politika

Co ohrozilo hlavní misi NATO? 

Čekal jsem, až ten rozruch od konference NATO v litevském Vilniusu ve dnech 11. až 12. července 2023 utichne a pak jsem čekal, až někdo – kdokoli – poukáže na zřejmý důvod, proč ukrajinský maskot šňupající kokain-prezident Zelenskij, který se proslavil teprve před rokem, náhle upadl v této organizaci v nemilost.

Ano, Ukrajina může být ještě jednoho dne přizvána k zahájení dlouhého a namáhavého procesu vstupu do NATO, ale až poté, co se nějaký nedefinovaný počet členů NATO rozhodne, že udělala dost pro to, aby splnila „normy NATO“ (jaké jsou vysvětlím později) a různé další nejasné požadavky. 

Vzhledem k tomu, že ukrajinský parlament 20. září 2018 schválil změny ústavy, které ze vstupu země do NATO a EU učinily ústřední cíl a hlavní cíl zahraniční politiky, je takový obrat událostí pro ukrajinskou vládu, prezidenta-maskota, jeho příznivce, spolupracovníky a kurátory nanejvýš zahanbující.

Ach, ty peripetie osudu! 

Analytici a komentátoři (mnoho analytiků a komentátorů) nabídli připravená vysvětlení tohoto obratu událostí.  Přesto ani jeden z nich nepovažoval za nutné zabrousit trochu hlouběji a objevit do očí bijící zřejmý důvod tohoto významného posunu.

Možná všichni z různých důvodů neradi přiznávají realitu toho, co NATO je, co dělá a proč se Ukrajina najednou stala spíše hrozbou než přínosem pro jeho hlavní misi.

Možná si budete chtít přečíst celý tento komentář ve svém volném čase – pokud máte potíže se spánkem.  Oficiální komuniké ze summitu NATO, fantasticky podrobné a plné irelevantností, má zvláště uspávající účinek.

Co tedy Ukrajina udělala, že upadla do takové nemilosti? Možná udělalo něco, co ohrozilo hlavní misi NATO? To vypadá jako dobrý odhad. Ale co je potom hlavním posláním NATO?

Ve filmu „Mlčení jehňátek“ se Hannibal Lecter odvolává na citát Marcuse Aurelia, když říká Clarice Starlingové: „První principy, Clarice. Jednoduchost. Přečtěte si Marca Aurelia. O každé konkrétní věci se zeptejte: co to samo o sobě je? Jakou má povahu?” Citát pochází ze třetí knihy „Meditací“ od Marca Aurelia a zdůrazňuje důležitost pochopení podstaty věcí.

NATO bylo založeno 4. dubna 1949 podepsáním Severoatlantické smlouvy, známé jako Washingtonská smlouva, údajně za účelem zabránění Sovětskému svazu v rozšiřování jeho vlivu v Evropě. 

SSSR odpověděl vytvořením organizace Varšavské smlouvy — politické a vojenské aliance založené 14. května 1955 mezi Sovětským svazem a několika východoevropskými zeměmi pro výslovný účel jejich obrany před NATO.  Varšavská smlouva byla rozpuštěna 1. července 1991 a krátce poté, 26. prosince 1991, ji následoval i samotný SSSR, ale NATO existuje nadále. K dnešnímu dni – Varšavská smlouva existovala o něco méně než polovinu doby existence NATO a SSSR existoval o něco více než polovinu. Je zřejmé, že komunistická hrozba jako důvod existence NATO byla pouhá lest, kouřová clona.

Jaký byl tedy skutečný účel NATO? Existuje mnoho způsobů, jak odpovědět na tuto otázku, ale náhlý pád Ukrajiny v nemilost poskytuje možná nejnázornější vysvětlení.

 • Bylo to tím, že NATO není spokojeno, že se tam válka protahuje? Ne, pomalu doutnající konflikt by bylo přesně to, co Pentagon nařídil, aby měl šanci držet krok s ruským hektickým tempem dodávek zbraní a munice.

 • Bylo to tím, že NATO není spokojeno, že Ukrajina prohrává válku? Ne, Ukrajina neprohrává;  prostě nevyhrává. Zejména její útoky na obranné linie Ruska mohly být kvůli obrovským a zbytečným ztrátám zastaveny, zdály se poněkud marné.

 • Bylo to tím, že Ukrajina bude poražena? Opět ne, Rusové byli rádi, že postoupí několik kilometrů sem a tam, jejich hlavním cílem je vytvořit dostatečně širokou nárazníkovou zónu, aby ukrajinské dělostřelectvo přestalo ostřelovat dnešní civilní oblasti v ruském týlu.

 • Bylo to tím, že NATO došly zbraně a munice, které by mohlo dát Ukrajincům? Opět ne, polozastaralého haraburdí, které by bylo možné odevzdat Ukrajincům, je stále poměrně dost.

Co tedy Ukrajinci udělali, že tak náhle vzbudili hněv Pentagonu a v přímém důsledku upadli v nemilost NATO? Ukrajinci zkrátka předvedli, že zbraně NATO jsou sračky.

Důkazy o tom postupem času pomalu přibývaly.

Za prvé se ukázalo, že všemožné přenosné harampádí americké výroby – protiletadlové Stingery, protitankové Javeliny, atd. – jsou v moderním boji spíše horší než zbytečné. 

Dále se ukázalo, že houfnice M777 a raketový komplex HIMARS jsou poměrně křehké a nelze je udržovat, v terénu neopravitelné.

