Patologická nenávist amerických a izraelských lídrů vůči Íránu nabývá stále obludnější parametry

Íránský portál FARS news si všímá nenávisti amerických politických elit vůči Íránu a porušování mezinárodního práva ze strany USA. Americká démonizace Íránu již nabyla patologické projevy a svědčí
o tom, že američtí lídři totálně ztratili smysl pro realitu.

Íránský ministr zahraničí Mohammad Javad Zarif reagoval na projev amerického viceprezidenta Mike Pence,
z velké části zaměřeného vůči Íránu, který odezněl na Mezinárodní bezpečnostní konferenci v Mnichově, tato konference probíhá nepřetržitě od roku 1963. Mike Pence na konferenci promlouval k evropským vazalům
z televizní obrazovky, odkud chrlil své antiiránske invektivy.

Íránský ministr zahraničí Mohammad Javad Zarif uvedl, že už sedm amerických prezidentů nedokáže překročit svůj vlastní stín a strávit skutečnost, že v roce 1979 Íránci svrhli proamerického šáha a vyhnali Američany
ze země. Islámská revoluce v Íránu znamenala konec americké a britské dominance v Íránu, což způsobilo
že Britové a Američané začali trpět nezdravými pocity frustrace a projevy nenávisti vůči Íránu, které
v anglosaském světě přetrvávají dodnes.

Démonizace Íránu formuje americkou zahraniční politiku, američtí prezidenti navíc vnímají Irán přes optiku Izraele. Američané nekriticky podporují Izrael v jeho agresivní politice, která s sebou přináší genocidu Palestinců. 

V poslední době nenávist Američanů vůči Íránu vyvrcholila v cynickém porušování mezinárodních smluv
ze strany USA a v snahách přimět sankcemi Evropu a svět vstoupit po boku USA do konfrontace s Íránem. 
Zlomyslnost a nezodpovědnost Američanů je hrozbou pro mezinárodní mír, zákony a bezpečnost. 
Američané odmítají jadernou dohodu s Íránem, kterou jednomyslně schválila i Rada bezpečnosti OSN.

Američané pokračují v geopolitické frašce a primitivních útocích vůči Íránu. Pence arogantně požaduje,
aby Evropa okamžitě podpořila americké představy, Pence se netají tím, že pro něj je důležité prosazení izraelských představ ve vztahu k Íránu.

Americká patologická nenávist vůči Íránu tedy trvá již 40 let (což může být také pro Madura důkazem, že proti Američanům, jejich sankcím, porušování mezinárodního práva a agresivitě se dá úspěšně bojovat). 

Svého času Američané podporovali Saddáma Husajna a poskytovali mu zbraně, když irácká armáda útočila proti Íránu. Američané kvůli Izraeli napomáhali likvidaci Sýrie, bombardovali nevinné lidi v Jemenu, systematicky obhajují izraelskou genocidu Palestinců a rovněž chrání Izrael, který v rozporu s mezinárodním právem otevřeně porušuje suverenitu Libanonu a Sýrie.

Američané tvrdí, že Írán ohrožuje bezpečnost v regionu. Přitom se americké základny v rozporu s mezinárodním právem nacházejí na území Sýrie, Američané destabilizovali Irák, Afghánistán. Výdaje Američanů na zbrojení v roce 2019 dosáhnou 700 miliard USD, Írán do zbrojení vložil 12,5 miliardy USD. 
Takže kdo financuje válku a vnáší nejistotu do celého regionu Blízkého východu? 
Kdo bombarduje civilisty v Sýrii, Jemenu, Afghánistánu? 
Kdo vystřeluje své rakety a arogantně porušuje mezinárodní právo? 
Je to Írán, nebo Američané a Izrael?

