historienezařazené

Zazrcadlí, uprostřed dvou světů

Existuje „zazrcadlí“? Mezi všemi předměty, které obklopují člověka v každodenním životě, je stěží tajemnější věc než zrcadlo. Obrovské množství mýtů a legend obklopuje tento zdánlivě obyčejný předmět v domácnosti.
Zazrcadlí – svět za zrcadlem, to není jen mýtus, to je mnoholetá historie pozorování tajemného předmětu, nazývaného zrcadlo.

Podle řeckého mýtu Narkissos (Narcis), který nebyl schopen se odtrhnout od svého obrazu na vodní ploše,
se proměnil v květinu.
Medusa, obluda s blýskavýma očima a hady místo vlasů. Kdo jí pohlédl do očí, ten zkameněl.
Medusu zabil Perseus, díval se na ni svým štítem, který nastavil jako zrcadlo, usekl jí hlavu.
Vynálezcem slitiny, ze které byl štít vyroben, byl údajně Héfaistos, syn Dia a Héry, bůh ohně a kovářství.

Předpokládá se, že první skleněná zrcadla se objevila v Římě. Byla malé velikosti a špatně odrážela obraz. Používala se jako šperky a amulety.
Skutečná zrcadla se objevila ve středověku. A prakticky okamžitě zmizela z oběhu.

Ve středověku se zrcadly lidé zacházeli s velkou pečlivostí a opatrností. V těch dávných časech měla zrcadla konvexní (vypouklý) tvar a tmavý povrch.
Tento předmět vzbuzoval u lidí strach a nazýval se zrcadlem čarodějnic. Každá čarodějnice, kromě velkého kotle na přípravu lektvarů, měla také malé zrcadlo. Za noci do zrcátka čarodějnice „uzamknula“ světlo úplňku
a chránila ho před slunečním světlem.
Čarodějnice s pomocí magického zrcadla mohla uzavřít zlé duchy a démony, vzývat ďábla, nasměrovat zlý pohled a uhranout. Zrcadla byla na „černé listině“ i u inkvizice.
Už jenom fakt vlastnictví tohoto předmětu, mohl přivést ženu až k smrti na hranici.

Až do 17. století byla zrcadla zakrývána, nebo ukrytá v truhlách.

Zrcadla disponují obrovskou “přitahovací” silou. Člověk vždy byl přitahován touhou podívat se do své budoucnosti pomocí zrcadel.

Kdysi dávno se Caterina de’ Medici, Kateřina Medičejská  podívala do otáčejícího se zrcadla, které přinesl Nostradamus. Kateřina uviděla obrazy nějakých slavností, potoky krve a ohně požárů – byla to noc
sv. Bartoloměje. Také jasně uviděla muže na smrtelné posteli, a poznala v něm svého syna Jiindřicha III….

Alchymista a lékař Paracelsus věřil, že zrcadla jsou jakýmsi koridory mezi světy. Proto se nezavěšovala zrcadla, když byl mrtvý člověk v domě. Věřilo se, že duše zemřelého člověka  přes „otevřené okno“ zrcadla může vtáhnout člověka do jiného světa. Nebo naopak, do domu mohou proniknout neklidné duše ze “zazrcadlí”.

Zrcadla jsou schopna ukládat informace. Jsou schopna si „pamatovat“ události, které se před nimi odehrály . Bohatou historii, hodně vzpomínek ukládají v sobě starobylá zrcadla.
Pokud po obdržení starého zrcadla člověka trápí hrozné sny nebo noční můry, bezpochyby je to vinnou zrcadla. Existuje na to hodně důkazů.

Zrcadla pomáhají uvést člověka do hypnotického transu. Lesk zrcadla zabraňuje člověku se soustředit na vnější předměty, jako kdyby připoutával vnímání dovnitř sebe. To se s úspěchem používá během hypnózy.

Zrcadlo také dokáže člověka omladit nebo zestárnout. Bioenergetika věří, že většina současných zrcadel jsou energetickými upíry. Studie ukázaly, že lidé, kteří tráví hodně času před zrcadlem a dlouze se dívají sami sobě do očí, rychleji stárnou, zhoršuje se jim paměť a rychleji se unaví.

Nicméně existují i legendy o nádherných vlastnostech zrcadel, které dávají svým majitelkám krásu a věčné mládí. Zjištěný fakt:
v mnoha starodávných zrcadlech tvář člověka vypadá mladší a jako by byla plná vnitřního světla.

