Krize UKRAJINA

Vladimír Putin: Západ právě překročil červenou linii. Diplomatické tanečky skončily. Částečná mobilizace směřuje jinam než jen na ukrajinské bojiště.

21. 9. 2022

Fialovým hordám jsme lhostejní. Rusko je na jaderný střet připraveno. A my?

Petr Hájek zatím jen krátce reaguje na zásadní změnu ve válce Západu proti Rusku a přináší informace o tom, že na jadernou „horkou fázi“ – do níž nás horda válečných štváčů od Washingtonu po Prahu žene – je Rusko, na rozdíl od nás, zcela připraveno

Vyhlášením částečné mobilizace – a především slovy, jimiž to doprovodil – dal prezident Vladimír Putin najevo několik základních skutečností: 

Především zvedl rukavici hozenou mu Západem na ukrajinském bojišti, tedy na hranicích Ruska. Válka, kterou již zcela otevřeně vedou Spojené státy (jako obvykle pod hlavičkou NATO), se tímto okamžikem mění. Není to kyjevský pučistický režim v čele s mediální loutkou, hercem obsazeným do role prezidenta, proti němuž se Rusko snaží zachránit milióny svých spoluobčanů v Doněcku a Luhansku před genocidou nacifikované Ukrajiny.Od této chvíle jde primárně o obranu Ruské federace před pokusem Západu dostat „salámovou válkou“ to, co se mu nepodařilo počátkem devadesátých let za Jelcina a tamní Páté kolony: Dobýt Rusko „tichou cestou“. Odstranit z cesty ke světovládě jedinou jadernou velmoc, která má schopnost tomu čelit (Čína vojensky zdaleka ještě ne). A vydrancovat obrovské ruské nerostné zdroje, jež by umožnily vyhladovělému Západu ještě nějaký čas přežít – když bývalé kolonie již dokonale vysál. 

Výrok „Krvavé Madly“ (Albrightové, rozené Marie Körbelové, toho času již nejspíš adresou v pekle), že „není spravedlivé“ aby jedna země měla takové bohatství, je dokonalým „doznáním“. 

Konec marných varování 

Při své obraně bude prostě nyní Rusko postupovat mnohem razantněji než dosud. Putinovo nedávné vyjádření „Ještě jsme ani nezačali“, nyní dopověděl druhou částí věty: „Naše jednotky, spolu s vojáky Donbasu, pokračují krok za krokem, očisťují od neonacistů města a vesnice, osvobozují lidi, které kyjevský režim změnil v rukojmí.“ 

A pak ještě na adresu útočícího Západu dodal to podstatné: „Chtěl bych připomenout, že Rusko má k dispozici modernější zbraně než NATO a použije všechny dostupné prostředky. Teď neblafuji. Vítr může zavát i vaším směrem.“ 

Skončily prostě diplomatické tanečky. Rusko navzdory všemu dlouho nechtělo úplně zpřetrhat všechny vazby – zvláště hospodářské – se Západem. Bruselem (Berlínem) ovládanou částí Evropy zvlášť. Avšak poté, co Kreml definitivně pochopil, že v Bílém domě Bidenova loutková vodítka naplno převzali váleční jestřábi, kteří šlápli na krk Německu i Francii a připomněli jim, že jsou jen pouhými vazaly Washingtonu, už není na co čekat. 

Zbytečné spekulace 

Jsou zcela zbytečné úvahy, co částečná mobilizace přinese na ukrajinském bojišti. Vyrovnání „lidské síly“ s kyjevskou soldateskou samozřejmě umožní ostřejší postup při osvobozování území – a jeho udržení po celé tisícikilometrové frontě. Může ale také znamenat konec „něžného postupu“ vůči velícím centrům NATO v Kyjevě a dalších městech. A vyřazení především energetické infrastruktury, což bude znamenat, že se celá Západem ovládaná část Ukrajiny propadne do tmy a mrazu. 

Jenže o to ale už primárně rovněž nepůjde. Vše se schyluje ke zcela otevřenému útoku USA a jeho vazalů (což jsme bohužel po převratu 89 také my) na Ruskou federaci. Státy Evropské unie budou (až na malé výjimky) vystaveny v zimě hospodářskému kolapsu a jen o málo menší tmě, chladu a strádání, jež zavládne na ukrajinském bojišti. A Fialové ve většině zemí podřízených Washingtonu doufají, že tím se obrátí nálada veřejnosti konečně proti Rusku. Vést válku bez propagandisticky zmáknuté alespoň nějaké většiny domácích, prakticky nelze. 

