nezařazenépolitika

Mobilizace! Putin: Ochráníme lidi. Myslíme to vážně. Jednání o míru? Takto

21.09.2022 8:31

Ruský prezident Vladimir Putin vyhlásil částečnou mobilizaci. Stalo se tak v mimořádném projevu. Putin přiznal, že „speciální operace“ na Ukrajině má problémy, ale trvá na tom, že byla správná a že přinesla úspěchy v čištění východu Ukrajiny od „neonacistů“. Rusko podle něj podpoří ve čtyřech oblastech, které nazval „Novorusko“ konání referend o sebeurčení.

Ruský prezident oznámil, že částečná mobilizace se týká těch, kteří sloužili v armádě a mají vojenské zkušenosti. „Je-li ohrožena územní integrita naší země, uděláme cokoliv, abychom ochránili její lid – to není bluf,“ řekl.

Putin začal slovy o Západu, který pracuje s plány rozdělit Rusko. „Je to už dlouhou dobu. Byli to teroristé na Kavkaze, odpor v dalších zemích, nakonec i na Ukrajině,“ jmenoval.

„V celém světě zavedli rusofobii, dokonce i Ukrajinu poštvali proti Rusku. Válka začala už v roce 2014, když obrátili zbraně proti civilistům,“ připomněl odpor východu Ukrajiny proti převratu na Majdanu. A od toho se podle Putina vše odvíjelo.

„Naše rozhodnutí zavést speciální vojenskou operaci bylo správné,“ zdůraznil.

Problémy s „neonacisty“, jak nazývá zastánce kyjevské vlády na východě země, se podle Putina daří řešit. „Luhanská republika už je skoro celá vyčištěna od neonacistů. Doněcká lidová republika je postupně osvobozována,“ ujistil ruské publikum.

Ve speciální operaci vykonávají činnost řádné jednotky i dobrovolníci. „Jsou to skuteční patrioti, kteří chrání Rusko a Donbas,“ zdůraznil.

„Podařilo se osvobodit velké oblasti Zaporožské a Chersonské oblasti. Kvůli tomu je fronta dlouhá přes 1000 kilometrů,“ vysvětloval, byť připustil, že aktuálně jsou s ovládáním takto široké fronty problémy.

„Proto jsem požádal ministerstvo obrany, aby souhlasilo s částečnou mobilizací,“ uvedl ruský prezident v projevu. „Mluvíme o částečné mobilizaci. To znamená, že branné povinnosti budou podléhat pouze ti občané, kteří jsou momentálně v záloze, tedy především ti, kteří v ozbrojených silách sloužili, mají určitou vojenskou specializaci a relevantní zkušenost,“ vysvětlil.

Čistíme od neonacistů

Putin si myslí, že Ukrajina je v současnosti vazalem Západu. Soudí tak z průběhu mírových vyjednávání, která začala na konci února zprostředkováním Turecka, ale pak prakticky úplně ustala.

„V Istanbulu byla reakce Ukrajiny na naše návrhy velmi pozitivní. Vypadá to ale, že na straně Západu není zájem o mírové řešení a Kyjev dostal jiný úkol,“ poznamenal ruský prezident.

Po roce 2014 podle něj začala politika teroru a šikany, která pokračuje dodnes.

Ruští vojáci na „osvobozených“ územích jsou podle něj konfrontováni s tím, co na východě Ukrajiny předváděla kyjevská vláda. „Jsou to stoupenci banderovců a nacistů, kteří zabíjejí lidi, mučí je a zavírají do vězení,“ popisoval s odporem.

„Lidé žijící na osvobozených územích nechtějí žít pod neonacisty. Lidé v Luhansku, Doněcku, Chersonu, Záporoží. Skoro pět milionů lidí,“ upozornil.

A pokračoval: „Nemáme žádné morální právo nechat tyto lidi. Musíme jim pomoci, aby mohli sami rozhodovat o svém osudu.“

Touto pomocí má být podpora referend o sebeurčení v Luhanské, Doněcké, Záporožské a Chersonské oblasti. Tyto oblasti podle Putina patří k „Novorusku“.

„Parlamenty těchto zemí vyhlásily referenda a požádaly Rusko o podporu,“ uvedl.

A obratem ujistil: „Uděláme vše, aby byly zajištěny podmínky o bezpečném provedení referend.“

Podle politologa Jiřího Justa, žijícího v Moskvě, byl projev překvapivý v jednom bodě: Putin sám přiznal, že operace nejde podle plánu.
https://bit.ly/3QZrS50

Rusko zahájí částečnou mobilizaci – řekl Putin
Opatření se bude týkat příslušníků záložních sil a osob s vojenskou praxí

Ruský prezident Vladimir Putin. ©  Kreml


Ruský prezident Vladimir Putin ve středu ráno během projevu k národu oznámil částečnou vojenskou mobilizaci. Řekl, že ministerstvo obrany doporučilo přijmout vojenské záložníky do aktivní služby, protože země čelí vleklému konfliktu na Ukrajině a v Donbasu.

Opatření je za daných okolností rozumné a nezbytné, řekl Putin s ohledem na to, že Rusko na Ukrajině bojuje s „celou západní vojenskou mašinérií“. Již podepsal příkaz k okamžitému zahájení povolávací akce.

