blogKrize UKRAJINA

G.Murphy: Války provždy

G.Murphy: Války provždy

„Když jsou fanatici u moci, meze útlaku mizí“. H.L. Mencken.

Dnes, to je 24. února, je tomu rok od chvíle, kdy se konflikt mezi Ukrajinou a Ruskem rozhořel v otevřené nepřátelství. Když se Joe Bidena nedávno ptali, jak dlouho může tento boj trvat, Biden odpověděl: „Tak dlouho, jak „to“ bude trvat.

Bohužel, nikdo neví, co to „to“ je. Nejspíš žádné rozhovory, žádná diplomacie, žádné strategické cíle a žádné únikové východy na příští dva…nebo šest let.

Je zřejmé, že Biden věří, že na ukrajinském válečném koni dokáže cválat až do svého druhého funkčního období. Může mít pravdu. Zdá se totiž že pokračující „provždy“ zahraniční válka má ve Washingtonu převažující podporu obou politických stran. A to i když generální tajemník NATO Stoltenberg prohlásil, že ukrajinská armáda spotřebovává dělostřelecké granáty rychleji, než je NATO dokáže vyrobit…nebo doplnit, zatímco na straně Ruska se zprávy o nedostatku munice nevyskytují. V té souvislosti si připomeňme, že jen samotná Amerika už Kyjevu a oligarchům Zelenského darovala 100 miliard dolarů, aby se se „zvláštní vojenskou operací Vladimíra Putina“ vyrovnali. Nu a nyní, když zde máme první výročí zápasu na Ukrajině, dal Putin svému eufemizmu vale a nazval konflikt válkou. Rozdíl mezi operací a válkou je trochu jako rozdíl mezi otřesem a zemětřesením. Avšak navzdory tomu se aspoň v jedné věci Washington a Mosva ocitli na stejné vlně. Zdá se totiž, že Putin přijal skutečnost, že Rusko a Amerika se nyní nacházejí ve válce, i když zatím jde jen o válku hybridní či náhradní. A že NATO i EU půjdou za Bidenem stejně bezhlavě jako dosud. A že Ukrajina bude i nadále sloužit Západu jako potrava pro děla. Pokud ovšem jak Ukrajině tak Rusku, nedojde v příštích dvou až šesti letech krmivo.

Za strategickýmzájmem Ruska o Ukrajinu stojí její blízkost, etnická příbuznost a též nepominutelný sentiment, zatímco pro studenoválečníky na Západě je Ukrajina jen další příležitostí, jak vylákaním medvěda z nory posílit mezi Ukrajinci rusofobii, která, jak se zdá, tak skvěle funguje v americké domácí politice. Ze škaredého sovětského muže je nyní škaredý Rus a slovanský démon navíc. Generál Clapper, jak si vzpomínáte, tvrdil, že Rusové byli „geneticky“ upravováni a následně pak i geneticky řízeni, čímž  se rasa stala zbraní volby i v politických argumentech. I Zelenskyj ví, jak hrát  kartou rasy. Když  na něj útočili ohledně jeho nacistických kumpánů, tvrdil, že má židovské předky. Nu a pokud jde o dnešní situaci, máme v Ukrajinci Zelenském skutečný bankomat zahraniční pomoci, který k dnešnímu dni vybral už zmíněných 100 miliard dolarů jen z USA. Přesto je Zelenskyj nástroj i hlupák a možná i „užitečný idiot“, jak dokazuje rčení, že NATO a Washington jsou ochotny bojovat s Ruskem až do posledního Ukrajince.

Zdá se, že Moskva, odmrštěná EU, se naklání na východ, ale ve svém jádru je Rusko národem evropským. Peking vlastní americký dluh ve výši 980,8 miliard dolarů nebo 1,8 bilionu dolarů v závislosti na tom, koho se zeptáte. Amerika je tak největším světovým dlužníkem, zatímco Rusko se nedostalo ani mezi top 20 největších dlužníků. A jsou mezi finančními experty i takoví lidé, kteří tvrdí, že Čína si již koupila i Bidenovu rodinu. Jak se říkalo za Nixona: „Pokud chcete vědět, kdo koho šidí, sledujte toky peněz“.

Sankce proti Rusku jsou dalším kontraproduktivním krokem, který si Západ proti sobě pořídil. Protože jaký smysl mají sankce, které poškozují potenciální spojence? Dokonce i němečtí levicoví ekonomičtí odborníci, jako např. Sahra Wagenknechtová, věří, že sankce poškozují víc Evropu a USA, než Rusko.

