politika

Alexandr Dugin: Zelený drak a jeho agónie

ZELENÝ DRAK A JEHO AGÓNIE. PROGNÓZA NA ROK 2024.

Alexandr Dugin

Hlavním problémem v roce 2024 bude stejný zásadní problém jako dosud: jedná se o konfrontaci dvou vln – slábnoucí vlny unipolárního světového řádu s hegemonií Spojených států a zemí kolektivního Západu a vzestupnou vlnou multipolárního světa, který ztělesňuje BRICS-10.

Tento problém nenastal dnes, ale protože Západ, který na jeden historický okamžik získal zdání planetární samovlády (po rozpadu SSSR), nebyl schopen uvést své vedení do praxe, v důsledku toho začaly o sobě dávat vědět nové suverénní póly – Rusko a Čína. Zbývající póly jsou na cestě – Indie, islámská civilizace, Afrika a Latinská Amerika. 

Existuje pouze sedm center moci, včetně Západu. Šest z nich se spojilo a vytvořilo BRICS a začalo budovat multipolární řád.

Západ nadále lpí na své hegemonii a útočí na nejnebezpečnější protivníky pro jeho nadvládu – Rusko, Čínu a islámský svět. To nezačalo dnes, ale již na samém počátku roku 2000. Ale současný kontrast politická mapa světa definitivně získala v posledních letech – a zvláště po zahájení Speciální vojenské operace (SVO) na Ukrajině. 

Speciální operace se stala první horkou válkou multipolárního světa proti unipolárnímu. Před tím – zejména během prvního funkčního období prezidenta Trumpa a kvůli vzestupu populismu v Evropě – se zdálo, že se lze vyhnout přímé konfrontaci, že Západ klidně přijme multipolaritu a pokusí se získat své patřičné místo v postglobalistickém světovém řádu.  

Přesně to měl Trump na mysli, když vyzval k vysušení globalistické bažiny ve Spojených státech. Ale zatím se bažině podařilo vysušit samotného Trumpa a v období nejbažinatějšího prezidenta Bidena rozpoutat na Ukrajině krvavý konflikt a vrhnout všechny síly kolektivního Západu proti Rusku jako nejdůležitějšímu pólu multipolárního světa.

Hlavním výsledkem minulého roku 2023 bylo to, že Rusko zmařilo ukrajinskou protiofenzívu, která byla pro globalisty rozhodujícím momentem celého konfliktu. Poskytli nacistickému režimu v Kyjevě maximální podporu zbraněmi, financemi, politickými, informačními a diplomatickými zdroji. Když Rusko vydrželo a začalo se připravovat na vlastní ofenzívu, ukázalo se, že vše bylo marné. Dokud však budou ve Spojených státech u moci globalisté, hodlají ve válce pokračovat. A zjevně už nejen do posledního Ukrajince, ale i do posledního globalisty.

Na konci roku 2023 se však ve válce unipolárního a multipolárního světa otevřela druhá fronta. Tentokrát předvoj Západu na Blízkém východě – stát Izrael v reakci na invazi Hamásu zahájil systematickou genocidu obyvatel Gazy, a to zcela bez ohledu na cokoliv. Spojené státy a kolektivní Západ plně podpořily akce Tel Avivu, čímž vytýčily novou zlomovou linii – Západ proti islámské civilizaci.

Američtí neoconi do této fáze vstoupili již na počátku 21. století, což vyústilo v invazi do Afghánistánu, Iráku a poté podporu radikálních islamistů v Libyi, Sýrii, atd. Nyní se Západ opět střetl s islámským světem v čele kterého stojí Palestinci, jemenští Hútíové, libanonský Hizballáh a také Írán.

Navíc v západní Africe, dalším odrazovém můstku antikoloniálního boje proti unipolaritě a za multipolaritu, vznikla aliance nejrozhodnějších zemí – Mali, Burkina Faso, Středoafrická republika, Gabon a Niger, kde se odehrála série protiglobalistických převratů. I zde se tedy objevila nová fronta.

A nakonec Venezuela, ve které se Spojené státy pokusily nahradit legitimního vládce Nicoláse Madura loutkou Guaidó, což skončilo naprostým fiaskem, vstoupila do územního konfliktu o sporné oblasti Guyana-Essequibo s proatlantickou loutkovou Britskou Guayanou. A argentinský prezident Javier Miley, ačkoli se odmítl integrovat do BRICS, vyzval Anglii, aby znovu zvážila otázku Malvín (Falklandy). V Latinské Americe se tak objevila ještě jedna fronta boje.

