nezařazené

Summit NATO a ukrajinská platební neschopnost

  „Ukrajina má měsíc na to, aby se vyhnula platební neschopnosti.  Citace britského listu  „Economist“ z počátku  července letošního roku. Dle výše uvedeného  média  skončí 1. srpna dvouleté moratorium na soukromé věřitele, jako je francouzský správce aktiv Amundi  a  americká investiční skupina  Pimco.  Zatímco Kyjev požaduje zřeknutí se  60% dluhu, proti nabídka činí „pouze“ 22%.

      Zelenskyj,  dnes již nevolený prezident  i za situace,  kdy Ukrajina míří k finančnímu bankrotu  a dochází k dalšímu vylidňování země,  pokračuje ve své vyděračské politice vůči Západu , která ve skutečnosti  přináší  Ukrajině  především  zkázu a  válečné smrtelné ztráty. V tlaku na dodávky  další  a  další vojenské techniky a ničivých zbraní, kterých nemá stále dost. Ruku v ruce s dlouhodobým usilovným prosíkem o vstup Ukrajiny do NATO, zatím bez větší odezvy ze strany USA. Viz jeden z mnohých postesků   ukrajinského vůdce , dnes již  bez mandátu,  v rozhovoru pro  Philadelphia Inquirer, že žádná politická strana v USA není ochotna pozvat Ukrajinu do NATO: „Prezident Biden o tom mluví. A Trump říká, že bez NATO by válka možná nezačala.“

      Ačkoliv generální tajemník NATO  Jens Stoltenberg  opětovně  dokolečka  prohlašuje , viz naposledy 12.7.2024 , že si  Severoatlantická aliance přeje, aby  se Ukrajina, která se nyní s alianční podporou brání  ruské invazi stala jejím členem,  tak  Zelenskyj   správně tuší  jak se věci ve skutečnosti mají,viz „Pokud se Amerika bojí rozhněvat Putina, a proto nejsme pozváni, pak žádáme Spojené státy, aby nám umožnily co nejvíce možné dát, co nás může ochránit.“ Jsou to například systémy protivzdušné obrany Patriot a stíhačky F-16.

      Vzhledem nejen k výše  uvedeným  pro Ukrajinu  nepříznivým skutečnostem   nezbývá  Zelenskému,  než se vrhnout  do nové  pozice , pozice mírotvůrce, což z mnoha důvodů  připomíná kozla zahradníkem.  Není divu, že jeho první  „mírový summit“ v červnu t.r. , bez přizvání ruské strany skončil víceméně fiaskem a dá se očekávat, že podobně  skončí  i  jeho další avízovaný „komplexní plán“, který chce ukrajinský „vůdce“ předložit k jednání do konce letošního roku.  Zelenského  rétorika,  kterak Rusko „chápe pouze sílu a respektuje pouze silné“  výsledek příštího jednání již předurčuje.

   Mnohé naznačuje, že mír na Ukrajině je zatím spíše utopií.  Jak uvádí  německý Welt am Sonntag  Kyjev potřebuje „nejméně 50 000 nových vojáků za čtvrtletí a celkem 200 000 do konce letošního roku“. Armáda provádí kontroly v ulicích: „Někteří muži ve věku nad 25 let, kteří se navzdory pokynům nezaregistrovali v armádě a kteří se obávají, že budou povoláni, téměř nikdy neopustí své domovy ve městech, jako je Kyjev. Od května bylo zatčených 2800 vězňů propuštěno  z kyjevských věznic, aby se hlásili  na frontě. Zdá se, že operace Heldenklau je nejdůležitějším základem Zelenského  mírového plánu“.

