blognezařazené

Ať žije smrt

Taky je vám zle, když slyšíte naše a další evropské a americké politiky, jak vyjadřují neochvějnou podporu státu Izrael? Podporu genocidě? Opět jsem použila zprávu Chrise Hedgese. On je totiž takřka na místě. Takřka, protože do Gazy nesmí. U válečných zločinů nikdo nechce svědky. Chris píše:

„Izraelské genocidní útoky, které denně zabíjejí stovky Palestinců, včetně asi 160 dětí, se rozšířily na ostřelování zbývajících nemocnic v Gaze.“

A projde jim to. Stačí říct, že tam jsou vojenské štáby Hamásu, a tisíce lidských bytostí jsou jen „kolaterální škody“. Strašné je, že to Izrael dělá. Strašnější, že mu všichni západní politici drží, obrazně řečeno, prst v p.deli. Jinak to říct neumím. Tahle krev padá na naše hlavy.

Chris pokračuje:

„DAUHÁ, Katar: Jsem ve studiu arabské televize Al Jazeera a sleduji živé vysílání z města Gaza. Reportér Al-Džazíry v severní Gaze byl kvůli intenzivnímu izraelskému ostřelování nucen evakuovat do jižní Gazy. Nechal za sebou kameru. Stalo se mu to v nemocnici Al-Shifa, největším lékařském komplexu v Gaze. To je noc. Izraelské tanky střílejí přímo na areál nemocnice. Dlouhé vodorovné červené záblesky. Úmyslný útok na nemocnici. Úmyslný válečný zločin. Úmyslný masakr těch nejbezmocnějších civilistů, včetně velmi nemocných a nemluvňat. Poté feed zmizí.

Sedíme před monitory. mlčíme. Víme, co to znamená. Bez elektřiny. Žádná voda. Žádný internet. Žádný zdravotnický materiál. Každé dítě v inkubátoru zemře. Každý dialyzovaný pacient zemře. Všichni na jednotce intenzivní péče zemřou. Každý, kdo potřebuje kyslík, zemře. Každý, kdo potřebuje naléhavou operaci, zemře. A co se stane s 50 000 lidmi, kteří, vyhnáni ze svých domovů nelítostným bombardováním, se uchýlili do areálu nemocnice? I na to známe odpověď. Mnoho z nich také zemře.

Neexistují žádná slova, která by vyjádřila to, čeho jsme svědky. V pěti týdnech hororu jde o jeden z vrcholů hororu. Lhostejnost Evropy je hodně špatná. Aktivní spoluúčast Spojených států je nevysvětlitelná. Nic to neospravedlňuje. Nic. A Joe Biden se zapíše do dějin jako spolupachatel genocidy. Ať ho duchové tisíců dětí, na jejichž vraždění se podílel, pronásledují po zbytek života.

Izrael a Spojené státy posílají mrazivé poselství zbytku světa. Mezinárodní a humanitární právo, včetně Ženevské úmluvy, jsou nesmyslné cáry papíru. V Iráku neplatily. Neplatí v Gaze. Rozdrtíme vaše čtvrti a města bombami a raketami. Svévolně zavraždíme vaše ženy, děti, staré a nemocné. Zavedeme blokády, abychom způsobili hladovění a šíření infekčních nemocí. Na vás, „malých plemenech“ země, nezáleží. Pro nás jste jen havěť. Máme všechno. Pokud se pokusíte něco z toho od nás vzít, zabijeme vás. A nikdy nebudeme hnáni k odpovědnosti.

Nejsme nenáviděni pro naše hodnoty. Jsme nenáviděni, protože nemáme žádné hodnoty. Jsme nenáviděni, protože pravidla platí jen pro ostatní. Pro nás ne. Jsme nenáviděni, protože jsme si udělili právo provádět nevybíravá jatka. Jsme nenáviděni, protože jsme bezcitní a krutí. Jsme nenáviděni, protože jsme pokrytci, mluvíme o ochraně civilistů, právním státu a humanitarianismu a přitom denně zhášíme životy stovek lidí v Gaze, včetně 160 dětí.

