nezařazené

USA a Velká Británie začínají bombardovat Jemen

V Saná a Hodeidah bylo v pátek hlášeno několik explozí

USA a Velká Británie zahájily útok na Jemen a zasáhly města Saná a Hodeidah, řekl mluvčí Húsíů Abdulsalam Jahaf v pátek brzy ráno.

Washington a Londýn zatím žádné oficiální prohlášení neučinily. Několik britských a amerických serverů však ve čtvrtek večer oznámilo, že útok „bezprostředně hrozí“ s odkazem na anonymní zdroje z Bílého domu a Downing Street 10.

„Amerika, Británie a Izrael nyní podnikají nájezdy na Hodeidah, Sanaa, Dhamar a Saada,“ uvedl Jahaf na X (dříve Twitter). “Potrestáme je, dá-li Bůh.”

V Saná došlo k nejméně třem výbuchům, uvedla agentura Reuters s odvoláním na místní svědky.

Húsíové, oficiálně známí jako Ansar Allah („Zastánci Boha“), vyhlásili koncem října solidaritu s Gazou v reakci na izraelskou ofenzívu proti palestinské enklávě. Od té doby provedli více než 20 útoků na různá lodní plavidla v Rudém moři, hlavní obchodní cestě spojující Evropu a Asii přes Suezský průplav. Velké lodní společnosti reagovaly přesměrováním svých lodí po Africe, čímž zvýšily ceny a náklady na pojištění.

V úterý americké centrální velení oznámilo, že jeho lodě a letadla sestřelily více než 20 raket a dronů vypuštěných na plavidla v Rudém moři.

„Nemůžeme ignorovat situaci, kdy teroristé a násilníci odříznou hlavní námořní cestu, hlavní schopnost přepravy zboží po celém světě, a proto musíme jednat,“ řekl po incidentu britský ministr obrany Grant Schapps.

Jahaf reagoval na hrozby z Washingtonu a Londýna prohlášením na X, že Húsíové „odpoví na jakoukoli americkou agresi“ a donutí USA „kleknout a spálíme jejich bitevní lodě a všechny jejich základny a každého, kdo s nimi spolupracuje, ať se děje cokoliv.”

“Svět se musí připravit na to, že uslyší americkou porážku, a já to říkám se vší hrdostí: Budeme šlapat po Americe nohama, a kdo nás nezná, dozví se z bitevního pole o naší síle a síle,” řekl Jahaf.

Ústřední velení americké armády (CENTCOM) zveřejnilo záběry, na nichž je vidět, jak stíhačky startují v noci z letadlové lodi nebo letiště na Kypru a odpalují rakety z válečné lodi. V X-Posting se píše:

„Ve 2:30 (Sanaa času) 11. ledna provedly síly amerického ústředního velení v koordinaci se Spojeným královstvím a s podporou Austrálie, Kanady, Nizozemska a Bahrajnu společné útoky na cíle Houthi, aby jim zabránily pokračovat v nezákonných a bezohledných útocích na americké a mezinárodní námořní a obchodní lodě v Rudém moři.”

Tato „mnohonárodní akce“ je zaměřena výhradně proti „radarovým systémům, systémům protivzdušné obrany, jakož i skladovacím a odpalovacím zařízením pro jednorázová bezpilotní letadla, řízené střely a balistické střely,“ vysvětluje příspěvek CENTCOM-X. Podle oficiálních médií náměstek ministra zahraničí Húsíů Husajn Al-Essis v pátek milicím okamžitě řekl:

“Naše země byla vystavena masivnímu agresivnímu útoku amerických a britských lodí, ponorek a válečných letadel.”

Írán uvedl, že útok byl jasným porušením suverenity a územní celistvosti Jemenu a porušením mezinárodního práva, citovala ve čtvrtek státní tisková agentura Irna mluvčího ministerstva zahraničí Násira Kanaaniho. Kanaani pokračoval: “Tyto nevybíravé útoky nedosáhnou žádného jiného výsledku než rozdmýchání nejistoty a nestability v regionu.”

V prvních reakcích Saúdská Arábie uvedla, že je „extrémně znepokojena“ nočními událostmi v oblasti Rudého moře. Podle zpráv médií ministerstvo zahraničí království apelovalo na „zdrženlivost“ a „vyhýbání se eskalaci“.

Kolem deseti procent veškerého světového obchodu prochází Rudým mořem. Suezský průplav v Egyptě spojuje Středozemní moře s Rudým mořem a poskytuje nejkratší námořní cestu mezi Asií a Evropou. Výrobce elektromobilů Tesla koncem týdne oznámil, že německá výroba v Grünheide u Berlína bude muset být z velké části zastavena na zhruba dva týdny kvůli útokům jemenských rebelů  na lodě v Rudém moři. Jak se přepravní trasy posouvají, objevila se mezera v dodavatelských řetězcích, řekla Tesla.