Tento krok povede k tomu, že ozbrojené síly budou čerpat pouze z vojenských záložníků a těch, kteří dokončili základní službu, dodal prezident. Slíbil, že jim bude poskytnuto další školení spolu se všemi výhodami, které plynou lidem v aktivní službě.

Ministr obrany Sergej Šojgu prozradil některé podrobnosti o mobilizaci v samostatném středečním prohlášení. Řekl, že ministerstvo chce povolat do zbraně asi 300 000 záložníků, což je něco málo přes 1 % plného ruského mobilizačního potenciálu.

Putin obvinil Kyjev, že ustoupil od mírových rozhovorů s Moskvou, což podle něj učinil na pokyn svých západních podporovatelů. Místo toho ukrajinská vláda zdvojnásobila vojenské akce, řekl.

Čtěte více Ukrajina slibuje vyřešit „ruskou otázku“ silou
„Po dosažení určitých kompromisů [s Moskvou] dostal Kyjev de facto přímý rozkaz vykolejit všechny dohody. Na Ukrajinu bylo napumpováno více zbraní. Kyjevský režim nasadil další gangy mezinárodních žoldáků a nacionalistů, vojenské jednotky vycvičené podle standardů NATO a de facto pod velením západních poradců,“ řekl Putin.

Ruské síly vyslané na Ukrajinu v únoru zajistily velkou část území nárokovaného Doněckou a Luganskou lidovou republikou a také části Ukrajiny, řekl. Výsledná frontová linie se táhne přes 1000 km, zdůraznil prezident.

Varoval USA a jejich spojence před zesilováním tlaku na Moskvu. Západní státy otevřeně usilují o vojenskou porážku Ruska, snaží se dostat zemi do bezvýznamnosti a drancovat její přírodní bohatství, prohlásil.

„Části západních elit vynakládají veškeré úsilí, aby si zachovaly svou dominanci. Proto se snaží blokovat a potlačovat jakákoli suverénní centra rozvoje, aby mohli nadále brutálně vnucovat svou vůli jiným národům a lidem, vnucovat jejich pseudohodnoty,“ vysvětlil. ‘Jejich cílem je oslabit, sjednotit a nakonec zničit náš národ.’

Někteří vysocí představitelé států NATO dokonce navrhli, že použití taktických jaderných zbraní proti ruským jednotkám by podle Putina bylo oprávněné. Prezident zdůraznil, že Moskva by neváhala takový útok odplatit vlastními jadernými zbraněmi.

Pokud bude ohrožena územní celistvost našeho národa, určitě využijeme všechny prostředky, které máme k obraně Ruska a našeho lidu.

Putin se také vyjádřil k nadcházejícím referendům ve dvou republikách Donbasu a dvou regionech Ukrajiny, které v současnosti do značné míry ovládají ruská vojska. Tyto čtyři subjekty předkládají obecné hlasování o návrhu požádat Moskvu, aby je přijala jako nové části Ruské federace, přičemž hlasování by mělo začít v pátek.

Ruský vůdce se zavázal podpořit plebiscit z hlediska bezpečnosti a řekl, že jeho vláda bude respektovat jakékoli výsledky, které přinesou. Cílem Ruska je chránit civilisty před ukrajinskou vládou, která eskalovala pronásledování svých odpůrců doma a používala teroristickou taktiku proti lidem žijícím na územích kontrolovaných Ruskem, řekl Putin.

sdílet na

93 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře
janle57
21. 9. 2022 11:12
Ohodnotit příspěvek :
     

Konečně pádná odpověd´na chvástání nejvyššího banderovce Zelenského a facka
do tváře Západu,Rusové bandě jménem NATO jasně vzkázali,že to chtějí na Ukrajině
dotáhnout až do konce,po pátečních referendech o připojení separatistických území
k RF budou pravděpodobně následovat banderovské útoky na připojená území a potom
RF konečně vyhlásí válku té nacionalistické fašounské sebrance,pak už to půjde hodně
rychle a do zimy bude po všem,jen mi je líto obyčejných lidí,co si ještě,díky Zelenému,
prožijí.

Saltis
21. 9. 2022 11:42
Odpovědět  janle57

A – E – I – O – U – Y , text odpovídá strojovému překladači IT trolla. Už jen to jeho jméno je pozoruhodné. Redukujeme-li ho na iniciály, pak nám zůstane pouze OO. A zkratka OO je označením hajzlu. Že by nomen omen….???

Saltis
21. 9. 2022 12:01
Odpovědět  janle57

Zdravím. Obecně souhlasím, ale v jedné věci se podle mě mýlíte. Zimní období bylo ve všech válkách spojencem Rusů. Proto předpokládám, že k vítězství dojde až v létě. Mluvím ale jen o Ukrajině (snaha Západu, aby RF válčila na vícero frontách je zřejmá /Podněstří, blokace tranzitu přes Litvu, Srbsko x Kosovo/). Zaznamenal jsem ale i tlaky USA zavléct do ukrajinského konfliktu taktéž Polsko. Pokud k tomu dojde, tak se nám ta válka asi protáhne…l

me2d44
21. 9. 2022 12:25
Odpovědět  Saltis
  • A vysvětlil Vám v minulosti někdo, že “Děduška Moroz” byl vždycky spojencem Rusů? Takže – jaké Vaše “v létě” – jak to Putin už jednou konstatoval (necituji přesně): “Ни газа, ни нефти, ни элктрины.” – takže Ukrajincům – aby se ohřáli – zbydou jen ty LGBT pochody!
Jaroslav
21. 9. 2022 12:26
Odpovědět  Saltis

