Írán zahájil raketový útok na americká zařízení v Iráku

Írán zahájil raketový útok na základnu Ain al-Assad a letiště Erbil v Iráku. Na obou místech jsou rozmístěny americké jednotky. Základna Ain al-Assad se nachází v provincii Anbar.

Írán zahájil raketový útok na základnu Ain al-Assad se sídlem v USA v irácké provincii Anbar. Vypáleno bylo asi 10 raket. V zařízení došlo k několika výbuchům. Informace o obětech a ničení ještě nebyly obdrženy. Odpovědnost převzala íránská islámská revoluční garda. Uvádí se také raketový útok na letiště Erbil, hlavní město iráckého Kurdistánu. Ostřelování bylo hlášeno prezidentovi USA Donaldovi Trumpovi.

3.45: Prezident USA Donald Trump a jeho klíčoví ministři a asistenti v tuto chvíli pořádají nouzové setkání v souvislosti s íránským raketovým úderem na několika vojenských základnách v Iráku, které jsou hostitelem amerických jednotek.

3.59: Íránské síly zahájily druhou vlnu útoků na americké cíle. To bylo oznámeno ve středu Tasnimem a je třeba poznamenat, že útoky byly provedeny raketami. Přesné umístění nového útoku není hlášeno.

4.04: Několik Iráčanů bylo zraněno na letecké základně Ain al-Assad v důsledku střetu s Irákem. To oznámila CNN s odkazem na zdroj v iráckých bezpečnostních službách.

4.29 Írán hrozí, že pokud Spojené státy odpoví na útoky, třetí útok půjde do měst Haifa a Dubaj

4.50: Ve středu noci byla vypálena vojenská základna na severu Bagdádu v oblasti Al-Taji, kde se nacházejí americké jednotky. To nahlásil Al Mayadeen.

Podle něj bylo v táboře vystřeleno pět raket. Další podrobnosti a oficiální reakce iráckých orgánů v tomto ohledu dosud nebyly hlášeny.

Podle dostupných informací americké vojenské vrtulníky zabírají na obloze nad iráckým městem. Zejména svědci je informují o „zelené zóně“ Bagdádu, kde se nachází americké velvyslanectví.

5.03 americké jednotky nebyly zraněny během íránského útoku na leteckou základnu Ein al-Assad v Irácké republice, jak tvrdilo americké ministerstvo obrany

5.13 CENTCOM (Ústřední velení amerických ozbrojených sil) potvrdilo, že Írán vypálil 15 raket: 10 zasáhlo leteckou základnu Al-Assad západně od Bagdádu, jeden zasáhlo Erbil v severním Iráku a další čtyři rakety nedosáhly svých cílů. Podle předběžných údajů mezi americkou armádou neexistují žádné oběti, ale mezi iráckými občany jsou oběti

Aurora Intel@AuroraIntel · 9 чОтвет пользователю @AuroraIntel

Kata’ib #Hezbollah and Pro-#IRGC telegram channels are quoting “Revenge has begun”

Aurora Intel@AuroraIntel

Unconfirmed footage reportedly protesting the launch of projectiles towards Ain Al Assad Airbase in #Iraq against #US assets and troops.

5200:10 – 8 янв. 2020 г.Информация о рекламе в Твиттере и конфиденциальность59 человек(а) говорят об этом

Připomeňme, že situace v tomto regionu se prudce zhoršila poté, co americké letadlo zaútočilo na íránsko-irácký konvoj poblíž letiště Bagdád v noci druhého a třetího ledna. Při leteckém útoku zahynulo nejméně 12 lidí, včetně velitele sil Al-Quds sboru islámských revolučních gard, Kassem Suleimani a zástupce vedoucího irácké šíitské milice Abu Mahdi al-Muhandis. Írán slíbil USA sérii odvetných útoků. Velvyslanectví USA v Bagdádu bylo dvakrát bombardováno, ale žádný z jeho zaměstnanců nebyl zraněn. 5. ledna irácký parlament  hlasoval  o stažení zahraničních vojsk ze země. Téhož dne byla mezinárodní koalice vedená USA  pozastavena operace proti bojovníkům islámského státu na iráckém území. Írán dnes  řekl, že vyvíjí 13 způsobů, jak udeřit.

sdílet na