Mezi lety 2015 a 2023 Húsíové bojovali až do zastavení regionální koalice vedená Saúdskou Arábií, která se snažila obnovit moc předchozí jemenské vlády. USA podporovaly Saúdy zpravodajskou podporou a vojenskými dodávkami.

https://swentr.site/news/590481-us-uk-begin-strikes-yemen/

sdíletj na

75 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře
Helena
12. 1. 2024 10:13
Ohodnotit příspěvek :
     

Co na to říci? Opět: dokud Čukové a Gekové nezničí ty swině, a to do té poslední, co si hrají na Bohy a co si myslí, že jim patří svět a když to nepůjde, tak dokud nebude z Anglie a USA velká černá díra, nikdy na této planetě nebude klid.

Ladislav 💤
12. 1. 2024 13:29
Odpovědět  Helena

👍 přesně!

Albi
12. 1. 2024 15:58
Odpovědět  Helena

Na Ukrajině se nedaří, tak si našly jinou válčičku, kterou myslí, že zvládniu “levou zadní” a taky tím odvedou pozornost od očekávaného vítězství k totálnímu debaklu.

Jediné, co je nepochopitelné a nevysvětlitelné, že sami američtí politici odmítají vidět, že doby, kdy vítězili nad Indiány jsou už dávnou minulostí. Od té doby nic.

Obě světové války se nedají počítat, ty vyprovokovaly sami a kdyby nebylo Evropy, je otázka, jestli by je taky nakonec neprohrály.

12. 1. 2024 16:43
Odpovědět  Albi

Co k tomu říct… Nic. Vše bylo řečeno už přede více než osmdesáti lety:

https://www.youtube.com/watch?v=dAeeOatjLjU

A bylo to k něčemu? Nebylo. Protože: “…plní se na nich proroctví Izaiášovo: `Budete stále poslouchat, a nepochopíte, ustavičně budete hledět a neuvidíte.
Neboť obrostlo tukem srdce tohoto lidu, ušima nedoslýchají a oči zavřeli, takže nevidí očima a ušima neslyší, srdcem nepochopí…”
Zkrátka “Marnost nad marnost! řekl Kazatel. Marnost nad marnost, všechno je marnost! … Jedno pokolení odchází a jiné přichází, země však nehnutě trvá navěky. Slunce vychází a znovu zapadá, aby chvátalo tam, odkud vyjít má. Severní vítr se mění v jižní, sem a tam točí se, tam a sem, kolem dokola stále vrací se…”
Ale kdo ví? Třeba přece jen…

“Fouká východní vítr, Watsone.”
“Myslím, že ne, Holmesi. Je velmi teplo.”
“Starý dobrý Watsone! Jsi tím jediným pevným bodem v měnícím se věku. Stejně vane východní vítr, takový vítr, jaký dosud nefoukal. Bude zima a hořko, Watsone, a spousta z nás může uschnout při jeho burácení. Ale je to přece jen Boží vítr a až se bouře uklidní, bude na slunci ležet čistší, lepší a silnější země.”

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Pavel z Moravy.
12. 1. 2024 18:42

No a tahle Izaiášova slova by měla zaznít celými zeměmi. Ale kdo by pochopil?

Albi
12. 1. 2024 18:53

1+++

12. 1. 2024 21:39
Odpovědět  Albi

Tady máš dnešního otitulkovaného politruka:

https://vk.com/irenaaneri

Samosebou mě zase nas-ral. Čert vzal to jeho vlajkoběsnění, aj globálního prediktora už jsem se naučil přehlížet, ale zase tam vyrukoval s těmi sto miliony Indošů, které měli amíci vyhladit. Kdyby si raději zjistil, kolik těch Indošů bylo v obou Amerikách dohromady v době příchodu břemenem obtěžkaného bílého muže (60-80 mil. z toho v sev. 3-5 max. 10 mil.), nemusel by papouškovat takové kraviny. Nehledě už na technickou stránku věci. Rok má 365 dní, že. To máme za čtyři století 146 000 dní. No a 100 000 000 : 146 000 = 685.
Takže břemenem civilizace obtěžkanej bílej muž jeden každý den během těch čtyř století zbavil břemene života 685 Indošů…
A jeden idi-ot to opisuje od druhého, aniž by se zamyslil nad tím, jak to mohli břemenem obtěžkaní bílí muži při svém počtu technicky vůbec zvládnout. Nemluvě už o tom, že “otcové poutníci” připluli do ameriky, a založili v ní první anglosaskou kolonii, v r. 1620… A nebýt Indošů. tak by buď chcípli hlady, nebo by se vyžrali navzájem – to spíš; nutriční kanibalismus mezi rozsévači civilizace z oněch dob je doložen, i když se to tvrdě tutlá.

