nezařazenépolitika

Ztráty na životech, od první světové války do druhé světové války. Co by se stalo, kdyby vypukla třetí světová válka?

Pařížské listopadové oslavy konce první světové války:
Válka do konce všech válek přiznává, že v průběhu první světové války (1914-18) bylo ztraceno 14 milionů životů .  

Největší ztráty vznikly v Rusku, Francii, Německu, Itálii, Britské říši (včetně vojsk z Kanady, Irska a britských kolonií) a Rakousko-Uherska. 

Největší ztráty na životě vznikly Rusku (1,7 milionu bylo zabito), Francie (1,4 milionu zabitých),

Německo (1,7 milionu) Rakousko-uherské říše (1,2 milionu) (viz tabulka níže)

To, o čem se setkání vůdců v Paříži nepodařilo řešit, je, že imperiální projekt převládá. Je to pokračování.

Vraždící stroj USA-NATO je značně pokročilejší, výkonější.

Celková ztráta na životech během druhé světové války a jejích následků (tzv. Poválečná éra) je výrazně větší, nemluvě o astronomických částkách peněz, které v současnosti vyčleňují národní vlády na válečnou ekonomiku, na úkor všeho jiného, včetně zdraví, vzdělávání, bydlení, kultury …

Na druhé straně dnešní války, ve zkroucené ironii, jsou zachovány jako mírové snahy.

 Druhá světová válka 

Ztráty na životech v průběhu druhé světové války (1939-1945) byly v mnohem větším měřítku:  během druhé světové války bylo ztraceno 60 miliónů osob, jak vojenských, tak civilních. (Čtyřkrát více, než li během první světové války).

Největší ztráty z druhé světové války vznikly v Číně a Sovětském svazu:

26 milionů bylo zabito v Sovětském svazu,  

Čína odhaduje ztráty na zhruba 20 milionech úmrtí.

Je ironií, že tyto dvě oběťové země Rusko a Čína (spojenci Spojených států během druhé světové války), které ztratily velkou část své populace během druhé světové války, jsou nyní kategorizovány jako nepřátelé Ameriky, údajně ohrožující západní svět.  

Třetí říše (Německo a Rakousko) ztratila během druhé světové války zhruba  8 milionů lidí, Japonsko ztratilo více než 2,5 milionu lidí. Polsko ztratilo mezi 5,6 a 5,8 miliony (tyto údaje zahrnují oběti koncentračních táborů třetí říše v Polsku) a Jugoslávie ztratila mezi 1 milionem a 1,7 miliony

Naproti tomu během 2. světové války Spojené království ztratilo 419 400 a USA 450 900.

 

Okamžité následky druhé světové války. Mír nebyl nikdy cílem zahraniční politiky USA

Sotva šest týdnů poté, co byla první atomová bomba shozena na Hirošimu (6. srpna 1945), zatímco USA a Sovětský svaz byli spojenci:

Pentagon vydal tajný plán (15. září 1945):

Shození Bomb 66 na velkých městských oblastí Sovětského svazu s 204 jadernou bombou .

Dokumenty (odtajněné v roce 2012) potvrzují, že USA se podílely na “plánování genocidy” proti Sovětskému svazu. 

Pojďme do důsledků. Kolik bomb by dostala žádost generálního jaderného generála USAAF, kdy byla možná jedna, možná dvě bomby v hodnotě štěpného materiálu po ruce? Minimum chtěli 123. V ideálním případě , že se jim líbí, 466. To je jen něco málo přes měsíc po bombardování Hirošimy a Nagasaki.

Samozřejmě, ve skutečném byrokratickém způsobu, poskytl ( Alex Wellerstein )

Viz: http://blog.nuclearsecrecy.com/wp-content/uploads/2012/05/1945-Atomic-Bomb-Production.pdf

Další podrobnosti viz.

