nezařazené

Principál Hrušínský svátečně zúčtoval s částí národa, která má ráda Zemana

Principál Divadla Na Jezerce Hrušínský si k oslavám vzniku Československa nemohl odpustit komentář. Pojem čecháček se zřejmě již omrzel, takže Jan Hrušínský adoptoval staronového protagonistu pro českou malost: Čehonu. Popsal, jak se Čehona choval ve všech režimech dvacátého století a vždycky měnil myšlení podle toho, jak vítr vanul, a jak se mění i teď, za což prý dostane medaili. „Čehonovi z čista jasna začali vadit muslimové. Uprchlíci ze Sýrie, i malí sirotci, kterých se do Čech prý valí stovky milionů. Říkal to prezident, tak je to pravda. V Parlamentních listech psali, že uprchlíci jsou nečistí,“ přirovnal prezidentova a naše slova k nacistické propagandě Hrušínský na Facebooku.

Hrušínský datoval první zmínku o Čehonovi do Rakouska-Uherska: „Začalo to destrukcí. Bouráním Rakouska-Uherska. Jak známo, Čehona byl občan pilný. Hrdě nosil na klopě vyznamenání od císaře pána, které dostal za ochotu a loajálnost ke státnímu zřízení. Prototyp ochotného a všeho schopného člověka, který ještě ráno 28. října 1918 bránil monarchii. Pohoršoval ho hluk padajících státních znaků, které neukáznění Češi nadšeně strhávali z fasád domů po celé zemi. Když zjistil, že Rakousko padlo a nic z něj už nekouká, opatrně sňal z kabátu medaili za zásluhy a vrátil se domů jako československý vlastenec. Horlivě odstraňoval mariánské sloupy i sochy maršálka Radeckého, vypořádal se s Ferdinandovými třídami i mosty Františka Josefa a ochotně plival na všechno, co připomínalo nenáviděný žalář národů, Rakousko. Tři sta let v něm trpěl!“ parodoval Hrušínský nacionalismus nově vzniknuvšího Československa.
více na: https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Principal-Hrusinsky-svatecne-zuctoval-s-casti-naroda-ktera-ma-rada-Zemana-556501

Však ruku pro dotace a granty natáhnout se neštítí!!

sdílet na

7 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře
Editor
23. 10. 2018 17:44

Co k tomu říci? Je to blb. Nebýt nositelem jména Hrušínský, nebyl by z něj herec. Bez nadání, zjev nic moc, neumí pořádně mluvit. Je k ničemu.

Editor
23. 10. 2018 19:46
Odpovědět  scipio

Tak, není co dodat, vzal si mi to od pusy. Je to debil. Takový mám nejradši, co se furt vandrují do českého národa. Stejná sorta jako on vítali Hitlera v Praze, teď by nechali zaplavit naši zem kánoisty. Zmetci co neví co je národní hrdost, kořeny. Jo, je k ničemu, ani pěknej mužskej to není

Editor
23. 10. 2018 22:30
Odpovědět  Janinna

A ještě jsem zapomněla dodat, že já Zemana mám ráda a tenhle neČech se mnou určitě nezúčtoval, protože tyhle zvratky nejenom jeho, ale celé (ani se mi nechce psát české) "umělecké fronty" spíše něco vypovídají o jejich morálních kvalitách a ubohosti.  Když už si řeknu, hlouběji už klesnout nemůžou ….ejhle, vždycky překvapí.
A nejedná se jenom o "umělce".

Editor
23. 10. 2018 22:40
Odpovědět  Janinna

Pamatuješ se na ten vtip za socialismu, proč je prezidentem Husák? No protože nejsou lidi. Většina Zemanových voličů jej volila proto, protože nejsou lidi.  Prostě nejlepší výběr z toho, co je k dispozici. Nejtragičtější postavou byla Ruzyně, to snad i ten ušatej harmonikář byl menší průser. Zeman by se měl občas krotit s bonmoty a vtipy, hlavně neopakovat staré ohrané vtipy, které dělá od převratu.

Editor
23. 10. 2018 23:07
Odpovědět  scipio

Tak ten si nepamatuji:)) Netvrdím, že je Zeman bezchybný. Jéje a těch věcí co s ním nesouhlasím. Ale plusy u něj převyšují mínusy. Třeba jeho postoj k Benešovým dekretům – tady to by byl opravdu velký průser, kdyby se podařilo všem těm Herrmanům to nějak zaonačit. Migrace. A také na prezidentovi oceňuji, že nazývá věci pravým jménem a prostě neplave na vlně přitroublé politické korektnosti. Bože, ještě teď se otřepu z představy Drahoše na hradě.

Ale ono opravdu nejsou lidi, nevím kdo by měl Zemana v budoucnu nahradit. Samá tvárná modelína, a hlavně všehoschopná. Možná Kmoníček?

Editor
23. 10. 2018 23:10
Odpovědět  Janinna

Jo, to je můj koník. Možná, že se bude snažit dostat mezi potenciální adepty Vitáskovou. Ale mám obavu, že ani jeden nebude přijatelný pro media, zejména pro ČT.

Editor
23. 10. 2018 23:42
Odpovědět  scipio

Taky jo?? tak to máme stejného "koně". A proč myslíš, že byl na Vitáskovou uspořádán "hon na čarodějnici"? Solární oligarchové to také, ale také se snaží se v předstihu zdiskreditovat kohokoliv v budoucnu potencionálně nebezpečného.

Pro ČT bude přijatelný max. nějaký Havel č. 2, někdo stejné krevní skupiny. 
Taky čekají na druhý příchod

Editor
23. 10. 2018 19:38

Visitor Rating: 5 Stars

Dědouch
24. 10. 2018 19:05

Visitor Rating: 5 Stars