Írán zahájil raketový útok na americká zařízení v Iráku

Írán zahájil raketový útok na základnu Ain al-Assad a letiště Erbil v Iráku. Na obou místech jsou rozmístěny americké jednotky. Základna Ain al-Assad se nachází v provincii Anbar.

Írán zahájil raketový útok na základnu Ain al-Assad se sídlem v USA v irácké provincii Anbar. Vypáleno bylo asi 10 raket. V zařízení došlo k několika výbuchům. Informace o obětech a ničení ještě nebyly obdrženy. Odpovědnost převzala íránská islámská revoluční garda. Uvádí se také raketový útok na letiště Erbil, hlavní město iráckého Kurdistánu. Ostřelování bylo hlášeno prezidentovi USA Donaldovi Trumpovi.

3.45: Prezident USA Donald Trump a jeho klíčoví ministři a asistenti v tuto chvíli pořádají nouzové setkání v souvislosti s íránským raketovým úderem na několika vojenských základnách v Iráku, které jsou hostitelem amerických jednotek.

3.59: Íránské síly zahájily druhou vlnu útoků na americké cíle. To bylo oznámeno ve středu Tasnimem a je třeba poznamenat, že útoky byly provedeny raketami. Přesné umístění nového útoku není hlášeno.

4.04: Několik Iráčanů bylo zraněno na letecké základně Ain al-Assad v důsledku střetu s Irákem. To oznámila CNN s odkazem na zdroj v iráckých bezpečnostních službách.

4.29 Írán hrozí, že pokud Spojené státy odpoví na útoky, třetí útok půjde do měst Haifa a Dubaj

4.50: Ve středu noci byla vypálena vojenská základna na severu Bagdádu v oblasti Al-Taji, kde se nacházejí americké jednotky. To nahlásil Al Mayadeen.

Podle něj bylo v táboře vystřeleno pět raket. Další podrobnosti a oficiální reakce iráckých orgánů v tomto ohledu dosud nebyly hlášeny.

Podle dostupných informací americké vojenské vrtulníky zabírají na obloze nad iráckým městem. Zejména svědci je informují o „zelené zóně“ Bagdádu, kde se nachází americké velvyslanectví.

5.03 americké jednotky nebyly zraněny během íránského útoku na leteckou základnu Ein al-Assad v Irácké republice, jak tvrdilo americké ministerstvo obrany

5.13 CENTCOM (Ústřední velení amerických ozbrojených sil) potvrdilo, že Írán vypálil 15 raket: 10 zasáhlo leteckou základnu Al-Assad západně od Bagdádu, jeden zasáhlo Erbil v severním Iráku a další čtyři rakety nedosáhly svých cílů. Podle předběžných údajů mezi americkou armádou neexistují žádné oběti, ale mezi iráckými občany jsou oběti

Aurora Intel@AuroraIntel · 9 чОтвет пользователю @AuroraIntel

Kata’ib #Hezbollah and Pro-#IRGC telegram channels are quoting “Revenge has begun”

Aurora Intel@AuroraIntel

Unconfirmed footage reportedly protesting the launch of projectiles towards Ain Al Assad Airbase in #Iraq against #US assets and troops.

5200:10 – 8 янв. 2020 г.Информация о рекламе в Твиттере и конфиденциальность59 человек(а) говорят об этом

Připomeňme, že situace v tomto regionu se prudce zhoršila poté, co americké letadlo zaútočilo na íránsko-irácký konvoj poblíž letiště Bagdád v noci druhého a třetího ledna. Při leteckém útoku zahynulo nejméně 12 lidí, včetně velitele sil Al-Quds sboru islámských revolučních gard, Kassem Suleimani a zástupce vedoucího irácké šíitské milice Abu Mahdi al-Muhandis. Írán slíbil USA sérii odvetných útoků. Velvyslanectví USA v Bagdádu bylo dvakrát bombardováno, ale žádný z jeho zaměstnanců nebyl zraněn. 5. ledna irácký parlament  hlasoval  o stažení zahraničních vojsk ze země. Téhož dne byla mezinárodní koalice vedená USA  pozastavena operace proti bojovníkům islámského státu na iráckém území. Írán dnes  řekl, že vyvíjí 13 způsobů, jak udeřit.

0 0 hlasy
Ohodnotit příspěvek

sdíletj na