Poznámka, zima je spojencem kterých Rusů, těch z RF a nebo i těch na teritorii Okrajiny, kterým vtloukli do hlav, že nejsou Rusové a že jsou něco více…? To stejné nám namlouvali nejdříve v 1968 a pak v jeho opakování v roce 1989 (pamatuji obé velice přesně). Výsledek ať posoudí každý sám, naštěstí naši Jidášové nedostali úkol s někým bojovat. Všude samí poslušní lidé.. ne jak ti “Ivanové” co si ničeho neváží a chtějí sami rozhodovat o svých věcech. Jak nespravedlivé že mají tolik přírodních zdrojů. Poslední poznámka, poslední půjčku UKr vyplatí americký “FED” co je vlastně bankovní dům Rotchildů. Ti zbohatli na půjčování peněz stranám křesťanských válek

Saltis
21. 9. 2022 15:07
Odpovědět  Jaroslav

Reaguji jen na tu “zimu”. Takže, kdo má kratší rameno týlového zabezpečení + větší zdroje (vojenské, potravinové, energetické, které se tímto ramenem tranzitují), tak ten je ve výhodě. V dějinách to bylo Rusko a tak to zůstane.

All
21. 9. 2022 12:41
Odpovědět  Saltis

Pokud se zapojí Polsko aktivně,bude zlikvidováno,rusko použije moderní,výkonné zbraně,aniž by použilo ty jaderné.Poláci ten výprask potřebují.

Kacer
21. 9. 2022 13:24
Odpovědět  All

Naivko. Kdo ty vykone zbrane bude obsluhovat a kolik jich maji? Pokud jste si nevsiml, tak NATO dodalo “moderni” zbrane z prelomu stoleti a reakce Ruska? Clovek by cekal, ze ty zbrane zacne nicit a nejlepe necim vykonym a modernim, ale ne, ne. To se v Rusku nedela, tak vemem lidi a soupnem je pred kulomety, preci si ty fajnovky nevosoupem. 😀

VratislavII.
21. 9. 2022 13:30
Odpovědět  Kacer

Lipavský,když jsi blbej nepiš,projeví se to.

Kacer
21. 9. 2022 13:51
Odpovědět  VratislavII.

Zas Vam za dobre chovani doktor pujcil klavesnici?

VratislavII.
21. 9. 2022 13:52
Odpovědět  Kacer

Zase ti odpovídá zrcadlo?

jKral
21. 9. 2022 14:30
Odpovědět  Kacer

NATO nemá nějaké zázračné zbraně. Prostě zaspalo! Ono to není tak jednoduché jak si každý představuje že se dá všechno zničit. Tady poprvé v dějinách válčí rovnocenní partneři. Není to tak, jako NATO, respektive USA válčily někde v Asii kde výzbroj a vše bylo o několik generací jinde. Tady by bojovníci USA byli připosraní, to Ukrajinci jsou daleko vyšší level!

Volchv
21. 9. 2022 17:22
Odpovědět  Kacer

Asi vám nedošlo že RF do teď stačilo pár těch “moderních” zbraní západu zabavit, do šroubku rozebrat a analyzovat jejich slabiny. A ušáci se pokoušeli o totéž. Ještě teď tam lezou po kolenou a snaží se střípků “iskandera” pochopit jak to vlastně funguje.

21. 9. 2022 20:59
Odpovědět  Volchv

Ale vždyť oni to dělají! Akorát že nemají potřebu o tom žvanit a jen vzácně jim něco unikne. Proč asi banderové, krátce poté co dostali do výzbroje HIMARSy, od jednoho, bojem nepoškozeného, zdrhli, takže ho Rusko “zajalo”? Hádám, že těm “opuštěncům” bylo ruskou stranou dobře zaplaceno. I zde, na pokecu, o tom zajetí byla zmínka.

Eva
21. 9. 2022 19:32
Odpovědět  Kacer

Kdyby NATO ty výkonné zbraně mělo, tak si Rusové Kinžály a Kalibry neškrtnou.
Sestřelil jim ty rakety někdo? Ne.
A nepište o HIMARSECH, to jsou raketomety s dostřelem 80 km, které mají jen tu výhodu, že jsou mobilní. Pokud jim je někde Rusové zaměřili, už nejsou.
Navíc proč je střílejí na civilisty? Absolutně v tom nevidím logiku, tedy vidím, ale z vojenského hlediska je to nesmysl, civilisté palbu neopětují.
Himarsy skončí stejně jako Javeliny, o těch už není ani slovo.

21. 9. 2022 21:03
Odpovědět  Eva

U toho dostřelu je to jinak. Záleží na raketách. Použijí jiné a dostřel bude rázem 300 km.

Masunta
21. 9. 2022 23:13

Tzv. poučení.

oldoo
22. 9. 2022 11:04

Tak jednoduché to není,nejen střela,ale celá nástavba je jiná a je na jednu střelu.To je potom ale jiná zbraň.

