :
     

Ukrajina nařídila okamžitou evakuaci obcí a osad v Charkovské oblasti, protože Ruská armáda prorazila ukrajinské obranné linie a stojí před Kupjanskem. Rusové postoupili o jediný den o 11 km a ukrajinská fronta se zhroutila, hrozí hluboký průlom do Charkovské oblasti. Ze západu do Kupjansku přijíždí evakuační autobusy. Ukrajinská ofenzíva končí opravdu netradičně – ruským protiútokem.

https://www.rt.com/russia/581098-ukraine-orders-evacuation-kupyansk/

12. 8. 2023 03:29
Ohodnotit příspěvek :
     

Milan ze Zahrady Čech