“Vymažte Sovětský svaz z mapy”, 204 atomových bomb proti 66 hlavním městům, americký jaderný útok proti SSSR plánovaný během druhé světové války 

 

Post éra druhé světové války

Po druhé světové válce vstupujeme do období, které se eufemisticky nazývá poválečná éra. Toto označení je nesprávné: Období , které je poznamenáno řadou amerických válek, ad hoc vojenských vpádů, vojenských převratů, zpravodajských operací, spuštění takzvaných občanských válek, v nichž se nepřímo podílejí USA. 

Podle pečlivě zdokumentovaného recenzního článku  Jamese A. Lucase bylo   více než 20 milionů životů ztraceno v důsledku amerických sponzorovaných válek a zpravodajských operací atd. prováděných Spojenými státy od roku 1945.

Další podrobnosti naleznete v části:

James A. Lucas , 15. listopadu 2018

USA zabili více než 20 milionů lidí v 37 intervencích “obětí národů” od druhé světové války

To, čeho se zabýváme, je období nepřetržité války vedené USA od roku 1945, celosvětové nasazení amerických vojenských základen spolu s pokračujícími vojenskými hrozbami USA a NATO.

Lucas uvádí 37 obětí národů, které byly předmětem přímého nebo nepřímého amerického vojenského / zpravodajského zásahu.

Velké divadelní války a inteligentní operace, které vedly k velkým ztrátám v období od roku 1945 až do současnosti

Korejská válka (1950-53) , Až 30% procent severokorejské populace bylo zabito v průběhu korejské války.

Vietnamská válka (1965-1975)

Podle vietnamského vládního prohlášení v roce 1995 počet úmrtí civilistů a vojenského personálu během války ve Vietnamu činil 5,1 milionů. (2)

Vzhledem k tomu, že počet úmrtí v Kambodži a Laosu činil zhruba 2,7 milionu (viz Kambodža a Laos), odhadovaný počet za válku ve Vietnamu je 7,8 milionů.

Komise virtuální pravdy uvádí celkem 5 miliónů války, (3) a Robert McNamara, bývalý ministr obrany, podle časopisu New York Times uvádí, že počet vietnamských mrtvých je 3,4 milionu. (4,5) (Lucas, op cit)

Indonéský masakr sponzorovaný americkou inteligencí (1965)

Indonéské armádní jednotky smrti v roce 1965 a kontrolovaly je, když byli zabiti nebo zajati. Martens připustil, že “asi mám hodně krve na ruce, ale to není všechno to špatné. Je čas, kdy musíte v rozhodujícím okamžiku udeřit. “(1,2,3) Odhady počtu úmrtí se pohybují od 500 000 do 3 milionů. (4,5,6) Takzvaná sovětská afghánská válka (1979-1989) (Lucas op cit)

 • Afghánská válka (2001-) vedená USA a NATO,
 • Probíhající válka na Palestině
 • Válka v Iráku (2003-),
 • Válka na Libanonu (2006),
 • Americká zastupitelská válka v Sýrii (2011-),
 • Válka NATO v Libyi (2011-),
 • Saúdsko-SAE válka v Jemenu (sponzorovaná USA)
 • Americké vojenské zásahy v Angole (sedmdesátá léta),
 • Konžská “občanská válka”
 • Súdánská “občanská válka” (1955-), oběti přesahující 2 miliony
 • Rwandská “občanská válka” (1990-1994)
 • Války NATO v Jugoslávii (1991-1999)
 • Válečné převraty v mnoha zemích včetně Brazílie, Bolívie, Panamy, Chile, Grenady, Haiti, Salvadoru, Dominikánské republiky, Argentiny, Guatemaly, Nikaragy, Hondurasu, Iránu, Bangladéše, Pákistánu, Východního Timoru, Filipín a mnoha dalších.

Oběti třetí světové války

60 milionů životů bylo ztratceno během druhé světové války a dalších 20 milionů během “poválečné éry” podle odhadů celkem: více než 80 milionů životů.

Co by se stalo, kdyby vypukla třetí světová válka? 

Zatímco lze konceptualizovat ztráty na životech a zničení z WWI, druhé světové války, Iráku, Sýrie a Jemenu, není možné plně zhodnotit devastaci, která by vznikla z třetí světové války, s využitím nejmodernějších zbrojních systémů, se stává a stává se skutečností. a pak je pozdě.