Izrael reagoval pohoršením a morálním rozhořčením, když byl obviněn z bombardování arabské křesťanské nemocnice al-Ahli v Gaze, které si vyžádalo stovky mrtvých. Bombardování, tvrdil Izrael, pocházelo z bludné rakety vypálené Palestinským islámským džihádem. V arzenálu Hamásu nebo Islámského džihádu není nic, co by mohlo replikovat obrovskou výbušnou sílu rakety, která zasáhla nemocnici. Ti z nás, kteří dělali zpravodajství z Gazy, slyšeli toto izraelské klišé tolikrát, že je to strašné. Vždy obviňují Hamás a Palestince ze svých válečných zločinů a nyní se pokoušejí tvrdit, že nemocnice jsou velitelská centra Hamásu, a tudíž legitimní cíle. Nikdy neposkytují důkazy. Izraelská armáda a vláda lžou s každým dechem.

Lékaři bez hranic (Medecins Sans Frontieres), jejichž zaměstnanci pracují v Al-Shifa, vydali prohlášení, že pacienti, lékaři a sestry jsou „uvězněni v nemocnicích pod palbou“. Vyzval „izraelskou vládu, aby zastavila tento neutuchající útok na zdravotní systém Gazy“.

„Za posledních 24 hodin byly nemocnice v Gaze pod neustálým bombardováním. Nemocniční komplex Al-Shifa, největší zdravotnické zařízení, kde stále pracují zaměstnanci Lékařů bez hranic, byl několikrát zasažen, včetně porodnice a ambulantních oddělení, což vedlo k mnoha úmrtím a zraněním,“ stojí v prohlášení. „Nepřátelské akce kolem nemocnice neustaly. Týmy Lékařů bez hranic a stovky pacientů jsou stále v nemocnici Al-Shifa. Lékaři bez hranic naléhavě opakují své výzvy k zastavení útoků na nemocnice, k okamžitému příměří a k ochraně zdravotnických zařízení, zdravotnického personálu a pacientů.

Tři další nemocnice na severu Gazy a ve městě Gaza jsou obklíčeny izraelskými silami a tanky, jak řekl jeden lékař pro Al Jazeeru, je to„den války proti nemocnicím“. Indonéská nemocnice je údajně také bez proudu. Úřad OSN pro koordinaci humanitárních záležitostí (OCHA) uvádí, že 20 z 36 nemocnic v Gaze již nefunguje.

Cynismus Izraele a Washingtonu bere dech. Pracují v dokonalé shodě. Washington chce, aby to bylo rychle hotové. Humanitární koridory? Pauza v ostřelování? To jsou vozidla, která mají usnadnit úplné vylidnění severní Gazy. Hrstka nákladních vozů s pomocí povolených přes hranici v Rafahu s Egyptem? Trik pro styk s veřejností. Cíl je jen jeden – zabít, zabít, zabít. Čím rychleji, tím lépe. Vše, o čem Bidenovi úředníci mluví, je to, co přijde poté, až Izrael dokončí decimaci Gazy. Vědí, že izraelská jatka neskončí, dokud Gazané nebudou žít pod širým nebem bez přístřeší v jižní části pásu a budou umírat kvůli nedostatku jídla, vody a lékařské péče.

Gaza byla před izraelskou pozemní invazí jedním z nejhustěji osídlených míst na planetě. Představte si, co se stane s 1,1 milionu Gazanů ze severu nahromaděných k více než 1 milionu na jihu. Představte si, co se stane, až se infekční nemoci, jako je cholera, stanou epidemií. Představte si pustošení hladem. Zvýší se tlak něco udělat. A tím něčím, jak Izrael doufá, bude vytlačení Palestinců přes hranici na Sinaj do Egypta. Jakmile tam budou, už se nikdy nevrátí. Izraelské etnické čistky v Gaze budou dokončeny. Začnou důkladné etnické čistky na Západním břehu.

