politika

Al Capone … hadr

Úděsné podrobnosti ze zasedání iráckého parlamentu, kde bylo rozhod-
nuto o stažení amerických vojáků z této země. 

Proč irácký premiér rezignoval…

Odcházející předseda irácké vlády řekl poslancům (navzdory pokusům o ztlumení mikrofonu), že protesty
v Iráku byly inspirovány USA jako reakce na irácké dohody s Čínou, a Trump vyhrožoval iráckému premiérovi
a ministru obrany Iráku zabitím a také tím, že američtí ostřelovači začnou zabíjet jak protestující tak i bezpeč-
nostní síly, aby způsobili masakr, který oslabí vládu.

1. První odhalení je v tom, proč byl Halbusi (mluvčí iráckého parlamentu) přítomen na parlamentním zasedání, zatímco téměř žádný ze sunnitských poslanců se nezúčastnil. 

Bylo to proto, že Američané zjistili, že Abdul-Mahdi plánoval na zasedání zveřejnit tajné informace, a poslali Halbuse, aby tomu zabránil. Halbusi vypnul mikrofon Abdul-Mahdiho na začátku jeho projevu, poté požádal o zastavení živého vysílání. Poté se Halbusi a další členové posadili vedle Abdul-Mahdiho a otevřeně hovořili bez záznamu. Důležitou součástí příběhu je, že vysílání bylo vypnuto, ale Abdul-Mahdi pokračoval v mluvení.

2. To je to, o čem se diskutovalo na tomto zasedání (naživo): Abdul-Mahdi rozzuřeně mluvil o tom, jak 

Američané zničili zemi a nyní odmítli dokončit projekty v oblasti infrastruktury a energetiky, pokud jim neslíbí 50% z příjmů z ropy – což Abdul-Mahdi odmítl. 

Abdul Mahdi řekl:

Proto jsem navštívil Čínu a podepsal s ní důležitou investiční smlouvu. Po mém návratu mě Trump zavolal a požadoval ukončení dohody s Čínou, a když jsem to odmítl, vyhrožoval mi obrovskými demonstracemi proti mně, které udělají konec mé vládě, která půjde ke dnu.“

Abdul-Mahdi:
Opravdu se proti mně uskutečnily obrovské demonstrace a Trump znovu volá a říká, že pokud nesplním jeho požadavky, umístí ostřelovače mariňáků na nejvyšší budovy, které budou pronásledovat a zabíjet demonstranty a bezpečnostní síly. ve snaze na mě tlačit. 

Znovu jsem odmítl a požádal o rezignaci a Američané dodnes trvají na zrušení naší dohody s Čínou. 

Poté, když náš ministr obrany veřejně prohlásil, že třetí strana střílí jak demonstranty, tak i bezpečnostní složky (jemu také, jako mně Trump vyhrožoval), obdržel jsem od Trumpa nový telefonát, ve kterém hrozil,
že zabije mě i ministra obrany, pokud budeme i nadále mluvit o této „třetí straně“ protestů.

Abych to shrnul – Spojené státy americké – odmítly dokončit rekonstrukci země, kterou zničily – požadovaly 50% všech iráckých příjmů z ropy výměnou za dokončení této práce (ve stylu gangstera) – a začaly bláznit, když si Irák místo toho vybral čínskou variantu – požadovaly ukončení dohody, a po odmítnutí zapálily masové protesty, a když byly jejich požadavky znovu odmítnuty, poslaly ostřelovače námořní pěchoty, aby zabili protestující a bezpečnostní síly, a poté hrozily, že zabijí premiéra a ministra obrany, pokud  o tom bude mluvit.

Ahmed Al Hazraji  https://twitter.com/Ahmedzehzeeh222

(bez záruky)

Myslím, že ti, kteří se zajímají o Ukrajinu tento scénář dobře znají. 
Janukovyčovo odmítnutí podepsat dohody o přidružení s EU, „náhle“ zhmotnělé protesty, krveprolití v hlavním městě, „neznámí ostřelovači“, pokus o atentát na Janukovyče a zrušení čínské investiční dohody.

A další zajímavosti.

1.Šéf politického předsednictva Hamásu Ismail Haniya v Teheránu stojí vedle nového velitele Sboru Quds sboru islámských revolučních gard. 
Není obtížné si povšimnout – mýtus, že konflikt mezi sunnity a šíity je nevyhnutelný, je poněkud nepravdivý, zejména pokud existuje společný nepřítel.

2. Írán oficiálně uznal Pentagon jako teroristickou organizaci. Americká armáda je nyní Íránem oficiálně považována za teroristickou organizaci. Toto rozhodnutí bylo v íránském parlamentu jednomyslně přijato. 
Nyní může Írán provádět jakékoli operace proti USA jako boj proti terorismu.

3. Rusko a Čína včera v Radě bezpečnosti OSN zablokovaly protiíránskou rezoluci, což způsobilo velkou nelibost USA. Íránského ministra zahraničí Zarifa prostě Američané nepustili do OSN, nevydali mu vízum do Spojených států. Tím opět světu připomněli, že struktury OSN musí být přeneseny do jiné země.

4. Slavnostní rozloučení se Sulejmanim pokračovaly dnes v Íránu – nyní v jeho rodném městě Kerman, kde můžete znovu vidět skutečné lidské moře na ulicích  https://twitter.com/EnglishFars/status/1214456053099835392/https://twitter.com/globaltimesnews/status/1214453238679785472

Celkem již více než 15 milionů lidí se účastnilo smutečních událostí a tento počet se zvyšuje. Ve stejné době jako jeho rakev doprovázely obrovské davy i rakev s tělem Muhandise .

5. Velvyslanectví USA v Novém Dillí v Indii je kvůli masovým protestům uzavřeno. Demonstranti pálí vlajky USA a Izraele.

6. Malajský premiér vyzval muslimské země, aby se spojily, aby se chránily před zahraničními útoky a vraždami.

7. Íránský parlament schválil přidělení 200 milionů dolarů na činnosti Force Quds na další 2 měsíce.

https://bit.ly/2SY8ScJ

Pod první pasáž jsem napsala bez záruky – publikováno jenom na jednom webu. Nechce se mi věřit tomu, že by byl Trump tak hloupý a až tak neopatrný.

sdílet na