nezařazenépolitika

Konečně šťasný,…..Macron se zvěčnil s mladíkem se vztyčeným prostředníčkem

Vztyčený prostředníček a takzvaného paroháče ukazují na snímku s francouzským prezidentem Emmanuelem Macronem dva mladíci z karibského ostrova Svatý Martin. Macron zámořské území Francie navštívil rok po pohromě způsobené hurikánem Irma. Vůdkyně krajní pravice Marine Le Penová označila záběr za urážku Francie.

Fotografie se v neděli rozšířila na sociálních sítích. Smějící se hlava státu v bílé košili s černou kravatou pózuje v objetí dvou mladíků tmavé pleti. Jeden má holou hruď a polostažené kalhoty a ukazuje vztyčený prostředníček. Druhý se zlatým řetězem ukazuje jiné vulgární gesto známé jako paroháč.

30.září 2018 v 17:53, příspěvek archivován: 01.října 2018 v 14:36

On ne trouve même plus de mots pour exprimer notre indignation. La France ne mérite certainement pas cela. C’est impardonnable ! MLP

Předsedkyně krajně pravicového Národního sdružení (RN; dříve Národní fronta) Le Penová považuje snímek za neomluvitelný. „Nemůžeme ani nalézt slov, abychom vyjádřili naše rozhořčení. Francie si tohle rozhodně nezaslouží. Je to neomluvitelné!,“ napsala na Twitteru.

„Mám rád každé dítě republiky, bez ohledu na jeho hlouposti,“ prohlásil Macron s tím, že chce „pomoci této mládeži“ a odmítá „nenávistné diskuse“. „Marine Le Penová není s lidem. Marine Le Penová je krajní pravice a krajní pravice není lid,“ dodal podle listu Le Monde.

K Le Penové se přidali další členové RN, starosta jihofrancouzského města Béziers a jeden ze zakladatelů organizace Reportéři bez hranic Robert Ménard nebo poslankyně Republikánů Valérie Boyerová.

Ta v twitterovém příspěvku s fotkou připomněla nedávnou událost, kdy Macron káral mladíka za to, že prezidenta oslovil domácky „Manu“.

Deník Le Figaro uvedl, že kontroverzní fotografie vznikla v sobotu při návštěvě Macrona na karibském ostrově Svatý Martin, jehož severní část patří mezi zámořská území Francie. Jižní patří Nizozemsku. Prezident se v jistém momentě vydal do druhého patra jednoho z rodinných domů, kde hovořil s oběma mladíky i matkou jednoho z nich.

Mladík se čerstvě vrátil z vězení

„Jsem zloděj, právě jsem se dostal z vězení,“ řekl Macronovi muž s černým šátkem na hlavě. Hlava státu mu následně promlouvala do duše s tím, že „vazoun“ jako on musí pracovat. „Tvoje mamka si zaslouží víc,“ uzavřel rozhovor Macron.

Otázkám novinářů ohledně fotografie čelil francouzský prezident ještě v neděli. Mladík, který na kameru učinil vulgární gesto, prý na sobě pracuje, aby získal výuční list. Po pořízení snímku podle Macrona dvojice přivedla tělesně postiženou dívku, která chtěla prezidenta obejmout. Mladíci „toho byli schopni, protože jsem na ně pohlížel s důvěrou, protože jsem je respektoval. Tohle je Republika,“ řekl Macron.

Na tiskové konferenci kromě toho kritizoval Le Penovou. „Z nenávistných debat nic nevzejde. Je třeba přestat si myslet, že naše mládež nám nemůže nic dát, protože je jisté barvy pleti nebo se v jistém momentě dopustila hloupostí,“ dodal.

Zdroj: https://zpravy.idnes.cz/francie-macron-0p4-/zahranicni.aspx?c=A181001_142215_zahranicni_luka

sdíletj na

5 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře
Editor
1. 10. 2018 21:38

Visitor Rating: 5 Stars

Editor
1. 10. 2018 21:48

Ahoj Joshi:)) Konečně šťastný….vypadá to na lásku na první pohled + ty kalhoty na půl žerdi…po akci nebo před?coolcool Hmm, jakoby nestačilo, že je na babičky, že?mail 

josh
1. 10. 2018 22:20
Odpovědět  Janinna

Ahojky Janinno, tak jak,,,,,už doma? Jo, tady už nemůžeš  zazpívat…a slunce pálí jen a slunce pálí jen

Tak to je opravdu kousek ten Macron, ale stejně ho to nepoloží, protože už je to jedno. Mají co chtěli.  Ta fotka jak píší, vydá za tisíc slov. Ta ruka a ta kalhoty,…jak kdyby ji zrovna z těch kalhot vyndal;)

Editor
1. 10. 2018 22:43
Odpovědět  josh

Zdravím tě Joshi, dneska jsem dorazila a tady si o sluníčku můžu nechat akorát tak zdát.heart 
Chi, chi, máš pravdu podle toho jak se se nám francouzký chlapec culí tak jako kdyby ji zrovna z těch kalhot vyndalangryMakron a ta společnost na fotografii vypadá jako nějaký podnik s červenou lucerničkou:)) 

Zaujal mě ten člověk – Macrona ochranka? před fotografkou…. ten vypadá jakoby vzteky skřípal zuby.

 

Editor
1. 10. 2018 22:46
Odpovědět  josh-xy

Počkejcool, tahle je opravdová nebo jsi kouzlil?

Krásně upocenej a asi i lepkavej a smradlavejmail brrrr.

Dědouch
2. 10. 2018 16:43

Visitor Rating: 5 Stars