Další zázračnou zbraní vrženou na ukrajinské pole byla baterie raket Patriot. Byl nasazen u Kyjeva a Rusové si z něj rychle udělali srandu. Zaútočili na něj svými superlevnými drony „létajícího mopedu“ Geranium 5, což způsobilo, že Patriot zapnul svůj aktivní radar, čímž odmaskoval svou pozici, a poté odpálil celý náklad raket – v hodnotě milionu dolarů! — poté tam jen seděl, odmaskovaný a bezbranný, a byl odstraněn jediným ruským přesným raketovým úderem.

To určitě vážně naštvalo amerického ministra obrany Lloyda Austina, jehož hlavní osobní dojnou krávou je shodou okolností Raytheon, tvůrce Patriota. Ano, Patriot se ukázal jako neužitečný během první války v Zálivu, kde nedokázal ochránit Izrael před starověkými iráckými střelami Scud; a později se ukázal jako neužitečný, když nedokázal ochránit saúdské ropné zařízení před starověkými jemenskými střelami Scud… ale tato fakta nebyla propagována. A teď tohle!

A k tomu všemu tanky Leopard 2 darované Německem a pěchotní vozy Bradley darované USA, nemluvě o hloupých francouzských kolových ne-tancích, si vedly naprosto mizerně během nedávných ukrajinských snah přiblížit se a prorazit první linii obrany Ruska. Putin jen vetřel sůl do ran, když jen tak mimochodem poznamenal, že západní pancíř hoří mnohem snadněji než staré sovětské věci.

Posledním zoufalým krokem by bylo dát ukrajinskému letectvu (které už mimochodem neexistuje) nějaké starší stíhačky F-16.Ty mohou být staré až 50 let a jsou typické tím, že mají přívod vzduchu velmi blízko země, díky čemuž jsou při vzletu velmi účinné jako vysavače. 

Nemohou operovat ze špinavých a děravých ranvejí, které jsou na Ukrajině běžné, protože úlomky z nich by se nasály do motoru a zničily by ho. Pokud se jim Ukrajinci pokusí vydláždit nové dráhy, Rusové by to okamžitě zaznamenali z geosynchronního satelitu, který je trvale namířen na ukrajinské území. 

Spíše než umístit na tyto nové dráhy nějaké čerstvé krátery po bombách, mohli by Rusové udělat něco rafinovanějšího: použít jeden ze svých superlevných Geranium 2 k nanesení kovových hoblin, aby je motory F-16 nasály… a shořely za letu. Pilot by se musel katapultovat a letadlo by havarovalo. 

Existuje však ještě důležitější důvod, proč je myšlenka dát F-16 na Ukrajinu neproveditelná: tato letadla jsou schopna nést jaderné bomby a Rusko již oznámilo, že by tento krok považovalo za jadernou eskalaci. Ale vyprovokování jaderného konfliktu s Ruskem je zakázáno, takže F-16 jsou zakázány.

Proč je selhání neúnavně propagované západní výzbroje důležitější než cokoli jiného, ​​včetně stále horšího stavu západních financí, směšného selhání protiruských sankcí, obscénně obrovského počtu ukrajinských obětí nebo všeobecné únavy Západu ze všeho ukrajinského a zejména ze záplavy ukrajinských uprchlíků, se kterou si Západ už neví rady?..

Důvod je jednoduchý: NATO není obranná organizace (nezapomeňte, že SSSR je pryč více než 30 let); není to ani útočná organizace (dobře, bombardovala Srbsko a několik dalších relativně bezbranných zemí, ale nemůže myslet na to, že by se postavila Rusku nebo jinému dobře vyzbrojenému státu).

NATO je spíše klubem zajatých kupujících zbraní vyrobených v USA. O tom jsou vychvalované standardy NATO, které musí Ukrajina splnit, než bude uznána za hodnou pozvání do NATO: Abyste těmto standardům vyhověli, vaše zbraně musí být převážně americké výroby. 

To je také důvod všech různých vybraných a zdánlivě zbytečných válek, od Srbska přes Irák, Afghánistán až po Libyi a Sýrii: šlo o demonstrační projekty amerických zbraní s dodatečným cílem použít zbraně a munici tak, aby Pentagon a zbytek NATO je musel objednat. 

Geopolitické důvody pro tyto vojenské konflikty jsou pouhými racionalizacemi. Například mezi lety 1964 a 1973 svrhly USA během 580 000 bombardovacích letů na Laos více než 2,5 milionu tun bomb – což se rovná nákladu bomb každých osm minut, 24 hodin denně, po dobu devíti let. 

Jaké bylo geopolitické zdůvodnění? Nikdo si ani nepamatuje, jestli tam někdy nějaké bylo. Ale těm bombám by brzy vypršela doba použitelnosti a bylo potřeba je spotřebovat a doobjednat, aby peníze proudily.

V reakci na takové podivné podněty bývají zbraně vyrobené v USA příliš složité (takže jejich výrobci mohou účtovat více za zbytečné funkce navíc) a spíše křehké (nikdy nebyly testovány proti obdobnému protivníkovi, jako je Rusko nebo Čína, nebo proti Íránu), vyvíjené pomalu (pro maximalizaci financování výzkumu a vývoje), stavěné pomalu (protože kam ten spěch?) a velmi náročné na údržbu (takže američtí armádní dodavatelé mohou ještě více zbohatnout na dodávkách náhradních dílů a služeb). Předpokládalo se, že tyto zbraně budou vyzkoušeny opatrně a stejně to bude peklo pro zaostalé domorodce vyzbrojené starými kalašnikovy a RPG.

