Polsko vyzvalo k rozmístění amerických jaderných střel v Evropě

Členové NATO by měli diskutovat o rozmístění amerických jaderných raket středního a menšího doletu
v Evropě. Uvedl to v rozhovoru s Ouest-France premiér Polska Mateusz Morawiecki.

Podle něj hrozba pro svobodný svět pochází z Ruska a Číny, zejména po ukončení smlouvy o INF.

“Otázka rozmístění jaderných raket středního doletu v Evropě musí být projednána a vyřešena v rámci NATO,” řekl polský politik.

Obvinil Rusko z jeho jednání, které vedlo k vypovězení smlouvy, a poznamenal, že v tomto ohledu rozumí obavám NATO. Současně Morawiecki obhajoval vypracování nové dohody o odzbrojení a vyzval k zapojení Číny.

“Hrozba pro svobodný svět nepřichází pouze z Moskvy, ale také
z Pekingu,” uvedl polský premiér.

Jak napsal Ruposters – 20. srpna vyšla najevo skutečnost o úspěšných testech amerických raket krátkého doletu. INF smlouva zakazovala výrobu a testování řízené střely s doletem 500 až 5,5 tis. km. 

Ruský prezident Vladimir Putin nařídil připravit symetrickou reakci na americké akce. 

Státní duma také navrhla rozmístění ruských raketových systémů ve Venezuele v reakci na pravděpodobné rozmístění amerických raket v Asii a Tichomoří.

https://ruposters.ru/news/25-08-2019/polsha-prizvala-razmescheniyu-yadernih-raket

sdíletj na

5 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře
Administrátor
26. 8. 2019 00:19
Odpovědět  Janinna

Pšonek byl vždycky jinej,..

Editor
26. 8. 2019 00:45
Odpovědět  Janinna

Ještě větší pitomci, než Slováci.

Editor
26. 8. 2019 10:35
Ohodnotit příspěvek :
     

Oni polští soudruzi velmi ochotně již od doby Zlaté hordy opakovaně spolu s německými řády toužili po ruském území. I Hansa toužila po dalších přístavech. Opakovaně od ranného středověku útočili na východ, vždycky finálně dostali na prdel a k tomu přes držku. Vyvrcholilo to Severní válkou, kterou vlastně začala ona opakovaná dělení Polska. Milí Pšonci k tomu přispěli ještě svojí absolutní neochotou k centrální vládě, ta jejich zlatá svoboda a proslulé Niepozwalam, kterým kdokoliv cokoliv na sněmu zabil jedním hlasem zavinila to, že se zejména vlastním přičiněním Polsko jako stát rozpadlo. Dodnes Poláci touží zejména ne snad po svobodě a samostatnosti (to by nelezli USA do prdele tolik, kolik lezou), ale zejména po možnostech napadat a ovládat nejen Rusko, ale i Ukrajinu a Bělorusko. Nepohrdli by ani Estonskem a Lotyšskem, spolu s Litvou by si rádi zopakovali nadvládu Litků na Baltem.