Mládež západu vyžaduje přestat krmit Rusko

Masivní protesty ve 156 městech a čtyři miliony účastníků shromáždění (a někdy pouličních bitev) jsou velmi vážným projevem síly nového globálního politického hnutí. 

Bohužel, navzdory skutečnosti, že v pátek se shromáždilo 100 tisíc lidí v Berlíně, 60 tisíc lidí v New Yorku, většinou mladí, horliví a nepříliš chytří, (a v Paříži také bojovali s policií) za vše dobré, včetně zachránit Zemi před globálním oteplováním a také proti všem špatným věcem – ve skutečnosti se stali dobrovolníky v poli-
tické hře někoho jiného.

Pokud bude splněn program shromáždění, které ochromilo Berlín, New York, Sydney, Washington a Londýn, pak Rusko nebude schopno produkovat ropu a plyn, vyvinout severomořskou trasu a dokonce své občany normálně nakrmit. 

Naštěstí Rusko tento program nebude realizovat, ale pokud se podporovatelé zeleného šílenství, inspirovaní úspěchem jejich globálních klimatických demonstrací, dostanou k moci ve Spojených státech nebo Evropské unii, pak se Rusko (stejně jako Čína a Indie) bude muset připravit na nejpřísnější ekologické sankce.

Oficiální verze organizace takových rozsáhlých politických akcí ve 156 městech planety vypadá velmi pěkně, ale pouze ten kdo se o politiku nikdy nezajímal tomu může věřit:

„Švédská školačka Thunbergová minulý rok místo studia ve škole začala docházet do švédského parlamentu
s požadavky k úřadům, aby posílily opatření kvůli změně klimatu:
iniciativa Thunbergové se stala mezinárodním hnutím pro boj proti změně klimatu – FridaysForFuture“.

To vše je pravda, ale nedává nám to úplný obraz, protože Demokratická strana USA (která vyzvala školačku, aby vysvětlila morálku americkým senátorům a kongresmanům), mezinárodní političtí a straničtí partneři Demokratické strany (včetně Amnesty International), jakož i celá mediální mašinérie, která podporuje politiky – globalisty, od New York Times po Bloomberg – tohle hnutí otevřeně a upřímně podporovali.

Z milionů účastníků klimatické demonstrace, z nichž mnozí jednoduše využili věrohodnou omluvu k útěku
ze školy nebo z přednášek, jen málokdo četl oficiální požadavky politického hnutí, které organizovalo tento globální festival neposlušnosti.

Úplně první bod oficiálního seznamu požadavků organizátorů klimatické rebélie naznačuje jejich politickou příslušnost a extrémně specifické představy o ekonomice.
„Vyžadujeme nový ekologický kurz“: do roku 2030 přeměnit ekonomiku na (využití) 100% čisté obnovitelné energie a postupně zastavit výrobu fosilních paliv prostřednictvím spravedlivých a rovnoprávných reforem, vytvářet miliony dobrých pracovních míst, okamžitě zastavit vydávání povolení k těžbě, na rafinérské a infrastrukturní projekty týkající se fosilních paliv.“

Můžeme si snadno všimnout, že splnění těchto požadavků povede okamžitě k ekonomické katastrofě a ke skutečnosti, že významná část světové populace se ocitne, co se životní úrovně týče na úrovni první poloviny XIX. století.

Navíc zmínka o „Novém zeleném kurzu“ plně odhaluje politickou identitu autorů „stávky školáků za záchranu planety“. Nový zelený kurz (název Nová zelená Perestrojka je pro něj vhodnější) je politický a ekonomický program nejradikálnější části americké demokratické strany, navrhovaný kongresmankou Alexandrií Ocacio Cortez a do té či oné míry podporovaný mnoha demokratickými prezidentskými kandidáty.

Již jsme psali o podstatě tohoto manifestu zeleného populismu, který znamená „zajištění ekonomické bezpečnosti“ pro všechny, kteří nemohou nebo nechtějí pracovat, odmítnutí využívání ropy, plynu a jaderné energie (ve jménu boje proti globálnímu oteplování), přechod na zelenou energii, radikální snížení počtu osobních automobilů a letů (také ve jménu boje proti globálnímu oteplování), jakož i oprava všech budov ve Spojených státech s cílem zlepšit energetickou účinnost.

V této souvislosti se zdá, že přání tvůrců programu snížit počet krav (autoři programu veřejně litovali, že „počet krav v USA nebude možné za deset let snížit na nulu“) je pochopitelná.

