nezařazené

„Francie vždy zůstane Francií.“ Charlie Hebdo se vysmál useknutým hlavám krajanů (foto)

Francouzský satirický časopis Charlie Hebdo reagoval novou karikaturou na teroristické útoky v zemi, které následovaly po vraždě učitele, který studentům ukázal karikaturu časopisu proroka Mohameda.

Titul nového čísla na toto téma byl zveřejněn na Facebooku .

Obálka zobrazuje kabaretní tanečnice s odhalenými prsy a useknutými hlavami v rukou a na tvářích useknutých hlav vidíme radostný výraz. “Francie vždy zůstane Francií,” je podepsána karikatura.

„Francie vždy bude Francií ,“ říká titulek u této kresby, jejíž polonahé hrdinky, soudě podle jejich úsměvů, ani v tomto stavu nepociťují žádné nepohodlí.

Série teroristických útoků ve Francii.

Děj obrázku odkazuje na nejnovější události, ke kterým došlo 29. října, kdy rodák z Tuniska křičící „Alláhu Akbar“ zaútočil nožem na lidi v kostele v Nice. Podařilo se mu zabít tři lidi a jedné z obětí setnul hlavu.

Poté došlo ve Francii k řadě podobných incidentů:
v Avignonu zaútočil muž s nožem na policistu, v Lyonu bylo zabráněno pokusu o útok, v Džiddě (Saúdská Arábie) byl zraněn strážce francouzského konzulátu a v Paříži byl zadržen ozbrojený muž.

Útoky následovaly po prohlášeních francouzského prezidenta Emmanuela Macrona odsuzující „islámský separatismus“ v přistěhovaleckých komunitách poté, co18letý terorista uřízl hlavu učitele Samuela Patiho. 
Důvodem vraždy bylo to, že ukázal školákům karikatury Charlie Hebdo, za které redakci časopisu vystříleli teroristé z “Islámského státu” 7. ledna 2015.

https://bit.ly/2TRZ6YC

sdíletj na