Takže kdo tu současně probíhající válku vyhrává?

Při zodpovězení této otázky musíme vzít do úvahy historii, kulturu a lid, nikoli tedy jen politiku všedního dne. V současném okamžiku jsou Evropa a Rusko jako dva rozhádaní sousedi, rozčilení a ostražití vůči veřejným rozhovorům nebo závazkům. Přpomeňme si však, že to byly právě Britanie a Rusko, které v minulém století obětovaly nejvíce, aby porazily nacisty a fašisty.

Existuje tedy relevantní historie jako námět k zamyšlení a naděje v lepší dny. A to už proto, že velká Evropa bez Velké Britanie a Ruska jsou domečkem z karet.

Vybral a přeložil Lubomír Man
https://www.americanthinker.com/articles/2023/02/forever_wars.html


sdíletj na

7 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře
Markýza
24. 2. 2023 21:19

Njn. Osamělý hlas realisty v móři blbosti……………..

Milan ze Zahrady Čech
25. 2. 2023 06:43
Odpovědět  Markýza

K této větě: “Přpomeňme si však, že to byly právě Britanie a Rusko, které v minulém století obětovaly nejvíce, aby porazily nacisty a fašisty.” mám výhrady. Nějak tam postrádám, že Británie byla jedním z donátorů fašizujícího se Německa, by toto napadlo SSSR a udělalo tak špinavou práci za ni. Nemluvě už o rasismu, který byl, a dodnes je, v Británii hluboce zakořeněný. Čemu se nakonec divit, když vychází z eugeniky, kterou vykoumal v 19 století jistý pan Galton – div se světe! bratránek pana Darwina -, tedy Brit. Ne tedy, že by rasismus před tím neexistoval, ale Galton ho vyfutroval vědou, a hnedkonc to vypadalo líp. A vo tom to je. Rozhodně vidím tu úlohu Británie naprosto jinde, a jinak, a to obou světových, než jak je v to v článku podsouváno.

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Boomer
25. 2. 2023 07:47

.. eugenika v poněkud skrytější formě je součástí lidské civilizace dodnes, Galton jen v tomto oboru dokázal formulovat něco podobného jako Mendel v genetice.
Nic osobního, ale jak se podle vás zachovají rodiče, pokud jim jejich manželství chtivý potomek představí jako svoji volbu nějakou chodící katastrofu?
U zvířat považujeme eugeniku za prospěšnou, žádoucí..

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Markýza
25. 2. 2023 08:42
Odpovědět  Boomer

A jak čile kvetla například ve Švédsku! Jinak – rodiče se chytí za hlavu, hořce zapláčou a když mají dost rozumu, řeknou “co ste si navarili, to si aj zjedzte”. Temperamentnější rodič začne i vyšilovat, ale je mu to k ničemu.
Eugenika – stejně, jako všechno ostatní – má být diktována potřebami a nutností, nikoli osobami.

Boomer
25. 2. 2023 15:41
Odpovědět  Markýza

.. no, tož já přejdu od všeobecnosti ke konkrétnímu příkladu. Měli jsme u nás na vsi národnostně nemenšinovou(!) rodinu, kde kvalita potomstva (1x ID, 2x částečný ID, 1x IQ mírně nad úrovní žulové kostky, což ovšem nebrání v dalším množení se) vycházela z genetických vkladů obou rodičů.
Měsíční příspěvek od daňových poplatníků 38.752Kč poukázkou na poště.. byl jsem náhodou při přebírání. O dalších nákladech zdravotní péče nemám přehled.
Svoje obydlí na vsi už vybydleli, nyní vybydlují byt přidělený v okresním městě.

A včil dědku raď..

Gales
25. 2. 2023 09:30

Velká Británie by se už taky měla ,,transformovat”.co se judešbank týče.

Pavel z Moravy
25. 2. 2023 10:01

Prosím vás, vždyť je to již trapné to věčné téma Biden. Co řekl a neřekl Biden, co odpověděl a neodpověděl. Vždyť je to muž, který již není sám sebou, je řízený kamarilou svých blízkých a možná i vzdálených lidiček. Je to prostě starý muž, takoví pokud se takového věku dožili, bývali na odpočinku, chodili na procházky do lesa, potahovali ze své dýmčičky a rozjímali. Teď se z něj dělá státník, který má rozhodovat o světě. To jsou bláboly možná tak pro amíky a neoliberály tady v téhle satanské říši, zvané Evropa.