Albi
12. 1. 2024 22:42

Dík za odkaz, podívám se, ale taky musím říci, že “politruk” je poslední roky dost rozvláčný, stále opakuje svá oblíbená témata a je tím zbytečně rozvláčný.

Jinak ty počty Indiánů ti samozřejmě věřím. Nikdy ně nenapadlo se na ten problém podívat takhle a přepočítávat je to už teprve ne.
Dobrá práce, analytiku (a to bez legrace!!!).

13. 1. 2024 00:21
Odpovědět  Albi

Klíďo píď věř. Patří to, spolu s naší západoslovanskou historií, k mejm srdečním záležitostem, ve kterejch se šťourám a obracím šutry už přes půl století. Tím myslím osídlení budoucí Bohemie západoslovanskými kmeny (dlóóóuho před příchodem chorvatského velmože Čecha) a dějiny této po dnešek, plus osídlení Amerik od zhruba před 70 000 lety po vznik na severu USA, v jiho a středoamerice po zardoušení původních a vznik “moderních civilizací” a také osídlení Polynésie, páč to s pradějinami všech tří Amerik úzce souvisí. Akorát mě štve, že se zcela ignorují dějiny Amazonie – tím myslím prastaré zemědělské civilizace, které tam vznikaly přibližně ve stejné době, kdy vznikaly civilizace Sibiře – to, co se různí fandové ve svatém slovanském nadšení snaží silou vecpat do chimérické (tedy dle mého názoru) praslovanské říše Tartárie. A jéje. Už zas jedu…

Albi
13. 1. 2024 00:47

… 🙂 (Snad to “potvrzení přečtení” pořád platí.).

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
13. 1. 2024 12:10
Odpovědět  Albi

Ju. Taky tam můžeš šoupnout tohle 🙁 , nebo tohle 😛
🙂 😀

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Administrátor
P.A.Semi
12. 1. 2024 22:55

Inu, tahle kapitola z Izaiáše Iz6 tam byla pro mě… A vskutku se to přesně naplnilo…
πα½

Albi
13. 1. 2024 00:49
Odpovědět  P.A.Semi

Jak už to staré texty tak mívají ve zvyku. 🙂

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Vladimír
12. 1. 2024 21:41
Odpovědět  Helena

Plus Izrael …

janle57
12. 1. 2024 10:16
Ohodnotit příspěvek :
     

Pokud se do toho zapojí Irán,což je za dané situace víc než pravděpodobné,můžeme
se v dohledné době těšit u pumpy na ceny víc jak 100,-/litr nafty,následný krok je
kompletní ochromení dodávek čínských komponentů pro evropské fabriky a drastický
nárůst nezaměstnanosti v EU ,ale hlavně u nás,konečně dostanou zdejší čummobilové
to,co si tak toužebně přáli !!

Helena
12. 1. 2024 10:22
Odpovědět  janle57

A co teprve kde je grýndýl s uhlíkovou stopou, jakou asi má uhlíkovou stopu mohutné bombardování, létání bombardérů, plavení letadlových lodí, je třeba uvalit sankce na USA a Anglii, ne?, grýndýlové vlády!!

Pijack
12. 1. 2024 10:58
Odpovědět  Helena

To víte, na Ukrajině dostávají kartáč, tak musí machrovat jinde, kde proti nim nestojí regulérní armáda. To se to chrání “demokracie” na druhé straně zeměkoule, když ve vyhřátém kokpitu letadla ani ty stroze oblečené vlastence nevidí… Větší hovada snad na světě neexistují.

Markýza
12. 1. 2024 16:46
Odpovědět  Pijack

No já teda nevím. Asi proti nim nestojí regulérní armáda, zato proti nim stojí bojovníci se zhruba desetiletou praxí, žejo.

Boomer
12. 1. 2024 18:14
Odpovědět  Markýza

.. no a tady se zase dostáváme oklikou k mojí teorii, kterou jsme si sám pro sebe nazval “Akce Bout”.
Jedním ze zásadních synergických efektů SVO je dle ní vyzbrojení třetího světa za peníze Západu, prostřednictvím bohapustého rozkrádání vojenské pomoci Ukrajině.