Pavel
21. 9. 2022 20:03
Odpovědět  Kacer

Rus není naivní! Ví, že Ukrajinou to nekončí,po posledním Ukrajinci nastupují do války proti Rusku Polácí, Pobaltové,Rumuni,Bulhaři,Slováci,Maďaři a my.Do posledního slovana!Takže musí mít neustále minimálně tři čtvrtiny vojenského potenciálu v záloze.A samozřejmě nějaké to překvapení pro NATO.Proto nevytáhli všechny trumfy a to nejlepší půjde na konec.Modleme se jen aby to nebyly Avangardy, Posejdony a ona pověstná mrtvá ruka! Jinak zatím před ty kulomety šoupou “maso” jen Ukrajinci a zavařit poklopy u tanků osádce aby nemohla utéci, fakt chuťovka. Stejně jako metoda krytí se za civilisty, jako správní “náckové”, je vidět, že jim na východních Ukrajincích nezáleží,chtějí jen to území a nerostné bohatství! Ale ta země byla Ruská a za “”sojuzu” jim ji darovali Lenin,Stalin a Chruštěv Tak se jen po ,právu vrátí zpět!

Frankie
21. 9. 2022 15:29
Odpovědět  Saltis

Kdyby Rusové zastavili ropu a plyn na Ukrajinu, zlikvidovali železniční uzly a hlavní infrastrukturu, tak nemusí ani čekat na zimu.

21. 9. 2022 21:05
Odpovědět  Frankie

V podmínkách specoperace nemohli. Ale v podmínkách válečného stavu mohou. Ale jak na to tak koukám, tak právě toto záchodu ještě nedocvaklo.

Masunta
21. 9. 2022 23:13

Tzv. poučení.

Saltis
21. 9. 2022 16:05
Odpovědět  Saltis

Podle reakcí vidím, že jsem nebyl dobře pochopen (s tou zimou). Proto upřesňuji. Ukrajina (sensu lato i celá EU) bude přes zimu vůči Rusku v nevýhodě. Kreml proto přibrzdí (zastaví) další ofenzívu (tedy až po obsazení obou republik na Donbase) a nechá pracovat svého spojence – zimu. Další velkou ofenzívu zahájí až s jarním oteplením. Z pohledu RF: 1) V obsazeném týlu na Donbase je práce víc než dost. 2) Směrem k Ukrostánu a Západu stačí vést jen efektivní manévry (ničení dodávek zbraní, munice, energetických nosičů apod.) a vyčkávat slábnutí nepřítele a teprve pak udeřit. Proto jsem psal, že ukrajinské finále očekávám až v létě.

Keller
21. 9. 2022 12:07
Odpovědět  janle57

RF po připojení LHR, DLR, Chersonské a Záporožské oblasti nemusí Ukrajině válku vyhlašovat, protože ukrajinci budou bojovat na ruském území a podle mezinárodního práva se RF stane napadenou zemí. Jedním z důsledků je, že ruská armáda bude moci útočit kdekoliv a na jakýkoliv cíl na Ukrajině (např. správní centra, infrastruktura – např. elektrické rozvodny, atd.). Jsem zvědavý na další vývoj.

Kacer
21. 9. 2022 13:27
Odpovědět  Keller

Nj, ale ma to hacek. Musi “mezinarodi” odsouhlasit, ze je to ruske uzemi. Timto prohlasuji, ze Vas byt/dum/cokoliv nemoviteho je pripojen k memu a pokud se budete vztekat, tak Vas denacifikuji. 😀

VratislavII.
21. 9. 2022 13:32
Odpovědět  Kacer

Tvojí Achilovou patou je tvoje hlava,Bidete.

Kacer
21. 9. 2022 13:49
Odpovědět  VratislavII.

A ty mas misto hlavy ()o() a misto achilovek taky.

VratislavII.
21. 9. 2022 13:54
Odpovědět  Kacer

Ty a anatomie skutečně nejste úhlavní přátelé.-)

Masunta
21. 9. 2022 20:24
Odpovědět  VratislavII.

Opakuješ se a jsi sprostý. To můžeš. Sprosťáci to dělají … kuk …:-)

Gene
21. 9. 2022 13:36
Odpovědět  Kacer

A proc? Rusko a zapad jsou stejne rozbratreni, Rusum jejich souhlas muze byt u prdele. Zapad udelal jednu velkou chybu, prinutil Rusko k samostatnosti a ukazal jim ze vlastne nejsou na zapadu tak zavisli.

skeptik
21. 9. 2022 14:09
Odpovědět  Kacer

Uvidíš že nemusí. Koho už dnes zajímá, co si přeje kolektivní fašistický Západ.

Markýza
21. 9. 2022 14:31
Odpovědět  Kacer

A proč by museli? Neodsouhlasili ani Kosovo.

21. 9. 2022 21:15
Odpovědět  Markýza

Ono mu nedochází, že souhlas či nesouhlas “mezinárodí” se vždy odvíjí od toho, kdo je v tom jeho “mezinárodím” vítězem. Podle něj se dneškem nic nemění.

Masunta
21. 9. 2022 23:14

Tzv. poučení.

