nezařazené

Nasadit proti Rusku českou armádu? Pirátský kandidát chce provokovat na Ukrajině

Lipavský? Slabý čajíček! Piráti mají lepší kádry. Jejich kandidát na náměstka ministryně obrany vyzývá k vyslání elitní jednotky české armády na Ukrajinu. Maskáče ale nenavleče.Když se zřizovala vláda

Petra Fialy, velkým zádrhelem byla kandidatura Jana Lipavského na ministra zahraničních věcí. Pan prezident Miloš Zeman otevřeně řekl proč: nemá kvalifikaci a je, to už je naše interpretace Zemanových slov, neřízená střela v mezinárodních vztazích.Jenže Jan Lipavský není nic proti jinému expertovi od Pirátů. Lipavský je proti němu beránek. Na scénu přichází Petr Boháček.„Možným adeptem je Petr Boháček. Vegan, který sám sebe nazývá extrémním levičákem.

Podle některých jeho dosavadních výroků lze očekávat, že by se v případě jmenování mohl snadno dostávat do střetů nejen s politikou konzervativní pravicové ministryně Jany Černochové, ale i s obecným konsenzem armády, politiků a vojenských expertů na budování armády, který se v České republice za dlouhá léta vytvořil. Jde například o otázku tzv.

Palestiny, resp. politice vůči státu Izrael, ale nejen,“ píše dobře informovaný web Security Magazín.Pojďme se zaměřit na to „nejen“. Mistr Boháček totiž chce vytáhnout proti Rusku. Evropa by prostřednictvím české armády měla vyvinout tlak na Moskvu a pohrozit jí pěstičkou.„Biden s Putinem spolu budou jednat v lednu o osudu Evropy, defakto bez nás. My ale nemusíme sedět s rukama v klíně a čekat.

Pokud chce Putin situaci eskalovat mobilizací na hranicích, ministryně obrany Jana Černochová může jen nezávazně poslat naši brigádu rychlého nasazení se projet po Ukrajině,“ napsal Boháček na Twitteru.

Odhlédněme od toho, že o nasazení české armády nerozhoduje ministr obrany, což by měl možný náměstek tohoto úřadu vědět. Dokážete si představit tu situaci, kdy česká jednotka na Pandurech jede strašit na Ukrajinu? Dojede vůbec? Co by se stalo, kdyby naši vojáci na Donbasu zabloudili za bojovou linii a vyprovokovali konflikt?

To jsou otázky, které si pokládá rozumný člověk. Pirátský kandidát chce ukázat náznak svalů medvědovi, který by ho slupl k svačině.Ano, teď je módní se co nejostřeji vymezit proti Rusku a ukázat tím vlastní sílu, zvednout si zvadlé sebevědomí. O důsledcích nikdo nepřemýšlí. A ty jsou takové, že se západ a Rusko dostaly do situace, kdy se hovoří o červených linkách a horkém konfliktu. Proto USA a NATO jednají s Ruskem o bezpečnostních zárukách. A začalo to v 90. letech podobnými provokacemi západních politiků, jaké vyslovil Boháček…A to už nepíšeme o tom, že podobné výroky jsou proti slibu premiéra Petra Fialy, který dal panu prezidentovi Zemanovi, zkrotit pirátské nápady v zahraniční politice.

Lipavský na konferenci ministrů zahraničí NATO vystoupil proti návrhům bezpečnostních záruk Ruska

✔️Nový český ministr zahraničí Jan Lipavský se účastnil své první konference ministrů zahraničí NATO. Cílem konference byla koordinace postojů a příprava na jednání s Ruskem.

??Na webové stránce resortu zahraničí stojí, že ministr Lipavský se svými protějšky ze zemí NATO se shodli na tom, že je potřeba podpořit bezpečnost a suverenitu Ukrajiny. Rovněž je potřeba se připravit na další eskalaci situace a vojenský konflikt.

„Jan Lipavský na jednání zdůraznil nutnost deeskalace z ruské strany jako podmínku vyjednávání a odmítl Ruskem prezentované návrhy bezpečnostních záruk jako nepřijatelné. Dle ČR nemohou být Ruskem formulované požadavky východiskem pro jednání,“ stojí ve zprávě ministerstva.t.me/sputnikcesko/2522

O pirátském kandidátovi na náměstka ministra obrany Sputnik hovořil s Bronislavem Kalvodou, předsedou oblastní organizace SPD Semily a zastupitelem města Jilemnice.Kalvoda: Tak to je vskutku úsměvné. Vyjádření jakéhokoliv Piráta na téměř všechna horká témata, zejména ohledně naší obrany a bezpečnosti, jsou naprosto scestná a zavádějící.