Jenže.. kdo bere vážně prostého venkovana, že…

Markýza
12. 1. 2024 18:43
Odpovědět  Boomer

Jak Jemen nevím, každopádně jsem kdesi viděla videjko, jak Palestinci mávají radostně nějakýma kvérama a srdečně děkují Ukrajině za matroš 😀 Tak ale to se dalo čekat.
Já spíš myslela zkušenosti. Dlouhé zkušenosti…….jak dlouho se to tam mele? Plácla jsem deset let a moc daleko od pravdy nebudu.

Boomer
12. 1. 2024 18:53
Odpovědět  Markýza

..základem bojovníka je ochota zemřít v boji a současně udělat vše pro to, aby to trvalo co nejdéle…

Albi
12. 1. 2024 16:03
Odpovědět  Helena

Heleno, Pijacku
pravděpodobně se karta začíná obracet – doufejme k lepšímu a že to vyjde.
https://myslenkyocemkoli.blogspot.com/2024/01/prvni-na-svete-francie-odmita.html
“Francie byla vždy považována za vůdce Evropy v odvaze uplatňovat nové principy a myšlenky. V roce 2024 může Paříž znovu navázat na tuto tradici a skoncovat s prioritou obnovitelných zdrojů energie na státní úrovni, čímž dojde ke skutečné revoluci v energetickém sektoru. Soukromé firmy po celém světě již prosazují strategii opouštění nerentabilních ekologických a zelených projektů, nastal čas konsolidovat pokles stavu zelené agendy na úrovni práva celého státu.”
xxx
Snad to bude první a nevratný krok k normalitě! Ale i tak bude ještě cersta dlouhá.

Pavel z Moravy.
12. 1. 2024 18:48
Odpovědět  Albi

Zítra Phillipot burcuje Francii do boje s hydrou. Je tam prakticky jasný nesouhlas se vším co globalistická neoliberální hydra připravuje. Žádají Frexit. A pokud by vypadla z EU Francie je tomuhle vězení národů odzvoněno. Po odchodu tak významné země by to grázlové neudrželi.

Administrátor
P.A.Semi
13. 1. 2024 02:56
Odpovědět  Pavel z Moravy.

Já jsem to říkal, že bez EU bychom se dobře obešli, ale proti EU nemáme šanci…
My musíme počkat, až se ten Babylon rozpadne celý, nebo aspoň rozštěpí na bloky, a vystupovat z toho spolu se Slovenskem, Maďarskem a Polskem…
πα½

Burák
12. 1. 2024 11:07
Odpovědět  janle57

Na 100kc za litr to nepůjde. Vzpomínám jak strašila alternativa, že půjde na 80 a ono nic. Co vím, tak lidí jezdili i za 50 jako by se nic nedělo. Trubky z Ruska nikdo nedemontuje, takže to v případě potřeby tajně obnoví a v médiích hlavního proudu budou hlásat opak.

Evžen
12. 1. 2024 10:36
Ohodnotit příspěvek :
     

Proč nyní nevadí češi hrající v NHL? Hašku – NESPI! USA bombardují města a vraždí děti!!!!!!!!!!!!

Slovan
12. 1. 2024 11:22
Odpovědět  Evžen

Hrdina, Hašek a spol, to že jim to momentálně sype. Příště budou vychvalovat číňany, nebo Kima. Lidský odpad.

Albi
12. 1. 2024 16:10
Odpovědět  Slovan

Kdyby jen Hašek.
https://www.seznamzpravy.cz/clanek/domaci-zivot-v-cesku-vetchy-celi-vyhruzkam-kvuli-dronum-pro-ukrajinu-skodit-mu-maji-i-fotomontaze-243452
Vedení spolku, který vybírá peníze na drony pro Ukrajinu, čelí výhrůžkám. Chodí i předsedovi, herci Ondřeji Vetchému.

Spolek s názvem Skupina D chce vybrat peníze na deset tisíc dronů pro Ukrajinu. Zakladatelem a předsedou spolku je herec Ondřej Vetchý, mezi další patří například bezpečnostní analytik Milan Mikulecký.

katango
12. 1. 2024 16:45
Odpovědět  Albi

Vetchý je blbec. Žádnej extra herec a jako člověk je mi taky protivnej.

Jura S
12. 1. 2024 17:26
Odpovědět  katango

Já se za sebe nestydím mít VLASTNÍ názor, že je to špatný herec a morální ZRŮDA ! 🙂

skeptik
12. 1. 2024 17:41
Odpovědět  Albi

Kdybych mohl tak bych Vetchému položil jednoduchou otázku:

Vzal by jste si na sebe něco se symbolem AZOV? Na odpověď NE bych se zeptal proč?
A pokud by řekl ANO, tak nějakou fotomontáž není důvod řešit.

