politika

Od Lisabonu po Tokio: Satanovskij oznámil dramaticky změněné cíle SVO na Ukrajině

Hlavní cíl Ruska ve velké konfrontaci se Spojenými státy v rámci speciální vojenské operace (SVO) na Ukrajině se během pouhých pár týdnů od začátku SVO dramaticky změnil.

Původní cíle Moskvy byly stanoveny v požadavcích předložené celému kolektivnímu Západu a zejména Spojeným státům, a které byly veřejně prezentovány v prosinci 2021. Rusko chtělo, aby Washington ukončil expanzi na východ a stáhl síly NATO k hranicím z roku 1997. 

První věc, kterou museli Američané udělat, bylo opustit Ukrajinu.

Ve skutečnosti právě s tímto paradigmatem začala speciální vojenská operace, ačkoliv šlo o reakci na blížící se agresi Ukrajiny a Severoatlantické aliance. Ještě snad pár týdnů se Moskva držela tohoto cíle, ale průběh SVO a chování Západu donutily ruské vedení tyto cíle co nejvíce rozšířit a to dost ostře pro hlavního protivníka, který jen docela nedávno plně pochopil o kolik se zvýšily sázky a za co přesně se bude muset utkat.

Politolog a orientalista Jevgenij Satanovskij upozornil izraelského novináře Alexandra Waldmana na globální změnu cílů a úkolů velké bitvy se Západem, včetně na Ukrajině a zdůraznil, že bitva je nyní vedena minimálně o celý kontinent.

“Lidé se mě tady často ptají na SVO: «A jak dlouho?» V zásadě, pokud mluvíme o strategickém cíli prezidenta posunout NATO zpět na linii z roku 1997, tak to bylo v prosinci. Možná to tak bylo i na začátku SVO, ale v určité chvíli se vše najednou dramaticky změnilo. Dnes je jasné, že naším cílem je úplná deamerikanizace Eurasie. Americké vojenské základny, americká letadla, americké jaderné bomby by v budoucnu neměly zůstat od Lisabonu po Tokio a Soul. Jinak nebude život. Jinak budou moci kdykoli situaci vyhodit do povětří,“ objasnil politolog.

Satanovskij varoval, že Spojené státy budou samozřejmě do posledního momentu vzdorovat svému vyhoštění z Eurasie a už si připravily minimálně dva scénáře tvrdé konfrontace o místo pod sluncem. 

Washington zařídí velkou celoevropskou válku, která by měla oslabit všechny hráče na kontinentu.

Američané jsou také připraveni na jadernou konfrontaci, aby zachránili svou hegemonii. Jenže všechny jejich výpočty ukazují naprostou převahu jaderné triády Ruské federace a minimální šance na přežití samotných Spojených států. 

Spojené státy doufají, že ve východní Evropě bude možné zorganizovat nějaký lokální jaderný konflikt, ale v tom se mýlí. Po první rozsáhlé nekonvenční provokaci poletí rakety do Washingtonu a radikálně tak rozšíří současný aktuální úkol očisty euroasijského kontinentu od amerického vlivu.

Pro Pokec24 přeložila Janinna

https://bit.ly/3SaUB7w

sdíletj na

46 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře
sergej
19. 10. 2022 01:11

Mezi mlýnskými kameny, agresorovi pat nestačí a ustupovat nemá smysl se stejným koncem, au.

Delnas
19. 10. 2022 01:52
Odpovědět  sergej

Takze neni co resit…ukoncime to…..

sergej
19. 10. 2022 06:43
Odpovědět  Delnas

Paraziti jinak nemohou ani neumí existovat než mít na povel požírané.ale nebečte vovce. Mají pro vás great reset (nic nebudete mít a budete šťastní) se sociálním kreditem což je program “perpetum mobile lidských zd(st)rojů. Vaši tržníci. 🙂
https://www.svobodny-vysilac.cz/2022-10-18-pokrivena-zrcadla-tohoto-sveta-236-dil-126-min/