       Právě probíhající summit NATO ve Washingtonu, žádný  posun  k  mírovému  urovnání  konfliktu na Ukrajině mezi NATO a RF nepřinese. Naopak , pro  armádní krvelačné   jestřáby spojené s vojenskoprůmyslovým komplexem  je to další  z řady setkání, na kterém se budou ladit plány na utažení smyčky  nejen  kolem Ruska a pro Západ  více než  nenáviděného Putina , ale i dalším státům jako je například  Čína, představující  pro USA  hrozbu ukončení  světového hegemona a nastolení  multipolárního  řádu.

Pro Pokec24: Miroslav Kavij

sdílet na

Souhlas
Upozornit na
32 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře
JoFa
11. 7. 2024 13:17
Ohodnotit příspěvek :
     

Ak NATO jedná s bývalým prezidentom a vlastne dnes obyč. civilom, tak musí byť každému jasné, čo je to za organizáciu, oni nedodržujú ani základné pravidlá politiky a “politického bontónu” a s takouto háveďou majú Rusi robiť dohodu?
Ak sa bude riešiť mier, tak až po príchode Trumpa, inak je to bezpredmetné. Trumpove signály cez Orbána sú len snahy a predpríprava. Takže Puťko pokračujeme na Kyjev, korejskí ženisti nech ďalej pracujú na Donbase, veď vymeniť lopatu za samopal je rýchle a čínske manévre sa určite natiahnu a určite príde aj zopár Indov si zacvičiť, podľa toho ako sa Putin objímal s indickým Módiim.Saudi už na nich pracujú tiež: https://www.michalapetr.com/map-2036-ruska-liga-sili-kazdym-dnem-je-proto-treba-rychle-vypalit-moskvu-nebo-zapad-prohraje-mrazive-poselstvi-ze-summitu-nato-nemecka-v-3-ve-sluzbach-kyjeva/
NATO je na smiech-kopa sra..ček.

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
JoFa
11. 7. 2024 13:34
Odpovědět  JoFa

Najlepšie na tom je, že ani jeden z tých našich NATO hujerov vôbec nenamieta prítomnosť alzáka na jednaniach NATO-toto je naša politická elita Euro a Nato hujerov, poskokov, kundolízov, patolízalov, vlastizradcov, klamárov, podpindosníkov. Ale obleček musí byť, ten svedčí o kvalite – Čím lepší obleček-tým dôležitejší a neschopnejší ch.uj. Jediný šašek Alzák chodí stále vo svojom kroji šaška, aby si ho nikto nepomýlil.

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Albi
11. 7. 2024 21:19
Odpovědět  JoFa

Alzáka si nikdo nemůže zmýlit, i kdyby se objevil oblečen v královském hermelínu.
Ale jeho oblečení je “značka kvality”, té se jen tak vzdát nemůže. 🙂

JoFa
12. 7. 2024 07:16
Odpovědět  JoFa

Zaujímala by ma ekonomická analýza, čo nastane ak Ukrajina vyhlási bankrot koncom roka. https://sk.news-front.su/2024/07/11/ukrajina-je-na-pokraji-bankrotu/

Jarek
11. 7. 2024 15:51
Odpovědět  JoFa

Zhulený šašo z kabaretu nikdy prezidentem, defakto nebyl. prezidenti se voli a ne dosazují “majdany”
které financuje největší světový terorista ze Spojených anektovaných států amerických.

Joe Arp
11. 7. 2024 18:00
Odpovědět  Jarek

BINGO

Albi
11. 7. 2024 21:25
Odpovědět  Jarek

Sice se volí, ale jeho volba musí být potvrzena “hegemonem”.
Ale svou roli v podstatě zahrál dobře, jen ten “kus” byl světovým propadákem.

A když scénář píše grafoman bez talentu, ani sebelepší herec za to nemůže čekat Oskara!

Jaris
12. 7. 2024 02:49
Odpovědět  Jarek

No vida! A presto se mu cely zapadni svet klanel,hyckal ho, posilal mu dary, finance a zbrane. Sami Ukrajinci nejsou dodnes schopni sveho kata setnout gilotinou.

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Jura S
11. 7. 2024 14:17
Ohodnotit příspěvek :
     

No to zas bude “ŽEBRÁNÍ” ….