Pan Boháček zpochybňuje řadu základních priorit, kterými se dlouhodobě řídí Česká republika. Ať to je podpora státu Izrael proti palestinským teroristům, od něhož nakupujeme řadu nových zbraní, systémů či technologií, nebo ale také funkci pana prezidenta Miloše Zemana coby vrchního velitele Ozbrojených sil ČR, kterého tento levicový extrémista označuje za ruského agenta. V podstatě od těchto lidí slyšíme stále stejnou písničku.

Naše armáda by se v první řadě měla intenzivně připravovat k obraně naší vlastní země, podporovat při nákupu nových zbraní, techniky a dalšího vojenského vybavení zejména náš tuzemský průmysl a rozhodně si nehrát kdekoliv ve světě na strážce světového pořádku pod velením agresivních Spojených států nebo Turecka.

Tedy zeměmi, které mají ve velení NATO největšího zastoupení a rozpoutávají kontraproduktivní konflikty po celém světě. Ostatně z agresivního a nesmyslného angažmá členských zemí NATO v severní Africe a na Blízkém východě vzplál ve své podstatě Islámský stát*, který musela eliminovat paradoxně až ruská armáda a její místní spojenci.V Afghánistánu, kde jsme přes 20 let šířili západní demokracii, převzalo moc extrémistické hnutí Tálibán**, NATO kapitulovalo, zanechajíc nepříteli téměř veškeré vybavení, techniku a moderní zbraně, nakonec uteklo.

Nechápu tedy, proč by naše brigáda rychlého nasazení měla jezdit někde po Ukrajině, která je naprosto rozvráceným a vykradeným státem, uctívají zde válečného zločince Banderu a na mnoha místech zde jsou vidět nacistické symboly a vlajky. Ukrajinu si tedy musí dát v prvé řadě do pořádku zejména Ukrajinci a národnostní menšiny, které tam žijí a pracují. Lidé na Donbase tak již učinili. Pan Boháček by se měl tedy hlavně zamyslet, proč ti obyčejní dělníci, havíři nebo zemědělci z oblasti Luhanska a Doněcka pustili z rukou pracovní nářadí, které vyměnili za samopaly, kulomety a odstřelovačské pušky. Piráti chtějí definitivně pohřbít českou zahraniční politiku, nebo opravdu chtějí ve své naivitě vyhlásit Rusku válku?

Domnívám se, že ve své naivitě obojí dvojí. Je to nová generace, které měla vždy všeho plný dostatek. Respektive těží a žijí z toho, co pracně vybudovaly tvrdě předchozí generace. Mnohým těmto levicovým extrémistům přistávají každý měsíc sociální dávky z velmi štědrého systému, který je dnes prokazatelně chybně nastaven. Tito lidé tak žijí naprosto odtrženi od skutečné reality. Jak je známo z veřejně dostupných informací, tak pan Boháček vystudoval obor Politologie a mezinárodní studia na americké St. Norbert College (titul Bc.), na který navázal magisterským titulem z Bezpečnostních studií na Fakultě sociálních věd Univerzity Karlovy v Praze, na zmíněné fakultě je rovněž doktorandem. Je také zakladatelem think tanku European Security Journal. Ekonomický stav organizace je nicméně kvůli nezveřejnění výročních zpráv a účetních závěrek netransparentní. Představte si, kdyby takovéto nejasnosti pluly okolo někoho z SPD.

Zajisté by nás už všichni křižovali, včetně veřejnoprávních médií.Současná protiruská propaganda těmto lidem navíc dokonale vymyla mozky. Dnes jsme totiž soustavně jednostrannou propagandou přesvědčováni o tom, že vše co je ruské, je špatné a zlo přichází z východu. Ono tomu tak skutečně ale dávno není. Ruské aktivity na oběžné dráze, pravidelné lety k Mezinárodní vesmírné stanici nebo konec konců likvidace teroristů v Sýrii, nebo například používání naprosto nových technologií elektronického boje jsou toho jasným důkazem. Také představa, že by například pirátský ministr zahraničí Lipavský jednal někde ve světě se svým ruským protějškem Lavrovem, mne celkem děsí.