Ukrajina je úplně jiný příběh. Tam jsou Ukrajinci s jejich pestrou západní technikou požádáni, aby pronikli třemi liniemi opevněné ruské obrany. Asi po měsíci úsilí a ohromujících ztrátách mužů a techniky se jim ještě nepodařilo dosáhnout první obranné linie. 

Pohled na hořící západní obrněnou techniku nedělá dobrou reklamu. V důsledku toho američtí dodavatelé obrany velmi dychtí zastavit tento neustálý proud negativní reklamy na jejich produkty, musí se zastavit hned teď v tuto chvíli – než jejich pověst bude úplně zničena; odtud ten nepatřičný spěch, díky kterému celý ukrajinský projekt osiří.

Alternativou k aktivnímu válčení, když se to nyní nepodařilo, je to, čemu se na Západě obvykle říká „vyjednávání“, ale ve skutečnosti by to znamenalo přistoupení na ruské požadavky vznesené v listopadu 2021 (které zahrnují, že NATO vrátí své zbraně tam, kde byly v roce 1997), plus novější požadavky, jako je denacifikace, demilitarizace a neutralita toho, co zbývá z Ukrajiny, uznání nových ruských hranic (které zahrnují Krym, Cherson, Záporoží, Doněckou a Luhanskou oblast) a stíhání všech ukrajinských válečných zločinců, včetně všech těch, kteří od roku 2014 mučili válečné zajatce a ostřelovali civilisty. A také bude potřeba zrušit všechny hloupé sankce.

Ale to je poměrně hodně, co se dá pobrat na jedno posezení, a tak se NATO rozhodlo pro spoustu dílků.  Výše uvedený oficiální dokument NATO je maximálně podrobný a plný chmýří, ale pozorné přečtení toho pompézního byrokratického textu odhalí celou řadu ústupků nebo alespoň náznaků ústupků:

 • “Budeme moci pozvat Ukrajinu, aby se připojila k Alianci, když spojenci budou souhlasit a budou splněny podmínky.” – Použijeme-li lidové ruské rčení, stane se to „když rak na hoře zahvízdá“ — tj. nikdy. To znamená, že Ukrajina se nikdy nestane součástí NATO.

 • “Okolnosti, za kterých by NATO možná muselo použít jaderné zbraně, jsou extrémně vzdálené.” – Překlad: Vzdáváme se! Prosím, nezabíjejte nás! Šéfové NATO byli zjevně informováni o schopnostech nových ruských strategických zbraní, útočných i obranných, a nechtějí ani uvažovat o žádném druhu přímé vojenské konfrontace s Ruskem.

 • „Vyzýváme všechny země, aby neposkytovaly žádnou pomoc ruské agresi…“ – Překlad: přejeme si, aby Rusku přestaly pomáhat, ačkoli jsme je už o to žádali dostkrát, ale ony nás neposlouchají, takže si neděláme velké naděje, že teď poslouchat budou.

 • “Prohlubující se strategické partnerství mezi ČLR a Ruskem a jejich vzájemně se posilující pokusy podkopat mezinárodní řád založený na pravidlech jsou v rozporu s našimi hodnotami a zájmy.” – Ale prohlubující se strategické partnerství je zcela v souladu s hodnotami a zájmy Ruska i Číny a nechystají se nikoho žádat o povolení. Žvanění o „mezinárodním řádu založeném na pravidlech“, i když už neexistuje, je trochu ubohé, ale co jiného jim zbývá?

 • “Prohlubující se vojenská integrace Ruska s Běloruskem, včetně rozmístění vyspělých ruských vojenských kapacit a vojenského personálu v Bělorusku, má důsledky pro regionální stabilitu a obranu Aliance.” – No, to je přesně to, k čemu byla tato vojenská integrace navržena, a je dobře, že si toho všimli. Z toho plyne, že NATO si s Běloruskem už nikdy nebude zahrávat.

 • “Zůstáváme odhodláni zachovat otevřené komunikační kanály s Moskvou za účelem řízení a zmírňování rizik, zabránění eskalaci a zvýšení transparentnosti.” – To je opravdu vítaná zpráva!  Zavolejte do Kremlu, kdykoli budete chtít slyšet recitaci ruských bezpečnostních požadavků, abyste si osvěžili paměť.

 • “Ambice a politika nátlaku Čínské lidové republiky jsou výzvou pro naše zájmy, bezpečnost a hodnoty.” – A zájmy a hodnoty NATO jsou výzvou pro ČLR a její bezpečnost, takže jsme ve slepé uličce. Další zprávy – Rusko právě schválilo zákon zakazující všechny operace změny pohlaví;  jak je to v souladu se „západními hodnotami“? No tak, zatřeste svými malými pěstičkami v bezmocném vzteku!

 • “NATO neusiluje o konfrontaci a nepředstavuje pro Rusko žádnou hrozbu. Ve světle jeho nepřátelské politiky a jednání nemůžeme Rusko považovat za našeho partnera.” – A ve světle nepřátelských politik a akcí NATO považuje Rusko země NATO za nepřátelské státy (a rozhodně ne za partnery). Jak to, že předávání zbraní ukrajinským nacistům nepředstavuje pro Rusko hrozbu?