Tak jsme vstoupili do nového roku 2024. A všechny trendy pokračovaly zrychleným tempem. Napětí pro Spojené státy na Blízkém východě každým dnem roste. Válka na Ukrajině bude jistě pokračovat a nyní je iniciativa na straně Ruska.

Očekávat bychom měli i vyhrocení konfliktu kolem Tchaj-wanu, kde Spojené státy ve volbách prosadily protičínského kandidáta Lai Qingde, také další eskalaci na Blízkém východě, pokračování protikoloniálních revolucí v Africe a eskalaci do horké fáze tzv. rozporů v Latinské Americe.

Na samotném Západě roste krize zrychleným tempem. V USA se letos konají volby, ve kterých budou globalisté čelit silné vlně republikánů.

V Evropské unii, která je v úpadku, se opět zvedá protielitní, protiliberální vlna populistů – z levice i pravice.  Jsou tu levičáci, jako Sarah Wagenknechtová a její nová strana. “Rudá Sarah” se stává symbolem protiliberální levice Evropy.

Takoví levičáci jsou především nepřátelé globálního kapitálu – na rozdíl od pseudolevičáků, nakoupených Sorosem, kteří především obhajují LGBT, ukrajinský nacismus, genocidu v Gaze a nekontrolovanou migraci a také zoufale bojují proti ruskému vlivu, proti Putinovi a Rusku jako celku.

Je zde i pravicová složka – silně vyčerpaná, ale v mnoha evropských zemích představuje druhou nejvýznamnější politickou sílu. Například Marine Le Pen ve Francii. V Německu sílí Alternativa pro Německo. V Itálii, nehledě na to, že premiérka Giorgie Meloni onemocněla liberalizmem, pravicová polovina společnosti nikam nezmizela.  Veškerý pravicový populismus byl takový, jaký byl.

Existuje však globalistický Západ, který se snaží vydávat se za celý „Západ“. Ale jsou tu pravicoví a levicoví antiglobalisté, stejně jako obrovská vrstva západních obyvatel, kteří tvoří „mlčící většinu“. To je nejdůležitější: průměrný Evropan teď vůbec ničemu v politice nerozumí. Obyčejní Evropané a Američané prostě nedokážou držet krok s požadavky na změnu pohlaví, násilnou kastraci svých malých synů, sňatky s kozami, přivážení a krmení ještě více migrantů, pojídání švábů, čtení modliteb Gretě Thunbergové a proklínání Rusů. Západní obyvatel, maloměšťák, je hlavní oporou multipolárního světa. Je jádrem skutečného Západu, nikoli zlověstnou parodií, v kterou jej proměnily globalistické liberální elity.

Je velmi pravděpodobné, že v roce 2024 se všechny tyto zlomové linie – války a revoluce, konflikty a povstání, vlny teroristických útoků a nová území genocidy – promění v něco velkého. Sestupná vlna unipolárního světa již ustupuje té rostoucí multipolární. A to je nevyhnutelné.

Drak globalismu je smrtelně zraněn. Ale víme, jak nebezpečná je agónie zraněného draka. Západní globální elita je šílená. Existuje mnoho důvodů se domnívat, že rok 2024 bude něčím děsivým. Jsme na dosah ruky od globální světové války. Na všech frontách. Pokud se tomu nelze vyhnout, nezbývá nic jiného, ​​než ji vyhrát.

Je nutné dorazit draka, abychom od jeho zločineckých kouzel osvobodili lidstvo, ani i samotný Západ, který je jeho první obětí.

Pro Pokec24 přeložila Janinna

https://1url.cz/ouIoO

sdílet na

23 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře
ijn
21. 1. 2024 00:24
Ohodnotit příspěvek :
     

Národní řešení == převzít moc nad národními bankami (vyrvat je z pařátů R/R=globačíků), udělat pořádek v justicích ČR a zabavit majetky covidovým zločincům, a postupně definovat a obnovovat národní zájmy ČR ve strategických odvětvích energiích, spojů, bank, dopravě, zpracování surovin, léčiv, krajských nemocnic, distribuci PHN a potravin, výchově mladé generace,…..nelze se nečinně dívat, jak justice chrání covidové zločince, jak prodává zproštění, jak prohlubuje úpadek ČR vlekoucími spory, jak politici konají v cizích zájmech,….atd.!!!