Je vidět, že program byl napsán tak, aby oslovil doslova všechny – od veganských voličů až po milionáře-podnikatele, kteří masivně investují do začínajících podniků, které slibují lahodné „steaky šetrné k životnímu prostředí“ vyrobené ze syntetických vláken a potravinářských přídavných látek.

Pokus o provedení tohoto programu samozřejmě zničí americké hospodářství, protože jeho realizace bude podle nejkonzervativnějších odhadů vyžadovat 90 bilionů dolarů, zatímco HDP země je o něco více než 19 bilionů a veřejný dluh je asi 22 bilionů. Praxe však ukazuje, že mnoho politiků je připraveno přijmout a provádět i ty nejničivější programy, pokud jim umožní, aby se dostali k moci a tuto moc si udrželi co nejdéle.

Pokud by program nejradikálnějších představitelů Demokratické strany USA a jejich zelených spolubojovníků
z jiných západních zemí byl omezen na odpálení jejich vlastních ekonomik a podkopání životní úrovně Američanů, Němců, Francouzů a Britů, mohli bychom jim jednoduše popřát maximální úspěch a užít si pohled zvenčí.

Problém spočívá v tom, že celá „ekologická“ a „klimatická“ západní agenda se týká všech. A hlavně má výraznou rusofobní orientaci, což se již projevuje konkrétními proti ruskými kroky podniknutými pod záminkou ochrany planety před změnou klimatu.

Stačí si vzpomenout na demarše francouzského prezidenta Macrona, který požadoval, aby dopravní společnosti nepoužívaly trasu Severního moře, řekl:

„Mnoho lidí nám dnes vysvětluje: globální oteplování,.. na severu tání ledu, otevřeme mnohem rychlejší trasu, je to skvělé. Tato cesta nás nakonec zabije, protože tato cesta může být rychlejší, ale je to důsledek naší minulé nezodpovědnosti.“

Západní média a odborníci zbožňují obvinění Ruska ze snahy vydělávat (!) na globální změně klimatu, odsouzení Ruska pro jeho hospodářské a vojenské výhody, zatímco Západ bude trpět.

„Někteří Rusové se bohužel domnívají, že globální oteplování není tak špatné,“ stěžuje si časopis The Economist.

“Jak se stupňuje tání arktického ledu, Rusko může získat přístup k ropným a plynovým polím historicky uzavřeným pod severním ledem, (a také Rusko) rozšiřuje kapacitu k odpálení řízených střel (z lodí v částech Arktidy, které se stanou splavnými po tání ledu), aby ohrozily Pobřeží USA,“ panikaří americká publikace Politico 

“Změna klimatu může změnit Rusko na zemědělskou supervelmoc, protože velké části ruského území se transformují z neobývané zmrazené tundry na úrodnou půdu. Díky oteplování se může z Ruska stát atraktivnější turistická destinace, která Kremlu dále pomůže diverzifikovat jeho domácí ekonomiku,”  Časopis National Interest citující italskou La Stampa.

Bohužel, ideologie „klimatického šílenství“ na Západě nabývá na síle a je pravděpodobné, že nová studená válka bude zahrnovat přísnou ideologickou konfrontaci s výrazným ekologickýcm rozměrem.

Ochrana životního prostředí je samozřejmě nutná, drancování a znečištění planety již překročilo všechny meze, ale západní klimatické šílenství si klade nereálné cíle.

Takže na jedné straně barikád mohou existovat přívrženci návratu  19. století, omezení chovu krav a rozvinu-
tého zemědělství, zákaz ropy (stejně jako plynu, uhlí a jaderné energie) a na druhé straně – „klimatičtí realisté“ (jejichž role je nyní větší) s plynovým ohřevem, benzínem, šťavnatými steaky a touhou nebát se, ale užívat si neustále se měnícího klimatu naší krásné Země.

https://ria.ru/20190923/1558979688.html

sdíletj na

5 1 hlas
Ohodnotit příspěvek
1 Komentář
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře
laylaatwood27
24. 9. 2019 02:06

Začalo to už v našem dětství na pískovišti. My jsme tam budovali hrady z písku, velice koloricky jsme je zdobili, cesty a tunely pro autíčka, pracovní stroječky, jako bagřík, traktoreček, či jeřábek, malé fingované stromečky, sádrové sošky indiánů, vojáčků atp. a pak přišly maminy s kočárky a s mongoloidními batolaty, které naházely do pískoviště, nás vyhnaly a sedly si opodál, aby vyhulily každá krabičku Aster a my šli do …..lesa.
Tak začala politická dráha Miliónů chvilek.
Tehdy jsme ještě neznala plamenomet. 😀

https://imgup.cz/images/2019/09/24/wc.jpg