 • “Opakujeme své jasné rozhodnutí, že Írán nikdy nesmí vyvinout jadernou zbraň. Zůstáváme hluboce znepokojeni eskalací íránského jaderného programu.” – Írán je tedy jedinou zemí, na kterou bezzubé staré NATO ještě může najít odvahu štěkat. To se zdá být bezpečné, protože Írán je teď ani neslyší.

Evropa zděšeně pohlíží na USA, které jsou stále jejím dodavatelem zbraní a garantem bezpečnosti, kde v čele stojí sotva fungující senilní stařík, jehož zuřivé výlevy způsobují, že se členové jeho kabinetu vyhýbají Oválné pracovně a jehož jediná možná náhrada — ta imbecilní, kdákající Kamala – by stěží byla lepší.

Některým uvědomělým evropským lídrům už možná pomalu svítá, že je třeba nějak najít způsob, jak vycouvat z rusofobní slepé uličky (jejich vlastní práce), ve které se nyní nacházejí, ale nevidí žádnou cestu jak toho dosáhnout bez fatální ztráty tváře.

Dejme tomu ještě rok a uvidíme, zda do té doby budou mít ještě tvář, kterou by mohli zachránit.

TYLER DURDEN 16. ČERVENCE 2023

Předložil Dmitrij Orlov

Pro Pokec24 přeložila Janinna

https://1url.cz/SuW6f
https://1url.cz/guW6U

sdílet na

55 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře
10. 8. 2023 00:52
Ohodnotit příspěvek :
     

Signálovi začne svítat až ho někdo lajzne po řepě až uvidí hvězdičky.

Albi
10. 8. 2023 02:39

Tenhle článek snad konečrně pomůže pochopit skutečný význam latinského
“Si vis pacem, para bellum” – Chceš-li mír, připravuje válku!

Tedy ne připravovat agresi za účelem krádeže – ovládnutí cizího území, ale mít zbraně lepší a účinnější, aby od agrese naopak odradila případného nepřítele.

Ale – je KoZa ještě schopná takového myšlení?

10. 8. 2023 04:29
Odpovědět  Albi

Něco ti sem hodím.

Rubl se hluboce propadl. Ruská centrální banka zastavuje nákup zahraničních měnvčera 21:33
ČTK

Ruská centrální banka nebude od čtvrtka až do konce roku nakupovat zahraniční měny, důvodem rozhodnutí je vysoký pokles rublu. Cílem tohoto kroku je snížit výkyvy na finančních trzích, uvádí se v prohlášení banky. Zároveň ale banka bude pokračovat v prodeji zahraničních měn…

https://1url.cz/yuW87

Schválně – co si o tom myslíš? Bravo Gosudar, nebo Ajajajaj?

Albi
10. 8. 2023 07:26

Abych pravdu řekla/napsala – nevím. Ekonomika není má “parketa” ani v té nejlaičtější podobě.
Ale protože je to rozhodnutí banky (Nabiulina a spol.), přikláním se k ajajajaj.

10. 8. 2023 17:34
Odpovědět  Albi

Těžko říct.

Albi
10. 8. 2023 07:41

Já ti na oplátku hodím lithium – mě to tak naštvalo, že budu mít celý den zkažený – nevím, jaký výraz použít pro Fialu, každý, který se tu pro něho používá, je v podstatě lichotka.

Včera na Seznamu:
“Naleziště lithia pod Cínovcem je unikátní. Zásoby máme na 300 let, říká geolog”
A dnes k lithiu MaP:
“…v USA z ekologických důvodů zakázali těžbu lithia. Že Německo z ekologických důvodů své největší evropské naleziště netěží, protože je v krásné přírodní oblasti u hranic se Švýcarskem! A že Srbsko bylo vydíráním přinuceno USA a Německem povolit australské společnosti, jak chystá Fiala v ČR, těžit lithium, ale po zjištění obrovských ekologických škod těžbu před nedávnem po obrovském vzbouření Srbů už zakázalo!….”
Je toho tam víc – v podstatě v zemích KoZa ho těžit zakázali, ovšem východoevropské kolonie se – ne mohou – ale přímo MUSÍ rabovat. To je ta “ochrana přírody” – to by člověk opravdu blil
https://www.michalapetr.com/map-1751-bez-ruskeho-plynu-to-v-evrope-nepujde-oznamil-vcera-sef-eon-a-cena-plynu-na-burze-v-amsterodamu-ihned-vzrostla-o-40-ceka-nas-pry-chladna-zima/
Přitom Srbsko, jak to vypadá, ten zákaz prosadí. Takže by to šlo – ovšem bez Fialy.

Albi
10. 8. 2023 07:45
Odpovědět  Albi

Ještě k tomu Seznamovskému článku:
“Česko se v příštích letech může podle premiéra Petra Fialy (ODS) stát jednou z nejvíce prosperujících zemí světa. A to díky těžbě lithia a případné továrně na výrobu autobaterií. Jak to vypadá s nalezišti v Krušných horách?”
Dál číst jsem se nedonutila.
https://www.seznamzpravy.cz/clanek/audio-podcast-ptam-se-ja-zasoby-lithia-pod-cinovcem-jsou-na-300-let-rika-geolog-235246#

