nezařazené

Švédské společnosti a Bavorsko vyjádřily svoji připravenost vyrábět “Sputnik V”

Řada společností ve Švédsku vyjádřila připravenost zahájit výrobu ruské vakcíny “Sputnik V” proti koronaviru, uvedla média.

Švédský kabinet ministrů pověřil Inovační agenturu Vinnova, aby prostudovala možnosti organizace výroby. 
Vedoucí oddělení Vinnova Lars Hammarström naznačil, že existují „výzvy“, protože „výrobní zařízení nejsou pro takovou výrobu přizůsobena“. 

“Nepochybně však máme příležitost vyrobit vakcínu,” vysvětlil a dodal, že “nejde nutně o vybudování velkého závodu, ale pouze o pokus o rozvoj schopností u již existujících aktérů.”

Koordinátor očkovací kampaně Rikard Bergström informoval o možnosti výroby ruské vakcíny ve Švédsku a jednání o této otázce. Dosud však není známo, které švédské společnosti vyjednávají s Ruskem, uvádí TASS s odkazem na Svenska Dagbladet.

Bavorsko připraveno k výrobě vakcíny “Sputnik V”.

Předseda vlády německé spolkové země Bavorsko Markus Seder uvedl, že místní farmaceutické společnosti jsou připraveny vyrábět ruskou vakcínu “Sputnik V” poté, co lék bude schválen Evropskou agenturou pro léčivé přípravky (EMA), píše   Frankfurter Allgemeinen Sonntagszeitung.

“Musíme myslet svobodněji. To také znamená, že je nutné co nejdříve povolit ruskou vakcínu “Sputnik V”, pokud splňuje požadavky,” uvedl šéf Bavorska.

Poznamenal, že ruská vakcína “Sputnik V” by mohla být vyráběna v Bavorsku, v továrně ve městě Illertissen. 

Německá kancléřka Angela Merkelová dříve uvedla, že Německo by mohlo koupit ruskou vakcínu proti koronaviru “Sputnik V”, pokud nebude možné dosáhnout dohody o nákupu na úrovni EU. 

Pokud Evropská unie neobjedná ruskou vakcínu proti koronaviru “Sputnik V”, Německo začne vakcínu kupovat samostatně. Oznámila to německá kancléřka Angela Merkelová.

Podle průzkumů je ruská vakcína jednou z nejžádanějších v Evropě. Studie Rakouského institutu pro management a ekonomický výzkum (IMWF Austria) ukazuje, že obyvatelé této země mají větší důvěru ve “Sputnik V” než ve vakcínu od AstraZeneca.

https://bit.ly/3lx43mW
https://bit.ly/312QIcE
https://bit.ly/311BW5Q

sdílet na