Jenže tahle válka – pokud k ní dojde – bude úplně jiná. Putin už další varování vysílat nebude. Pokud začne, většina z nás si to už nebude mít čas ani uvědomit. Tedy pokud necháme u kormidla šílené „Fialové“ hordy, pro něž by byla válka vysvobozením z jejich neschopnosti (respektive záměru) udržet v naší zemi alespoň trochu normální životní podmínky. 

Jak je na „horkou jadernou alternativu“ připraveno Rusko říká dost přesně následující text Johnsona Lance z Natural News:

Johnson D. Lance: Rusko je připraveno

Kdyby Evropa nebo Spojené státy někdy zaútočily na Rusko jadernými zbraněmi a vystřelily první rakety, ruský systém jaderné obrany je navržen tak, aby samostatně zničil nepřítele, dokonce i poté, co se země změní v nukleární poušť.

Ruský systém jaderné obrany se skládá ze 700 „nosičů“ jaderných zbraní – strategických bombardérů, jaderných ponorek a mezikontinentálních balistických raket. Ty jsou připraveny vypustit stovky autonomních jaderných raket, i když je země zničena jaderným útokem a lidští operátoři již nejsou k dispozici.

Systém „Mrtvá ruka“

Tento autonomní obranný systém se nazývá “Mrtvá ruka” a byl vytvořen již během studené války, jako bezpečný odvetný systém na odstrašení jaderných hrozeb ze Západu. Ruský systém „mrtvé ruky“ by znamenal úplné zničení světa, pokud byly proti Rusku použity jaderné zbraně

Poté, co Spojené státy v roce 1945 otestovaly dvě jaderné bomby nad japonskými městy, tak sovětské vojenské velení, aby odradilo USA od potenciálního jaderného útoku na sovětskou půdu, potřebovalo systém protiraketové obrany, který by mohl fungovat i v případě, že by byly odstraněni jeho vlastní lidští operátoři.

Ke zničení velitelského stanoviště by totiž stačila jedna nepřátelská jaderná střela, která by zlikvidovala celé operační velení pro jejich jaderná zařízení.

Bez lidské obsluhy

Pokroky v radioelektronickém boji ohrožovaly standardní řídicí kanály podobně elektronicky a potenciálně ohrozily jaderný arzenál celé země. To je důvod, proč sovětská armáda vyvinula odvetný systém jaderné obrany, který dokáže iniciovat odvetný útok ze všech mezikontinentálních raketových sil bez lidské obsluhy.

Vývoj směřoval ke speciální aktivačním raketám. V případě totální jaderné války by byl spuštěn hlavní uzel, který by vypálil aktivační raketu, a ta by následně aktivovala stovky atomových raket napříč územím Ruska.

Hlavní uzel byl zkonstruován v polovině 70. let 20. století a byl navržen tak, aby vydržel přímý jaderný zásah. Aktivační raketa je vybavena letovými souřadnicemi a rádiovým vysílačem, který během letu aktivuje všechny ostatní rakety po celé zemi.

V osmdesátých letech sovětští inženýři ukázali prototyp mezikontinentální rakety UR-100N. Tehdy mohla přeletět 4 500 kilometrů ve výšce 4 000 metrů, přičemž během letu vysílá rádiové signály jiným raketám.

Součástí systému jsou i satelity

Pět let armády po prvním spuštění systému sovětská vojska otestovala celý obranný systém. Úspěšně demonstrovali, že nová zbraň dokáže během letu střely aktivovat ostatní raketová sila a vyslat jaderné hlavice na určený cíl.

Rozkaz aktivoval raketu ICBM R-36M a navedl ji do přesné oblasti na testovacím místě Kura na Kamčatce. Tato mise byla úspěšně zakončena poté, co velitelská raketa přeletěla přes celé sovětské území a dokázala, že dokáže vyslat více různých příkazů s různými raketami po celé zemi. Sovětská armáda zavedla systém “Mrtvé ruky” do ostrého provozu v roce 1985. V podstatně modernizované verzi se používá dodnes.

Od svého zavedení je nový systém vybaven radary, které monitorují ruské území. Do sofistikovaného monitorovacího systému jsou integrovány i satelity z vesmíru.