21. 9. 2022 14:32
Odpovědět  Kacer

Nezávislost (independence) je stav osoby, národa, země nebo státu, ve kterém obyvatelé a obyvatelstvo nebo některá jejich část vykonávají samosprávu a obvykle suverenitu nad jeho územím. Opakem nezávislosti je status závislého území.
https://en.wikipedia.org/wiki/Independence

BTW: jak odsouhlasilo “mezinárodí” nezávislost Kosovo?

milan h
21. 9. 2022 15:08
Odpovědět  Kacer

nemusi to odsouhlasit nikdo viz vyjadreni mezinarodniho soudniho dvora v pripade Kosova pri odpovedi na zalobu Srbska

Markýza
21. 9. 2022 15:20
Odpovědět  milan h

To mi uteklo – povídejte. Fascinující je na tom ta krátkozrakost, pokud se Mezinárodní soud vyjádřil tak, jak si myslím. To je ani na okamžik nenapadlo, že se toho chytí každý, kdo bude potřebovat? Zjevně nenapadlo……

Pavel
21. 9. 2022 20:12
Odpovědět  Kacer

O jakém mezinárodí to mluvíte? S mezinárodním právem si vytřeli USA zadek již v devadesátkách v Kosovu,Iráku,Libii,Sýrii i na té nešťastné Ukrajině převratem v r.2014. Stejně jako s těmi biolaby,myslíte si, že ten covid na nás skočil z netopírů?!Dokud bude jen jeden ušák v Evropě,nebude tu mír! Kam strčí ten svůj rypák, tam je jen chaoz,válka, svrab a neštovice(teď už i opičí)!

Fanny
22. 9. 2022 17:17
Odpovědět  Pavel

Ještě jste zapomněl bídu a polské vši.

All
21. 9. 2022 21:02
Odpovědět  Kacer

Byla Kyjevská Rus,která rozprášila CHazary vrahy a výpalníky.Odkdypak existuje ukrajina,která není a nikdy nebyla státotvorná,dobře víme.Co je tam nyní? Fašizmus a nacismus podporovaný USA a Anglií.

21. 9. 2022 21:08
Odpovědět  Kacer

Co “mezinárodí” odsouhlasí nebo ne, je o tom, kdo vyhraje, kačere. To nevíš?

Masunta
21. 9. 2022 23:15

Tzv. poučení.

Masunta
21. 9. 2022 17:07
Odpovědět  Keller

Prezident Zelenskyj pozastavil činnost 11 ukrajinských politických stran kvůli tvrzení o “tajné dohodě” s Kremlem, včetně strany vedené otcem Putinovy kmotřenky, a podepsal dekret o sloučení všech národních televizních kanálů do jedné platformy. / President Zelensky suspends 11 political parties in Ukraine over Kremlin ‘collusion’ claims including one led by the father of Putin’s goddaughter – as he signs to decree merging all national TV channels into one platform.
Zelensky zatýkal politické rivaly a svět nic nedělal, teď zatýká youtubery / Zelensky Arrested Political Rivals and the World Did Nothing, Now He Is Arresting YouTubers
Zelenskyj je autokrat, zakazuje a zatýká politickou opozici / Zelenskyy is an autocrat, bans and arrests political opposition

Ladislav
21. 9. 2022 13:45
Odpovědět  janle57

💤Ještě včera se všechna naše Gebbls média chechtala, že pan prezident Putin neměl projev k národu a dnes se z toho osypala!
Nyní se předhání kdo nakydá více hnoje! Smrt fašismu celé Evropě! A samozřejmě zničit konečně už to zlo na planetě, usa!

Keller
21. 9. 2022 14:53
Odpovědět  Ladislav

Včera večer jsem dostal zprávu od jednoho známého (těžkého rusofoba a ukrofila), že dnes ráno RF vyhlásí odchod ruských vojsk z Donbasu. Evidentně si spletl útěk s mobilizací.

Pedro
21. 9. 2022 19:29
Odpovědět  janle57

Kvůli anglosasům.

VratislavII.
21. 9. 2022 11:13

Czcendes kutyakáki,czcendes,Lacibáči.

Masunta
21. 9. 2022 11:38
Odpovědět  VratislavII.

Cílem každé války je mír. Západ se komunistům posmíval, že chtějí světový mír.

Masunta
21. 9. 2022 11:43
Odpovědět  VratislavII.

Jistě i z Novinek víte: Putin vyhlásil okamžitou mobilizaci 300 000 rezervistů s vojenskou zkušeností.
Putin v projevu obvinil Západ z „jaderného vydírání“. Rusko má ale podle něj dostatek zbraní na odpovídající reakci a nebojí se je použít. Oznámil také navýšení prostředků pro ruský zbrojní průmysl.
Podle Putina je mobilizace „plně adekvátní hrozbám, kterým čelíme“. Cíl ruské operace na Ukrajině se podle něj nezměnil, je jím „osvobození“ Donbasu, jak Moskva nazývá okupaci ukrajinských území.
Putin v projevu podpořil konání referend o připojení k Rusku v Moskvou okupovaných částech ukrajinského území. Lidová hlasování mají podle úřadů samozvané separatistické Doněcké lidové republiky, Luhanské lidové republiky a Ruskem dosazených představitelů částí Chersonské a Záporožské oblasti začít v pátek.
Poznámka: Už víme o chystaných útocích spojenců do hloubky Ukrajiny. Ono bude třeba mnoha vojáků na trvalé obsazení dobytých území, jinak by tam bez omezení řádily diverzní skupiny. Budou mobilizovaní placeni podobně jako dobrovolníci ?
Také je už reálné domýšlet si, že bude obsazena spojenci celá Ukrajina, možná ne ta západní. Poláci a další, včetně Turecka, asi mají bobky.

janle57
21. 9. 2022 11:14

Pane,tady nejste v Zimbabwe,asi jste si nevšiml,
že se tady mluví česky !!

