VLÁDA VZDALA BOJ S INFLACÍ

Jiří Kulhavyý

Petr Fiala a jeho vláda si neví rady s rostoucí inflací. A navíc to oficiálně přiznali. Už jen toto je důvod k podání demise. Není zdaleka jediný, nicméně je naprosto legitimní a jestliže si ,,odborníci“ ze stávající vlády připouští, že už neví jak dále, mělo by dojít k odstoupení a vyhlášení nových voleb. Je nejvyšší čas.

Petr Fiala ve svém ideologickém poblouznění, ke kterému se přidává i zbytek Pětikoalice, přičemž fanatismem vyniká jak Top09 s Adamovou Pekarovou v čele, tak i STAN postihnuté vedením Rakušana a Piráti stvoření k postupné likvidaci České republiky, rozhazoval peníze plnými hrstmi. Tedy myšleno směrem k Ukrajincům. Ti se mu za to odměnili nedělním průvodem po Praze, kdy vyslovovali dík a za solidaritu. Aby ne, když jim byly poskytnuty nadstandardní podmínky. Mimochodem 1000 vděčných Ukrajinců je proti tomu, kolik jich bylo obdarováno vládou, směšné číslo. Ekonomické ztráty způsobené Pětikoalicí budou mnohem větší, než údajných cca 60 mld, na kolik nás ta výpomoc přijde. Kolaborantská vláda se tak místo starostí o své spoluobčany na ně ukázkově vykašlala a řada členů koalice se hlásí mnoha symboly k ukrajinské národnosti. Panevropan Fiala je dlouhodobým představitelem mládeže vychované k evropanství a potírání naší státnosti. Ostatní mlaskající u vládního koryta budou vyznávat jakoukoliv politiku, pokud jim to něco ,,hodí“.

Doposud jsme slyšeli především to, že stávající vláda je to nejlepší, co jsme mohli dostat. Bohužel jen z úst jejích členů. Fiala tvrdil, že jsou na vše připraveni a se vším si poradí. Místo toho se za jejího přispění roztočila inflační spirála. A patří mezi tři nejžíznivější v Evropě. Stoupnuly ceny všeho představitelného, od energií, paliv, pohonných hmot, potravin, bydlení. Život je sám o sobě tak drahý, že lidé mění své zvyky. Zatím jen nepatrně, stále si neodpouští dovolené u moře, plné nákupní košíky a jízdu autem, nicméně zároveň vnímají výkřiky z obrazovek, kterými se prezentují politici a požadují po nás, abychom stáhnuli termostaty topení o 3°C (obzvláště v létě je to užitečná rada), jezdili na kole či MHD, média nám podsouvají, že lepší než maso je chodit na pastvu nebo lovit cvrčky, případně nám doporučují přejít na alternativní zdroje energií, aniž by tušili, jak dlouhá je dodací doba a částka potřebná k pořízení těchto technologií. Navíc to není tak dávno, kdy byly prosazovány přímotopy, později plynové kotle, aby nyní byly na prvním místě solární panely a tepelná čerpadla. S čím přijdou za rok?

Fiala si dovolí při svém platu převyšujícím 230 000, Kč a mnoha výhodách spojených se svými funkcemi prohlásit, že soucítí s prostými lidmi, protože také chodí do obchodu. Kolikrát týdně tam je a pro koho nakupuje? A musí přitom platit za palivo do svého auta, kupovat si snídaně, obědy, večeře? Bydlí ve svém nebo je podnájemníkem? A dokáže si představit, jak se s krizí jím vyvolanou musí vypořádat ti, jejichž profesionální existence je závislá na plynu, elektřině, a ještě živí ostatní táty a mámy od rodin? To je jenom finanční stránka věci, kde jsou ty další? Jak má občan, který není zmanipulovaný prolhanými médii o pomoci Ukrajině, o níž z druhé strany slyší tolik negativ, že se mu protáčí panenky, vnímat vlastní chudnutí ve jménu nenávisti vůči Ruské federaci. Nechcete li ignorovat skutečnost, kterou byla dlouholetá snaha Putina vyvolat diskusi nejen o dění na Ukrajině, ale i o rozšiřování se NATO a jeho přibližování se k ruským hranicím, pak Vám musí být jasné, že jde o hru Spojených států a dlouhodobě Západem připravovanou krizi. Díky které jsme bez ruských surovin a oboustranného obchodu s touto velmocí. Fiala & spol. pouze skočili na špek a udělali z nás vazaly USA a jejich zájmů. Jen proto, že si myslí, jak dobrý nápad to je? Nikoliv, jde o vrcholnou politickou korupci a zaprodanost v přímém přenosu. I ta nenávist k Putinovi a Rusku je naprogramovaná a důsledek vymývání mozků jak politiků, tak i mediálních manipulantů.