Pavel z Moravy.
11. 7. 2024 17:02
Odpovědět  Jura S

Z jednoho milionu Ukrajinců je prý půl milionu Ukrajinců v Polsku v mobilizačním věku. A do 17. července se mají přihlásit, jinak jim propadnou víza apod a nedostanou dávky a nic. Takhle dopadla ta slavná láska mezi Poláky a Ukrajinci. Tímto způsobem je chtějí dostat domů na frontu, jenže to nebude chtít nikdo, takže se zdá, že se rozptýlí po Evropě. Alespoň takto jsem to četl. Navíc když říkají, že platí třeba i 10 000 eur pohraničníkům za přechod hranic z Ukrajiny, takže je z toho asi dobrý obchod, což jsem dnes také četl, je jasné jak to tam na UA dopadne. Ale nás ještě podojí, o to se nebojím.

Pavel z Moravy.
11. 7. 2024 17:08
Odpovědět  Pavel z Moravy.

Kde ale na ty úplatky ti Ukrajinci berou jsem se nedočetl. Mít u nás doma v matraci 250000 korun asi moc lidiček nemá. Jestli prodají domy, či byty, kdo ví. Nechci spekulovat, je to možné.

Joe Arp
11. 7. 2024 18:08
Odpovědět  Pavel z Moravy.

Možná prodali byty, domy, protože jim tu kdosi slíbil po příchodu jiné.

Spam Janka
12. 7. 2024 11:14
Odpovědět  Pavel z Moravy.

tak vacsina urobi prve posledne….predas auto, teoreticka pozicka na zenu apod. Alebo urobi rodina zbierku, prispeju rodicia, svokrovci. A ak sa mu podari sa uplatnit na zapade, moze im to vracat a oni budu radi, ze maju prijem v tvrdej mene, viem si predstavit tie ceny, ked hrivna je sice teoreticky pevna, ale len teoreticky a vsetko sa viac menej uctuje v eurach ci dolaroch

sizok
11. 7. 2024 19:37
Odpovědět  Pavel z Moravy.

Bohužel, já jsme na polských webech četl naprostý opak. Předevčírem byl
u Tuska Zelenský. Následně spolu podepsali tzv. Porozumienie. Což by se česky dalo přeložit jako Společné prohlášení. Proč prohlášení? Protože mezinárodní
dohoda by musela projít parlamentem a mluvilo by se o tom, co v ní stojí.
Tím se Tusk vyhnul její ratifikaci. Co obsahuje. Mezi jiným, že Polsko
bude znovu spalovat uhlí a energii bude dodávat na ukrajinu. Vtip je v tom,
že se na to nebudou vztahovat emisní povolenky. Polákům od července
stoupla cena elektřiny o 50 %. Kvúli povolenkám. Takže ukrajinci
budou platit zlomek ceny co Poláci.
Dále, v Polsku vytvoří oficiální ukrajinské vojenské jednotky, které Poláci
vyzbrojí, oblečou, nažerou atd. Dále byl požadavek, aby Poláci sestřelovali
ruské rakety na ukrajině. Zatím otevřeno.
Je toho více, nechce se mi psát, ale u nás se o tom nepíše.
Poláci, resp Tusk chce do války. A silně.

Albi
11. 7. 2024 21:36
Odpovědět  sizok

Tak ať jde – v tom mu jistě ani v Polsku nikdo bránit nebude.
Ale pro nás by to mohla být jiszá šance – třeba že by se tím PePa, Fiala, Černoška a Řehka inspirovali.

Já vím, zase blbě plácám, ale hezké by to nylo, ne? Myslím, že by se našlo množství nadšenců, doprovázejících a mávajících jim na cestu.