Standa
10. 8. 2023 08:28
Odpovědět  Albi

Nevím, ale jestli to řekl Fialenka,voní ta lež po něm( nebo latríně).
Generální ředitel nigerijské agentury pro geologický průzkum, Dr. Abdulrazaq Garba, loni vyhlásil, že v Nigérii bylo objeveno obrovské ložisko lithia, které je pokračováním ložisek lithia táhnoucích se polopouští z Mali, přes Burkinu Faso a Niger, a západní těžaři už stojí v řadě na koncese! Tato nově objevená ložiska jsou zlatým grálem všech těžařů, protože obsahují nejen až 13% lithia, a k tomu ještě zlato, stříbro, uran, wolfram a olovo, ale jsou i tvořená tzv. hard rock lithium, které je mimořádně snadno a levně zpracovatelné! Pro srovnání. České zásoby krušnohorského cinvalditu mají pouze obsah 0.45% lithia na vytěženou horninu, a 0.02% cínu!, a jejich zpracování do konečného oxidu lithného představuje finančně nejnáročnější způsob získávání lithia na světě!
Finanční hranice pro ekonomicky udržitelnou těžbu lithia je 0.4% jeho obsahu ve vytěžené hornině!!! Těžba na úrovni 0.45% jakou chystá Fiala pro Brusel je považována za vysoce rizikovou, protože při sebemenším výkyvu trhu budou tyto nízko-obsahové těžební komplexy okamžitě prodělečné a na zavření! Podle prestižní americké srovnávací studie, ..

Albi
10. 8. 2023 10:36
Odpovědět  Standa

Je to tak – jak píšete, taky jsem to někde četla, už ani nevím kde.
A aby toho nebylo málo, další poihroma se blíží.

https://medium.seznam.cz/clanek/jiri-cb-benysek-benesovy-dekrety-je-potreba-revidovat-v-pohranici-nemce-potrebujeme-16471?utm_campaign=abtest230_hlavicka_na_telefonu_varB&utm_medium=z-boxiku&utm_source=www.seznam.cz
“Odsun sudetských Němců je v pohraničí patrný dodnes. Nebýt Hitlera a radikalizace Němců, žily by tyto národy v míru a v klidu. Zároveň v přátelském souladu a úžasném soupeření, díky kterému mělo prvorepublikové Československo jedno z nejlepších školství na světě. …..
Potomci sudetských Němců by mohli snáze získat české občanství a tím by mohlo dojít ke skutečnému historickému smíření. Křivd se dopouštěli nejenom Němci, ale i Češi. …..”
xxxxx
A z kousku diskuze, který jsem letmo perohlédla se zdá, že většina je pro. Nakonec tu 2. světovou vyprovokoval Beneš ve spolupráci se Stalinem. 🙁
Prostě – dnes je den blbec.

Pavel z Moravy
10. 8. 2023 12:16
Odpovědět  Albi

Albi, vždyť je s těmi našimi dětmi hotovo. Už si to sakra připusťme, že jsou to rozežrané a marnivé generace, které potřebují pořádný držkopád co bude bolet. Beru je jako celek, ne jednotlivce, kteří mohou být ještě v pořádku. Ale bojí se něco říci, jsou to poseroutkové jakých není rovno.

10. 8. 2023 13:36
Odpovědět  Albi

Přátelskej soulad…
Stačí zašmejdit na internetu a vyhledat si prvorepublikové požadavky skopčáků, hlasování v parlamentu, a podobné lahůdky, kdy Němci házeli Čechům klacky pod nohy nesplnitelnými požadavky kde mohli, a jak mohli. Nehledě k jejich zpupnosti. Tedy pokud to už z gůglu nestáhli.
V UL například skopčáci, tuším v r. 1927, zpunktovali ohromné protesty a bordel náramný, že si Masaryk dovolil schválit podporu českým menšinovým školám! Němci! Protestují proti podpoře českých menšinovým škol v Čechách!
A z vyprávění pamětníků, že pocházím z tzv. sudet, tedy z první ruky, znám o tom “soužití” rovněž mnoho příběhů – včetně od mého otce. Není náhoda, že z mé rodné obce zůstaly po odsunu skopčáků jen tři německé rodiny – zbytek, něco přes osm stovek skopčáků, byl, a plným právem, z mé rodné obce vykopnut.

Pavel K
10. 8. 2023 16:14

Uvidíme, já se nechám překvapit, třeba už to ani nestihnou. My už jsme stejně mimo hru a ještě jsme rozpolcený.

Skeletor
10. 8. 2023 19:47
Odpovědět  Pavel K

To, že jsem mimo hru, to už je dáno věkem, ovšem že bych byl rozpolcen, tak to ani náhodou. V čem je vaše rozpolcení, pro krystovy rány. Zatím si troufám říci, že moje šedá kůra mozková funguje jak má, je pravda že už to není jako za mlada, ale když se dívám na ty mladé tak ti jsou na tom mnohem hůře. Je možné že je to jen mé zdání.

Pavel K
11. 8. 2023 16:09
Odpovědět  Skeletor

Tak jako národ nejsme? Já potkávám i starší spoluobčany kteří fandí téhle demolici a neustále volí ODS, nebo STAN POP 09. Buďte rád že vám nevyprali mozek jako spoutě jiným lidem. Jste vyhrál v loterii. Nedavno jsem se čirou náhodou seznámil s pánem z okresního města a máme domluvený pokec, bo jsme naladěni stejně. Ale se spoustouch jiných to nejde, nejde.

Pavel z Moravy
10. 8. 2023 12:12
Odpovědět  Albi

Prosím, prosím, je vůbec možné se s tímto človíčkem o něčem bavit. To je tak ubohé, že to jednoho až děsí.

