Víte co sere pražskou kavárnu?

MICHAL BRAND

Alexander Mitrofanov, před rokem 1989 redaktor závodního časopisu Rudá Varta, pardon, překlep, redaktor závodního časopisu Škodovák, si tak trochu připo…ě také přispěl svým kopnutím do Karla Gotta, když přeložil ze svých rodných ruských zdrojů „Zemřel Karel Gott, český slavík, zlatý hlas sovětské estrády a hlavní symbol družby národů socialistického tábora”, což je tweet od nějakého „zvláštního zpravodaje“ (tedy ne novináře, ale prostě nějakého dobrovolného pisálka) časopisu Komsomolská pravda.

Zajímalo by mne, když umřel Václav Havel, ikona pražské kavárny, tak zda by si Saša dal tu práci, aby přeložil
a tweetnul, kdyby nějaký picmaus třeba v Mongolsku, v nějakém málo významném plátku napsal, že umřel známý opilec a nevalný dramatik.

Pikantní na tom je, že Saša je tak zbabělý, že chce plivnout na Karla Gotta, ale připos…ě cizí pusou.
Co si vybral k citování, ukazuje jasně, jak moc si chce plivnout na hrob Karla Gotta.
Ale ani nemá odvahu udělat to napřímo.

Až umře Saša Mitrofanov, může někdo tweetnout „zemřel symbol kolaborace s jakýmkoli režimem – vždy zapálený, ať již pro soudruhy nebo proti nim, co neměl ani dost odvahy špinit ostatní přímo“.
Ale to mu ani nepřeji. Jen na to příště, Sašo, mysli. Vše, co do světa vyšleš, se ti s krutou ironií vrátí.

Na twitteru Saši Mitrofanova pak připsal Tomáš Klvaňa @Tomas0912 Oct 2 Státní pohřeb.
Hm. V katedrále. Hm. Dnes je jasnější než kdy předtím, že Babiš, Zeman, komunisti a neonormalizace patří
k sobě. Měl jsem o tom cosi v úvodní kapitole knihy Možná přijde i diktátor. Mnozí to chybně považovali za fantasmagorii. Chybí jen ta azbuka.

Da, budět lučše! Konec citace

Tomáš Klvaňa:

– redaktor Bakalových Hospodářských novin (Bakala je ten člověk, co platí Klvaňu a co před pár lety ukradl cca 100 miliard korun v OKD a byty horníkům, které jim předtím veřejně slíbil), „manažer v neziskové sféře“(takže neomarxistický aktivista, tady pár fotek Bakaly https://tinyurl.com/y42ehts7 ),

– agitátor za americký radar (k získání převahy strategické převahy USA proti Rusku a k eliminaci pojistky „vzájemného zničení“, která nejspolehlivěji bránila a zatím naštěstí ještě brání vzniku války mezi mocnostmi; pozn.: to byl ten radar, o kterém nejprve jeho propagátoři tvrdili, že je proti raketám ze Severní Koreje, pak se zřejmě podívali poprvé v životě na glóbus a došlo jim, že je to nebetyčná pitomost, tak přišli s verzí, že jde o obranu území USA proti íránským raketám, což je mimochodem také pitomost, protože ani rakety z Íránu by na Spojené Státy neletěly přes Evropu ale přes sever Afriky),

– bývalý Havlův poradce.

Tomáš Halík, údajně tajně vysvěcený kněz (jen nějak není nikdo, kdo by to dosvědčil), bývalý důvěrník komunistických odborů, zaměstnanec Chemoprojektu (kde každý musel být soudruhy a soudruhy příslušníky některé správy StB velice dobře prověřen) údajný držitel několika akademických titulů získaných údajným studiem na různých univerzitách, kde o něm nikdy neslyšeli, napsal dopis kardinálu Dukovi:

V tomto pokusu o mytizaci hvězdy normalizačního zábavního průmyslu jde nejenom o projev naprosté devalvace hodnot a morální kýč, nýbrž i o politicky účelovou interpretaci našich moderních dějin a také o další pokus zatáhnout náboženské a církevní symboly do politiky zemanovsko-babišovského populismu

Je to zcela v logice Zemanovy devalvace státních vyznamenání a státních svátků. Je to zároveň projev hrubé neúcty nejen vůči hrdinům disentu askutečným tvůrčím umělcům, nýbrž i vůči ohromnému množství občanů, kteří se před komunistickou mocí nesklonili.

Jsem opravdu zvědav, zda se naše církevní vrchnost propůjčením katedrály zapojí do této blasfémie neonormalizačního režimu. Je to další morální zkouška církve, dilema mezi věrností prorocké tradici odpůrců zla a kýčové, nemravné servilitě vůči jakékoliv moci.

