nezařazené

Jídlo není výsada!

Další pokračování seriálu „Báječný svět libertariánů.“

RT Deutsch píše: Generální stávka v Argentině: “Jíst není výsadou!” a “Vlast nelze koupit!”

Opatření, která přijal nový argentinský prezident Javier Milei k deregulaci ekonomiky a zbavení síly odborů, se setkávají s masivním odporem. Ve středu zemi do značné míry paralyzovala generální stávka, která trvala několik hodin. Do ulic vyšly desetitisíce lidí.

Argentinci ve středu uspořádali nejrychlejší generální stávku proti nastoupivšímu prezidentovi od návratu k demokracii v roce 1983. Pouhý měsíc po nástupu do úřadu je nový argentinský prezident Javier Milei konfrontován se stávkující zemí. Stávkující odmítli jeho protiodborový dekret a jeho návrhy ekonomické a pracovní reformy, podle fotoreportáže na apnews ve středu večer. (V komentářích)

Měsíc předtím, 20. prosince, Milei vydal dekret, kterým zrušil nebo upravil více než 300 stávajících zákonů ve snaze omezit moc odborů a deregulovat argentinskou ekonomiku. Kromě toho připravil nouzovou legislativu s dalšími prezidentskými pravomocemi a rozsáhlé sociální škrty, v tzv. omnibusovém zákoně. Výbor v dolní komoře Kongresu návrh zákona schválil teprve ve středu.

Nový prezident vysvětlil, že chtěl inflaci omezit enormními škrty v rozpočtu. Podle průzkumů, podle článku apnews, Mileie nadále podporuje více než polovina dotázaných navzdory neustále rostoucí inflaci a ohlašovanému hromadnému propouštění ve státních podnicích.

Největší argentinská odborová organizace CGT vyzvala ke generální stávce. Kromě dalších odborů se přidaly společenské organizace a političtí odpůrci. Do ulic ve středu vyšli i členové peronistické strany.

Ministryně bezpečnosti Patricia Bullrichová označila organizátory stávky za „mafiány“. Změně, kterou Argentinci zvolili, by prý chtěli zabránit. Její mluvčí Manuel Adorni na středeční tiskové konferenci řekl: “Nemůžete vést dialog s lidmi, kteří se snaží zastavit zemi a ukázat svou antidemokratickou stránku.”

Ve dnech před stávkou Mileiova vláda varovala demonstranty, že budou během tradičních silničních blokád zatčeni. Toto varování však nezabránilo tisícům Argentinců v zahájení 12hodinových masových stávek ve 12:00 (15:00 GMT). Ve stávce byla doprava, banky, nemocnice a veřejné služby. Dopravní podniky chtějí stávkovat až od 19 hodin, aby lidem usnadnily účast na demonstracích. Stávky donutily místní aerolinky zrušit stovky letů.

Podle reportérky Al-Džazíry Lucie Newmanové, hlásící ve středu z Buenos Aires, bylo kvůli davům „nemožné“ určit počet účastníků protestů. Zúčastnilo se nezvladatelné množství lidí. Poznamenala: “Je to stále velmi, velmi napjaté a tato situace pokračuje, ale účast je zatím obrovská.” Al-Džazíra citovala účastníky stávky a jejich obavy z politiky Javiera Mileie:

“Milei chce zemi, ve které chudoba a neformální práce dosáhnou 90 procent,” řekl člen odborů a národní opoziční poslanec Hugo Yasky a kritizoval novou vládu v místní rozhlasové stanici Radio Con Vos.

Demonstranti nesli transparenty s nápisy „Vlast se nedá koupit“ a „Jíst není výsada“. Na dalším plakátu stálo: “Dnešní důchodci jsou včerejší dělníci, přestaňte je okrádat!” Další účastník pochyboval, že by Mileiova politika vytvořila nová pracovní místa: “Nejsou tu žádná nová pracovní místa. To, co tu je, je rozšířená bída, zoufalství lidí, neexistují žádná opatření ke zmírnění škod, které způsobují.”

https://rtde.live/amerika/193861-generalstreik-in-argentinien-essen-ist/

sdíletj na

28 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře
zuzana
25. 1. 2024 12:14
Ohodnotit příspěvek :
     

Q) The Storm Rider: Zprávy ze dne 24.1.2024

https://aktax.cz/q-the-storm-rider-zpravy-ze-dne-24-1-2024/

Helena
25. 1. 2024 14:34
Odpovědět  zuzana

Pávek se zdá usákům být měkký: Vohralíkovou ve funkci nahradí manažer Milan Vašina, který dříve řídil společnost T-Mobile v Česku a na Slovensku.
V současné době je výkonným ředitelem Aspen Institutu.

