nezařazené

Dokud budu tady, budu pro vás hrát

Do posledního místa vyprodané Městské divadlo v Kolíně hostilo 21. listopadu Jaromíra Nohavicu v rámci jeho listopadové série koncertů po středočeských městech.

Nohavica předstoupil před publikum s obvyklým úsměvem.
Neměl potřebu vracet se k diskusím kolem nedávného převzetí Puškinovy ceny v Moskvě, ale precizně promyšlená dramaturgie, v níž převažovaly písničky s intimní výpovědí, mluvila sama o sobě.

Už vstupní Natáh’ jsem sadu nových strun, ale i Já chci poezii, Sako ze sametu, Jiné to nebude, Moje malá válka, retrospektivní Jako jelen, když vodu chce pít, Pro malou Lenku, Jdou po mně jdou, až po Haleluja, jako by Nohavica publiku říkal:
Tohle jsem já, berte, nebo nechte být……. A publikum ho bez výhrady přijalo.

https://www.youtube.com/watch?v=QY0N3KSClMU

 

Koncert měl i perfektně vystavěnou hudební dramaturgii, se smyslem pro kontrast a gradaci, nechyběly evergreeny Těšínské nebe nebo Zatímco se koupeš, hravá čeština včetně „ostravských citoslovcí“, jak Nohavica vtipně překřtil občas účelově používané vulgarismy.
Lidovou notou tentokrát šetřil, i když publiku dopřál Ostravu i společné skandování.
Ale také Petěrburg, Zítra ráno v pět a vlastní verzi písně ruského písničkáře Semjona Slepakova.

Velkou oporu má ve svých dvou skvělých muzikantských partnerech. Robert Kuśmierski vedle mámivě znějících akordeonových kantilén hrál i na klavír a s chutí si zazpíval, perkusionista Pavel Plánka předvedl škálu bicích nástrojů a ukázal se i jako zdatný vokalista se smyslem pro humor.
Ze všech tří je patrná radost ze společného muzicírování, sofistikovaných drobných variací a kontaktu.
A cítí se doma v mnoha stylech včetně kvalitně zahraného jazzu.

Nohavicovi, který během koncertu vystřídal klasickou kytaru, baskytaru, heligonku i zobcovou flétničku, to pořád náramně zpívá i hraje.
Koncert neměl hluché místo.
Publikum by bylo vydrželo i další hodinu, ale on dal jasně najevo, že po třech přídavcích končících společně zazpívanou Kometou zmizí všichni tři ze scény.

Jeho závěrečná věta „Dokud budu tady, budu pro vás hrát“ měla daleko hlubší smysl než jen rozloučení s kolínským publikem.

https://www.novinky.cz/kultura/489938-dokud-budu-tady-budu-pro-vas-hrat-rekl-po-koncerte-nohavica.html

sdílet na

22 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře
Administrátor
22. 11. 2018 22:59
Ohodnotit příspěvek :
     

Ahojky,..Také si jej rád poslechnu, jak jinak, folk a trampská píseň mají k sobě velmi blízko. Dneska byla u Jílkové Šoldrová s věma hlupáky, ač jeden z nich byl psychiatr. Protistrana měla všechny argumenty tak, jak s tím vším souvisí, ale tihle po boku se Šojdrovou,…Tak v tom všelijako přešlapovali, že vycházelo, že né jen Syřany a né jen malé děti, ne jen starší a ne jen ty samy bez doprovodu, že se namusela Jílková optat nakonec, koho, že to sem chtěj dotáhnout. Ale myslím, že ti to také nedalo a jsi koukala…Pelikán opravdu s argumenty, věcný, jak to má být.
Za Nohavicu, ti tu kladu plný počet.

Editor
22. 11. 2018 23:20
Odpovědět  Janinna

Byla to lhářka Marvanová, nebyla v ODA, byla v ODS a přešla s Rumem Rumlem a Pilip si prdel Pilipem do U(helných)S(kladů). Škoda, že tohle nikdy vysílat žádná bedna nebude, Nohavice je muzikant výborný a básník super.

Administrátor
22. 11. 2018 23:22
Odpovědět  scipio

Jo, zrovna jsem ti chtěl připomenout, že to byla Marvanová….Levný kecy.

Editor
23. 11. 2018 15:41
Odpovědět  Janinna

zkus se podívat na nastavení baterky. A pak je možnost, že ti vypíná zdroj sem tam a baterka se časem vybije. I to jsem už viděl. A navrch, noťas netřeba vypínat, lepší je hibernace. Je to prakticky totéž, jenom to nenabíhá tak dlouho a zůstanou otevřené soubory, když čteš tak i na patřičné stánce 🙂

Administrátor
23. 11. 2018 16:29
Odpovědět  Janinna

Asi tak, jak píše Scipio. Samozřejmě to můžou dělat i vnitřosti, ale nejlépe je to vzít od zdi. Ty ntb, jakožto přenosný (do postele, a pod.) zařízení trpí i na napájecí kabel, či konektor, ale to za předpokladu, že zemřela baterka. Pokud baterka je živá, vidíš to na ikonce. Dále je možnost, že grafika a či procesor se přehřívá a nemůžou to vedro rozdýchat, tak dochází k tomu, že se chtějí zchladit a systém jim pomáhá vypnutím. Je to tím, že pečlivý uživatel ntb. pokládá přístroj na podložku na stole nebo se s ním mazlí v peří, kdy mu chudákovi zacpe dejchání a umožní mu naopak dusit se a nasávat mikroprach a k ucpaní žáber;). Pak se pohmatem zjistí, jak moc je teplej, jakou má horkost ntb. na spodní straně a také jak se mu dejchá, zda vůbec funí a zda nefuní horkost a to se zase pozná dle ty typu noťase a tedy zespodu, či zezadu a to z pravidla na levé straně. Pravděpodobně máš asi Acer ntb, že? ?.
Možná i nějaký malý prográmek který jej testne a podá diagnostiku.

