Ortel – Zůstaň mým domovem

 KRÁSNÁ PÍSEŇ /Český  slavík 2019 – proč  byl zrušen?/

Víte  proč byla  zrušena soutěž o  Českého  slavíka  ??? Důvodem  je Tomáš Ortel se  svou  skupinou  Ortel a strach, že by tato  skupina  mohla  soutěž vyhrát? Posuďte sami, co  je na jedné z  jejich písní tak  závadného, že  je zakázáno ji hrát v rozhlase i televizi.

4.2 5 hlasy
Ohodnotit příspěvek

sdíletj na

4.2 5 hlasy
Ohodnotit příspěvek
20 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře
Ladislav
23. 5. 2022 14:29
Ohodnotit příspěvek :
     

Nechápu proč všichni dobři lidé mlčí? Za Babiše byl Milión chcanek v ulicích za každý prd a tenhle informační teror, Fyjalova bída a drahota nikomu nevadí? Nyní je jasně vidět, že tamty demonstrace byly řízené CIA!

Helena2
23. 5. 2022 15:07
Odpovědět  Ladislav

Ti dobří lidé mlčí, protože jsou ještě ohromeni, nevěřícně se dívají co se kolem nás děje. Nemohou uvěřit, jak lehce se dá pozbýt svobody a míru. Nemohou uvěřit, že ti co byli dosazeni do „vlády“ naší krásné země, že jsou vůbec lidé. Nemohou uvěřit jejich zaprodanosti, podlosti a touze po mamonu za každou cenu. Teď teprve pochopíme, jak se cítili lidé v býv. Jugoslávii, když jim bezdůvodně začali američani bombardovat jejich domovy, když američani brutálně napadli Irák… Ještě to nemohou pochopit, protože jsou to dobří a správní lidé. Ale červíček myšlenky začíná hlodat.

Pavel
23. 5. 2022 19:42
Odpovědět  Helena2

Výborně shrnuto, dnes jste se fakt dobře vyspala. Díky za ta správná slova.

Pavel K
23. 5. 2022 20:01
Odpovědět  Pavel

Souhlas ?????

MoKlokan
23. 5. 2022 23:16
Odpovědět  Helena2

dobrý člověk není agresivní… a má problém okamžitě reagovat na teror násilím… až mu to ale dojde nic ho nezastaví… fijala a čeští kolaboranti prostě skončí… za pár měsíců, nebo rok… ale skončí… struna už se trhá… eurosráči tento svůj dementní overkill tentokrát neodkecají

oldo
24. 5. 2022 08:06
Odpovědět  Helena2

Musím nesouhlasit.V té části,která netrpí rasistickou zběsilou nenávistí k Rusům je velká část tupých ignorantů,kteří pravdu nehledají,nebo nepochopí.Když se například podívám na většinu mladých,kteří sedí v partě v hospodě a VŠICHNI šoupou prsty po jakési krabičce s obrázky,není se čemu divit.
Nikdo neprohlédne,časem nepochopí,časem se nevzbouří,nebude protestovat,vládu nesvrhne,jsme odsouzeni k zániku!
Společnost,která líbá boty rasistickým černochům,nechá znásilňovat a vraždit své ženy fanatickým náboženstvím,které si sama pozvala,nebo nechá ve sportu soutěžit přeoperovaného chlapa,který je samozřejmě geneticky chlapem pořád,se ženskými a dá mu medaili nemá právo na existenci!

black
24. 5. 2022 08:44
Odpovědět  oldo

výborně, naprosto souhlasím.

Milan ze Zahrady Čech
23. 5. 2022 15:30
Ohodnotit příspěvek :
     

Tak jsem si přečetl i ti výzvu k demonstraci na podporu prezidenta proti vlastizrádným politikům, médiím a neziskovkám, na konci vidka. Jóóó, to jsme ještě měli prezidenta Zemana. A teď?
Korouhvičku emana…

Ladislav
23. 5. 2022 15:57

A zradil všechny své voliče! To se neodopuští!

MoKlokan
23. 5. 2022 23:18

děcka nemluvte o něm… ten sráč se odepsal sám… mohl umřít statečně, se ctí… chcípne jako zrádce, bezectný škůdce národa… ať shnije

Gales
23. 5. 2022 16:40
Ohodnotit příspěvek :
     

Znám taky jednu podobnou… Již vzhůru psanci této země.

Pozor
23. 5. 2022 18:43
Odpovědět  Gales

Internacionála, je to už len nostalgia za časy prošlé ako aj za ČSSR.