V současné době komplexní počítačový systém monitoruje úroveň řízení, seismické aktivity a údaje z raketových varovných systémů po celé zemi. Tento systém radarů třídy Voroněž, který dokáže detekovat odpálení raket až do vzdálenosti 7000 kilometrů, takže v případě potřeby dokáže iniciovat autonomní nouzové protiúdery.

Hypersonické střely jsou nezachytitelné

Dnešní hlavice jsou navíc vybaveny elektronickými bojovými obrannými systémy, které chrání rakety před rádiovým rušením nebo úplným vypnutím.

Ivan Konovalov, ředitel vývoje Nadace pro podporu technologií 21. století, uvedl, že rakety „Mrtvé ruky“ jsou v současnosti vybaveny hypersonickými raketovými bloky, které umožňují letět rychlostí 5 až 7 kilometrů za sekundu.

„Nové rakety budou integrovány do armády spolu s novými interkontinentálními balistickými raketami třídy Sarmat. Poslední jmenované rakety přibyly do armády v polovině roku 2020. Takže vedle současných se objevila í i upravená hypersonická verze raket „Mrtvá ruka,“ říká Konovalov.

Se systémem “Mrtvá ruka” jsou Rusové připraveni na jadernou válku a mohou snadno vzdorovat i těžkým jaderným úderům Západu. Jejich obranný systém je navržen tak, aby předcházel konci světa, ale zároveň může znamenat i pravý opak v případě že bude napadeno Rusko.

Zdroj : Protiproud

sdíletj na

27 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře
sizok
21. 9. 2022 20:17
Ohodnotit příspěvek :
     

Západ si musí vybrat, buď, anebo. A velmi rychle.

Albi
21. 9. 2022 21:02
Odpovědět  sizok

Uvědomujeme si dostatečně fakt, že Západ rozhoduje o nás – o nási i stamilionech takových “nicek” jako jsme my?

me2d44
22. 9. 2022 10:00
Odpovědět  sizok

Malinko (jako bývalý “lampasák”) se Vám do toho napletu: žádné “buď a nebo”. Západ ( USA, Británie, Francie – disponující jadernými zbraněmi) zaspal ve vývoji – to co mají k dispozici, bylo vyvinuto za dob studené války. Nějaký Trident, nebo Minuteman Rusa neohromí. A Rus má svoje rakety především v systému Perimetr (mrtvá ruka), ale proč by útočil jádrem? Kinžal (rychlost přes Mach 3), Iskander (taky se nedá zahambit), proti satelitům Peresvet a podobné systémy, nebo Chibiny, které dokážou ovlivnit i GPS a posunout souřadnice tak, že neublíží. V každém případě – nemusí ničit, když západ si to zničí sám. A raketa o rychlosti MACH9 i bez hlavice je jako meteorit. A spící Poseidon s náloží umí vyvolat 400m Tsunami – třeba u Washingtonu, nebo New Yorku. O případném zásahu Yellowstone a případném vzniku průplavu mezi Mexikem a Kanadou nemá smysl diskutovat.Rozhodně – Rusko je dneska ve zbraních na špici!

Boomer
24. 9. 2022 09:36
Odpovědět  me2d44

.. do pozice buď a nebo se postavilo s rozmyslem Rusko, domnívám se, že po letech Jelcinovského výprodeje za vodku a hubičku, po letech okopávání kotníků kdejakým trpajzlíkem, padlo na straně Ruska rozhodnutí vítězství nebo nic!
Když nedojde ke globálnímu konfliktu, budeme jen nuceni se smířit s tím, že Rusko pouze dokončí svůj obrat k Evropě zády..

Masunta
21. 9. 2022 20:28
Ohodnotit příspěvek :
     

Francúzske odbory vyzvali na štrajk ropných pracovníkov pre vážne nezhody s americkým predstavenstvom ohľadom miezd.
Štrajk sa začal v utorok.
Podľa expertov „ExxonMobil“ zníženie produkcie už zasiahlo rafinérie a petrochemický priemysel a ovplyvnilo aj objem paliva transportovaného kamiónmi.
Z vyhlásenia hovorcu spoločnosti „ExxonMobil“:
„Štrajk pracovníkov vážne ovplyvňuje rafináciu ropy a petrochemický priemysel, komplikuje dodávky a zhoršuje rýchlosť prepravy paliva. Táto situácia má potenciál ovplyvniť našich verných zákazníkov, spolupracovníkov, dodávateľov a zamestnancov v náročnom prostredí energetickej krízy.“
Výpadok vo francúzskej rafinérii a petrochemickom závode prichádza v čase katastrofálnej energetickej krízy v Európe, ktorá sa snaží nahradiť ruskú ropu, pred uvalením embarga EÚ na dovoz z Ruska po mori od začiatku decembra.