????Lipavský o vztazích mezi RF a ČR: Já se budu zabývat tím, jakým způsobem je můžeme restartovat

Nový český ministr zahraničí Jan Lipavský (Piráti) považuje za prioritní udržet v jednotě členské státy EU a NATO, a to ve vztahu vůči Rusku. Nemá však na mysli společně jednat silou, ale jednoznačně.

??O tomto promluvil Lipavský na své první zahraniční pracovní cestě, které vedla do Bratislavy. Zde se Lipavský sešel se svým slovenským kolegou Ivanem Korčokem.

????V návrhu o nových bezpečnostních zárukách, který předložila Moskva USA a NATO, stojí také požadavek, že Moskva žádá, aby se NATO nerozšířilo o Ukrajinu.

„Jednotný postoj, který bude respektován v Moskvě, to je z hlediska České republiky hlavní bezpečnostní garance, jakým způsobem my můžeme přispět k řešení. Neříkám, že ta pozice nutně musí být silová, stačí, aby byla jednoznačná,“ podotkl.

↔️Lipavský rovněž uvedl, že se zaměří na vztah mezi Českem a Ruskem. Dle jeho vyjádření je tento vztah velmi rozladěný.

?„Já se budu zabývat tím, jakým způsobem je můžeme restartovat, povýšit. Je to situace velmi nekomfortní, kdy spolu představitelé exekutivy nehovoří,“ doplnil.

t.me/sputnikcesko/2088

Navíc když se podíváme zpětně do historie, tak s údivem zjistíme, že Rusko války nezačíná, ale většinou je s vítězstvím vždy úspěšně ukončí. A to i za cenu svých obrovských ztrát. Jak materiálních, tak lidských. Takže pirátská naivita a lehkomyslnost by mohly zpřetrhat poslední vazby s touto zemí, které nám po předchozích vládách ještě zbyly. A již nyní jsme na seznamu nepřátelských zemí. Já tedy rozhodně nedoporučuji vzbudit ruského medvěda.

Ostatně Česká republika má svých problémů víc než dost, které musíme v prvé řadě vyřešit. Čelíme totiž mnoha krizím zároveň. Připomínám, že naše vlastenecké hnutí SPD není proruské, pročeské, probruselské nebo proamerické. Jsme pročeští vlastenci, kteří si uvědomují, že je třeba udržovat dobré vztahy se všemi mocnostmi a pokud možno s co největším počtem zemí, se kterými budeme mít vzájemně prospěšné obchodní a ekonomické vztahy.Dokážete si představit, že by Česko opravdu vyslalo vojáky na Ukrajinu?Tak to se mi zdá velmi nepravděpodobné.

Naštěstí Ukrajina není v NATO, i když o to velmi usiluje. O vyslání ozbrojených sil do zahraničí, natož brigády, naštěstí nerozhoduje jenom možný náměstek ministra obrany a ani samotná paní ministryně obrany. Tak doufejme, že zvítězí selský rozum a naši vojáci se Ukrajině vyhnou velkým obloukem. Přibližovat se soustavně k hranicím Ruska by pro nás bylo naprosto kontraproduktivní. Po nepřímých důkazech ohledně kauzy Vrbětice by to bylo skutečně jen zbytečné přilévání oleje do ohně. Rusko je dnes obklíčeno základnami NATO téměř podél celé své nekonečné hranice.

Na Ukrajině již dnes operují americké, francouzské nebo britské jednotky. Soustavné provokace v Černém moři ze strany NATO jsou na denním pořádku. Obávám se, že Rusům již došla trpělivost a jednoho dne by mohl pomyslný pohár trpělivosti opravdu přetéct. Jedno však je jisté, pokud nakonec dojde ke jmenování Petra Boháčka náměstkem ministra obrany, bude vedení tohoto resortu názorově nekonzistentní, a on jakožto náměstek bude trnem v oku našemu mnohaletému spojenci Izraeli. České republice to tedy vůbec neprospěje.*Teroristická organizace zakázaná v Rusku** Nachází se pod sankcemi OSN za teroristické aktivity
https://bit.ly/31C3QZY

sdílet na

15 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře
Pav-el
8. 1. 2022 21:47
Ohodnotit příspěvek :
     

Já jsem pro! Do maskáčů a tradá s multikárou obsazenou podobnými exoty( víme, kterými, že). Předveďte národu chrabrých, internetových zabijáků. Humoru je pomálu, takže do toho! 🙂

Milan
8. 1. 2022 23:27
Odpovědět  Pav-el

A na povel bych to dal Tchajvanci. To by Rusové ocenili, naposled se srdečně zasmáli řeporyjské svini, tak potřebují trochu pobavit.