Administrátor
23. 11. 2018 20:10
Odpovědět  Janinna

Ahojky, tak jsem se trefil s diagnózou. Nemáš tedy Acer, ale (HP (Hewlett Packard) a je to vlastně jedno. Nemá doslouženo, jen potřbuje trocha údržby. Rozebrat ntb. není stejné jako stolní pc. zde je to pracnější, ale i tak poradím. Pokud opomenu a nebudu rozvádět vnitřní zapečení,…tak řekni trampíkovi (sorry), ať vezme vysavač, ale ten starý, nebo ten který úmí foukat a nebo třeba kompresor s auta (pokud jej tam máte) a nebo někde u pumpy a tam do těch otvoru, jak jsem popsal, mu dej umělé dýchání,..tam má ty žábry, co jsou od sebe po milimetrech a uvíš, co toho vychrchlá,…je to prach z peří…apod. Je tam takový průduch s ventilátorkem – nebudu raději říkat odklopit jenu z krytek. Jednou jsem chtěl vyčistit ntb. kamarádovi, že prý rychle, honem, honem. Nakonec jsem jej musel rozpárat a poslal mu fotky a říkám,” ty woe, ty jsi do toho zvrhnu kafe,”, se dušova, že ne, že kafe nepije,..Nakonec jsem zjistil, proč se tak utemoval,…vedle něj si balíval cigára a ten noťas to do sebe luxoval, až exnul…Takže nejen člověku škodí kouření..
A to jsi mi ještě neodpověděla zda dejchá, ale je vidět, že nemůže popadnout dech, proto je mu hned horko a vomdlývá ……??

Editor
23. 11. 2018 20:22
Odpovědět  josh-xy

takovým co děsně pospíchají se říká že rychle se ani pes …. atd.

Administrátor
23. 11. 2018 20:40
Odpovědět  scipio

Já vím Scipio, ale někdo bez něj ani ránu a někdo se zase bojí, že bys mu koukal do obsahu….Tenhle starej pitomec je ovšem gembler.

Editor
23. 11. 2018 20:47
Odpovědět  josh-xy

takovým klidně vyndám disk, ať si ho dají do kapsy. A když jim to není recht, tak je pošlu rovně, ať si najdou někoho, kdo jim to dá dohromady rychleji a lépe. Nejlepší byl jeden, ten potřeboval zachránit data z disku ale nechtěl si koupit nový, ať mu spravím ten starý. Odešla mu synchrostopa a cvakaly mu hlavy. Ale chtěl ušetřit.

Administrátor
23. 11. 2018 21:06
Odpovědět  scipio

Někdy stačí ho odvíkovat a trochu mu helpnout,..Vyndat disk to jo, ale nemyslel jsem zrovna, když je špinavej, ale jako cokoli.

Editor
23. 11. 2018 21:20
Odpovědět  josh-xy

no právě když se někdo bojí, že bych mu lezl do dat. Je mi jedno, s čím to kdo přinesl. Pokud je to sw, tak holt mi to musí nechat a když se bojí, tak ať jde k “odborníkům” do Alzy nebo Mironetu, ty mají největší sazby.

Administrátor
23. 11. 2018 21:34
Odpovědět  scipio

To jo, to je jasný,..on to nikdo neříká, ale to takový ten pocit, jejich osobních dat. Někdo to prostě ani zazzálohovat si neumí, když to dovede rozprášit po disku.

Administrátor
23. 11. 2018 21:35
Odpovědět  scipio

http://www.imagehosting.cz/?v=snimekysy.png
to je ten tabák,..neprůchoďák na žebrech.

Editor
23. 11. 2018 20:27
Odpovědět  Janinna

tak nejspíš potřebuje profouknout. Pokud to máš na stole, doporučuju okamžitou pomoc. Vezmi nějakou lištu nebo třeba dvě krabičky od sirek a vzadu podložit mimo ty otvory, sice se to nevyčistí, ale zvětší se mezera mezi mininožičkami a stolem a plocha dna notebooku se bude rychleji ochlazovat a tím i pajšl vevnitř.

Administrátor
23. 11. 2018 20:30
Odpovědět  Janinna

Tím dýcháním myslím to, že je tam ventilátor, tedy takový fen a měl by tam foukat. Dříve lidé pečovali o své lampové tv. ,…však také stály spousty peněz a tak je hýčkali, že je přikrývali dečkama a někteří ty dečky ani při puštěném tv moc neodkrývali, aby se tam do nich neprášilo,..Ono se tedy neprášilo, až tv zdechla, že se pod rouškou přehřála.,někdy i vzplála;) Kdyby se odkrývala při provozu, aby se tam neprášilo, tak ok, i když to vysoké napětí si ten prach přitáhne také. .

Editor
23. 11. 2018 20:51
Odpovědět  Janinna

jestli máš po ruce lux, tak ntb polož dnem nahoru na stůl a normálně rovnou koncem roury vyluxuj ty štěrbiny a vůbec všechny mřížky, otvory , sice je třeba to zevnitř vyfoukat ale jako první pomoc to bez otevírání trochu pomůže, aby vzduch lépe proudil.