To je šílený sen Izraele. Aby toho dosáhli, udělají Gazu neobyvatelnou.

Zeptejte se sami sebe, kdy byste byli Palestinci v Gaze a měli přístup ke zbrani, co byste dělali? Pokud by Izrael pobil vaši rodinu, jak byste reagovali? Proč by vás zajímalo mezinárodní nebo humanitární právo, když víte, že se vztahuje pouze na utlačované, nikoli na utlačovatele? Pokud je teror jediným jazykem, který Izrael používá ke komunikaci, jediným jazykem, kterému zjevně rozumí, neodpověděli byste terorem?

Izraelské orgie smrti Hamás nezničí. Hamás je myšlenka. Tato myšlenka je živena krví mučedníků. Izrael poskytuje Hamásu bohaté zásoby.“

5ccec249df552
5ccec249df552

sdílet na

11 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře
Helena
12. 11. 2023 18:30
Odpovědět  Jana Kunšteková

Je to tak: Cynismus Izraele a Washingtonu, Anglie, Francie a celého západu bere dech. Desetiletí drancovali země, které mají pod nohama nerostné bohatství. Drancovali a zůstávali za nimi jen mrtvoly a bylo jim jedno, jestli to byli dospělí nebo malé děti – nemají slitování s nikým, způsobili utrpení, hlad a bídu, aby oni mohli žít v bezpracném blahobytu. Zdá se, že celý svět už toho má plné zuby, už ten jejich blahobyt stál šílené množství životů a utrpení. Už nemají kde drancovat a suroviny docházejí. Vyvraždili svým válečným šílenstvím a ohrožováním Ruska po mnoho let téměř celou ukradinu, zamořili to tam těžkými kovy, radioaktivitou, chemií a nic nezískali. Tak si udělali další jatka na BV. Izrael začal válku proti Palestincům falešným útokem, aby získali záminku na další šílené vraždění Palestinců. A že to tak bylo je celkem jasné: 1. PŘESNÉ NAČASOVÁNÍ /ukradina je vyvražděná, cíle nebylo dosaženo/, 2. NEJSTŘEŽENĚJŠÍ HRANICE NA SVĚTĚ BYLA PRÁVĚ V TOM OKAMŽIKU NESTŘEŽENÁ, 3. ZÁMĚRNÉ NAČASOVÁNÍ AKCE, ZROVNA V TOM OKAMŽIKU A TOM MÍSTĚ, KDE BYLO MNOHO MLADÝCH LIDÍ NA TU AKCI VLÁKÁNO A POUŽITO JAKO ŽIVÉ NÁVNADY A OBĚTI PRO ZÁMINKU DALŠÍ VÁLKY A DRANCOVÁNÍ. ZÁPAD JE SMRT.

Jaris
13. 11. 2023 00:03
Odpovědět  Aragonit

Zidi byli vzdy dobyvatele a podvodnici, coz se muzete docist v Bibli. Jejich vyvolenost, kterou se zidi tak radi ohaneji, skoncila dnem, kdy ukrizovali Jezise Krista.

Ladislav 💤
12. 11. 2023 15:23
Ohodnotit příspěvek :
     

Hnusná amíckožidáckounijn
íprasata! Smrt fašismu!

skeptik
12. 11. 2023 15:34
Ohodnotit příspěvek :
     

Sledujeme v přímém přenosu skutečné “hodnoty” “demokratického” Západu.
Stejně jako nacistům za II. světové bylo umožněno páchat zvěrstva neboť USA tím chtěly dosáhnout “vyšších” cílů.

BloodlettingMearsheimer popisuje podobnou strategii, kterou nazývá „bloodletting“ , která nezahrnuje podněcování nebo návnadu třetí stranou. Když už soupeři státu vstoupili do války nezávisle, cílem je povzbudit konflikt, aby pokračoval co nejdéle, aby soupeřící státy navzájem oslabily nebo „vykrvácely“ vojenskou sílu, zatímco krveprolitá strana zůstane mimo boj.