10. 8. 2023 13:08
Odpovědět  Albi

Ufff… Ty mi dneska dáváš. Co dělá ta fialová swině, to už je na postavení ke zdi. To myslím vážně.

Albi
10. 8. 2023 07:56

A ještě jednou tvých informačních zpravodajství využiju – našel jsi na ruswebech něco k téhle seznamovské zprávě?
https://www.seznamzpravy.cz/clanek/zahranicni-ukrajina-otevrela-novou-frontu-primo-v-rusku-muze-to-byt-teprve-zacatek-235147#

Helena
10. 8. 2023 08:48
Odpovědět  Albi

Vážení, to je MEDIÁLNÍ otevření nové fronty přímo v Rusku a MEDIÁLNÍ propad rublu – stejně jako podle médií vyhrál volby v USA Biden, kousek pravdy může být, že rus. centrální banka zastavila nákup zahraničních měn – proč by taky nakupovala cizí měny, když jsou dnes bezcenné. Cenné měny budou těch zemí, kde teče ropa, plyn, pod zemí je zlato a diamanty – a hádejte které to jsou?

Pavel z Moravy
10. 8. 2023 12:25
Odpovědět  Helena

To si přesně myslím já. Vždyť je to již týden co 12 ruských bank přestalo obchodovat s dolarem a eurem. K čemu jim ty profláklé měny jsou? Navíc Rusové nic moc od těchhle zápaďáků nenakupují, sami tihle evropští kreténi zakázali spoustu zboží do Ruska vyvážet a za druhé Rusové si to dovezou odjinud. Já přece nepotřebuji obchodovat s tím, kdo mne chce podvádět. Nu a za plyn a ropu bych si alespoň já nastavil svůj kurs, jinak mně polibte. Rusové už to musí rozseknout a poslat tyto dacany do ři.ti.

Standa
10. 8. 2023 10:01
Odpovědět  Albi

Kdy RF použije pořádné zbraně k ,, vybombardování Ukrfaš do doby kamenné”!
Nejvyšší čas.

Skeletor
10. 8. 2023 19:55
Odpovědět  Standa

A důvod? Není pražádný důvod se odkrývat, Rus zjistil co za sračky dodává KoZa Ukradincům a bude je systematicky likvidovat, vše má svůj čas a není pražádný důvod se tzv odkopat neb vědí že by to KoZa s radostí přivítala, ale milý zlatí, nedělejte z Putina blbce, to se musíte obrátit na Bidet.

10. 8. 2023 13:44
Odpovědět  Albi

To není otevření fronty – to je terorismus dle definice terorismu.
Našel – ale ne plky o “otevření fronty”, ale o teroristických útocích.

Mat
10. 8. 2023 09:06

A to vypovida o cem? Jedine o cem to vypovida ze na svete je jeste hromada ubohych hloupych uzitecnych idiotu kterym staci takovy vyblitek k orgastickym krecim. Vitej v klubu Vyplachnutych nul. Ukrajina je na tom jiste ekonomicky lepe vzhledem ke kurzu Hrivny? Rusko se dolaru zbavuje a neni samo. Takze tyto umele ekonomicke natlaky jsou sice problem ale rozhodne ne neresitelny. Sni dal elfi hlavo opruzujici diskuse nesouvisejicimi vyblitky.

10. 8. 2023 13:58
Odpovědět  Mat

O tobě to vypovídá, žes nemyslící, nevychovaný, kolemjdoucí idi-ot. Kdybys nebyl usmrkané přib-lblo, položil by sis přinejmenším otázku, zda jde skutečně o nátlak na Federaci, nebo o promyšlený protiúder VVP a spol., jehož dopad na KoZu se projeví až v budoucnosti.
Bohužel, protože jsi co jsi, zůstaneš nadále neužitečným, nevychovaným idio-tem, který svým hlupstvím jen zbytečně nas-írá diskutující, aniž by znal jejich názory.

Markýza
10. 8. 2023 16:01

Můj pocit je bravo. Ale proč, to fakt nejsem schopná ani hádat.

10. 8. 2023 17:48
Odpovědět  Markýza

U mě rozum těžko říct, podvědomí bravo. Ach jo.

Markýza
10. 8. 2023 17:55

Tak to jsem zvědavá – když už jsme na to bravo dvě podvědomí 😀

Markýza
10. 8. 2023 17:56
Odpovědět  Markýza

Jo já u toho rozum ani nezapla.

11. 8. 2023 03:31
Odpovědět  Markýza

Ježííšmarjá, proč mi to děláte? Víte vy vůbec, na jakou jedovatinu jste mi teď nahrála? A já ji musim nechat ležet! Víte jak trpím jen proto, že jste správná baba a nemám to srdce ji zvednout?
Kdybyste byla dejme tomu noboody, tak bych ji zved, odpálil bych: “Jen u toho?” a spokojeně se pochechtával, jak pěkně si naběh. Ale takhle? 🙂

Markýza
11. 8. 2023 09:06

No a já bych vám to nějak vrátila – viděl jste, že i s tím Noobodym diskutuju bez úrazu, ne? 😉

11. 8. 2023 16:18
Odpovědět  Markýza

🙂

Pavel z Moravy
10. 8. 2023 12:06

Kamaráde, nezačne mu svítat. Tenhle sebestředný človíček založil svoji kariéru na totální debilizaci svých spolupracovníků. Vybral si přesně ty týpky, které lze jednoduše ovládat a přijmout do stáda. Jakmile individuální svoboda zapadne do davu, tak se ztrácí. Jednotlivec již ztrácí svůj úsudek a chová se tak jak chtějí ostatní v davu. Tihle to vymakali, to je jednostranné stádo bezmozků, které si neuvěřitelně sedlo. Teď by bylo zapotřebí, aby je národ z toho sedla sundal. Ale je tu ještě někdo?

