Novoroční projev Vladimira Putina k občanům Ruska.

Vladimir Putin poblahopřál ruským občanům k Novému roku zdraví, štěstí, prosperity a aby blízcí lidé byli zdraví. Sputnik uvádí celý projev ruského prezidenta.

 Vážení občané Ruska, vážení přátelé! 

 Čas nás přibližuje k novému roku 2019. Za námi je složitý prosinec, plný starostí, když jsme spěchali, abychom dokončili neodkladné záležitosti, dokončovali plány do budoucna a samozřejmě se připravovali na svátky. Nyní se netrpělivě těšíme a s nadějí očekáváme Nový rok, vidíme nadšené oči dětí, cítíme, jak se radují rodiče, prarodiče, když je celá rodina v těchto momentech pohromadě, a jejich srdce hřeje citlivostí a pozorností. A už víme, že je to tady kouzlo Nového roku a vytváří ho naše duševní štědrost, kterou potřebujeme o svátcích i ve všední dny, když podporujeme ty, kteří potřebují pomoc, kteří jsou sami nebo jsou nemocní. Vždyť cizí potíže opravdu nebývají. Milosrdenství vždy odpoví dobrotou a dává nám radost z potěšení. 

Vážení přátelé! Každý má teď svá očekávání, ale v podstatě všichni chceme, aby naši blízcí lidé byli zdraví, aby v domě panovala jednota,  aby děti radovaly, život byl klidný.  A sny, i ty nejtajnější, se splnily. Na Silvestra, tak jako v dětství, si něco přejeme, čekáme na štěstí a bohatství. A ať to máme!

Prezident Ruska Vladimir Putin

© SPUTNIK / ALEXEI DRUZHININNovoroční projev Vladimira Putina k občanům Ruska. Mír a rozkvět našemu velikému Rusku!

Ale přesto víme, že k dosažení toho nejlepšího pro sebe, pro svou rodinu a pro rodnou zemi potřebujeme pouze své vlastní úsilí a dobře koordinovanou práci.  Musíme vyřešit řadu naléhavých problémů. I v hospodářství, ve vědě a technice, ve zdravotnictví, školství a kultuře. A co je nejdůležitější, krok za krokem dosáhnout pohodového a kvalitního života. Aby všichni ruští občané, všichni z nás, cítili v nadcházejícím roce změny k lepšímu. To můžeme udělat jen společně, pomocníci nikdy nebyli a nikdy nebudou a proto je důležité mít soudržný, jednotný, silný tým. A ať přátelství a dobrá naděje, které sjednocují nyní všechny, nás doprovázejí v budoucnu, pomáhají nám při práci a k dosažení společných cílů.

Vážení přátelé, jen pár vteřin nás odděluje od nového roku 2019. Popřejme štěstí těm, kteří jsou při nás,  řekněme všem, kteří jsou nám drazí, ta nejteplejší slova, poděkujme rodičům a obejmeme děti, otevřeme naše srdce ke všem navzájem. Koneckonců, když miliony lidí zažívají tak čisté pocity, svět je plný lásky a důvěry.  Upřímně přeji vám štěstí a prosperitu,  a naší vlasti, našemu milovanému Rusku, úspěch a prosperitu. 

Blahopřeji vám k Novému roku 2019!

sdílet na

1 Komentář
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře
Editor
1. 1. 2019 20:48
Ohodnotit příspěvek :
     

Skvělý projev skvělého vůdce. Moc se mi líbila tahle jeho vřelá slova…. “vytváří ho naše duševní štědrost, kterou potřebujeme o svátcích i ve všední dny, když podporujeme ty, kteří potřebují pomoc, kteří jsou sami nebo jsou nemocní. Vždyť cizí potíže opravdu nebývají. Milosrdenství vždy odpoví dobrotou a dává nám radost z potěšení.
Mluví mi z duše.
Poslechla jsem si ho už v noci a chtěla jsem ho tady zveřejnit, ale než já se rozhoupu?, tak už je tady… říkám, že se mi hrabeš v hlavě??