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Slovan
12. 1. 2024 18:04
Odpovědět  Albi

Jj, ráno jsem to četl a kdyby mohla moje žena mě to dosvědčit, tak jsem se po ránu velice rozčílil, když jsem ten článek četl. Myslím že Pijackovi jsem to tu ráno psal co je tam zase za masakr na tom Seznamu. To bylo Ku, Sw a dále, vyjmenoval jsem tuna celý statek. Aktivista Vetchý, mu to vlezlo do palice. Není náhodou vobřezanej? Tak to by bylo jasný.

Drak
12. 1. 2024 21:13
Odpovědět  Slovan

Je.

unor 2022
12. 1. 2024 10:47
Ohodnotit příspěvek :
     

Jen aby si toho zapad nerozpracoval moc naraz. Navic ukrokem k jinemu problemu se ten puvodni nevyresi. A budou se nejspise dit veci, az Rusko vyresi problem Ukrajina a uvolni si ruce.
V EU a NATO nejsme ani v dobrych ani v perspektivnich spolecenstvich.

Ladislav 💤
12. 1. 2024 13:34
Odpovědět  unor 2022

Ze Sevetní Korei je krásný dostřel na ty amícké svině, které tam”parkují” s těma letadlovejma neckama.
Tak Kime, máš tam zkušební terč, všechny státy tě budou podporovat, jen ne ty fasistickobanderovské!

Putinovec
12. 1. 2024 16:01
Odpovědět  unor 2022

To je jejich předehra , k vlastnímu konci . Už jsou moc roztažení a nemají na to zdroje . Jakmile je začnou vyhánět i ostatní země a zabírat si zpět plně své územní části , tak se problémy hnUSA , které se snaží přelévat do ostatního světa , vrátí okamžitě jako bumerang zpět .
A roztrhají je na kusy .
Jejich dobrodružství ve Vietnamu , které je finančně zlomilo a bylo tak nutné navázat bezcenný dolar na ropu , coby druh výpalného , pro celý zbývající svět , to byla procházka růžovým sadem . Tentokrát následný úpadek , plně pocítí na svém území .
A jakmile se hnUSA zakousne do svého vlastního ocasu . tak ta dosazená protektorátní sebranka , v mnoha okupovaných státech světa , zažije svoje Waterloo .

Pijack
12. 1. 2024 10:53
Ohodnotit příspěvek :
     

Tak co je vy chciválkové?! Neměly by být USA a GB vyloučeny z olympiády? Tyhle země klidně zahájí válku proti Jemenu a najednou nikdo z našich úchylů toužící po válkách neprotestuje. Co na tu agresi říká vymaštěný Hašek? NIC? A co ten agresivní úchyl Řehka? NIC? A celá umělecká fronta, kavárna, tupý Řeporyjec… konče protektorátní vládou ve Strakovce?

Slovan
12. 1. 2024 11:20
Odpovědět  Pijack

Zajdi si na Seznam a tam je to dneska velmi humorné až bych se pral. Ty reakce na diskuzích jsou fakt na přes držku. Jestli je tp těmi lidmi myšleno doopravdy a není to dílo party smradů, co tam za čokoládu a kousek trávy vymýšlí tyhle cocotiny, tak to bude mela až roztaje a vše se uvolní. No nic chtějí to, tak co.

Pijack
12. 1. 2024 11:39
Odpovědět  Slovan

Jsou to jen ti organizovaní smradi. Ti ostatní už mají zákaz diskuzí.

12. 1. 2024 12:08
Odpovědět  Slovan

Za čokoládu ne; za patnáct doláčů. Čas 1:14:21:

https://www.youtube.com/watch?v=NeHWkgvc9Mw

Slovan
12. 1. 2024 17:13

No vidíš a mě to ti šmejdi nenabídnou, mládež plná síly, tak tu nechají psát píkoviny na NET a mě těžkého ID by poslali nejraději do rachoty. Všechno jinak.

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Ladislav 💤
12. 1. 2024 13:35
Odpovědět  Pijack

👍👍👍

Pavel z Moravy.
12. 1. 2024 11:01
Ohodnotit příspěvek :
     

Přátelé, pár vět mimo téma.
Diskuzní panel na téma cenzura v Davosu na srazu WEF povede Věra Jourová. Prostě krajanka co se vypracovala a je vůdčí silou Evropy. To ,že Evropy zdegenerované, to nevadí. Národ může být ” pyšný” na tuto vůdkyni z ČR.