Helena
25. 1. 2024 15:22
Odpovědět  Helena

Je jasně vidět, že komouš agent Pávek i CIA dosazená “vláda” má strach a evidentně nedělá ty prasárny, pro které byla dosazena. Proto sem CIA nasadila velký kalibr: ředitele Aspen institutu-pobočky CIA a líhně emerických vlád všude po světě. Teď se konečně možná dozvíme, proč došlo k tomu podivnému mééédiálnímu jevu 21. 12. A také je jasně vidět, že americká akce “do posledního ukradince hurá na Rusko” znovu nabyde na síle. Myslím, že Kolář po boku bude odsunut a budou tvrdě tlačit na ještě větším okrádání čecháčků, neb emerické volby se blíží a čecháčkové platí furt málo tu emerickou válku. Nu, nechtěla bych být v kůži Pávka, až dostane od Vašiny emerické a anglánské rozkazy.
Nedivila bych se, kdyby “vláda i Pávek” dali ze strachu demisi – protože to bude tedy síla k čemu je budou nutit. Jsem zvědavá, jestli na to přistoupí: myslím že to bude: euro-je to tu třeba vykrást do posledního kamínku, manželství pro všechny-potřebují se dostat k dětem na hraní pro pedofily a nakonec-mobilizace – ukronaci došli či násun amícké armády.
A není zanedbatelné načasování: přesně v čas zahájení toho podivného naťáckého “cvičení”.

Levák
25. 1. 2024 16:48
Odpovědět  Helena

Helenko, když sem píšete, tak u toho nehulte trávu.
Tohle bylo ze slabšího soudku.

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Putinovec
25. 1. 2024 16:49
Odpovědět  Helena

Tady nepůjde o to , že se sebranka nesnaží . HnUSÁci plánují Glivice proti RF a potřebují do té špíny zatáhnout Evropu . Tak si zkracují otěže na Jidáše .
Sebranka moc dobře chápe , že pokud Nás budou chtít nasadit do války proti Našim slovanským spojencům , tak zhoupnutí bude pro ně to nejmenší .
Proto to přidržení volů na krátké oprati .

Helena
25. 1. 2024 12:20
Ohodnotit příspěvek :
     

Ten Milei se svými grimasami, rozmáchlými gesty a vystupováním vůbec nese silné známky FEŤÁKA V RAUŠI. Je to usáky vybraná-do drog zaháčkovaná- postavička k umožnění a přístupu drancování dané země- stejně jako Zelenský, Pyjala, Dozimetr…..

zuza
25. 1. 2024 17:19
Odpovědět  Helena

Argentínu drancujú hnUSAci nepretržite, už tam pomaly nie je ani čo brať. Alebo možno potrebujú zničiť krajinu tak, aby sa silne zredukovalo obyvateľstvo, aby zostal len potrebný počet otrokov a mohlo sa tam potom nasťahovať panstvo, keď zničia celú severnú pologuľu.

Pavel z Moravy
26. 1. 2024 10:02
Odpovědět  zuza

Je to tak, Argentinu, kdys tak bohatou zemi drancují jako vzteklí psi. Ono je to i o tom, že potřebovali zabránit tomu, aby vstoupila do BRICSU. Teď už je to tam nahnuté, dá se očekávat i to nejhorší, tedy občanská válka. Amíkům to vyhovuje zasít chaos na takzvaném jejich zadním dvorku.

Putinovec
25. 1. 2024 16:52
Odpovědět  Jana Kunšteková

Začíná se jim to bouřit a hroutit všude ve světě . Lidé už mají dost té odporné podlosti a prolhaného farizejství nul , které nedokáží reálně spravovat ani hřbitov .

