nezařazenépolitika

Globální diktatura sociálních sítí. Digitální GULAG a novodobá inkvizice

Tento den se určitě zapíše do historie a zde jsou jména jeho „hrdinů“: Apple, Google, Facebook, Twitter, Spotify, Snapchat, Instagram, Shopify, Reddit, Twitch, YouTube, TikTok, Pinterest, Mozilla.

Jak se bude tento den jmenovat, se dozvíme později, ale prozatím shrneme výsledky, kdo se čím odlišil: 

Nejvlivnější osoba na planetě, americký prezident Donald Trump – Zákaz přístupu na Facebook, Twitter, Google, Spotify, Snapchat, Instagram, Shopify, Reddit, Twitch, YouTube, TikTok a Pinterest.

Twitter kromě zákazu Trumpa, také odstranil nežádoucí zprávu z čínského velvyslanectví ve Spojených státech, nyní to bude nová praxe pro všechny nebo „nová norma“, jak říkají globalisté. 

Youtube zcela zakazuje jakoukoli zmínku o Trumpovi externími médii zveřejněnými na platformě, pod hrozbou zablokování a smazání účtu. Odstraňuje nežádoucí videa příznivců Trumpa.

Postupem času se jména budou jistě měnit a doplňovat, dnes se jedná o první důležitou osobnost.  

Nenápadné a nezákonné zničení konkurenta “Parler” v tajné dohodě:

Amazon dnes odpojil hosting sociální sítě Parler

Google odstranil sociální síť Parler z Play Market

Apple odebral sociální síť Parler z App Store

Apple odebere již nainstalovanou aplikaci Parler z telefonů uživatelů, aniž by se jich zeptal.
Odešle aktualizaci k odstranění určitých aplikací a deaktivaci systému nouzového vysílání, aby Trumpova administrativa nemohla informovat veřejnost. Když se to děje na úrovni zařízení + operačního systému, nemá smysl mluvit o ostatních aplikacích Apple vůbec.

Američané říkají: „Pokud událost nebyla uvedena na CNN, tak prostě nebyla.“

Toto je jeden z hlavních zákonů PR, který říká: nezáleží na tom, co se stane, hlavní je, jak to média pokryjí.

V souladu s tím byl Trump zbaven svého hlasu v médiích, jeho veřejní příznivci jsou také zakázáni, video s Trumpem a jakékoli diskuse o Trumpovi jsou také zakázány a odstraněny. Alternativní sociální stránky jsou zničeny nebo jsou pod kontrolou „totalitních demokratů“.

Trump bude vymazán z internetu a později vyčistí historii a ponechají o něm jen špatné věci.
Celoživotní politická cenzura.

Generální ředitelka společnosti Mozilla uvedla, že se plánuje více zaměřit na „špatnou řeč“ na internetu a blokování těch, kteří ji vysílají. 

Lze očekávat pokračování příběhu, pokud jde o poskytovatele internetu, kteří začnou blokovat nežádoucí provoz, weby a odpojovat aktivní uživatele od internetu, kteří jsou pro režim demokratů nepřijatelní.   

Komentář autora: 
Nejhorší pro tyto společnosti je odchod uživatelů na alternativní nezávislé stránky. A ten odchod již začal, soudě podle hysterické reakce na Parler. Trump měl spoustu voličů a s jejich odchodem s nimi odešly i rozpočty na reklamu. Budeme ve střednědobém horizontu sledovat akciový trh pro tyto společnosti, zejména sociální sítě, pro které se proběhlé cenzurní události a jejich akce mohou stát trestem smrti, což ukončí jejich krátkou historii.

https://bit.ly/35pNRx2

sdíletj na