Nu a jinak v sobotu se demonstruje ve Vídni, 2 měsíce již ve Španělsku a Phillipot ve Francii pořádá v sobotu demonstraci s názvem Frexit. Phillipot vyjmenovává vše co Francouze ohrožuje, od digitálních identit až po Evropu jedné totality. Začíná to v Evropě vřít a globalisté začínají mít stažené prd.ele, proto bude Věrka v Davosu komentovat jak na nás. U nás je pohoda, v západočeském kraji otevřel supermarket Mere prý nějakého Rusa žijícího v Pobaltí a Čechům bude stačit nakoupit si klobásy a další levněji než normálně, takže proč by měli řešit skutečné problémy země. Jsme prostě jedničky v přizdisráčství.

Helena
12. 1. 2024 11:27
Odpovědět  Pavel z Moravy.

ZÁSTUPCE A VYSLANEC BABIŠOVA HNUTÍ ANO JOUROVÁ POVEDE DISKUZNÍ PANEL NA TÉMA:
C E N Z U R A – A TO V DAVOSU NA SRAZU WEF. Tak je to třeba prezentovat!!

Slovan
12. 1. 2024 11:39
Odpovědět  Helena

Nojo když bude Ďouřice budou Dotace, zřejmě ho takhle drží za křapky. 🙄 🤦‍♂️
Co by mu jinak bránilo ji odvolat.

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Boomer
12. 1. 2024 18:21
Odpovědět  Slovan

..tohle by mu bránilo ji odvolat:
Komise (kolegium komisařů) je složena z komisařů. Komisaři pocházejí z členských států a jsou těmito státy do své funkce navrhováni. Jsou zcela nezávislí – nesmějí přijímat instrukce od státu, ze kterého pocházejí, ani od jakéhokoliv jiného státu a jsou povinni prosazovat výhradně zájmy unie. 

Okamžikem jmenování komisaře nad ním země, která ho navrhla, ztrácí veškerou kontrolu a pravomoc…

Tupý hulvát
12. 1. 2024 21:31
Odpovědět  Boomer

Když oni nic nevědí,jen žvaní.

Albi
12. 1. 2024 16:17
Odpovědět  Helena

To mi připadá úplně normální. Ona přece patří do té party, která přesně ví, co je a co není dezinformace, cenzura i svoboda slova ještě dřív, než se vysloví či naíše.
Jsou mezi námi takoví všestranní géniové, 🙂

Administrátor
P.A.Semi
12. 1. 2024 22:58
Odpovědět  Helena

houby víte, kdo ji Babišovi vnutil tam jmenovat a proč…

Helena
13. 1. 2024 14:41
Odpovědět  P.A.Semi

BINGO!! A vo tom to je. BABIŠ=ODSaspoluhajzli.

Administrátor
P.A.Semi
14. 1. 2024 19:57
Odpovědět  Helena

Inu, je v nich dost rozdílů…

V čem se ale příliš neliší je to, v čem je ovládají zvenčí, počínaje euro-bankéři a soudruhy euro-byrokraty…

πα½

Francin
12. 1. 2024 14:36
Odpovědět  Pavel z Moravy.

Vzpomínám když vylekaná Jourová nastoupila do struktur EU, tak se chlubila jak byla na nějakém pohovoru a měla jakési neznámé elektrody při tom na hlavě a nebyly to natáčky. Teď už všichni tuší co to bylo za pohovor. Chudák, copak bude dělat za pár měsíců i když s rancem peněz na zádech. Asi bude dělat poradkyní Babouchovi.

Albi
12. 1. 2024 19:06
Odpovědět  Francin

Co by dělala? S rancem peněž jiastě nic potřebného.

Pořídí si haciendu na Floridě, bude dění v ČR ovlivňovat přes korespondenční volby a maximálně si tak proti nudě založí nějaký ten think-tank.

Putinovec
12. 1. 2024 16:06
Odpovědět  Pavel z Moravy.

Jourová je zhruba taková Češka , jako krvavá madla . Stejné kořeny , sahající do generačních klanů , pasáků židovského národa .
Tam je sociopatie běžným orgánem těchto zrůd .

Jaris.
13. 1. 2024 02:06
Odpovědět  Putinovec

Spravne jmeno je Jewrova. Trebic, odkud pochazi je zidovske mesto.

Drak
12. 1. 2024 21:28
Odpovědět  Pavel z Moravy.

Škoda, že jsme ji tady pustili z basy.