Gales
21. 9. 2022 11:34
Ohodnotit příspěvek :
     

Pšontkoukrajinci teď se těšte na nářez.Chcípnete za cizí zájmy a za svoji blbost.Daleko od domova a daleko i od Moskvy.

Gales
21. 9. 2022 11:44
Ohodnotit příspěvek :
     

Biden vedle Fialy? Mě by mezi politiky zemí třetího světa neposadili, rozčiluje se Trump……… No vidíš Fialo.Za dobrotu na žebrotu.

Gales
21. 9. 2022 11:46

Mám recht.Taková je realita.

Gales
21. 9. 2022 12:28
Odpovědět  Gales

To nepatří sem ale je to reakce na multinicka který byl smazán.

Masunta
21. 9. 2022 11:48
Ohodnotit příspěvek :
     

Je tu další duševní naháč… Od operátora červený puntíček dostane a s námi si nervy nahraje.

Gales
21. 9. 2022 12:24
Ohodnotit příspěvek :
     

Cizinci s dočasnou ochranou mohou čerpat finanční příspěvek, který jim pomůže s úhradou základních životních potřeb. ■ První dávka ve výši 5 000 Kč bude poskytnuta automaticky v prvním měsíci všem uprchlíkům, kteří jsou držiteli dočasné ochrany. Dávku lze získat i opakovaně v závislosti na příjmech a sociálních poměrech. Ve výši 5 000 Kč měsíčně ji lze vyplatit opakovaně celkem až šestkrát. ■ Od 7. dávky se její výše mění. Sledují se opět příjmy, majetek a sociální poměry. Pro držitele dočasné ochrany od 18 let činí 4 620 Kč (výše odpovídá životnímu minimu, pro dítě do 18 let je 3 320 Kč (shodně s částkou životního minima nezaopatřeného dítěte od 15 do 26 let věku). ■ Nejrychlejší výplatu umožní účet vedený v české bance. ■ Předpokladem je fyzický pobyt na území ČR. Nárok na dávku se nevztahuje na cizince, kterým je bezplatně poskytnuto ubytování včetně celodenní stravy a základních hygienických prostředků. ■ Distribuci dávek zajišťuje Úřad práce ČR. Veškeré podrobnosti jsou v češtině i ukrajinštině zde.

me2d44
21. 9. 2022 12:34
Odpovědět  Gales

Malinko jste zapomněl na skutečnost, že těch 5000 dostávají NA OSOBU. – no, já mám důchod slušný, ale partnerce, která je v invalidním, se rolují i ponožky. Takže “Sláma U kravína!”

Masunta
21. 9. 2022 20:26
Odpovědět  me2d44

Nějaká příhoda ze služby ve vojsku, by nebyla ?

All
21. 9. 2022 12:50
Odpovědět  Gales

A kdepak na to vezmeme ? Vláda psychopatických magorů bude stále navyšovat státní dluh,bude velká inflace,hrozit bude hyperinflace ,naši lidé budou vyháněni ze svých domovů pod mosty a zemljanky někde po lesích.A ti zmrdové z ODS,TOP,KDU,PIRATI,STAN se nám budou smát spolu s cizinci i zbohatlíky,co k nám budou prchat a hledat u nás záchranu.ANO a ČSSD jakbysmet,stejná kolaborantská verbeš.

JPg
21. 9. 2022 17:43
Odpovědět  Gales

Příbuzný má invalidní důchod III. stupně 6400Kč.

jirik
21. 9. 2022 12:40
Ohodnotit příspěvek :
     

došlo emailem:

Česká republika zabavuje první ruské firmy.
Pavla Tajanová 20.9.2022
“Škoda JS”, výrobce zařízení pro jadernou energetiku, který patří ruské strojírenské skupině OMZ, spadl do sankcí, které by znamenaly, že ČEZ bude mít nedostatek zařízení pro provoz svých jaderných elektráren, které od této firmy nakupoval.
Proto bylo rozhodnuto antimonopolním úřadem, že se firma Rusům zabaví (=ukradne) a nově přejde pod správu samotného ČEZu.
https://www.islamizace.cz/Articles/526-ekonomika-evropy-upada-a-zapad-krade-ruske-firmy-.aspx
Quilgen
Tue 20 Sep 06:19 #546
comment image@Xyht povedal/-a:

Česká republika zabavuje první ruské firmy.

Tohle nás bude šeredně mrzet…
@Lin To je jeden z důvodů, proč Rusi nepůjdou jen tak “napůl” na Ukrajině…. Oni si pro tohle vše dojdou, ať už diplomaticky nebo jinak…
*****

před nějakou dobou RF prohlásila, že budou jednat recipročně co se týká zabavování majetku,….

janle57
21. 9. 2022 17:03
Odpovědět  jirik

Tady u nás to vyvrcholí,na základě různých ruských konfiskací,že nám sem
Rusové přestanou dodávat vedle plynu a ropy ještě jaderné palivo do Temelína
a Dukovan,to pak bude panečku veselo,máte již koupené petrolejky a svíčky?

jirik
21. 9. 2022 18:37
Odpovědět  janle57

ti, co si pamatují výpadky elektřiny před listopadem 1989 mají určitou výhodu,stejně tak jako preppeři.
Nějaké malé zásoby doma máme.

Gales
21. 9. 2022 18:15
Odpovědět  jirik

Když zabavují,tak zabavují.Zatopit se s nimi nedá.Pochybuji že to jsou přímo ruské.pouze mají ruské majitele a ti můžou mít sídlo v Londýně.Takže budou soudy.