Tato strategie je ilustrována ve výroku senátora Spojených států Harryho S. Trumana v roce 1941 ohledně invaze nacistického Německa a jeho spojenců, Itálie , Maďarska , Finska a Rumunska do Sovětského svazu : „Pokud vidíme, že Německo vítězí, měli bychom pomoci Rusku , a pokud Rusko vyhraje, měli bychom pomoci Německu, a tak je nechat zabít co nejvíce lidí, i když za žádných okolností nechci vidět Hitlera jako vítěze.”
https://www.independent.co.uk/news/world/world-history/holocaust-allied-forces-knew-before-concentration-camp-discovery-us-uk-soviets-secret-documents-a7688036.html

Luboš
12. 11. 2023 18:16
Odpovědět  skeptik

Je to ještě horší! Samotný Hitler je produktem Wall Streetu.
https://en.wikipedia.org/wiki/Sydney_Warburg
Ve volbách 1928 dostala NSDAP 2,6% hlasů a byla až devátou stranou v Reichstagu.
V roce 1932 dostala NSDAP 44% hlasů. Takový skok je reálně nemožný.
To ničím nevysvětlíte. V té době bylo v Německu deset stran, které lidem slibovaly to samé co Hitler. Jak si to vysvětlit? Je to tím, že Američani, potažmo Wall Street, především Rockefeller nalili do Hitlera v přepočtu na dnešní měnu téměř miliardu dolarů a Hitler si mohl dovolit obrovskou a nákladnou volební kampaň. V podstatě udělali to, co dělají do dneška, akorát tenkrát za to zaplatilo životem 70 miliónů lidí.
Američani se báli dominance Francie v Evropě po I.sv válce. Jejich záměrem bylo, dosadit v Německu k moci extremistu, který povede co nejagresivnější zahraniční politiku, zruší Versailleské smlouvy a otevře německý trh americkému kapitálu. Což se stalo.Dosud žádný historik knihu Sydneyho Warburga vydanou v roce 1933 nezpochybnil. A je to samozřejmě věc, která je pro oficiální historii extrémní tabu.

Martin
12. 11. 2023 17:42
Ohodnotit příspěvek :
     

Dezolát Nutela opět lhal! Seznam zbraní dodaných na Ukrajinu je silně podhodnocený a neúplný. Uvádí to samotní Ukrajinci:
https://cz24.news/tajemstvi-mrtveho-z-tanku-leopard-zniceneho-v-obci-рaботинo-analyza-valky-na-ukrajine/

Jaris
12. 11. 2023 23:58
Ohodnotit příspěvek :
     

Nesvalovala bych vinu pouze na vrazdny Izrael a jeho podporovatel JewSA, ale hlavni vinu nesou i ostatni zeme, ktere zidackym zverstvum v Gaze necinne prihlizeji, misto aby ty zidacke kreatury fyzicky zastavily vyslanim armad na pomoc Palestincum.

13. 11. 2023 06:37
Ohodnotit příspěvek :
     

Ale je hezké, že se Macrom omluvil, když volal po zastavení vražd dětiček. Vždyť on to tak nemyslel, zapomněl, že to zraní izraelské fajnové cítění (a vůbec ne palestinské dětičky):

Herzog: Macron mi řekl, že neměl v úmyslu obvinit Izrael z cílení na civilisty
Francouzský prezident mění linii poté, co zaútočil na izraelské bombardování „děti, dámy, staré lidi“; prezident vítá zvrat, říká, že komentáře „způsobily v Izraeli mnoho bolesti a rozrušení“

https://www.timesofisrael.com/herzog-macron-told-me-he-didnt-mean-to-accuse-israel-of-targeting-civilians/

(A co asi řeknou Macronovi jeho bejvalí šéfové od Rotschildů?)

katango
13. 11. 2023 11:14
Odpovědět  primak

Bývalí???