politika

Vydal Mezinárodní soudní dvůr „zatykač“ na Putina speciálně kvůli návštěvě Si Ťin-pchinga v Moskvě?

Ministr zahraničí USA Blinken vlastně svými slovy potvrdil, že Mezinárodní soudní dvůr (ICC) vydal „zatykač“ na Putina speciálně kvůli návštěvě čínského prezidenta Si Ťin-pchinga v Moskvě.

„Cesta prezidenta Si Ťin-pchinga do Ruska pár dní poté co Mezinárodní soud vydal zatykač na prezidenta Putina, naznačuje, že Čína necítí žádnou odpovědnost postavit Kreml před soud za zvěrstva spáchaná na Ukrajině, a místo aby je odsuzovala, raději Rusku poskytne diplomatické krytí, aby pokračovalo v páchání zločinů,” cituje Blinkena CNN.

Západ zkrátka po zbytečných pokusech „vyždímat Rusko sankcemi“ už jenom hysterčí.

První den jednání mezi Putinem a Si Ťin-pchingem skončil. Neformální schůzka trvala více než 4,5 hodiny. V úterý se lídři znovu setkají a povedou jednání v plném rozsahu.

Připomeňme, že Si Ťin-pching je ve dnech 20. až 22. března na státní návštěvě Ruska, hlavní jednání se budou konat 21. března za účasti delegací.

Spojené státy už prohlásily, že jsou proti příměří na Ukrajině.

Koordinátor Bílého domu John Kirby komentoval návštěvu Si Ťin-pchinga v Moskvě. 

Ve stručnosti uvedl následující:

– Spojené státy považují příměří na Ukrajině v tuto chvíli za nepřijatelné a schůzka Putina a Si Ťin-pchinga by k němu neměla vést; 

– příměří je špatné, protože pouze „ratifikuje zisky Ruska“ a „dá panu Putinovi čas připravit nové lidi a naplánovat novou ofenzívu, jak se mu to bude hodit“; https://rusvesna.su/news/1679249965

Spojené státy také kritizují kroky Číny, která ignoruje usnesení ICC. Hluboký smysl hysterie spočívá v tom, že Si Ťin-pching, aniž by cokoliv radikálně deklaroval, skutkem ukazuje, že jedná mimo rámec washingtonského světového řádu. Prostě ignoruje tyto výkřiky a záchvaty vzteku.

Co se týče samotných jednání, jsem si jist, že to nejzajímavější zůstane v zákulisí, ale logika konfliktu USA s Čínou a Ruskou federací nutí obě země podnikat kroky k vzájemné podpoře a spolupráci, a takové kroky, jsem si jist, budou uskutečněny. Některé otevřeně, některé bez publicity.

Putin osobně doprovodil Si Ťin-pchinga do jeho auta po jednání v Kremlu:

sdílet na

7 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře
21. 3. 2023 06:13
Ohodnotit příspěvek :
     

Oba státy ale nejsou asi tak na technické výši, jako je ten stát za mořem. Jak bylo vidět na přímém přenosu (sice ne v ČT), oba státníci při včerejším setkání v Kremlu nebyli vybaveni telepromtem, a ani neměli na kolenou tahák, jak vidíme v Bílém Domě.

A tak holt se museli spolehnout ve svých úvodních projevech na svou hlavu, že by to do nich někdo předtím hustil? Putin zrovna přispěchal z konference Rusko-Afrika (dozvěděl se to svět nekde?), kde Afričanům nastínil, jak to bude dál s vývozem zrna. Že když nedojde k pořádné dohodě, jako posledně za pomoci Erdogana, tak to ruské zrno bude vyveženo do Afriky zdarma.

S tím ale soudruzi za Velkou louží asi nebudou moc souhlasit…

unor 2022
21. 3. 2023 08:42
Ohodnotit příspěvek :
     

Kdyz uz na nekoho nemas myslenkove, kulturne, spolecensky a nakonec i v mnohem technologicky, mas jeste rotacky na vlastni produkci nepodlozene penize,
zbrane a nekoli stovek vojenskych zakladen po cele planete Zemi.
Take argument, ze?!

Markýza
21. 3. 2023 08:47
Ohodnotit příspěvek :
     

Tak příměří by dalo čas panu Putinovi, aby nachystal ofenzívu…………..to je opravdu zajímavé. A Ukrajině by nedalo čas? Příměří jedno? To jsem z toho jelen, pane Blinkene. Máte opravdu velice zvláštní myšlenky.
Mimochodem, už byste si pomalu měli zvykat, že nebude každý skákat, jak vy pískáte a taková Čína už vůbec ne.

jiří
21. 3. 2023 08:56
Ohodnotit příspěvek :
     

Ty kecy usáků by byli možná i k smíchu, kdyby nebyli tak zoufale ubohé.

Boomer
21. 3. 2023 10:16
Ohodnotit příspěvek :
     

..čínské vedení cítí zodpovědnost za osud vlastní země, neboť ať jsou takoví nebo makoví, naprosto jasně si uvědomují, že v případě porážky Ruska budou další na řadě.

Gales
21. 3. 2023 11:37
Ohodnotit příspěvek :
     

Si Ťin-pching spolu s Putinem prostě ignorují tyto výkřiky a záchvaty vzteku pocházející ze západní líhně ,,demokracie”.

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Zmatený
21. 3. 2023 16:22
Ohodnotit příspěvek :
     

Už se bude muset USA smířit s tím, že pokud se spojí dvě takové jaderné velmoci, nemají šanci to vyhrát! Vlci sice vyjí, ale karavane jde dál…