Administrátor
P.A.Semi
21. 1. 2024 01:00
Odpovědět  ijn

V podstatě přesný popis toho, jak Hitler vyvedl ve 30-tých letech minulého století Německo z krize…
Proto ho všichni němci tak následovali, získal postupně podporu až 98%…
Akorát se pak nechal zlákat k expanzi na Východ, a to byla chyba, která se neodpouští…

πα½

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
ijn
21. 1. 2024 02:23
Odpovědět  P.A.Semi

Áda chyboval tím, že se neodstřihl od cizích peněz, a tak jej lichváři ze světa peněz nasměrovali na vyrovnání dluhů za území na Východě EU,…… a potom neposlechl generály, chtěl více a více (jako každý nenažraný dnes oligarcha) a zhroutil se mu dosažený cíl……..!!!

Totéž dnes nenažraní čeští energetici + politici – prachy za energie od lidu vydají za “kopačky i v Anglii” == samolibí grázlové !!!

Jaroslavem
21. 1. 2024 05:48
Odpovědět  ijn

Odstřihnout se nemohl,byl jeden z nich. Babička Adolfa byla přímí potomek Rotschildů, tudíž Židů,tam si Hitler vypěstoval první nenávist k Židům. Nejhorší swině v lidské kůži je Americký nosatý žid. Né obyčejní Židé v Izraeli.

Albi
21. 1. 2024 07:36
Odpovědět  Jaroslavem

Stačí se podívat na Ukrajinu.
Copak Zelenský rozhoduje? A to měl – na rozdíl od Hitlera – k dispozici v podstatě stabilní i prosperující zemi.

Záleží na plánech a příkazech těch od “velkých peněz”! Babičky židovky jsou možná vítané bonusy, ale jinak nepotřebné..

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Pravdomluvny
21. 1. 2024 07:45
Odpovědět  Albi

Kolomojsky a spol.ty tahají za provázky…… ovšem jak ještě dlouho????

Putinovec
21. 1. 2024 07:20
Odpovědět  ijn

Hitler byl v pozici feťáka Zelího . Vybraná loutka , která měla zničit konkurenci v Evropě , překážející anglosasům . A i zde bylo v běhu několik scénářů , několika různých hráčů .
Naposledy stejně posloužil Napoleon , který tak změnil politicky a mocensky Evropu , jak by to Anglie nikdy nedokázala .
Je to ze série prosazovaných řídících plánů , které ve svém nechápání provozuje ten , kdo chápe méně .

Putinovec
21. 1. 2024 07:14
Odpovědět  P.A.Semi

Jednak ty dvě krize kdosi záměrně Výmarské republice naordinoval a to z toho důvodu , aby si národ přál vůdce , který udělá pořádek . Dále ten hospodářský zázrak Německa nevznikl z ničeho , byl patřičně vyfutrován a to jak finančně , tak zdrojově .
A nenechal se nalákat z neznalosti na východ , ten projekt byl právě pro toto vytvořen .
Mimochodem , fašistický Slovenský stát vznikl právě proto , aby třetí říše neměla hranici se SSSR . Hitler si uvědomoval , že je manipulován k válce s Rusy .
Ze stejného důvodu bylo vytvořeno Československo , protože Německý děravý zázrak potřeboval hospodářsky vyfutrovat .
Takže i Mnichovská zrada byla součástí plánů západu , jak odstranit konkurenci , přesně tak , jako v první světové válce .
To co probíhá a proběhlo , to nejsou jen střípky dění , je to součást konkrétního generačního řízení . Jen je potřeba vysledovat , kdo sleduje a připravuje určité procesy , kdo do tohoto řízení vstupuje a přebírá iniciativu .

Albi
21. 1. 2024 07:30
Odpovědět  P.A.Semi

Myslím, že ten proces probíhal opačně.

Hitler nerozhodoval. Hitler byl vybrán, aby plnil příkazy těch pro nás “neviditelných”. A lákat ho k expanzi na Východ ho nikdo nemusel, to byl přece důvod jeho instalace do role Vůdce.
A že ho Němci následovali? Neměli na výběr a navíc kdo by odolal po dlouhých a do slova hladových létech.

Nás to ještě čeká – už dnes je v národě tolik “pomýlených” a přitom stále máme dost všeho. Rekordně stoupající dluhy nikdo nevidí a často ani vidět nechce, nebo nevěří.