Burák
12. 1. 2024 11:04
Ohodnotit příspěvek :
     

Myslím si, že se všemi se dá dohodnout, což ostatně vidíme na brilantní ruské politice. Pokud s protistranou jednáte na základě vzájemného respektu, nikoliv síly jak mají ve zvyku Anglosasove, můžete dosáhnout vzájemné dohody. Všimněte si, jak postupují. Jelikož nejsou schopni vyhledat bojové jednotky, tak spustí bombardování na civilní cíle. Přitom takové jednání do nekonečna podsouvají Rusům 😁

Helena
12. 1. 2024 13:04
Odpovědět  Burák

Se všemi se dohodnout nedá! Ten, kdo je podrazák, swině, hajzl prodejný, ten se nikdy nezmění, s tím se prostě nedohodnete – a – nebo dohodnete – můžete mít 10 smluv a jeho čestných slov –
ale dopadnete stejně – PODRAZÍ VÁS. Na tyhle zm.dy platí jenom síla, násilí, popř. zničení.
V osobním životě platí jen absolutní odstřihnutí a přerušení jakýchkoli kontaktů s takovouto zmrdskou podrazáckou osobou.

Pavel z Moravy.
12. 1. 2024 15:25
Odpovědět  Helena

Souhlas, nedá. Ač by chtěl být člověk jakkoliv smířlivý, bohužel s Anglosasy se jednat nedá a ani s dnešními vládci západu. Doufám, že už toto Rusové stoprocentně pochopili a nenechají se již nikdy napálit. V osobním životě je to jednodušší, tam stačí přerušit veškeré styky s určitou osobou.

Gales
12. 1. 2024 11:15
Ohodnotit příspěvek :
     

Jsou jenom dvě možnosti. – Blbá a ještě blbější.

12. 1. 2024 12:00
Ohodnotit příspěvek :
     

Ta zm-rdi tu Poslední válku nakonec přece jenom rozšťouchaj

Pavel z Moravy.
12. 1. 2024 19:13

Tak potom spolu oslavíme naše téměř společné narozky tam někde v tom záhrobí. Vím, že piješ medovinku, to bude chtít ale něco ostřejšího, co třeba vodku nebo slivovičku. Já rád třešňovici, ale málokdy na ni narazím. Takže butelku stále připravenou pod paží na výlet do věčnosti.

Jaro Jaroslav
12. 1. 2024 13:05
Ohodnotit příspěvek :
     

No kibicov je tu dosť, ale hovno vedia čo bude! Nechajte to na zučastnené strany konfliktu, bude to kto z koho…Za klavesnicou nič nevyhrate Švejkové!

Pavel z Moravy.
12. 1. 2024 19:04
Odpovědět  Jaro Jaroslav

A vy prosím nejste kibic, když tu píšete? Lidé tady vyjadřují pouze svoje názory a hledají odpovědi, třeba od těch, kteří vědí více pokud jsou lépe informovaní. To, že tady nikdo z nás nic nerozhodne na bitevním poli je jasné. Ale třeba jedinec přijde na to, že lépe než platit parchantům kartou, vrátí se zpět k hotovosti a zruší účet. Nedávno mi jedna 30 letá prodavačka se kterou se občas pobavíme říká představte si, že když si vybírám peníze, oni se mně ptají nač to chci. Asi myslela větší obnos. Tak jsme si o tom popovídali a ona samozřejmě říká, no ale já mít účet musím, neb mi tam posílají výplatu. Já samozřejmě v pracovním procesu nejsem, ale myslím si, že kdybych na tom trval museli by mi vyplatit hotovost na ruku. Copak existuje nějaký zákon, který říká, že je to zakázáno?

Tupý hulvát
12. 1. 2024 21:43
Odpovědět  Pavel z Moravy.

Zdravím,z toho,co tady pravidelně píšete je jasné,jaké máte názory.Jak si můžete myslet,že zaměstnanci,o kterých si asi oba myslíme,že jsou vlastně otroci,MOHOU NA NĚČEM TRVAT?Otrokář se s vámi nebude o ničem bavit.Co do toho taháte nějaké zákony,on vás dnes bez účtu ani nikdo nepřijme.
Mluvíme o otrocích a nechápeme,co to znamená.

Janaz
12. 1. 2024 19:43
Odpovědět  Jaro Jaroslav

A ty čo beháš po diskusiách po portáloch a kibicuješ?

katango
13. 1. 2024 11:02
Odpovědět  Janaz

Že jo? A často tak nějak mimo mísu a ještě se štětí.

Jura S
12. 1. 2024 16:16
Ohodnotit příspěvek :
     

KOZA VÁLEČNÉ LODĚ by měly splňovat minimálně normu EURO6 a musí být vybyveny katalyzátory a vstřikováním těch chcánek do výfuku !! Jinak žádám aby EU zasáhla a neekologické lodě ihned bombardovala bez ohledu na posádku !! taky by měli mít emisní povolenky, páč to žere mazutu jak 5 elektráren, jinak sestřelit potopit, kapitána pověsit….

