Útok tajných služeb na svobodu slova, jaký nemá obdoby

Útok tajných služeb na svobodu slova, jaký nemá obdoby. BIS škodí této zemi, říká prezident Zeman o české kontrarozvědce.
Ta teď přechází do útoku. Terčem jsou údajné dezinformační weby, kterou prý lžou, protože lžou. Co bude dál? Vězení?

Tajná služba BIS chystá ve spolupráci s Českou televizí (Newsroom) frontální útok na média, která “nehrají podle patřičných not” a nepomlouvají prezidenta Zemana a premiéra Babiše.

Klackem má být jejich údajné napojení na Rusko, čímž údajně škodí zájmům České republiky. Redakce A&F získala tuto informace z dobře informovaných zdrojů.

Prezident Miloš Zeman: BIS škodí této zemi

“Jsou to čučkaři, platí to co loni. Místo toho, aby se podle zákona BIS věnovala ekonomické kriminalitě, vybrali si pohodlnější a nad to obtížně doložitelnou cestu. BIS ve vztahu k Rusku a Číně nám dělá spíše problémy. Našim zájmem jsou přátelské vztahy jak s Ruskem, tak s Čínou,” řekl prezidente Zeman v rozhovoru pro TV Barrandov.

Prezident takto reagoval na výroční zprávu BIS, podle které u nás řádí ruští agenti, které si vodí tzv. proruská média, především weby. Ruská ambasáda toto neuvěřitelné tvrzení důrazně odmítla s tím, že pro ně nejsou žádné důkazy.


BIS odpovídá útokem na média, která se neúčastní dezinformační války proti prezidentovi Zemanovi a premiérovi Babišovi. Tato média tajná služba BIS označila za “proruská”, případně “pročínská” a prostřed-
nictvím svého mluvčího teď vydala prohlášení, ze kterého běhá mráz po zádech.

Ladislav Šticha, mluvčí kontrarozvědky BIS:

“Pokud se podíváme na typického dezinformátora, tak on tady šíří většinou lživé informace, zmanipulo-
vané, zavádějící. Jsou to články, které mají dlouhé, palcové titulky, které mají velice agresivní vyznění, nastolují v nich lživá, nebo kontroverzní témata.”

Oni se snaží nějakým způsobem rozdělit společnost a dosáhnout toho, aby byly naplněny cíle, které ovšem vyhovují zájmu například Ruské federace či jiných cizích mocností a jsou v naprostém rozporu
se zájmy České republiky.”


Toto silně ideologicky rezonující tvrzení BIS jasně ukazuje naprostou neznalost mediálního prostředí. 
Výraz “palcové titulky” je klišé, které je navíc v prostředí internetu úplně mimo mísu. “Kontroverzní témata” jsou podstatou žurnalistiky bez ohledu na žánr. “Titulky o více slovech než pět slov” má kde kdo.

Výše uvedená věta mluvčího BIS pana Štichy je hrubě manipulační, když obsahuje sérii “oslích můstků do kruhu” pro dezinformátory tak typických: 

“Lžou, protože jsou proruské, proto škodí této zemi, protože lžou.”

Jako příklady k vyjádření mluvčího BIS jsou použity ukázky stran webů AC24, Protiproud, Sputnik a NWOO. 
Každý z nich představuje přitom jiný mediální žánr. AC24 a NWOO hledají spíše senzace. Sputnik je zpravo-
dajská agentura. Protiproud je názorový portál. Společného mají tyto weby jen to, že se nezúčastní dezin-
formačního tažení proti prezidentovi, premiérovi, Rusku a Číně, protože tento přístup považují za tupý.

Skutečně dezinformující weby jako Forum24, Newsroom České televize (Newsroom), Hlídací pes, nebo Manipulátoři jsou údajně ideologicky v pořádku, protože “dezinformují správně”.


Zjevně se schyluje k mediální válce, která tu ještě nebyla a bude silná tendence nepohodlná média ničit všemi prostředky. Fyzické napadení novináře z druhé strany barikády je jen začátek.

https://www.hoppner.cz/utok-tajnych-sluzeb-na-svobodu-slova-jaky-nema-obdoby-bis-skodi-teto-zemi-rika-prezident-zeman-o-ceske-kontrarozvedce-ta-ted-prechazi-do-utoku-tercem-jsou-udajne-dezinformacni-weby-kterou-pry-lz/#.XeQcN5NKjIU

sdílet na