Milan ze Zahrady Čech
23. 5. 2022 21:19
Odpovědět  Gales

Úvodní dva verše naší hymny jsou prorocké…

Lubek
23. 5. 2022 17:45
Ohodnotit příspěvek :
     

Sme síce bratské národy, ale už druhá svetová ukázala, že rozdiely sú. My sme mali Slovenský štát, česi boli protektorát. SNP sme pobabrali, Na Dukle si to značne odskákali volinskí česi, česi aj slováci a hlavne sovieti. Česi zabili Heydricha. Teraz sa to veľmi nehodí pripomínať, ale boli to „body“ k povojnovému uznaniu ČSR. Čítal som, že Heydrich a SNP boli udalosti, ktoré presvedčili Churchila, že po vojne bude ďalej ČSR. Skutočne? Možno, ale čas neúprosne plynie a svet sa zmenil. Cez sto čechov odišlo oficiálne bojovať proti Rusom. Som z toho dosť zmätený. Blíži sa totiž 27my máj a výročie útoku na Heydricha. Prečítal som si „Dva proti říši“. Viac krát. Pozrel som si film „Atentát (1964)“. Viac krát. Nedávnu anglickú verziu filmu som nevládal pozerať. Nedávno som si kúpil audioknihu „Atentát na Reinharda Heydricha“. Niektoré pasáže si púšťam aj dva – tri krát. Úplne ma to fascinuje. Čo? Asi najviac opisy, ako českí ľudia podporovali, opatrovali, výsadkárov. To nebola akcia sólo supermana ako z priblblých filmov. Tí výsadkári sa mesiace pohybovali po Čechách a Prahe. Pár dní bývali tu, pár týždňov tam, potom zasa ku niekomu inému. Oblečenie, strava, vstup do bytu, nocľah, bicykel, auto. Predstavte si teraz, v tejto dobe, že príde ku Vám niekto a požiada Vás, či by ste nemohli na týždeň ubytovať dvoch cudzích chlapov. Jedlo, šaty, hygiena, nocľah. Dosť je to opísané v tej piesni. Vlasť? Národ? Domovina? Dedovizeň? Ááale čo. Auto, dovolenka, peniaze. A po nás….

Milan h
23. 5. 2022 18:05
Odpovědět  Lubek

jist ale diky tomu atentatu zaplatili Cesi a Moravane mmoha zivoty a dle meho blbeho nazoru to bylo zbytecne gesto donedavna sem jezdil na Plostinu o Vizovic tam to vystrilali vsecko co se hnulo

Pozor
23. 5. 2022 18:23
Odpovědět  Milan h

Slováci za predčasné SNP a následné jeho potlačenie zaplatili oveľa oveľa viac (predčasné bolo preto, lebo vychodoslovenské dve divízie , ktoré mali zabezpečiť prechod Červenej armády cez Duklu, boli Nemcami odzbrojené pred povstaním, čiže povstane nemalo šancu). Po povstaní boli popravy, 30 vypálených dedín, Slovensko prišlo o svoju štátnosť a časť územia (časť Oravy stále patrí Poľsku cca 20-30 dedín) napriek tomu že Slováci po Srboch zorganizovali druhé najväčšie povstane proti fašizmu.

MoKlokan
23. 5. 2022 23:23
Odpovědět  Pozor

ta nacistická polská sebranka by to měla slovákům vrátit… no, možná budou mít jiný sltarosti… když budou dál blbnout, neskončí jen okrájená okrajina, ale nastane čtvrtý dělení polska… němci si rádi vezmou zpět svoje území… a debilní pšonky vykopou okrajinci spolu s rusama na východě… ta polská banda zkurvených stupidů se z toho ještě posere

Lubek
23. 5. 2022 22:54
Odpovědět  Milan h

V knihe „Atentát na Reinharda Heydricha“ sa práve tejto problematike autor dosť venuje. Nieje to tam prvoplánovo povedané, ale na viacero miestach je zdôraznené, že situácia si podľa Beneša vyžadovala, vyžadovala niečo násilné. Samozrejme, inak vnímali dôsledky zabitia Heydricha členovia dotknutých rodín (ak vôbec prežili) ktoré pomáhali výsadkárom, či schvaľovali atentát a inak politici na úrovni štátnikov, ktorí „rozdávali“ karty národom do budúcna. Žiaľ, ale tak to v ľudskej spoločnosti je.Keď bola dcéra na brigáde v amerike a spomenula výročie prijatia ústavy našej republiky, američania jej gratulovali, zároveň sa pýtali, či bolo veľa obetí pri boji za získanie samostatnosti.

Nadia369
23. 5. 2022 18:25
Ohodnotit příspěvek :
     

Cesky narod by se mel uz konecne probudit a uvedomit si, ze hnuj patri na pole a ne do vedeni statu.

MoKlokan
23. 5. 2022 23:25
Odpovědět  Nadia369

čeští debilní voliči mají přesně ten hnus, co si zvolili.. dementi si zvolili dementy