VIDEO Žádný „český Floyd“. Policie zveřejnila, co prováděl před zadržením Rom

Policie se ohrazuje proti spekulacím, které se objevily kolem zásahu v Teplicích. Po něm zemřel muž, jak se však ukazuje po pitvě, spojitost se zásahem to nemělo. Měl zemřít na předávkování drogami. Romea.cz však pitvě nevěří. Píše to server IDNES.cz.

Policie kromě toho také zveřejnila, co předcházelo policejnímu zákroku. Muži zákona přijeli na základě oznámení občanů. V ulici Dubská se měli napadat dva muži, zároveň u toho poškozovat cizí auta. 

Po příjezdu policie pak jeden z mužů ležel na zemi, měl zjevná zranění. Po příchodů policistů začal být agresivní, jednoho z nich pokousal. I z toho důvodu byly použity donucovací prostředky a byla mu přivolána sanitka. Ve voze pak zkolaboval a i přes resuscitaci se nepodařilo obnovit jeho životní funkce. 

Lékař následně konstatoval jako předběžnou příčinu úmrtí předávkování drogami. Proti výsledku pitvy se následně ohradil za organizaci Romea Zdeněk Ryšavý. „První pitva v případu George Floyda měla stejný výsledek jako tato. Policejní orgány vyloučily zavinění již před pitvou,“ reagoval za organizaci Romea Zdeněk Ryšavý. „Co vidím reakce Romů na sociálních sítích, tak mají v policii nedůvěru,“ sdělil Ryšavý.

Proč se zrovna zmiňuje George Floyd? Právě i po smrti tohoto Afroameričana, jenž zemřel během zatýkání policistou Derekem Chauvinem, byla nejprve provedena soudní pitva, jež uváděla, že příčinou smrti byla kombinace policejního zásahu a Floydových zdravotních problémů. Při soukromé pitvě však vyšlo najevo, že Floyd žádnými zásadními zdravotními potížemi netrpěl. 
https://bit.ly/3wNzXQL


sdíletj na

5 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře
KarelDar
21. 6. 2021 22:40
Ohodnotit příspěvek :
     

Předávkovaného drogami drželi zakleknutého za krkem na chodníku celých šest minut! Že je mimo, poznal i slepý. Děkujeme policajtům, že se naučili zaklekávat lidi na chodníku! Stydět by se měli, jeden vedle druhého. Komu pomáhali a koho chránili? Je to hanba pro celý sbor!

josef
22. 6. 2021 13:02
Odpovědět  KarelDar

Taková zběř by se měla chytat do lasa

Robert
22. 6. 2021 02:07
Ohodnotit příspěvek :
     

Znamená to že, polícia v Čechách, je samosudca a zároveň vykonávateľ rozsudku?
Alebo jednoducho, zneužil právomoc
VEREJNÉHO činiteľa.
Brutalita je právo polície?
Ešte akú výhovorku predložíte?

josef
22. 6. 2021 10:32
Ohodnotit příspěvek :
     

V pořádku že policajti bordeláře zpacifikovali. Pokousaní by se nikomu nelíbilo.Co je ale bídné že Tři Policajti jsou neschopni delikventa během minutky spoutat a zneškodnit a i po pěti minutách delikvent sebou šije. Nějaký špatný výcvik a ze zákroku je šaráda.