Ale přehled a analýza povahy pokročilých zbrojních systémů a jejich dopadů na lidský život poukazuje na nemyslitelné. celosvětová ztráta na životě by byla zničující.

USA / NATO mají diabolský rozsah skutečných zbraní hromadného ničení (WMD), včetně jaderných, chemických a biologických zbrojních systémů, nemluvě o klimatických válkách, kybernetických válkách spojených s nástroji obchodu a finančního bojování, které slouží k destabilizaci národních ekonomik a ochromit miliardy lidí po celém světě.

Korporace investují do umění ničení. Je to lukrativní obchod. Jaderná válka se stala záležitostí v několika miliardách dolarů, která vyplňuje kapsy amerických dodavatelů v oblasti obrany. Co je v sázce, je úplná “privatizace jaderné války”. Program na výrobu jaderných zbraní ve výši 1,3 bilionu, který byl spuštěn pod Obama a schválen v rámci programu Trump, pokračuje.

Nedávná studie naznačuje, že americká válečná ekonomika po 11. září vysála 5,9 bilionů dolarů peněz daňových poplatníků , což by stačilo na vybudování desetitisíců škol a nemocnic, nemluvě o přestavbě americké rozpadné infrastruktury.

Rozpočtové náklady Spojených států na války po 11. září: 5,9 miliardy dolarů vynaložených a povinných

Od Prof. Neta C. Crawford , 17. listopadu 2018

Tato agenda je řízena ziskem. Propagace války poskytuje lidskou tvář americkým zbraním hromadného ničení. Moderní válka je zaměřena na “záchranu životů”. “Nejpoužitelnější” NÁKLADNÉ “nízké výnosy” jaderných zbraní jsou kategorizovány jako “neškodné civilním osobám”.

Nebezpečné rozcestí: USA a její spojenci schválili jadernou válku ve jménu světového míru. “Učinit svět bezpečnějším” je důvodem pro zahájení vojenské operace, která by mohla vést k jadernému holocaustu.

Tvůrci politik USA, včetně Trumpa, Pence, Bolton a Pompeo věří, že jejich lži: jaderná válka je pro ně mírovým úsilím. Nemají nejmenší představu o ničivých důsledcích svých rozhodnutí. Věří ve vlastní propagandu.

Použitím jaderné zbraně, mohla by to být nejkratší válka v dějinách lidstva?

O autorovi:

Michel Chossudovsky je oceněný autor, profesor ekonomie (emeritní) na univerzitě v Ottawě, zakladatel a ředitel Centra pro výzkum globalizace (CRG), Montreal, redaktor globálního výzkumu. Vyučoval jako hostující profesor v západní Evropě, jihovýchodní Asii, Pacifiku a Latinské Americe. Posloužil jako ekonomický poradce vlád rozvojových zemí a působil jako konzultant několika mezinárodních organizací. Je autorem jedenácti knih, včetně Globalizace chudoby a nového světového řádu (2003), americké “války proti terorismu” (2005), Globální hospodářská krize, Velká deprese dvacátého prvního století (2009) ), Scénář světové války III: Nebezpečí jaderné války (2011), Globalizace války, Americká válka proti lidskosti (2015). Je přispěvatelem Encyclopaedia Britannica. Jeho spisy byly publikovány ve více než dvaceti jazycích. V roce 2014 mu byla udělena Zlatá medaile za zásluhy Republiky Srbsko za jeho spisy o válce NATO proti Jugoslávii. Dostane se k němucrgeditor@yahoo.com

sdíletj na

1 Komentář
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře
Editor
22. 11. 2018 21:06
Ohodnotit příspěvek :
     

Ahoj:)) moc zajímavý článek… škoda, že je v nabídce tak málo hvězdiček:))
Co by se stalo kdyby vypukla třetí světová válka?…. ty bunkry co si budují na Novém Zélandě a v jiných podle nich “bezpečných” zónách, by jim byly prdlajz platný.