My Češi už moc vládu nezajímáme. Státní zásoby potravin by údajně vystačily na jeden jediný den. Kolik jich bylo odesláno na Ukrajinu? Zásoby plynu a pohonných hmot na tom nejsou o mnoho lépe. Na náš černý trh se vrací první zbraně dodané režimu Zelenského. S inflací si vláda neví rady, za to má plán na to, jak rozjet další kolo očkování proti covidu a jistě naskočí na vlnu s opičími neštovicemi. Také tu máme od Německa dar 15ti historických tanků, další si však musíme koupit. Ptáme se za co, když jsme vyprázdnili vojenské sklady, nic za to nedostali a teď máme být obranyschopní. Vlastně ne, místo toho pozveme do země americké jednotky. Chybí tu jakákoliv střednědobá či dlouhodobá koncepce a ekonomicky jasná strategie. Antibabiše nahradil antiputin, a místo řešení všech našich problémů dochází k doslova zkratovému jednání podpořeného ideologicky manipulativními bláboly. Nelze hovořit za vás čtenáře, ale je stále více lidí, kteří se za současnou politickou reprezentaci stydí. Jen stydět se nestačí, nepostavíme li se plánované destrukci naší společnosti, stanou se z nás otroci mocných. Na Srí Lance se lidé vzepřeli, jejich chudoba už neumožňovala dále žít stejným způsobem. Kam až to musí zajít u nás, abychom následovali jejich příkladu?

Jindřich Kulhavý https://bit.ly/3sQpxQA


20.5.2022Redakce29Kategorie: Politika

VLÁDA MÁ ODVAHU TVRDIT, ŽE UPRCHLICKOU KRIZI ZVLÁDÁ

ZUZANA MAJEROVÁ

Vláda prodlužuje nouzový stav a chce dát uprchlíkům další peníze, aby je motivovala k odstěhování z přetížených oblastí.

Odhadem 25 procent uprchlíků se zdržuje na jiné adrese, než nahlásili. Na Hlavním nádraží v Praze jsou stovky maďarsky mluvících Romů. Mnohé školy mají problém se začleněním ukrajinských dětí do výuky, někde jsou dokonce upřednostněny před českými dětmi. Ale vláda má tu odvahu tvrdit, že uprchlickou krizi zvládá…

Než se Fialova vláda dostala k moci, neustále se oháněli tím, že nouzový stav je špatný a že ho nikdy nezavedou. Nyní si vesele prodlužují nouzový stav, jak se jim zlíbí. Nejenže nám tak hrozí další omezování svobody, ale vláda může téměř bez dozoru utrácet veřejné peníze!

Ale co se dá vlastně očekávat od vlády, která opět zavedla cenzuru!

sdíletj na

4 9 hlasy
Ohodnotit příspěvek
17 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře
Ladislav
23. 5. 2022 14:21
Ohodnotit příspěvek :
     

Tihle vypatlaní debilové na fotu není vláda, ale zráci naši vlasti a slouhové válečných gengstrů usa! Okamžitě demisi! A pak zastřelit!

Pavel
23. 5. 2022 19:09
Odpovědět  Ladislav

Jsou to absolutní zaprodanci nadnárodního globálu. Kdysi lidé, kteří okrádali a vysávali byli nazýváni škůdci zemští, většinou také přepadali různé usedlosti, panská sídla a často jako lupiči na silnicích terorizovali a olupovali pocestné. My jsme vlastně dnes olupováni tím nejdrastičtějším způsobem a nemáme jak se bránit. Další složky moci( soudy) atd tady nefungují, ústava se přeměnila v cár papíru, tak jaká jsme vlastně země. Rusko bude 25.5 slavit den slovanské vzájemnosti a kultury. Dělají to výborně, důraz je kladen na vlastenectví, rodinu, jazyk, a kulturu. Jedině tak lze zachránit národ.

Milan ze Zahrady Čech
23. 5. 2022 15:15
Ohodnotit příspěvek :
     

Jak mohla vláda vzdát boj s inflací, když s ním ani nezačala?! Kdyby titulek byl takovýto:
“Vláda se-re na lidi i na iflaci” nebo “Vláda má všechno u pr-dele” bral bych to, ale takovéto monstrózní přehánění je na mě fakt moc. Raději si jdu vyhlédnout nějakou vegetbednu, neb cítím, že mě co nevidět trefí šlak.

Milan ze Zahrady Čech
23. 5. 2022 15:16

s inflací

Helena2
23. 5. 2022 15:15
Ohodnotit příspěvek :
     

Vláda žádný boj nevzdala!! Tato “vláda” je dosazena a placena za to, že žádné opatření dělat nebude a nechá tučné zisky nadnárodních řetězců a firem poklidně odtékat do německa a dál.
Pochopte téhle vládě připravil a umetl cestičku Babiš, který splnil amer.+něm. zadání republiku nesplatitelně zadlužit, tahle “vláda” byla dosazena na nicnedělání a nechat naši zem padat a padat.
Babiš a pětikolka jedno jsou/jen mají rozkaz přetvařovat se navenek jakože jsou proti sobě-všimněte si co opravdu dělají/. Jediní SPD chtějí zastavit odliv zisků za hranice, proto jsou tak brutálně napadáni a umlčováni. Za vším hledej mamon.