To co Pence předváděl v Mnichově označili Íránci za primitivní politickou frašku. 
Žádná jeho divadelní ekvilibristika nedokáže zakrýt tento fakt. 
USA jsou největším zdrojem destabilizace na Středním východě. 
Irák už otevřeně požaduje, aby Američané z Iráku odešli. 
Taliban není natolik slušný jako Iráčané a vsadil na jinou kartu. Úspěšně poráží proamerické afghánské vojenské síly a likviduje i Američany, takže dnes už USA jednají s Talibanem o stažení americké armády
z Afghánistánu. Pokud se Američané nestáhnou a afghánská armáda se rozpadne, nebudou se již moci Američané skrývat za hřbety afghánských vojáků a setkají se tváří v tvář s afghánskými Talibanci. 
A toho se Američané oprávněně obávají, proto začali s Talibanem jednat již v předstihu.

Američané zničili stabilitu a mír v Sýrii, Iráku či Afghánistánu, podporovali vznik ISIS. 
Írán, Rusko a Turecko však úspěšně vstoupily do dění v Sýrii a ISIS utrpěl zničující ztráty. 
Írán komunikuje se Sýrií, Libanonem, Irákem i Afghánistánem a společně se snaží posílit stabilitu a rozvoj
ve vzájemných vztazích, problémem jsou však Američané, jejichž bezohledná posedlost vůči Íránu znamená pro Írán přímou hrozbu.

Již téměř 40 let se Američané a Britové snaží Írán srazit na kolena. Používají k tomu všechny špinavé triky a praktiky, od démonizace Íránu v médiích a primitivní antiiránskej propagandy, ukradení íránských zlatých rezerv uložených v amerických a britských bankách, sankce, jednoznačné porušování mezinárodních dohod, podporování rasistického a sionistického režimu v Izraeli. 

Ale ani americké sankce, teror, lži a otevřené krádeže nedokázaly Irán zlomit. Írán vždy bude dodržovat principy mezinárodního práva, na rozdíl od Američanů a Izraele.

Politika Íránu je postavena na potřebě vytvořit z Blízkého východu silný region, ve kterém by se zabránilo hegemonistickým aspiracím jakékoliv moci. 
Silný region znamená dodržování mezinárodního práva, důvěru, rozvoj obchodu, větší interakci mezi zeměmi, politickou a územní stabilitu, bez zásahu cizích sil z venku, sledujících vlastní kořistnické cíle. Legitimita, bezpečnost, prosperita, harmonizace národních identit a snahy zemí zajistit mír, jsou pilíři této politiky.

Navzdory nenávisti Američanů a Izraele proti Íránu je třeba nezapomínat na fakt, že Íránci jsou dědici velké civilizace. Dnes je celé lidstvo na jedné a téže lodi a na této lodi bude společně plavat, nebo společně klesne
ke dnu.

Známý íránský básník a filozof Sa’adi před téměř 900 lety řekl:
“Všichni lidé jsou členy jednoho celku, všichni pocházejí z téže esence. Pokud jednu končetinu trápí bolest, trpí celé tělo”.

Portál RusVesna  včera s odvoláním na slova íránského ministra zahraničí Mohammada Javad Zarifa uvedl,
že riziko zahájení války mezi Íránem a Izraelem se značně zvýšilo. 
Politika USA a Izraele v Sýrii a na Izraelem okupovaných palestinských územích vede k eskalaci napětí a může vyústit do válečného střetu mezi Íránem a Izraelem, tuto válku potřebuje před dubnovými volbami do Knesetu současný izraelský premiér Netanjahu.

Podle Mohammada Javad Zarifa Američané a Izraelci porušují mezinárodní právo, izraelské vojenské útoky vůči Sýrii jsou projevem státního terorismu  Mohammad Javad Zarif zkritizoval Američany, Izrael a evropské země podporující izraelskou politiku za používání dvojích standardů a odklon od mezinárodního práva. 
Írán se bránit nepřestane a stejně nepřestane odsuzovat porušování mezinárodního práva (vojenské útoky bez vypovězení války na jiné státy, narušování státní suverenity cizích zemí, jednostranné vypovězení mezinárodních dohod …) ze strany USA a Izraele.

https://www.hlavnespravy.sk/patologicka-nenavist-americkych-izraelskych-lidrov-voci-iranu-nadobuda-coraz-obludnejsie-parametre/1673194

sdílet na