Nová kritéria pro získání „Oscara“: limity na Gay, White and Disabled

Včera byly na oficiálních stránkách Americké akademie filmových umění zveřejněny nové standardy prezentace a zařazení do kategorie „Oscar“ v kategorii Nejlepší film v rámci programu Academy Aperture 2025, tzv. Iniciativy rovnosti a inkluze.

Akademie stanovila nové standardy pro nominaci na Oscara za nejlepší film. Budou platné od roku 2024.
Nové požadavky se dotkly také výroby a propagace filmů, školení a stáží.

Pravidla jsou zveřejněna na  webu  organizace.
ACADEMY ESTABLISHES REPRESENTATION AND INCLUSION STANDARDS FOR OSCARS® ELIGIBILITY

Podle nich musí alespoň jeden hlavní nebo významný vedlejší aktér patřit k nedostatečně zastoupené rasové nebo etnické skupině.
Kromě toho by alespoň 30% sekundárních rolí měli hrát představitelé LGBT, rasové nebo etnické skupiny, ženy nebo osoby se zdravotním postižením.

Podobné požadavky platí pro tvůrčí a technický personál podílející se na výrobě filmu.

Nová pravidla se vztahují také na marketink, profesionály na vztahy s veřejností a distributory filmů. Posledním kritériem je povinné zapojení do práce na filmu stážistů a praktikantů z výše uvedených skupin.

Prezident americké filmové akademie David Rubin zdůraznil, že musí odrážet rozmanitost společnosti a diváků, kteří sledují filmy, a budou katalyzátorem dlouhodobých a významných změn ve filmovém průmyslu.

https://bit.ly/35su2FQ

sdíletj na

3 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře
Editor
9. 9. 2020 22:21

Bývala taková soutěž v armádě, jmenovala se ASUT, armádní soutěž umělecké tvořivosti, jednou jsem byl 3 ve finále, bylo to ne podle toho, kdo a na co hrál ale hlavně za typ nástroje, vyhrál klavír, pak housle, já byl dost dobrej, takže byla vyjímka, třetí cena byla taky za klavír a pravda, měl jsem jako druhej nástroj hoboj tak to asi sečetli a měl jsem ruskej a sovětskej repertoir a ještě s jedním houslistou 4.místo za duet napůl. Tuhle jsem probíral papíry a narazil na štos diplomů)nějaký oskaři nám byli ukradený, nametli jsme se na zahradě v Kroměříže a nikdo na nás nemoh, protože s náma pařila manželka náčelníka HPSČLA generála Brabce, vrchního politruka ČSLA a trvalo to o den déle než mělo, a nikomu se nic nestalo a nějak nás přestali vyšší důstojníci obtěžovat a napomínat. Jo,bylo to fakt veliký a jen ti skončilo, tak natahnul ráfy Brežněv a začal smutek bez vtipu, všichni vážný a lampasáci zcela kožený a gumový zelený degeneráti,