Autor
21. 9. 2022 21:41
Odpovědět  Masunta

Katastrofální krize? Podívejte se na silnice. Všude po Evropě. Ovšem bude to jeden z posledních “normálních” pohledů na provoz na silnicích. Mám téměř jistotu, že se bude znovu používat “dřevní plyn” pro pohon automobilů. Ale dnes k tomu auta nemají tak docela vhodné motory ….

Masunta
21. 9. 2022 22:18
Odpovědět  Peter

Já jsem text převzal… ne vymyslel.

21. 9. 2022 23:24
Odpovědět  Masunta

No právě. Myšlení bolí.

Albi
21. 9. 2022 22:37
Odpovědět  Peter

A možná, že už nebudeme potřebovat vůbec žádný plyn.
Díky, Ameriko.
comment image

Ladislav
22. 9. 2022 05:59
Odpovědět  Albi

💤Proč to není ještě zbořeno? U Koněva si sakra pohli!

me2d44
22. 9. 2022 10:15
Odpovědět  Ladislav

Nejsem si jistý, ale možná je to proto, že v Plzni zemřel JEDEN americký voják – když při převážení “zajatých” hitlerovců spadl opilý z korby auta – za to mu v Plzni postavili pomník!

Albi
22. 9. 2022 11:30
Odpovědět  me2d44

Plzeňáci na Američany ještě dnes nedají dopustit a není se jim co divit. Pro ně to logicky byli osvoboditelé i přes důkazy, že se následně chovali jako dobyvatelé. Tedy samozřejmě jejich velení.

Ale taky jsem četla, že ti první, kteří do Plzně vstoupili, byli skutečně přátelští a pomáhali – jenže to byli vojáci z bojových jednotech (odborný název si nepamatuji), zatímco po nich přicházely týlové jednotky – kšeftmani a šmeliníři. Bohužel odkaz na článek nemám, je to už dlouho, co jsem to četla.

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
VratislavII.
22. 9. 2022 12:24
Odpovědět  Albi

Komu není shůry dáno v apatyce nekoupí…..

janle57
21. 9. 2022 20:59
Ohodnotit příspěvek :
     

Nechci, jako my všichni tady, přivolávat jaderný konflikt,ale mám oprávněný strach,že
provokace proti RF ze strany NATO na Ukrajině,můžou spustit jadernou apokalypsu,
kdy první jaderná nálož přijde ze strany těchto protiruských fanatiků,co pak bude
následovat si asi lidé v Evropě nebo Americe vůbec nedovedou představit,hustota
zalidnění na Západě je mnohonásobně vyšší než v RF,což předurčuje možnosti
přežití na obou stranách,zdravý selský rozum normálního člověka nemůže pochopit,
že u nás existují takoví idioti jako madam Langšádlová a Černochová,které horují
pro jaderný úder na Putina.

Albi
21. 9. 2022 21:10
Odpovědět  janle57

Televizní a mobilová generace – tzv. čummobilové. Ta už válku nepamatuje ani z vyprávění prarodičů – jen z počítačových her a maximálně z filmů, většinou končících happy-endem.
Tím happy-endem myslím, že ty “poslední věci člověka” se jaksi podrobně neukazovaly, jen nadšení osvobozených, vítající osvoboditele.

Autor
21. 9. 2022 21:39
Odpovědět  janle57

Já jsem přesvědčen, že případně jaderné zbraně použijeme “my” jako první. Moc jiných možností prostě není. Vždyť armády “naší civilizace” jsou pro srandu králíkům a jsou schopny mnohem spíš karatelských akcí, než skutečného boje.
Teď všechno budou házet na Rusko bez ohledu na to, co to bude. Ani bych se moc nedivil, kdyby zrušili volby vůbec! Je to jediná možnost, jak by se mohli nejen “ti” u nás udržet u moci. Jedinou otázkou je kolik vojáků a jejich velitelů má svědomí.
Jedinou alternativou, která je reálná – bohužel – je spuštění “nějaké” biologické zbraně proti Rusku a hlavně proti Evropě vcelku, páč Rusko je pořád územně v Evropě. Ne zima, ne hlad, ale “bojová biologická zbraň”, bude tím největším nebezpečím, že ti “naši” šílenci “něco” spustí.
Protože tri, kteří by za ně měli umírat v boji jsme my a nám podobní, kdežto “oni” si budou válet šunky v úkrytech pro nenahraditelné.
Mám čím dál tím větší jistotu, že to, co nám bude citelně v blízké budoucnosti chybět, je ale zboží z Číny, protože ta si musí vybrat, zda pomůže Rusku a nebo se nechá “pak” o samotě zlikvidovat. A proč by dodávali zboží nepříteli?