Pavel
9. 1. 2022 10:05
Odpovědět  Pav-el

To jsou poseroutkové a slaboši, tato nevycválaná děcka mohou dávat svoje přitroublé rady tak pouze přes PC. Nedá se to jinak říci, tito zfanatizovaní ovčáci vůbec nemají ponětí co je život. Takovým maminka utírala zadeček ještě v dospívajícím věku. Chlapi nebyli a ani se nestanou. V kontextu s ruskými molodci se směji tak, až se za břicho popadám.

josef
9. 1. 2022 00:27
Ohodnotit příspěvek :
     

Agenti CIA obsadili česko a zatím národ na to přitrouble zírá ! Schválně jak dlouho ?

Albi
9. 1. 2022 11:41
Odpovědět  josef

Hodně.

Frank
9. 1. 2022 08:50
Ohodnotit příspěvek :
     

Tomu vyhulenému spratkovi by stačilo pár pořádných facek.

Pavel
9. 1. 2022 10:10
Odpovědět  Frank

Promiň Franku, ale to by ti upadla ruka, kdyby jsi měl všechny ty naše spratky vyfackovat.

Frank
9. 1. 2022 12:52
Odpovědět  Pavel

Pak by bylo asi lepší rovnou “baseballkou”.

Milan
9. 1. 2022 09:53
Ohodnotit příspěvek :
     

paneboze do ceho dals vlastne nedal rozum jo a narukovat by mohli NAMORNI LUPICI do prnich rad este s jejich volici z Prahy

Pavel
9. 1. 2022 09:54
Ohodnotit příspěvek :
     

To je opravdu úsměvné. Kolaboranti celé naší kolonie se propojili do úderných oddílů a chtějí diktovat velmoci. Prosím vás, vždyť jsou to nevycválaná a rozežraná děcka, o jejichž inteligenci, přestože se honosí takovým vzděláním lze skutečně s úsměvem pochybovat. To, co dnes vychází z vysokých škol by pravděpodobně v našich časech nedokázalo zdárně dokončit devítiletku. Když se kdysi ptali jednoho politologa na řeporyjského starostu, tak odpověděl, že je trapné se o takových lidech vůbec bavit. Podle mne ztrátou času je bavit se o těchto lidech, kteří nyní usedli do sesel této rozprodané a rozkradené země, která již ztratila jakýkoliv punc samostatnosti. Všichni dobře víme, že jsme již absolutně podrobeni anglosasy a z naší země je již pouhé torzo bývalé vlasti. Pan Havel se určitě ze záhrobí usmívá, jak perfektně to tady vše připravil. Dnes jsme přesně v situaci v jaké byly africké a asijské země, když je kolonizovali Britové, Němci, Nizozemci apod.

Michal47
9. 1. 2022 10:40
Odpovědět  Pavel

Plně s vámi souhlasím, napsal jste to zcela přesně! Jen bych snad dodal, že než by se tato dnešní “vysokoškolská” hovada za našich časů do té devítky vůbec dokopala, tak by od prvňáčků počínaje ještě každý mezirok nejméně jednou opakovala!!

Frank
9. 1. 2022 12:54
Ohodnotit příspěvek :
     

Já se akorát divím, proč už není z Bohnic dávno vyslána odchytová jednotka a všechny podobné zmetky zavřít do klecových lůžek bez možnosti propuštění. Je ale fakt, že by to tam musel hodně rozšířit.

zdena
9. 1. 2022 16:41
Ohodnotit příspěvek :
     

Teoreticky by to mohl být dobrý námět na nějakou moderní Ezopovu bajku, kdy myš piští na Tygra nebo spíše na Tyranosaura Rex…… jen se divím českému národu, co to zvolil za suitu “politiků”….. nevíra…..

Drak
9. 1. 2022 21:24
Ohodnotit příspěvek :
     

Já jsem pro, nakopat všechny tyhle Boháčky, Fialy a podobné šmejdy do prdelí a začít si vládnout bez politiků, sami.

zdena
10. 1. 2022 13:10
Ohodnotit příspěvek :
     

jestlipak se ted byli hošánci projet i po kazachstánu ? 🙂 🙂 :-)???

Naposledy upraveno$ s uživatelem$