21. 1. 2024 22:39
Odpovědět  Albi

Bezpodmínečný souhlas 🙂

Frank1
21. 1. 2024 11:52
Odpovědět  ijn

Znarodnit vse, co bylo o sametu rozkradeno a zcizeno. A bylo to vsechno, protoze vse patrilo statu!
Potrestat vsechny zdejsi zradce Ceska, kteri tomu rozkradeni napomahali a sami se prizivovali. Stali se z nich miliardari.
Potrestat vsechny, kteri uprednostnuji zajmy KoZa pred nasimi narodnimi zajmy za velezradu!

Frank1
21. 1. 2024 11:54
Odpovědět  Frank1

CKD, Poldi Kladno, atd. Vsechno podniky, ktere nechali po sametu jit do bankrotu. Zapad nechtel v Cesku vyrobny, konkurenci, ale montovny a odbytiste pro lezaky a otravinove blijaky.

Pijack
21. 1. 2024 08:24
Ohodnotit příspěvek :
     

Ať pátrám sebevíc, tak u nás, a tedy i v západní části “světa” podobné myslitele nevidím. V Antice jich bylo jako máku. Dnes? Je to samý povaleč a parazit bez kloudného myšlení. Ehm… jeden mne napadá, nějaký Čoudelka z ústavu BIS 🙂

Pravdomluvny
21. 1. 2024 11:21
Odpovědět  Pijack

👏👏👏👏😅😅😅😅

Ferko
22. 1. 2024 19:43
Odpovědět  Pijack

Oni ti chytří lidé existují. Jenže kdo inteligentní půjde do politiky? Čeho by mezi tou verbeží dosáhl. Navíc by se doživotně znemožnil.

ijn
21. 1. 2024 08:54
Ohodnotit příspěvek :
     

nezná někdo osudy rodiny Rychetského (právníka SBD Prostor?) kolik tisíc bytů po Praze vlastní a jaký má kriminální s vydíratelný potenciál, na čí podnět ustanovil fialovou pětikoalici, a podobné o Fialovi,……musíme znát a veřejnosti vysvětlit hlavní důvody jejich vlasti-zrady…..

Když jsem se v 4/1990 z úst H.D.Genschera dozvěděl o plánech rozdělení ČSFR s výmluvou, aby doplatila SRN válečné reparace == dnes 14 bil. Kč, tak jsem pomalu pochopil, nakolik KoZa má rozpracované naše kádry, jak je umí řídit s hrozbou zveřejnění nepříjemných video ( z obřadů) atd.

Nic se neděje náhodou a věřme a včas dejme najevo veřejnosti, že se na záchraně Pax Americana budeme podílet pouze do té míry, nakolik bude pro ČR přínosný!!! Obnovené Bavorské a Saské království mohou být dobrými partnery Zemí Koruny České!!! i Rakousko včetně Tirol, Maďarsko + Sedmihradsko a samozřejmě i Slovensko taktéž!!! Když už vzniknou nové mapy, tak důkladné a mírotvorné cíle jsou hlavní zásada!!!

Gales
21. 1. 2024 11:08
Ohodnotit příspěvek :
     

,,Zelený drak” sleduje a vyhodnocuje chování lidí. Pokud jsou v klidu a nebouří se,tak to využívá ve svůj prospěch.Pokud se bouří,protestují a dělají demonstrace,má strach. Demonstrace jsou projevem nesouhlasu lidí s útiskem draka.Čím víc demonstrací tím víc slábne jeho moc.

Frank1
21. 1. 2024 11:47
Ohodnotit příspěvek :
     

Globaliste vyhlasili valku vsem, i Islamu, ktery tak hojne importuji do Evropy? Tady neco nehraje. Chyba v rezii, nebo jsou uplne v riti?

Jura S
21. 1. 2024 17:27
Ohodnotit příspěvek :
     

Proč tak vznešeně “zelený DRAK” spíš “zelený VEPŘ” ….

Joe Arp
21. 1. 2024 17:44
Odpovědět  Jura S

Souhlas a přesněji SVINĚ!

Jura S
21. 1. 2024 18:08
Odpovědět  Joe Arp

V kožených nacistických rajtkách…. 🙂

Joe Arp
21. 1. 2024 18:53
Odpovědět  Jura S

Jako si švec běhal zazpívat do země krále Miroslava, oni si běhají zahajlovat na ukradinu!

Administrátor
P.A.Semi
22. 1. 2024 16:03
Odpovědět  Jura S

Proč? Protože je (brzy začne) čínský rok Draka, tak to letos bude aktuální…
Jako za Obamy byl rok Opice, jako za Trumpa byl rok Kohouta, jako na začátku Covidu byl rok Krysy…
(ty další nevím…)

πα½