Pardon – zapomněla jsem ještě na Lipánka! Ten by chybět neměl – v “blembáku” mu to tak slušelo. 🙂

Horňák
11. 7. 2024 14:22
Ohodnotit příspěvek :
     

Válka bude ukončena u jednacího stolu. Prosím spoluobčany v ČR, aby první den po podpisu ukrajinské kapitulace vyčistili českou státní správu od všech válečných podporovatelů, neziskovek, všech podporovatelů ukrajiny, voličů pětikoalice a zrádců!

Jarek
11. 7. 2024 15:53
Odpovědět  Horňák

Norimberk.2

marie
11. 7. 2024 17:36
Odpovědět  Horňák

A přispěvovatelů neuvěřitelně protiruských příspěvků do Seznamu. Alena Unzeitigová, Jan Sýkora, Holáň, Martiška, mám jich plný seznam. To jsou placení kreténi od majitele seznamu cézet. Nechce se mně věřit, že je mezi námi tolik idiotů.

sizok
11. 7. 2024 19:39
Odpovědět  marie

Upozorňuji, že jakákoliv mírová smlouva zde bude brána jako vítězství ukrajiny.
I když přijde o území, lidi, průmysl atd.

Spam Janka
12. 7. 2024 11:17
Odpovědět  sizok

skutocna otazka je ci ziada Putin kapitulaciu alebo muz staci aj nieco ine. Navyse Zelensky pre neho podla jeho vlastneho vyjadrenia, nie je partner. A zatial niet s kym sa dohodnut

Ladislav 💤
11. 7. 2024 15:52
Ohodnotit příspěvek :
     

Tahle zelená nestvůra stvořena vypatlaným západem! Frankenstein byl babrák!

zdendulka
11. 7. 2024 16:10
Ohodnotit příspěvek :
     

To fakt Usáci netušili, že od začátku vyhazujou miliardy do kanálu? Vždyt tam dosadili feťáka a kašpara… tak po stažení opony jim zbydou jen oči pro pláč…. otázka je, co bude s tím šaškem, co tam už nemá co dělat a jehož sliby a podpisy a ujednání jsou naprosto neplatná…

Markýza
11. 7. 2024 16:35
Odpovědět  zdendulka

Kašpara jistě, i když toho si regulérně zvolil ukrajinský lid. A to na základě toho, že slíbil ukončit krizi na Donbase.
Ovšem feťáka…..bůhví.
Že vyhazujou miliardy nejspíš fakt netušili, podle mně byli jednak mimořádně zaslepeni ruskými zdroji (které už měli v devadesátkách na dosah ruky) a druhak brutálně podcenili Putina. Jenže v tom nebyli sami, toho podcenil kdekdo.
Když si teda odmyslíme, že Medvěd opravdu před válkou vypadal jako že chrápe v brlohu.

Albi
11. 7. 2024 21:44
Odpovědět  Markýza

pokrač.
Když si teda odmyslíme, že Medvěd opravdu před válkou vypadal jako že chrápe v brlohu, musíme konstatovat, že hegemonovy tajné služby neprojevily moc talentu, ani znalostí. Nebo možná moc šetřily na těch “pátokolonových” Rusů, od kterých dostávaly informace a “signály”.
.

Markýza
12. 7. 2024 09:46
Odpovědět  Albi

Kdoví. Možná projevily a nebyly vyslyšeny – ale nejpravděpodobnější mně připadá, že medvěd opravdu vypadal jako roztomilá chlupatá koule, stočená do klubíčka. Vždyť si vezmi, jakou to vzalo dráhu, když ho konečně vzbudili. Jedno ke druhému, řekla bych. Možná ani pátokolonoví nebyli dost přesvědčiví……..a chtít od státní správy, aby se řídila symbolikou a instinktem je samosebou nesmysl.