10. 8. 2023 17:52
Odpovědět  Pavel z Moravy

Jo. Euros (bůh východního větru).

katango
12. 8. 2023 10:32

A Europa, co se nechala unýst a oplodnit bejkem.

krtek
10. 8. 2023 02:21
Ohodnotit příspěvek :
     

Oni chudáci v NATO zjitili, že ty jejích navoněné zdechliny jsou na nic v pořádném boji. Proto je prodávají státům jako ČR. Zadarmo drahé. Aspoň mohou ušetřit za tisk drahých barevných katalogů.

Vanja
10. 8. 2023 05:51
Ohodnotit příspěvek :
     

Ukrajina už nikdy nebude přijata do NATO, protože NATO velmirychle zanikne. Místo NATO, které nenápadně pohasíná a upadá v zapomenutí, si už dneska USA organizuje pročínskou spikleneckou kliku z USA, Japonska a jižní Koreje. Jenže i tam začíná nová americká klika prohrávat po jednání pana Šajgu v Číně a severní Koreji.

Helena
10. 8. 2023 08:54
Odpovědět  Vanja

Prostě si klucí americký vzali tak velké sousto, že se jím udusí. Jó přímá válka s Ruskem na ukradině nejsou pasáčci koz v Afghu. A celý svět už USA a západ vůbec prokoukl, všichni už poznali ty jejich arabské jara, majdany, humanitární bombardování a “dovoz demokracie”… takže už jim nikdo nedá ani vorla ani gram zlata a diamantů a co je nejhorší nejspíš ani gram kokainu!

Pavel K
10. 8. 2023 09:36
Odpovědět  Helena

Tak oni je měli prokouknuté dávno, ale furt nebyl ten správný čas a všechn ty státy se bály. To je to samé jako nyní zde u nás. Spousta lidí nadává ale každý se bojí jít do komfrotace s úřady s vládou. Když to bouchne, to se najde lidí co si přijdou kopnout.

Pavel z Moravy
10. 8. 2023 13:08
Odpovědět  Pavel K

Pavle, vždyť ty generace našich mladých rozmazlenců a mamánků jsou tak zbabělé, že ty přijmou vše, i ten obojek na krk. Skoro bych se vsadil, že tomu tak bude a jak bude ta většina zlá na ty co to nepřijmou, o tom ani nepochybuj. Jo, je to nyní zbabělci versus normální. A teď si typni, kdo vyhraje, když nás starých je tak akorát pod vozovou plachtu, neb spousta starých je jako kdyby už o rozoumek přišli. Pěkný pokec a vize, že jo?

Pavel K
10. 8. 2023 16:21
Odpovědět  Pavel z Moravy

Máš radikálnější názor na naši mládež, mě taky bobkujou ale jen to vidím střízlivěji než ty. Tak se dohodneme, že zakopeme válečné sekery a necháme se unášet dějem a možná i brzo uvidime, mám brnění v noze, tak se uvidí. 😊😊🤣🤣🙋‍♂️

Autor
10. 8. 2023 17:29
Odpovědět  Pavel K

Jsou mladí, kteří sice třeba nevidí správnost Ruska v dané chvílki, ale nejsou ztraceni. Dokáží úřermýšlet vlastní hlůavou. Samozřejmě je jich hodně málo. Ale když půjdete do minulosti, tak takových nikdy nebylo příliš mnoho. Všude a zdůrazňuji ještě jednou všude po světě je to podobné. Šanci takoví mladí dostávají v historii zřídka a o tu šanci musí vždy bojovat. Dnes je umlčováno všechno nepřátelské liberalismu tady v Evropě a USA. Možná ti myslící mladí jsou tu proto, aby připravili cestu další generaci, která tu šanci dostane a chopí se jí.
V Rusku je také mnoho mladých, kteří se nechají i snadno nalákat ukrajinskými verbíři a udělají pak něco proti svému státu, proti sobě samým, aniž by chápali dů§sledky, než pak, když už sedí ve vězení. Nebo s evyhýbají vojně, zatímco ti lerpší umírají dnes na Ukrajině.
Ne náhodou v posledních chvílích II. sv. války nacisté popravovali především nadějné a schopné nepřátele a to především komunisty.
Celá snaha by měla vést k tomu, aby ti myslící mladí dostali svoji šanci “dnes nebo zítra”.

Pavel K
10. 8. 2023 19:38
Odpovědět  Peter 008

Je to tak jak píšete. Já se taky otočil o 360 stupňů. A svůj názor přehodnotil asdi tak před deseti lety. Ale neměl jsem informace, měl jsem před očima stále 68osmý a držení u huby v osmdesátých letech. Ale vůbec si neuvědomoval pačemu tak bolo. Vůbec!!

Pavel z Moravy
10. 8. 2023 20:19
Odpovědět  Pavel K

Chlapci, přeji vám váš optimismus. Jenže zapomněli jste, že dnes mají vládci jiné možnosti jak přeformátovat omladinu. Na vlastní úvahy těchto mladých bych já moc nespoléhal. Ale dobrá, když myslíte.