PENNYS
23. 5. 2022 15:37
Odpovědět  Helena2

Tato „vláda“ je dosazena a placena za to, že co nejdříve zlikviduje český stát!!! A to se jim daří velice dobře už před zvolením.(viz: Kolářovci,Novotní,kavárnící,komedianti,buzny……)

Ladislav
23. 5. 2022 15:58
Odpovědět  Helena2

Naprostý souhlas 1* ***********

Pavel
23. 5. 2022 19:22
Odpovědět  Helena2

Paní Heleno, vystiženo úplně přesně. Jediný jejich úkol je naši zemi zlikvidovat. 28. května 1884 se narodil náš bývalý prezident Prof.JUDr.PhDr Edvard Beneš. Víme, před kým a čím nás varoval. Národ zapomněl a nevzal si to k srdci. Beneš nám říkal, že budou chtít Československo rozdělit, abychom byli slabí a nejednotní, začnou ospravedlňovat sudeťáky. A vězte, že s tím přijdou, řekl. Mám před sebou jeho foto a vidím skutečně výjimečně inteligentního člověka, poněvadž tvář a pohled napoví vše. Podívám se na ty, co tu dnes máme a je mi zle.

PENNYS
23. 5. 2022 15:34
PENNYS
23. 5. 2022 15:55
Ohodnotit příspěvek :
     

Daily Express: Propuknutí opičích neštovic ve Španělsku spojené s gay saunouPOZOR POVINNĚ SE VYHÝBAT PRAZE A OKOLÍ!!!

23. května 2022, 16:22 – Veřejné zpravodajství – OSN

Materiál také uvádí, že ve Spojeném království počet případů dosáhl 20. Agentura pro zdravotní bezpečnost Spojeného království (UKHSA) poznamenala, že všechny dříve známé případy se v té době týkaly také lidí, kteří vstoupili do netradičních vztahů s opicemi.

Frank
23. 5. 2022 16:23
Ohodnotit příspěvek :
     

Ti blbí kazišuci na co sáhnou, to podělají. Fialový sliz zajímá jen Ukrajina.

vlastisl
23. 5. 2022 16:35
Ohodnotit příspěvek :
     

K porážce vládního podvodného uskupení stačí sjednotit rádoby všechny opoziční strany a nedrobit síly. Nevím zda češi jsou toho schopni když si na vlastní dějiny hází špínu ať již v 80desátkách se dělo cokoliv ! Ani za komančů nebylo v zemi tolik krys a podvodníků co chtěli druhé okrást i za cenu národní zrady !Berte vzor z r. 1946 a zatočme s odrodilci národa jak se patří !

Pavel
23. 5. 2022 19:35
Odpovědět  vlastisl

Nejvyšší nutnost- musí se spojit všichni vlastenci národa bez ohledu na to jaké rozdílné pohledy na věci mají. Ať je šéf jeden, nebo třeba deset, vždyť je to jedno. V Peru u jezera Titicaca si domorodci koupili od vlády území s městečkem, kde si sami vládli, možná ještě vládnou. Žádná policie, žádné vězení, neboť nikdo nic a nikoho nepoškozuje. V neděli se všichni, ženy i muži sešli na náměstí, zvolili na týden starostu, rozdělili úkoly potřebné k chodu městečka jednotlivcům. Jinak jejich hlavní pracovní činností byla výroba oděvů,které chodili prodávat na trhy. Jestli takto žijí ještě dnes nevím, ale ještě před 15 roky tomu tak bylo.

Gales
23. 5. 2022 16:38
Ohodnotit příspěvek :
     

Moje vláda to není. A kdyby je někdo na vidle píchal,je mi to jedno.

Pavel
23. 5. 2022 19:38
Odpovědět  Gales

Je mi také jedno co s nimi bude, ale za toto vše by se měli zodpovídat. Neřídí svoji rodinu nebo firmičku, zde jde o celý národ.

Honza
23. 5. 2022 23:18
Ohodnotit příspěvek :
     

Proč se ten Fyjala pořád tlemí jako debil? Co je mu k smíchu? Aha, asi my…

PENNYS
24. 5. 2022 05:32
Odpovědět  Honza

Váženy Honzo, to jste si teprve ted všimli jak jsou všichni politici vysmátí?????
Proto šli do politiky aby si namastili kapsy a ne aby sloužili lidu. TI ZMRDI SE NÁM TLEMÍ PŘÍMO DO KSYCHTU ,ZA TO ŽE JE NĚKDO ZVOLIL!