me2d44
12. 7. 2024 06:30
Odpovědět  Markýza

Nezlobte se, budu Vám oponovat. V případě toho podvlíkačkového šaška nešlo o demokratickou volbu – jinak by ho hned po zvolení neposílali na třítýdení dovolenou (pokud pamatuji, tak ji trávil v Turecku, než mu dohodli notičky, podle kterých stejně nepracuje). A volba lidu??? Když vezmu v úvahu, že už před útokem Rusů byly jen v Česku Ukrajinců statisíce – protože doma se neuživili, tak po zahájení SVO jich jsou v Eropě miliony, aby nemuseli narukovat do armády – to je ta “láska k vlasti” (ať si ji brání, každý, jen ne já!!). A ti co nezdrhli na západ jsou loveni, jak u nás zajíci při honu – a bez výcviku pod laufy fašistických fanatiků (vlastních) jsou hnáni násilně pod laufy Rusů, kteří mají jasno – buďto vymýtí fašismus na Ukrajině, nebo to bude smrt Ruského národa – to je ta Ukrajinská “demokracie”. U nás na sídlišti je to skoro malá Ukrajina – a všichni svorně tvrdí, že vrátit se domů nemají zájem, že ještě nezmagořili….

Markýza
12. 7. 2024 09:52
Odpovědět  me2d44

To já fakt nebudu hádat, jak moc byla volba demokratická, čili nic. Připadalo mi, že byla – no a že tam volili ti, kteří zůstali….no samozřejmě, kteří jiní? Diasporu se do toho snaží zatáhnout Fialenko, normálně se snad do domácích věcí nemontuje.
Jestli byl na třínedělní dovolené – podezřele to sice vypadá, ale zase o tom nevíme nic a navíc už bylo po volbách.
Jo do roku 22 jich zdrhla pětina, to samo o sobě o něčem svědčí – ale ne o tom, jestli si zbylí zvolili Zelinu, nebo ne.

unor 2022
11. 7. 2024 16:52
Ohodnotit příspěvek :
     

Platebni neschopnost se da vzdy nejak domluvit, oko primhourit.
Lec na konci trunelu nesmi stat cinske jednotky ‘na cviceni’ v Belorusku zakryvajici uz tak male svetelko na podstatnem odpusteni dluhu.

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Jan
11. 7. 2024 17:11
Ohodnotit příspěvek :
     

Armáda provádí kontroly v ulicích: „Někteří muži ve věku nad 25 let, kteří se navzdory pokynům nezaregistrovali v armádě a kteří se obávají, že budou povoláni, téměř nikdy neopustí své domovy ve městech, jako je Kyjev. 
———————————————————————————————————————————-
Zkouším si představit, jaké to asi musí být skrývat se celý den. Tak to asi vypadalo u nás za Protektorátu když se ukrývali Židi před transportem, totálně nasazení při útěku z prací v Říši nebo hledaní odbojáři a parašutisté. Z čeho ti lidé žijou, kdo se o ně stará? Rodina? To musí být zajímavá zkušenost…..

Gales
11. 7. 2024 17:58
Ohodnotit příspěvek :
     

Pochytat všechny gaučové a politické válečníky a šup s nimi na frontu. To by bylo aby do té vytoužené Moskvy nedošli. Fiala,Černochová,Liliputánek a spousta válečníků by šli v čele. Zelňák by měl ,,vojsko” a my klídek od válečných štváčů.

Antonín Körber
12. 7. 2024 08:54
Ohodnotit příspěvek :
     

…nóóó,já bych to viděl už na kompletní obsazení Ukrajiny Ruskem..kdo s tama uteče,tak se zachrání….jinak”ani Boh by ho nezahránil”…co Fijalůvko?,konečně ti došlo a promluvíš poprve o naší Zakarpatské Ukrajině?..jsou to opravdu NAŠI občané a nic jiného není než je přijmout !!! ..

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Honzas
14. 7. 2024 17:15
Ohodnotit příspěvek :
     

Americani už rozkradli zdroje na celém světě. Už zbylo jenom Rusko. Tajtrdlík Zelinsky jim k ruskému bohatství měl pomoci. Nepomůže. Už nemá ani mandát.