Administrátor
P.A.Semi
12. 1. 2024 23:01
Odpovědět  Jura S

Ono to loňské oteplení, že prý byl nejteplejší rok, souvisí jednak s El-Nino, kdy se geotermálně zevnitř ohřál zas jednou po čase Pacifik, a s tím, že lodím zakázali přidávat síru do mazutu, takže je globálně méně mraků, a tím pádem vyšší teplota… (někde jsem to četl a ještě jsem to neověřoval)

Oni těmi grýndýlovými direktivami naopak tu teplotu zvyšují…

πα½

Jura S
12. 1. 2024 16:54
Ohodnotit příspěvek :
     

3 * jenerál Řehla by měl vyslat naše námořnictvo do Rudého moře a vyhlásit Jemenu válku, vepředu by jel parník Vltava, po zuby vozbrojenej výsadkáři, každej korba-hrdlořez… po křídlech všechny 4 gumové nafukovací čluny, opět vobsazené samýma hrdlořezama… leteckou podporu by tvořily poslední 2 gripeny, co možná někde máme, jestli jsme je nepůjčili někde na Ukrajinu… Ministerstvu zemědělství by se zabavily práškovací “čmeláky” a namontovaly na ně bomby…. jenerál ŘEHKA je takovej borec, že vy to přeplaval v kudlou v zubech a ty “sándály” tam kosil po stovkách než by došlo k vylodění….

Honzas
12. 1. 2024 19:19
Ohodnotit příspěvek :
     

Jak tak koukám tak americké a britské demokratické bomby opět zabíjejí. I naše kazetová munice byla cílená na civilní cíle a zabíjela v Rusku civilní osoby. Ale v zájmu demokracie a podle fialy a a toho obtloustlíka lípánka, pohár zdraví z Posázaví, je vše v pořádku. Řeknu to jen jak Jan Kozina Sladký– do roka a do dne.

Tupý hulvát
12. 1. 2024 21:46
Odpovědět  Honzas

Jak víte,že KAZETOVÁ MUNICE byla česká,nikdy to nikdo,myslím,neuvedl.

Autor
12. 1. 2024 20:19
Ohodnotit příspěvek :
     

Už to v minulosti zkoušeli. A výsledek? NULA. Jen spousta mrtvých, kteří se stávají mučedníky víry a na jejich místo nastoupí jejich děti … aby je skutečněš porazili, museli by uskutečnit pozemní operaci a na to prostě nemají … a pokud ji udělají, mají zcela zaručen nový “Vietnam” …

Administrátor
P.A.Semi
12. 1. 2024 22:52
Ohodnotit příspěvek :
     

Ještě nevím, zda si Houthiové koledovali o Darwinovu cenu…?

Proti Fašistům Israele a USA se tam zvedli Partyzáni z Jemenu na podporu Gazy, asi jako když u nás v Evropě Partyzáni proti Fašistům vykolejovali vlaky… Poněkud destruktivní, byť zasloužené, ale musí být jasné, že Systém se bude bránit…

Jestli tam při útoku na vojenské cíle (většinou související s letectvím a drony) a v noci (narozdíl třeba od Ukrajinského terorismu v Belgorodu ve 4 odpoledne na náměstí plné civilistů) a zabili jen 5 lidí a 6 zranili (dle Jemenské strany, dle RT), tak to bylo docela dost shovívavé, jenže tímhle to asi neskončí…?
https://www.rt.com/news/590482-yemen-strikes-live-updates/

Ohledně mezinárodního práva, když jsou někde banditi, tak je potřeba je přiměřeně zkrotit… Je otázka, kdo a jestli řadí “partyzány” proti fašistům mezi “bandity”…

πα½

Administrátor
P.A.Semi
12. 1. 2024 23:15
Odpovědět  P.A.Semi

(k tomu podotknu, že Rusko, ačkoliv odsoudilo v OSN Americký útok, také předtím odsoudilo ty Jemenské “bandity” jako nelegální…) (k tomu podotknu, že Rusko se také neptalo RB OSN, než loni začalo na Ukrajině bránit své lidi…)

Inu, každá Akce vyvolává Reakci… optimálně, pokud je přiměřená… (což třeba Ruská reakce na Ukrajině je přiměřená, ale Izraelská v Gaze přiměřená není… a tahle Americko-Britská v Jemenu je zatím přiměřená také…)

comment image
(viz F=-F uprostřed, akce rovná se reakce… správně by bylo |F| = |-F| s vektorovými šipkami, protože jinak matematicky by to platilo, jen když F = 0 …)

πα½

Naposledy upraveno$ s uživatelem$