25. 1. 2024 12:34
Ohodnotit příspěvek :
     

Srajnura…
„Kdybychom měli příští rok rozhodnout o pevném datu vstupu do eurozóny, to považuji ve volebním roce za politicky neprozíravé,“
To je nám všem jasné! Ty svině špinavá zlodějská,podvodníku lháři…Nacisto.
Že vy zkurvená prasata potřebujete před volbama klid,aby jste se vy špinavé kurvy udrželi u moci…
Ale nebude vám to nic platné….
Už je tu dost lidí, co vás na potkání umlátí třeba kamenem…a do smrti máte ještě dost času…
Mě osobně je jedno,jestli tě potkám za deset let,jako vetchého staříka…podkopnu ti hůl….rozmlátim ti s ní palici…a to platí o vás všech…zločincích z Fialové Nacistické organizované zločinecké skupiny…
Vy už jste dohráli, jen si to neuvědomujete! Vaše jména už nezapomenem…
novinkycz/clanek/ekonomika-stanjura-vlada-by-do-voleb-nemela-stanovovat-termin-zavedeni-eura-40458540

ijn
25. 1. 2024 14:40
Odpovědět  Veny232

Stávka a generální,…!!!
Bez výplaty si nekoupíme potraviny a v zimě v studených bytech dostaneme zápal plic….i na čistém vzduchu po odstavení Liberty Ostrava a.s.

V 21. Století je život ekonomiky=společnosti založen na zpracování surovin např. Železné rudy uhlí koksu vápence ve vysoké peci k redukci na železo zušlechtěné na ocel 180let rozvíjené na Ostravsku,…pouze NHKG=Liberty by dnes investičně přišla na min 500 mld. Kč + 10 let výstavby, co je pro naši vládu TUPCŮ až nepředstavitelny objem peněz ….

58% podíl NHKG v r 2003 prodal idiot Špidla za 175 mil. Kč Mittalovi ten za 15 let vydělal 52 mld. Kč čistý zisk + fakturace za služby 50 mld. Kč…..102 mld. Kč …..má nějaký národ ještě větší IDIOTY u koryt moci než jsme měli a pořád máme v ČR?????

Za své dokonané zločiny bere Špidla důchod 110 000 Kč měsíčně…!!!!!?

Důchodcům přidat k zákonné valorizaci vládní 108 nechce, ale sami si přidali +8% k základu cca 200 000,-Kč, tak je, když nám vládnu grázlové a vlastizrádci krytí prolhanou justicí s rozvědčíkem na Hradě!!! Za 31 let ČR má nejhorší vládní sebranku u moci v Evropě!!!

skeptik
25. 1. 2024 16:29
Odpovědět  ijn

A kolik bere důchod největší škůdce Klaus? A místo aby nesl zodpovědnost za zpackanou privatizaci spolu s dalšími, tak nám ho vybrali za prezidenta ČR.
Kam se hrabe Špidla!

zuzana
25. 1. 2024 12:38
Ohodnotit příspěvek :
     

Německá ekumenická pro-LGBT skupina přiznala, že v minulosti propagovala pedofilii

Skupina „Homosexuálové a církev“ (HuK) zveřejnila prohlášení nazvané „Přehodnocení postoje HuK k pedosexualitě od roku 1977“, v němž přiznává, že měla kladný postoj k pedofilii a byla silně ovlivněna profesorem Helmutem Kentlerem, který se ukázal být hlavním strůjcem státem podporované pedofilní sítě v Berlíně.

https://aktax.cz/nemecka-ekumenicka-pro-lgbt-skupina-priznala-ze-v-minulosti-propagovala-pedofilii/

Pavel z Moravy
25. 1. 2024 12:56
Ohodnotit příspěvek :
     

Já nevím, nedávno si ho zvolili. Já myslel, že bezmozci jsou pouze tady a ejhle ona ta konzumní společnost přinesla ovoce všude. Hodně trpké a kyselé. A o tom, že ve všech těch zemích plných sra.ček figurují nominanti amíků nemůže již pochybovat ani chovanec psychiatrického ústavu.

Skeletor
25. 1. 2024 15:35
Odpovědět  Pavel z Moravy

Zvlili? No asi tak jako v česku, jen doufám že nebudou tak hloupí jako v česku.

Pavel z Moravy
25. 1. 2024 16:15
Odpovědět  Skeletor

No tak řekněme, že dosadili přes zblblé ovce. Vždyť přeformátovanců jsou dnes plné ulice. Vždyť u nás také volali, vždyť on je tak šik. Šup s ním na hrad.