Pedro
19. 10. 2022 10:08
Odpovědět  Delnas

Dejte si do ulož to tenhle text .. TOTO VIDEO BY STE MALI VŠETCI VIDIEŤ, ABY STE KONEČNE POCHOPILI AKO PRACUJÚ NACISTI (LIBERÁLI)

Gales
19. 10. 2022 18:55
Odpovědět  Pedro

Bastlová ze Seznamu zpovídala Vrábla.to je taková fíča,že i Vrábel s ní ztratil trpělivost a rozhovor ukončil. Je to na youtube.- Kdo je skutečnou brzdou demokracie. Vrábel řekl,že ona a ji podobní se Seznamem a tu fíču málem yeblo.

Pedro
19. 10. 2022 19:37
Odpovědět  Gales
Veny232
19. 10. 2022 16:42
Odpovědět  sergej

Šancí co se děje, měli pochopit dost. Nechápou, to. Teď je třeba jim ukázat jak vypadá probuzený Medvěd.

skeptik
19. 10. 2022 07:49

Jedna z teorie fašismu říká, že fašismus je poslední vývojové stádium kapitalismu. Po fašismu už je jen válka, která to všechno vrací na začátek.
Dnes se na vlastní oči můžeme přesvědčit, díky fašistickému kolektivnímu Západu, že ta teorie není teorií ale faktem.

Autor
19. 10. 2022 10:17
Odpovědět  skeptik

Omyl. Ten kdo to řekl, popisoval staré fáze kapitalismu. Věřit tomu znamená vzdát se jim. Je nutné se naučit, že oni nikdy nemají pravdu a že všechno jde i jinak, jen je třeba se zbavit např. korupce, mimochodem, kdy vy sami jste dali úplatek nebo jej přijali? Ale pravdu!
Já nedal ani nevzal a proto mám … ale aspoň můžu s klidem spát a netřást se o to, že mi to někdo sebere.

skeptik
19. 10. 2022 12:55
Odpovědět  Peter

Někdo chytrý řekl, že neexistuje zločin, kterého by kapitalista nebyl schopen kvůli maximálnímu zisku.
Málo zločinů má kapitalismus na svědomí?? Dvě světové války a dnes pokus o třetí jako důkaz nestačí?

Autor
19. 10. 2022 14:32
Odpovědět  skeptik

Jenom jsem označil to, co by na ně platilo.
Ale pokud jde o poslední fázi, tak to jsem skeptik zase já, pokud teda nepředpokládáme to, že by se něco zlepšilo pro obyčejné lidi. Jako poslední fázi vidím spíše zánik všeho. Pokud vezmeme to, že s vysokou pravděpodbností byly před námi zde jiné civilizace. To co říkáte vy a jiní, je za předpokladu, že se udrží “naše civilizace”.
Podstatou kapitalismu je loupež a ta se nejlépe provádí za války.
Pokud nebudeme uvažovat o tom, jak je odstavit od moci, pak přistupujeme na jejich hru. Oni vždycky projektovali svoje představy veřejně byť více či méně skrytě. Proti tomu je třeba postavit optimismus a víru v možnost toho “něčeho” lepšího.
Ne nadarmo součástí jejich manipulace je ovládání umění, resp. jeho směrů. Tak třeba to, co je dnes za marasmus, aktivněji započalo již krátce po II. sv. válce. Jakou hudbu posloucháte? Aniž to víte, můžete být pod patřičným vlivem. Součástí bylo také posunutí ze sci-fi na fantasy. Součástí také bylo zneužívání – “umění je svědomí národa” nebo lidstva vůbec. Kolik “umělců” to říkalo! A kam se “kultura” dostala? To je třeba ta mnohem důležitější válka. Válka o naše vědomí a podvědomí. Permanentní.

