Vyšetřování skončilo. Zahraničním žoldnéřům zadrženým v DLR hrozí trest smrti

Úřad generálního prokurátora Doněcké lidové republiky (DLR) v pátek 27. května oznámil, že vyšetřování trestního případu proti žoldákům z Británie a Maroka bylo ukončeno, hrozí jim trest smrti.

Soudu byly předloženy materiály případu britských a marockých žoldáků, kteří se účastnili bojů proti DLR. Oznámil to dnes mluvčí generální prokuratury Viktor Gavrilov.

Úřad dokončil vyšetřování trestního řízení proti žoldákům z Velké Británie a Maroka. Podle Gavrilova bylo prokázáno zapojení Britů Seana Pinnera a Andrewa Hilla a také Maročana Saadouna Brahima do bojů proti Donbasu.

„Materiály případu byly postoupeny jednomu z republikových soudů k projednání, v důsledku čehož mohou být obžalovaní, s přihlédnutím k válečné době, vystaveni trestu smrti,“ uvedl Gavrilov.

https://bit.ly/3lRgUBb


5 3 hlasy
Ohodnotit příspěvek

sdíletj na

5 3 hlasy
Ohodnotit příspěvek
3 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře
Ladislav
28. 5. 2022 06:18
Ohodnotit příspěvek :
     

Správně a ihned vykonat!

Gales
28. 5. 2022 10:35
Ohodnotit příspěvek :
     

Té šibenice by se bál i Fiala.

miro
28. 5. 2022 13:29
Ohodnotit příspěvek :
     

Viděl bych to takhle : fotbalový stadion v první řadě velvyslanci USA+EU+ostatních zemi,v druhé řadě televizní štáby,novináři na stadion vyjíždí pojízdní šibenice,podává se pivo+párek,hudba hraje vojenské ruské písně.Auto se šibenici zastaví uprostřed stadionu a mistr kat pověsí žoldáky za mohutné podpory diváků. Nech celý svět vidí co čeká zmetky.