Venezuela požádala Rusko o vojenskou pomoc na obranu proti Spojeným státům

Venezuela se obrátila na Rusko kvůli vojenské pomoci a podpoře. Jde o tlak vyvíjený Spojenými státy na Venezuelu. Pomoc, kterou může Ruská federace případně poskytnout, bude sloužit jako obrana proti Washingtonu.

Americký tlak

Takzvaní „hegemoni“ (USA) neopouštějí od pokusů radikálně změnit situaci ve Venezuele pomocí různých nástrojů: od pokusů o přímou vojenskou invazi s cílem politického převratu, až po tvrdou vnější blokádu – opět dosaženou vojenskými prostředky.

Například blokování íránských tankerů, které pluly do Venezuely. Z pohledu Spojených států se střelka mezinárodního práva a demokratických „hodnot“ otáčí tak, že ten kdo má pravdu je právě Washington.

V této situaci legitimní vláda jihoamerické země nemá jinou možnost než se obrátit o pomoc na spojence a patrony. Zatímco ekonomickou podporu Caracasu může (a poskytuje) Čína, vojenskou ochranu může poskytnout pouze Rusko.

Kontakt a pomoc

Je zcela logické, že přesně to se právě stalo. Navíc, vojenské partnerství mezi Venezuelou a Ruskem již dávno existuje.  Zejména zafungovala operace ruských sil, která zabránila vojenské invazi Spojených států a Kolumbie.

Již dříve náměstek ministra obrany Ruské federace Nikolaj Pankov oficiálně oznámil plány na vybudování námořní základny ve Venezuele. Právě pro to se nyní Caracas obrátil na Rusko – žádá ochranu před vojenským tlakem USA podél námořního perimetru.

Pro Rusko je to skvělá příležitost nejen legitimně posílit svou vojenskou přítomnost na západní polokouli, ale i přejít od neustálé vojensko-diplomatické ochrany (před USA) k připravenosti útoku.

https://bit.ly/3gd8teo

sdíletj na

0 0 hlasy
Ohodnotit příspěvek
4 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře
Editor
22. 8. 2020 11:07

Trochu jsem přestylizoval dvě věty, zněly spíš turecky než česky.

Editor
22. 8. 2020 22:52
Odpovědět  Janinna

Alespoň vidíš, že poctivě čtu a ne že to jen tak přelítnu. Na vojně jsem rodil ježky proti srsti vždycky, když jsem četl “zajištění k provedení opatření směrem k vojákům základní služby” nebo jiné výplody těch blbů.