22. 9. 2022 09:43
Odpovědět  janle57

Mám takový nejapný pocit, že ti kdo přežijí budou závidět těm mrtvým.

jar
21. 9. 2022 22:02
Ohodnotit příspěvek :
     

Katastrofální nevzdělanost,neznalost dějin,komolení jazyka a kultury v našem neustále ničeném školství od 90.let spolu s rozkradáním České republiky mafiánskými politiky, co zničili naše banky,fabriky a zemědělství.Polistopadový systém po r.1989,který si z normálních lidí vůbec nikdo nepřál.A stalo se.Zradou,kolaborací a nástupem nejhorších grázlů do politiky tito vyprodukovali nemyslící,hloupou generaci poskoků,opiček,ovcí a bezmozků,viz současná pětikoalice ,kterou lze přirovnat spíše k savému hmyzu,než k lidem. Co dělají ? Sají a škodí vlastním občanům.Odporný roj hmyzu.A co s přemnoženým hmyzem ? Denacifikovat.A co se systémem ? Zrušit,je v menšině,již nyní chcípá,jen dělá bububu,bojte se,strašně se nás bojte.Infiltrují,upláci,hrozí atomkami,ač sami dobře ví,že potom odejdou do pekel,ůpět navěky,ostatní do nebe,věčné radosti.

Masunta
21. 9. 2022 22:36
Odpovědět  scipio

Nenacházíme se tu v oblasti koreferátů. Už jsem nějakému Adminovi psal, že doporučuji více tolerance… Horší jsou stále se tu vyskytující znaky psychopatie při psaní. Psychopat je oficiálně postižený a nevyléčitelný. Bez empatie. S dvojím metrem například. Nemůže si přiznat chybu. Jde mu jen o své ego.
Nějak mě hoši někteří a někdy – zklamáváte.

VratislavII.
22. 9. 2022 06:14
Odpovědět  Masunta

Bože,zase psych, psych, psych, psych, psych, psych……psych

Spam PepeAlex
21. 9. 2022 22:12
Ohodnotit příspěvek :
     

Co musíme udělat ,jako kolektivní západ, vyměnit vlády v Německu, Francii, Česku,Slovensku,Polsku .Dokud je čas.

Luboš
22. 9. 2022 00:39
Ohodnotit příspěvek :
     

“Pro USA je dobrá každá válka, která se neodehrává na jejich území.”
A USA je jako jediné nelidské prase atomovku použilo proti lidem.Nestačilo Japoncům zaslat videa z testů nebo je na testy pozvat.Museli jako malé dítě zkoušet co se stane když hodí sirku do mraveniště? Opravdu to potřebuje někdo dospělý vidět na vlastní oči? Jsou to sprostí vrazi a nikdy neodčiní co spáchali.
Jen připomenu, že NATO v Jugoslávii například zbombardovalo i budovu ministerstva obrany. Kromě toho desítky mostů, kilometry železničních tratí, 69 škol, 19 nemocnic, 20 poliklinik, 176 historických objektů (plus skvost moderní architektury, telekomunikační Věž Avala) a poškodilo či zničilo 25 tisíc obytných jednotek (bytů a domů).

[Trol-1] Pepík z Moravy
22. 9. 2022 02:15
Ohodnotit příspěvek :
     

Teda ta Moskva ale září po atomovce.

VratislavII.
22. 9. 2022 06:15

Tvoje debilita září víc.

Ladislav
22. 9. 2022 06:02
Ohodnotit příspěvek :
     

A co na to říká naše válečná štváčka Černochová-Háchová? Už má hnědo, kromě hlavy i v gaťách?

Gales
22. 9. 2022 13:03
Ohodnotit příspěvek :
     

28.9. by mě být posledním dnem vlády amíků v Čechách.K tomu nám dopomáhej Bůh.