Commander Keen
19. 10. 2022 15:03
Odpovědět  Peter

Řekl bych to takhle: Kapitalismus je nutné krotit!
Ale na západě kapitalismus nikdo nekrotil a dopadlo to tak, že kapitalisté nakonec vlastní i samotnou vládu.

skeptik
19. 10. 2022 19:03
Odpovědět  Commander Keen

To je právě ono, problém je ale v tom, že kdo má moc má peníze a obráceně.
Kapitalisti a mafie mají totožné praktiky jak získat moc a jak si ji udržet.

Rapa
19. 10. 2022 07:53

Na Zemi začala Velká válka sil Světla proti temným silám zla.Jsou jen dva tábory,dobro a zlo.Dobro zvítězí,zlo bude poraženo.Potřební budou Oráči slované se svými spojenci pro obrodu Země.

Václav
19. 10. 2022 08:45
Odpovědět  Rapa

A jak dlouho bude trvat kdy se i my přihlásíme ke slovanství?Ale ne jen slovy, ale i skutky.

Rapa
19. 10. 2022 12:23
Odpovědět  Václav

Máme slovanskou duši a původní božskou DNA dobře ukrytou.Nejenom v ,,Pátém nukleotidu ,Fí, na vyšší vibrační ůrovni v infopolích některých našich buněk,zděděných po prapředcích.Náš božský kod je ještě i jinde. Západní hyeny s nadnárodními vyznávači satanismu ho hledají,hledají,ale nenašli,nenašli.Zmohli se jen na ,,mengele vakcinaci” s ničením zdraví lidí,co se nechali oklamat a zblbnout a nechali se vakcinovat.Smutné je,že zblbli i lékaře toužící žít v pohodlí,dělali to pro peníze a zradili nás i sami sebe.Ale ne všichni,někteří promluvili.

Commander Keen
19. 10. 2022 15:07
Odpovědět  Rapa

Pojem “božskou DNA” jsem ještě nikde nečetl, znamená to, že jsme potomci bohů?

Wojciechovsky
19. 10. 2022 18:45
Odpovědět  Commander Keen

Potomci těch z hvězd zvaných Anunnaki jsme všichni,Teda krom záchodních (J) elit.

M.Š.
19. 10. 2022 12:53
Odpovědět  Rapa

Ano,tak to je jak píšete…..pitomec Biden zakázal čipy pro Čínu,takže podkopal a ptápí samotné USA,nějak to těm emerickým šmejdům nedochází a nejen jim,budoucnost Zeměkoule je v koordinované vzájemné pomoci a ne ve staré mocenské hře,kdy se vše vynucovalo kanony a rachejtlemi,jak to ostatně vždy dělali anglosasové.Jde o staromódní a ohranou desku,která v novodobém světě nemá šanci na úspěch.Jak je vidět,pitomost anglosasů se hvězd dotýká a pokud nedostanou po držce,tak klid nebude.

Aleš
19. 10. 2022 08:03

Uz dlouho říkám oplotit pokračování Hitlerovi říše s přezdívkou USA.

Lenka
19. 10. 2022 08:38

Hodně by pomohlo US základnám “nic nedodat” v dané zemi. Počínaje chlebem, masem, naftou. Něco jako Euroasijský “sankce”. Nedodáme, dolary nebereme…. Přivezte si z “domu”!

Pedro
19. 10. 2022 08:44
Odpovědět  Lenka

Jak je znám, shodili by vládu a zařídili majdan, demonstrace, atd. SATAN.

jiří
19. 10. 2022 10:13
Odpovědět  Lenka

Nepomohlo, US základny dostávají vše z “domu”.

Pozor
19. 10. 2022 08:50

Obávam sa, že Satanovský má pravdu, ale v takom prípade nás nič dobrého v krátkom čase nečaká.

Rapa
19. 10. 2022 12:03
Odpovědět  Pozor

Ano,nečeká.Proto se připravujme,času je málo,dělejme si zásoby.Důležité bude spojovat se a vzájemně si pomáhat.Umíme to,jsme slované.A nezapomínejme,že Československo stále trvá,rozdělení na dva státy byl podvod,veliký podvod,kdy všecny smlouvy a zákony rozdělených republik jsou neplatné. Nové události na spadnutí a budou rychle další.My co si pamatujeme,víme co bylo,co je a co přichází.