(Beran, Tomášek a Vlk by řekli: Nemlč, arcibiskupe!) Konec citace

Když už jsme u toho, co by kdo řekl – Josef Švejk by zase řekl „Kibic, drž klapajznu, než tě přes ni majznu“.

To mám opravdu nejraději, když normalizační komunistické kádry dnes hovoří o hrůzách normalizace a hrůzách komunistického režimu. Halík to úplně protrpěl jako pracovník komunistické „výchovy kádrů“ na Ministerstvu průmyslu (Institut pro výchovu kádrů MP ČSSR).

Podle kněze „je to zároveň tragikomické poselství o současných národních hodnotách, národním sebepochopení a sebeúctě, které tím ‚Gottland‘ vysílá do zahraničí“.

K samotnému Halíkovi např.:

Pavel Šafr, se přímo rozohnil ve své nenávisti vůči Karlu Gottovi:

Pravda je prostě taková, že se Gott nechal zkorumpovat komunistickým režimem a pak se dokonce nechal zneužít k ostudné proklamaci loajality vůči diktatuře, když se postavil v Národním divadle do čela umělců, kteří podpisem Anticharty legitimizovali pronásledování disidentů.

Gott se prostě choval jako komunistický lokaj první třídy. Jak byl grandiózní jeho hlas a jeho vzestup, tak byl
i hluboký jeho morální pád. Svoji veřejnou kariéru však po Listopadu korunoval svými „politologickými“ úvahami. Byl jakýmsi předskokanem dnešní éry dezinformací, lží a šíření nesmyslů.

Karel Gott je velký kulturní fenomén pro národ, který žije z půlky ve značné kulturní izolaci.

[Pozn.: „Národ, který žije z půlky ve značné kulturní izolaci“? To jako třeba že národ nešílí nad pseudo-uměním Václava Havla? Ale oni na to nechodí ani nikde ve světě – ten jeho film i přes úpornou reklamu propadl úplně všude. I ta Audience, což z Havlova díla ještě jakž takž ujde a má kvalitu docela obstojného dílka gymnaziálního studentíka, se dá vidět tak jednou. Podruhé jedině po pár, no po několika více pivech.]

Státní pohřeb Karla Gotta bude nyní požadovat celá antidemokratická, proruská a nacionalistická fronta, protože Gott symbolizuje jejich svět. Takový státně rituální pohřeb je čistou nestoudností jak vůči našim dějinám, tak vůči desítkám osobností, které udělaly pro národ mnohem více a přitom se neohnuly.

Pavel Bělobrádek, bere dlouhodobě a trvale léky proti depresím, které mu podle jeho vlastních slov způsobují permanentní dobrou náladu. Je prostě neustále v drobném rauši:

A ta anticharta… ale o mrtvých jen dobře. Stejně nám vláda tají, že ho na příkaz EU utloukli migranti,“ napsal předseda KDU-ČSL Pavel Bělobrádek. Konec citace

Psychiatr Honzák za reakcí vlády na smrt Karla Gotta (úvahy o státním pohřbu) zareagoval výkřiky ne zcela psychicky stabilní osoby:

„Šaškárna, která překročila hranice. Babiš ukazuje, že může všechno,“

„Je smutné, že umřel člověk, kterého mnozí lidé měli rádi a je pochopitelné, že smutek je přirozenou reakcí na tuhle ztrátu. Naprosto nechutná a odporná je hysterická kampaň, kterou de facto ke svému zviditelnění spustila ta soldateska, která tu teď zaujímá vedoucí pozice, počínaje vládou a konče tím trapným představitelem katolické církve.

Jak jsem již psal v předchozím článku – v anketě s velice početným hlasováním na idnes.cz je 85% hlasujících přesvědčeno, že Karel Gott si státní pohřeb zaslouží. (Já osobně si myslím od začátku, že by to měl být pohřeb se státními poctami a ne státní pohřeb, ale to je vedlejší.)

Publikum idnes.cz je rozhodně cokoli, jen ne pro-babišovské, pro-zemanovské (nebo snad, nedej bože, pro-putinovské, jak ve své hysterické vzteklé reakci vykřikuje údajný kněz z brigády socialistické práce Halík na adresu těch, kdo uvažovali o státním pohřbu Karla Gotta – viz výše).

Takže pro psychiatra Honzáka je 85% tohoto národa soldateska. Kardinála Duku musí dokonce i onálepkovat „ten trapný představitel katolické církve“ – bolševická praxe v multikulti neomarxistickém podání.

Ale není se co divit. Když jsem si přečetl jeho předchozí rozhovory o názorech na politiku, možná jde o příklad, že kovářova kobyla chodí bosa, stejně jako ševcova žena. A stejně tak možná minimálně někteří psychiatři dost akutně postrádají kvalitní odbornou péči ze svého oboru.