  • Nedoporučuje se zavěsit zrcadlo naproti vchodovým dveřím – pozitivní energie se odrazí v zrcadle a “vyjde” otevřenými dveřmi.
  • Také není vhodné mít zrcadlo v ložnici, protože ve snu duše člověka cestuje jinými světy.
  • Předpokládá se, že díky přítomnosti zrcadla u postele může duše “udělat chybu” a namísto do skutečného těla vejít do zrcadla.
  • Zrcadla v domě by měla být vždy čistá, v doslovném slova smyslu.Zrcadla mají vlastnosti “ukládat” energii = zrcadlo “odebírá” část našich emocí, strachů a tužeb.
  • Zrcadla  v sobě hromadí vše, co se děje v našich životech: naše obavy, pochybnosti, radosti nebo zklamání.
  • Proto, po některých tragických událostech v životě, je lepší se zbavit  starého zrcadla. Spolu s ním – negativní energie opustí dům.

Když postavíte dvě zrcadla (nebo čtyři) proti sobě a mezi ně umístíte dvě svíčky, z plamenů svíček a zrcadlových odrazů se odrazí nekonečná chodba. A pokud se díváte dlouho na tuto chodbu, můžete vidět nejen vaši “skutečnost”, ale i vaši budoucnost.
Není to “dětinská” hra, jak si mnozí lidé myslí: pomocí zrcadla se můžete doslova “zahledět” do jiného světa…..koridor času….

http://nepovtorimosti.ru/zazerkale-budte-ostorozhnyi/

Vlastně tento “úvod” jsem napsala kvůli tomuto skvělému dokumentu, velice zajímavý výzkum:

Magická zrcadla – okna do budoucnosti a do jiných světů:

sdílet na

8 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře
Administrátor
8. 10. 2018 23:44

Visitor Rating: 5 Stars

Administrátor
9. 10. 2018 09:57
Odpovědět  Janinna

Ahojky. On ji schovává před tím ošklivým nevoholenym chlapem, co na něj kouká ze zrcadla;), …

Pěkná písnička k snídani,..kterou jsem začal nový den;)

K tomu zrcadlu……Zajímavé, že někteří tvorové se v zrcadle nepoznají. Miláček, pes, vidí žlutomodře a spoléhá se na čich, tak je mu to šumák,…..ale je pár vyjimek, ke kterým patří, kromě našich nejbližších příbuzných lidoopů, delfíni a sloni – a překvapivě také straky. Přitom ptáci – na rozdíl od nás – nemají šedou kůru mozkovou, tedy tu část mozku, o které předpokládáme, že nám umožňuje přemýšlet. Vědci strakám – tak aby o tom nevěděly – nalepili barevné nálepky pod zobák, tedy na místo, kam si ptáci nemohli sami vidět. Při pohledu do zrcadla se pak straky snažily si nálepky pomocí nohou nebo zobáku strhnout. Pro kontrolu někteří ptáci dostali i „neviditelné“ černé nálepky. O jejich odstranění se z černého peří straky nesnažily a normálně si čistily peří.https://www.youtube.com/watch?v=HRVGA9zxXzk

Některý ženský ráno u zrcadla v oblacích pudru a nánosu dermakolu, chtějí vypadat na 20let a když pak vlezou do metra, chtějí vypadat na 70, aby si sedly, ale von je nikdo nepustí, protože si všichni zaplatili místo pro prdel….Tak může zařvat “Kuwa, to se nenajde gentelman?”….”Jo, gentelmanů je plná tramvaj, ale ne volný místo.

Administrátor
9. 10. 2018 23:10
Odpovědět  Janinna

No, teda,…v 10 nesnídám, ale než jsem se vypotácel z postele, nasnídal a pak to semolil a oholil a,….ta desátá tu byla, no

Ještě k tomu zrcadlu. Klasické zrcadlo? Tam se každý zná, tak se nediví, ale je fakt, že jsou zrcadla na jiné bázi a pak to vyjde jako s tou fotkou,….fuj, ne, to nejsem já. Ty zrcadla jsou neskutečně věrohodná a jsou např. ve starých projektorech, ale třeba stačí vyndat z hdd disku z počítače jednu platinovou desku 😉

Administrátor
10. 10. 2018 00:14
Odpovědět  Janinna

No, jo Večernice, fakt,  jiný smajlík, ale jsem se nepřeťuk, jen systém mi přečetl a přeložil ten kód klávesnice.

Dědouch
9. 10. 2018 23:55

Visitor Rating: 5 Stars