Commander Keen
19. 10. 2022 15:21
Odpovědět  Rapa

Je jasné, že v lednu budeme zmrznout, protože bude docházet plyn. A další zimu to bude ještě horší.

A asi přijde i hladomor. Už teď se potraviny znatelně zdražují, ale další rok to bude nejspíš daleko horší. Přijde hladomor, protože nebude nafta do traktorů? Nebo protože se v dalším roce ještě více vystupňuje sucho?

A zajímalo by mě, a nemám z kama vzít informace, kolik se letos sklidilo potravin a na jak dlouho to evropě teoreticky vydrží.

Helena
19. 10. 2022 15:30
Odpovědět  Commander Keen

Ano, tohle nastane, když ty zapráskaný mafiány nevyženeme od moci. Co je jednodušší: hladovět, marodit, nechat děti umírat hlady, nebo vzít klacky a seřezat ty hajzly a vyhnat je. Přemýšlejte

Aragonit
19. 10. 2022 20:14
Odpovědět  Helena

Preto aj v komunálnych volbách volne národne a teda patriotisticky orientovaných odhodlaných mierovo spolupracovať s Ruskom

Commander Keen
20. 10. 2022 09:25
Odpovědět  Helena

Abychom zhodili vládu, tak musíme zničit policii, protože to jsou čuráci, kteří pro peníze vraždí. Policajti jsou po zuby ozbrojení, k tomu cvičení a trénovaní. Takže musíme mít velkou početní převahu, abychom je zlikvidovali. Teprve když bude odstraněn poslední policajt, tak bude možné odstranit také vládu.

Druhá možnost je sobecký prepperský přístup. Tzn. udělat si zásoby a na druhé lidi kašlat.
Preppeři se dlouhá léta připravují na konec světa a to ryze sobecky. Chlubí se dovednostmi, které nikdo nemá, ale nejsou ochotni je nikoho naučit, protože chtějí mít výhodu před ostatními.
Měli bychom se zařídit, jako preppeři, ale nebýt takoví kokoti, jako preppeři.

Lidé momentálně vykupují cukr. Je drahý a přesto je o něj takový zájem, že se vlastně nedá koupit, protože je vykoupený.
Je vykoupený, tedy je již pozdě na to si dělat zásoby. Dva roky zpět o cukr nikdo nejevil zájem. Tehdy stál 10 korun a bylo ideální si udělat zásoby, přičemž trvanlivost cukru je nekonečno.

Helena
21. 10. 2022 08:15
Odpovědět  Commander Keen

9o% policajtů půjde s námi, to jsme jasně viděli v lednu na demonstracích. Šli vedle nás a povídali si s námi, uvnitř mají stejné názory jako my.

Aragonit
19. 10. 2022 20:11
Odpovědět  Pozor

Ak zvolíme inú vládu ak teda nejaké volby ešte budú mohli by sme sa vyhnúť najhoršiemu. Je to na nás. Potrebujeme vo vláde takých lídrov ako je Orbán.

Wojciechovsky
19. 10. 2022 22:02
Odpovědět  Aragonit

Kdyby Váš komentář četl ten “”””flastenec “”””z AC24,tak mu prdne cévka 😁😁😁

janle57
19. 10. 2022 09:13

V obrovském náskoku ve zbraňových technologiích strategické jaderné války
věřím tomu,že RF je schopna zachytit,odklonit nebo za letu zničit hotdogovské
jaderné střely,naznačil to již slov.prof.Staněk,zapráskaná Amerika a s ní
slouhové v EU jsou dementi,kteří věří tomu,že jadernou válku s RF vyhrají,
ne nadarmo Rusové sdělují,že prvním cílem jaderné odvety bude Amerika,
takže omezená jaderná válka v Evropě? ani náhodou !!