Podle pedagoga [Honzáka] totiž podstatné postavit se teprve proti tomu, co náš čeká. Myslí si, že přijde propaganda k opuštění Evropské unie a NATO a spočinutí v náruči velkoruského cara. Je totiž přesvědčený, že Václav Klaus a Miloš Zeman nic jiného nesledují. Sice nejsou jako Klement Gottwald, že by chtěli vidět Českou republiku jako jednu ze sovětských republik, ale jejich směřování země na Východ je evidentní. Navíc argumentují migrační krizí, ale uprchlíků sem z postižených zemí dorazilo pouhých dvanáct. Konec citace

Jak by řekl psychiatr z komise vyšetřující Josefa Švejka: „Myslím, že další otázky jsou zhola zbytečné.“

Mimochodem, dokážete si představit ten řev pražské kavárny, kdyby Zeman NEnechal svěsit vlajku na půl žerdi a Babiš NEsvolal zasedání vlády k projednání ev. pohřbu Karla Gotta jako státního?

Já ano:
„Zemřel Karel Gott a opilce Zemana to nepohne ani k tomu dát vlajky na půl žerdi. Cloumá s ním závist“, „Karel Gott zemřel a psychopata Babiše to nezajímá ani natolik, aby tomu věnoval víc pozornosti než jeden tweet“.

Prostě, havlérka vždy nadávala, nadává a nadávat bude na Babiše, Zemana, Klause sr. i Klause jr. ať udělají cokoli. Kdyby jako Ježíš přinesli hladovějícím ryby, tak by havlérka řvala, že ryby mají kosti a že jim to Zeman, Babiš a Klaus sr. i jr. určitě udělali naschvál, aby je těmi kostmi zákeřně udusili.

Když se tak dívám na reakce pražské kavárny – abych volně parafrázoval nějakého významného západo-
evropského politika na adresu některých nových členů EU (teď nemohu přesný citát najít) – členové pražské kavárny (pražské havlérky) měli vzácnou příležitost držet hubu. A zase ji promarnili.

Víte, co tak moc sere pražskou kavárnu?

Že Karla Gotta si vážili a měli ho rádi téměř všichni lidé v tomto národě.

Zatímco je nemá rád skoro nikdo a skoro nikdo si jich ani neváží. A po tom, co nyní předvedli, ještě méně než kdy dříve.

PS: Co kdybychom letiště Praha-Ruzyně přejmenovali na letiště Karla Gotta? Myslím, že by to bylo jméno českému národu mnohonásobně milejší než současný název letiště.

Karel Gott totiž nepotřeboval, aby mu slávu a lesk dodávaly lavičky zakoupené různými tuneláři za statisíce.

https://pravyprostor.cz/vite-co-sere-prazskou-kavarnu/

sdílet na

6 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře
laylaatwood27
4. 10. 2019 23:47
Ohodnotit příspěvek :
     

Ahoj 😀
Zrovna před chvíli jsem “dokoukal” (to je ale výraz) tu pohádku od Vorlíčka, Tři oříšky pro Popelku.
Hned mě to odneslo do těch dob svatého Stalina, když to premiérovali na vánoce. Děcka sáňkovala, padaly vločky jak kávové podšálky, nebe bylo modřejší a sníh bělejší…….
A tak mě napadlo, jak postupně otevírala ty lískáče, že bych chtěl být Popelák.
A hned jsem věděl co by ty moje oříšky obsahovaly.
Těžký kulomet, bombu a plamenomet.
A vydal bych se na Juráškovi na Prahu.

Shodou náhod tam Karel podbarvuje tím svým tenorem celou tu atmosféru.

Co to tam v kafilérce jsou za lidi?

laylaatwood27
5. 10. 2019 00:26
Odpovědět  Janinna

Ten článek jsem četl na Pravém Prostoru.
A Ten Brand tam v komentářích svádí dialog s nějakým HP cosi.
Brand má nick nějak Mike nebo co.
Jakože diskuze na úrovni, ale protipolné názory.
Takže si MYSLÍM, že kafilérka začíná “argumentovat” bez urážek.
Všímám si toho celoplošně. Pomalu ale jistě dostávají facek, jak závěrečný potlesk v Národním.
I tak to je “opozice za každou cenu”.
Tady v tom Bananátu nebude nikdy klid, jako TEHDY.

Ten goyův obraz jsem po spatření ihned asocioval na tu katolickou stoku v Praze.
Mimochodem “Goyovy přízraky” dobrý film.

laylaatwood27
5. 10. 2019 00:43
Odpovědět  Janinna

Halík (nebo i ten Malý) ty si srovná Duka. Pak budou oba konvertovat na přicházející Pravoslaví a budou jako janičáři.
Duka žehlí i to, co se nedá vyžehlit.
Papež jim dává kapky a oni netuší, že když se Malý pojímá, jako Želivský, přesto patří k těm, kteří ho dusili.
Svoloč vatykanskaja!!

Jo, dobrou…