Frank
25. 1. 2024 14:13
Ohodnotit příspěvek :
     

Takové svině budou omezovat kdekoho, ale sami žerou plnými tlamami.

Skeletor
25. 1. 2024 15:39
Odpovědět  Frank

A proč ne, když si to nechá lid líbit. Od jakživa se praktikovalo “na hrubý pytel, hrubá záplata ” bohužel češi příliž vyměkli a panstvo si toho všimlo a okamžitě zneužilo.

Pijack
25. 1. 2024 14:30
Ohodnotit příspěvek :
     

Já osobně bych z jídla výsadu pro liberální pošuky udělal. Podle modelu: chceš požírat brouky, červy, housenky, kořínky? Tak si napiš zákon, že se tím budeš řídit a odchýlení od tohoto zákona se bude trestat.
Ty liberální pošuky bych pak hlídal, aby svou stravu nešidili a nepančovali masem a podobnými pochutinami 🙂

Putinovec
25. 1. 2024 16:54
Odpovědět  Pijack

Existuje na to osvědčený mustr . Kdo nepracuje , ať nejí .

sergej
25. 1. 2024 17:26
Odpovědět  Putinovec

comment image

Vaska
25. 1. 2024 16:52
Ohodnotit příspěvek :
     

ke dnešnímu hlasování o korespondenční šaškárně –
co za tím může taky bejt – kecá se něco o zrušení Benešovejch dekretů a kdo to taky bude moct volit – sudeťáci. Ne nadarmo jím nutelák už od 90 let leze do pozadí. Tak se holt pražáci maj na co těšit až jím náckové seberou chalupy a naše pohraničí (název sudety ne výmysl nácků) bude zabaveno 3, říší – pardon 4. říší – a bude se opakovat 2. světová – akorát po ní už nám naše pohraničí nikdo vracet nebude proto že tady bude jenom radioaktivní spáleniště.

sergej
25. 1. 2024 17:22
Ohodnotit příspěvek :
     

Tak hlavně aby mouchy neposrali obrázek ferdinanda.
comment image?v=131315
https://www.youtube.com/watch?v=GXiZFwT9WcU

Boomer
25. 1. 2024 19:35
Odpovědět  sergej

..tohle mi vysvětlete, serjožko.. většina lidí se snaží , aby oblečení zvýraznilo co chtějí předvést a zakrylo, co nechtějí předvést. A tady máme dva typy, které postupují totálně opačně, jak by Analenka řekla.. obrat o 360°! Takovejch prachů mají oba.. a ten dědula si nechá za hafol čmrdliků ušít speciální sako na zvýraznění svých špeků v pase a ta bábrle zase růžové cosi k černým kalhotám, aby vynikla její placatá pánev na křivých hnátech. Tož pokud těm lidem nezáleží na sobě samých, jak jim potom může záležet na jiných?

Ku*wa, kde jsou padáky a nouzový východ?!!!!

sergej
25. 1. 2024 19:50
Odpovědět  Boomer

🙂 Mají posunuté vědomí? O chápání ani popel.

sergej
25. 1. 2024 19:53
Odpovědět  sergej

Dědek je zpustlý celostně bez sebereflexe a 6. násobná mutr si hraje na barbínu, kouzelné.

Boomer
25. 1. 2024 19:12
Ohodnotit příspěvek :
     

.. k Argentině jen tolik. Policie bude zatýkat demonstranty, blokující komunikace. No, to má policie v popisu práce, o tom není pochyb. Ale co když na místo zatknutých blokařů okamžitě nastoupí další demonstranti blokaři? Kolik blokujících demonstrantů asi tak policie dokáže zatknout a zpracovat za 24 hodin? To máte: zatknout, někam předvést k identifikaci a sepsání protokolu, někam zavřít nebo propustit, a honem šupajdá pro další várku blokujících demonstrantů. Tož komu asi tak dřív dojdou “kapacity”, kdo vydrží déle doplňovat stavy?
No a zkusme si představit, že blokády budou už na cestách “od” a “k” policejním stanicím?

Tohle by mě fakt zajímalo, to se může někdy hodit, tohle know-how…