Gales
19. 10. 2022 10:27
Helena
19. 10. 2022 12:21
Odpovědět  Gales

Na Slovači je mafie mnohem více prorostlá do všech mocenských struktur. Tam se do mocenských funkcí nikdo jiný nedostane, než člen mafie. I to zabití mi připomíná případ Kuciak, který byl vyrobený na odstranění Fica. Na Slovensku je to šílené. My k tomu máme našlápnuto taky, tady se nikdo jiný než mafie k moci také nedostane. MV mají obšancované ze všech stran, mafián Gazdík už je zase zpátky u koryta. To co je v této “vládě” a “justici”, to je odshora dolů MAFIE se všemi jejími znaky. Jako s mafií bude třeba s nimi zacházet.

Karel
19. 10. 2022 10:37

Žádný strom neroste do nebe. A to platí i pro USA. Jejich rozpínavost po celém světě musí jednou skončit.

Dolis
19. 10. 2022 12:03

Je čas se USA tvrdě postavit. I za cenu lokálních ztrát. Jednou pro vždy musíme ty parazity vyhnat z Evropy. Jinak nás tady nic dobrého nečeká.

Helena
19. 10. 2022 12:23
Odpovědět  Dolis

No, ale vládu si tu uzurpuje tvrdá nelítostná mafie. V prastarém seriálu Chobotnice je přesně popsán stav, který panuje dnes v naší zemi.

Commander Keen
19. 10. 2022 15:14
Odpovědět  Helena

dej odkaz na seriál prosím

Wojciechovsky
19. 10. 2022 18:50
Odpovědět  Commander Keen

Vy ten seriál neznáte?

Markýza
19. 10. 2022 15:08

Kam mi prosím mizí příspěvky? To už jsem taky troll??

Wojciechovsky
19. 10. 2022 18:49

Jeden pro odlehčení smutné reality dneška:
“”Pane Bože,miloval jsem Menšíka…..vzal jsi mi ho.
Miloval jsem Gotta……vzal jsi mi ho.
A teď, prosím Tě dobře poslouchej!!!!!
Miluju Fialu a Pekarovou!!!!!!

Aragonit
19. 10. 2022 19:57

No rozhodne Rusko už ustupovať nebude máme šancu ak svet nevzplanie v ohni a ľudstvo prežjje.
Rusko má reaktor ktorý je lacným zdrojom energie pre celú planétu na stáročia. Táto lacná energia je konečná pre západné zlo mafiánskeho kapitalizmu. Aj preto sa budú snažiť Rusko zničiť nabúralo sa totiž do technológií ktoré mali ostať pre ľudstvo utajené a uzamknuté.
https://aragonit11.blogspot.com/2022/10/zelenskemu-volali-z-domu-zo-slonoviny-vi.html
Zatím co evropští komisaři nařídili, aby byla elektřina na věky drahá, Putin nařídil, aby byla elektřina na věky levná, a aby se vyřešila její produkce na staletí.

Commander Keen
20. 10. 2022 09:45
Odpovědět  Aragonit

No tak elektřina je drahá záměrně. Trochu je problém, že francouzské jaderné elektrárny stojí pro nedostatek vody v řekách, což jistě navyšuje cenu, ale primárně je cena elektřiny navyšovaná uměle záměrně.

Co se týče speciálních technologií: Ještě před dvěma léty byla elektřina levná i bez nich.

[Trol-1] Veny231
20. 10. 2022 06:32

Novým cílem SVO je zdrhnout co nejrychleji z Ukrajiny.

Commander Keen
20. 10. 2022 09:52
Odpovědět  [Trol-1] Veny231

Proč? Kdyby Rusko chtělo, tak je z Ukrajiny již popel, ale Rusko NECHTĚLO. Proto to také tak dlouho trvá, protože Rusko chce udělat co nejmenší škody. Já na jejich místě se s Ukrajinou nepárám a už od února by v celé ukrajině nebyla elektřina. A rovněž bych hned na začátku odpálil sateliny ve vesmíru.