All
21. 9. 2022 21:07
Odpovědět  jirik

Česká republika nezabavuje,ale snaží se o to chunta dnešních kolaborantů,poskoků fašistů,odpad a žumpa,která tu je.

Aleš
21. 9. 2022 12:48
Ohodnotit příspěvek :
     

Má pravdu.

21. 9. 2022 13:05
Ohodnotit příspěvek :
     

Bohužel se opakují 30. léta 20. století, kdy američtí bankéři s vidinou ohromných zisků přivedli k moci Hitlera a následně financovali wehrmacht. Ať už to byli Rothschildové, Rockefellerové a další sionističtí bankéři a korporace, zdevastované a finančně zruinované Německo by nikdy nebylo schopné vytvořit a vyzbrojit armádu. Nyní se děje to samé. Evropské státy a EU jsou zadlužené více než rozvojový svět a co následuje? V bezprecedentní krizi, která bude znamenat obrovský ekonomický propad a chudobu desítek miliónů Evropanů, se Lejno, Gruppenführer Scholz spolu s dalšími nacistickými pohrobky, bezpohlavní sliz Makarón a jejich utírači zadků jako blyštivý Péťa, Heger, Duda, Čaputová, Zeman rozhodli zničit zbytky svých zemí green dealem, nákupem zbraní za bilióny EUR, nákupem neskutečně předraženého LNG a podobnými nesmysly pro pochybná dobrodružství na východě. V zimě budou umírat lidi, celá agenda je vedena k deindustrializaci a vyvraždění původních obyvatel Evropy a nahrazení spodinou z Afriky a arabského světa. Tady už není na místě spoléhat se na volby, tady je v zájmu záchrany životů odpor proti těmto sviním.

Saltis
21. 9. 2022 15:21
Odpovědět  pavelpe

Pěkně napsáno.

Administrátor
P.A.Semi
21. 9. 2022 17:12
Odpovědět  pavelpe

Tihle bankéři sice zpočátku Hitlera podporovali,
ale vytáhnout Německo z Krize 30-tých let, která třeba v USA trvala až do roku 41, a vybudovat Německou armádu, se podařilo Hitlerovi, především tím, že vyhnal Židy, kteří předtím ukradli skoro třetinu Německa, když tam byla Inflace, a že vydával vlastní měnu, podloženou prací a ne dluhem… A také měli tehdy Germáni schopné, odvážné a silné lidi, než je během války a po válce židi vyhubili, že tam zůstali jen samí Němci…
A ovšem také mu na vyzbrojení dali Československo, které už tehdy bylo zbrojařská a obuvnická velmoc…
Ale Hitler udělal zásadní chybu, že se obrátil proti Rusku… To nikdy v historii nedopadlo dobře…

πα½

skeptik
21. 9. 2022 19:54
Odpovědět  P.A.Semi

Ti bankéři podporovali Hitlera právě proti SSSR. Bez toho financování by těžko vybudoval armádu. Nehledě na to, že podle Versaiellské smlouvy to ani nesměl.

Ekonomické aspekty druhé světové války https://www.novarepublika.online/2016/03/ekonomicke-aspekty-druhe-svetove-valky

Ivo Krieshofer: Kdo vypěstoval Hitlera https://www.novarepublika.online/2019/07/ivo-krieshofer-kdo-vypestoval-hitlera

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Autor
21. 9. 2022 21:57
Odpovědět  skeptik

Já dodám, že celá šílená hyperinflace v Německu dvacátých let byla umělá a právě Hitler “našel” způsob, jak ji zastavit. I proto měl takovou podporu. Právě v tom mu pomohli ti ze zahraničí.Jedním z prvních kroků bylo obsazení Porýní, které bylo ve správě okupačních sil. Tam začala “vítězná cesta” nacizmu “velkým” praktickým činem.
A jestli za to mohli židé? No pokud je vidíte za Anglií, Francií a USA té doby, tak ano.
Je veřejným tajemstvím, že i židovští obchodníci a podnikatelé podporovali Hitlera – kam a proč šel Rommel? – a celá řada židů sloužila ve vojscích Německa té doby a bojovala za něj.

Kacer
21. 9. 2022 13:21
Ohodnotit příspěvek :
     

To mi vysvetlete, do ted jste psali, jak UA dostava na zadek, pul naroda jim umrelo nebo odeslo, RU armada ma nejlepsi zbrane a ted tohle. NATO zatim privezlo jen techniku z prelomu stoleti, co budou delat az dorazi i pesaci a letectvo?

orinoko
21. 9. 2022 13:28
Odpovědět  Kacer

Pošlou tam zelený mozek dedske Grety, jejíž hlavu tvoří dvě nekompatibilní půlky z tvých rozpulenych zad.

Gene
21. 9. 2022 13:30
Odpovědět  Kacer

Nechte se prekvapit. At se deje co se deje ukacka na zadek dostavaji. Pesaci moc o valce nerozhoduji, spis to letectvo. Navic zapad je zakerny, bude bojovat do posledniho ukra, ale pokud by mel prijit ke ztatam na svem uzemi, tak se rosype. Neboli, neni hamburger, neni valka.

Kacer
21. 9. 2022 13:48
Odpovědět  Gene

A kde je to RU letectvo? Moc se mi nezda, ze by dominovalo nad UA nebem.