Markýza
11. 8. 2023 09:13
Odpovědět  Pavel z Moravy

S každou generací se zas a znova vynoří přeformátovávací géniové – možnosti nemají konce. A zas a znova se musejí nacházet způsoby, jak z toho ven. Takové XX století, panečku…………..

Albi
10. 8. 2023 10:44
Odpovědět  Helena

A ani u pasáčků koz v Afghu se jim nějak nevedlo!

Ale kokain a ostatní drogy jsou velice výnosný kšeft, to si ilegálně opatří kdykoliv. Neméně i obchod s orgány. Podle zpráv na Ukrajině odebírají orgány i vlastním zraněným vojákům, vč. těch, kteří měli šanci na vyléčení.
A hodí se všechno – nejen ledviny, játra, ale i kosti, kůže a cokoliv, po čem je poptávka a o čem laik ani netuší, že se ve velkém používá.
Lidských práv mají plnou hubu, ale platí jen pro někoho.

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
10. 8. 2023 18:02
Odpovědět  Albi

Kšefty s orgány u banderů nezačaly až teď, ale už před majdanem to tam ukromafie rozjela – včetně kšeftů s dětmi, kterých se ročně ztrácely desetitisíce. Válka jen dala mafiím větší příležitost k rozletu, takže se kšefty zněkolikanásobily. Mimochodem, málokdo ví, že v Rusku se ve zlatých devadesátkách “ztrácelo” okolo tří set tisíc dětí ročně.

10. 8. 2023 18:04

Vylepšení “zpomalte”, jak tak na to koukám, trvá.
Sláva zlepšovatelům! Hip hip hurááá!

Autor
10. 8. 2023 08:08
Ohodnotit příspěvek :
     

Mám vizi:

Vidím jak táhne Evropou armáda NATO.
Bosá, hubená, vykrmená červy a houbovými spory, plně očkovaná proti všem druhům kovidu, zato se kolem té armády, kde co krok, to infarkt, se šíří odér narkotik a amefetaminu. Na sobě mají vojáci hadry, bo svět jim nechtěl dodat uniformy, bo všichni se chtěli pomstít za doby kolonialismu. Za sebou tato armáda nenechává ani gram uhlíkové závislosti, bo všichni jdou pěšky a nejí maso. V rukách bojců NATO jsou převážně klacky, kameny, jen někteří mají zbraně ze zámků a hradů – kopí, meče, dýky, ale každý velitel má střelnou zbraň – luk a šípy, vrchní velitelé mají kuše.
Proti nim zákeřně jde armáda smějících se lidí na tancích, obrněných trnsportérech, letící letadly i vrtulníky, se samopaly, puškami, granáty, v moderních ochranných vestách, v moderních botách, za zpěvu lidových písní a vojenských oslavných pochodů, armáda složená z mnoha národů světa. Vedle této armády jdou stáda buvolů, zeber, antilop, slonů, koní žiraf, ovcí, vepřů, a jdou družně se smečkami psů, koček a mnoha dalších druhů, které se chtějíé msatít za vybíjení na území USA, EU a v bývalých koloniích.

POKR.

Autor
10. 8. 2023 08:11
Odpovědět  Peter 008

Proto USA, EU, NATO podaly stížnost u soudu v Haagu, u MUSu, u OSN, že chtějí kontumační vítězství, bo za nimi – nepřátely civilizace pederastů, narkomanů, zvrhlíků, zlodějů a vrahů – zůstává obrovská uhlíková stopa. A vyžadují, aby se tato nmepřátelská armáda sežrala a zasebevraždila sama.

Albi
10. 8. 2023 08:50
Odpovědět  Peter 008

🙂 🙂 🙂
Krásná vize. Desetina by stačila. Minimálně pro začátek.
Ale to sebezavraždění se jeví jako docela dobře možné. Jen aby už začalo.
Však příroda umí – a víc než člověk.

Jura S
10. 8. 2023 10:57
Odpovědět  Peter 008

Prof Filajak samozřejmě musí protestovat, že by na ubohé studenty hu-humrdalnich pavěd útočil třeba Vasil traktorista a pobil za deset minut celou fakultu…

Jura S
10. 8. 2023 10:47
Ohodnotit příspěvek :
     

Ahoj z Turecka, nikde tu EU fangle nevisi

Jura S
10. 8. 2023 12:32
Odpovědět  Jura S

Tady je svět vpohode, koupeme se, můžeme se i večer o půlnoci procházet městem s manželkou sami dva, což by třeba v Ostravě nešlo že…. V Turecku jsou lidé pracovití a nenakrkli politikou… Cítíme se tu s manželkou určitě vic doma než v třeba musulmanske Paříži… Tady jsou muslimové super…

Zmatený
11. 8. 2023 09:51
Ohodnotit příspěvek :
     

Ukrajina nařídila okamžitou evakuaci obcí a osad v Charkovské oblasti, protože Ruská armáda prorazila ukrajinské obranné linie a stojí před Kupjanskem. Rusové postoupili o jediný den o 11 km a ukrajinská fronta se zhroutila, hrozí hluboký průlom do Charkovské oblasti. Ze západu do Kupjansku přijíždí evakuační autobusy. Ukrajinská ofenzíva končí opravdu netradičně – ruským protiútokem.

https://www.rt.com/russia/581098-ukraine-orders-evacuation-kupyansk/

14. 8. 2023 01:22
Ohodnotit příspěvek :
     

 Pavel K