VratislavII.
21. 9. 2022 13:54
Odpovědět  Kacer

Ty jsi v Banderostánu pozorovatel?

Gene
21. 9. 2022 13:55
Odpovědět  Kacer

Vsak vam pisi, nechte se prekvapit. Prijde NATO taktika a Ukrousi zhasnou, budou bez plynu i bez dopravy.

Markýza
21. 9. 2022 14:12
Odpovědět  Kacer

A proč by mělo? Drony stačí. UA letectvo a letiště zlikvidovali hned zkraje.

21. 9. 2022 21:18
Odpovědět  Kacer

Dočkej času jako kačer šneků. Však se dočkáš, troldo.

milan h
21. 9. 2022 15:13
Odpovědět  Gene

na utok je vhodne jit od Beloruska a myslim ze to Rusi tak udelaji proto delaji co delaji

VratislavII.
21. 9. 2022 13:33
Odpovědět  Kacer

Amiokupant vítězil 20 let v Avghánistánu……

Jonas
21. 9. 2022 14:04
Odpovědět  VratislavII.

S těmi nejmodernějšimi zbraněmi, nočnim viděnim, predatory, satelitnimi snimky, všelikymi hejblatky, vestami, obrněnci proti bosonohym ručnikařum s kalachy a Stingery z času valky s SSSR (kdy Taliby podporovaly USA a spol.). A Afghanci ani neměli žadne letectvo. Přesto amik i s celym NATO vymajznul z Afghanistanu friško, bez triumfalniho pochodu a bez rozloučeni jak kral Kazisvět v pohadce O pyšne princezně. A nynčko potkal technicky zdatneho soupeře, ktery ma navrch v jaderne vybavě a v raketovem vojsku a PVO a je vybaven modernimi zbraněmi.

VratislavII.
21. 9. 2022 14:58
Odpovědět  Jonas

Vítězil mělo být v uvozovkách,moje chyba.

ZMann
21. 9. 2022 18:39
Odpovědět  Kacer

Zavři zobák ty přelome století, ty to musíš mít v tý makovici řádně vymletý. Proč netahneš na UK bojovat za chazar mafii, alzák potřebuje potravu pro děla, tak neváhej a táhni.

Markýza
21. 9. 2022 14:34
VratislavII.
21. 9. 2022 16:28
Odpovědět  Markýza

My máme LejnoTruss, ovšem v balení dětem nebezpečného Lipánka 🤮

BB Rad
21. 9. 2022 18:13
Odpovědět  Markýza

Lépe řečeno MAMÁNEK🤮🙈🤮

VratislavII.
21. 9. 2022 19:06
Odpovědět  BB Rad

Omyl přírody je příhodnější 👍

PENNYS
21. 9. 2022 17:28
Ohodnotit příspěvek :
     

Putin si myslí,(Putin nemyslí Putin i celí rozumný svět ví, že Ukrajina (ne jen okrajina ,ale celá EU je v současnosti vazalem Západu!!!! Vivat ROSSIA VIVAT V:V: PUTIN

Gales
21. 9. 2022 18:16
Odpovědět  PENNYS

Já taky.

Pozor
21. 9. 2022 18:18
Ohodnotit příspěvek :
     

Deje sa len to, čo plk. Strelkov žiadal od Kremľa na začiatku VŠO, a to aby bolo na Ukrajinu vyslané minimálne 400 až 500 tisíc vojakov. Zradcovia v ruskej armáde a v Kremli to vtedy tomu zabránili, čas ukázal, že plk. Strelkov mal pravdu. Dnes by som ho ešte urobil hlavným veliteľom ruských vojsk na Ukrajine, ten chlap vie čo hovorí a robí. Ešte jednu vec musí Rusko urobiť a skôr či neskôr to aj urobí, musí sa tých zradcov v armáde a v politike zbaviť.

Masunta
21. 9. 2022 19:28
Odpovědět  Pozor

Zdroj uvádza, že v Najvyššej banke Ukrajiny je takmer panika. Volali do Kancelárie prezidenta a upozornili, že kurz hrivny nebudú môcť dlhodobo udržiavať, je to veľmi „drahé“.
Tento výkyv vyvolala Putinova mobilizácia ako hrozba pre všetky aktíva na Ukrajine. To vyvolalo paniku medzi veľkými, strednými a dokonca aj malými podnikateľmi na Ukrajine, dokonca aj v západnej časti. Všetci sa ponáhľali nakúpiť valuty a stiahnuť ich z Ukrajiny.
Hrivna prudko klesla na 45 za 1 dolár, intervenciou sa vrátila na 44, no negatívny trend pretrváva, čo znamená, že hrivna poletí naďalej dole a znehodnotí sa. Hyperinflácia sa zintenzívni.
Tarify sa neudržia, čoskoro sa zvýšia. Ceny potravín sa tiež zvýšia do dvoch týždňov o 15-30%. Do dvoch mesiacov môžu niektoré produkty zdražieť o 100%.

Jiří
21. 9. 2022 20:56
Ohodnotit příspěvek :
     

V plánu je i “modernizace armády ČR “ a tím i nákup útočných letounů z USA. Po všem tom humbuku přes školení i náklady spojené s provozem najednou zjistíme, ze gripeny nikdo s USA pilotů pilotovat neumí. A je potřeba jim ve válce s Ruskem poskytnout hřiště s jejich bábovičkami.