V DLR začínají procesy s válečnými zločinci. Britští žoldáci byli obviněni

V DLR začínají procesy s válečnými zločinci

Dnes se v DLR uskuteční první slyšení u soudu se zahraničními žoldáky.


Jako první jsou na řadě dva britští občané, kteří byli zajati v Mariupolu. Následovat bude žoldák z Maroka. Vyšetřování jejich případu probíhalo během května a skončilo na konci měsíce, poté byly materiály případu předloženy soudu.

Podle předchozích prohlášení plánuje DLR během léta letošního roku uspořádat několik fází Tribunálu nad ukrajinskými válečnými zločinci. První etapa Tribunálu se má konat v Mariupolu a již má název – Mariupolský tribunál.

Vzhledem k závažnosti spáchaných zločinů hrozí obžalovaným v DLR trest smrti. 

PS. 

Oba žoldáci z Británie poté, co byli zajati, se ve svých výpovědích snažili vydávat za obyčejné vojáky, kteří byli „oklamáni“ a kteří „nepáchali válečné zločiny“, ale to jsou již typické výmluvy ozbrojenců. Jakmile padnou do zajetí všichni jsou „obyčejní kuchaři, nebo řidiči“.

https://bit.ly/3xmZWRN

Britští žoldáci byli obviněni.

Šéf Doněcké lidové republiky Denis Pušilin řekl, že britští žoldáci již byli u soudu obviněni.

Britští žoldáci byli obviněni při soudním jednání, které se konalo v pondělí 6. června v Doněcké lidové republice (DLR). Uvedl to Denis Pušilin.

„Zahraniční žoldáci – v tomto případě jsou to Britové, kteří spáchali závažné zločiny – dnes, v rámci prvního zasedání, byla vyřčena a vznesena obvinění,“ řekl ve vysílání televizního kanálu «Россия 24».

Pušilin upřesnil, že proces se zmíněnými žoldáky není součástí tribunálu.

Den předtím generální prokuratura DLR oznámila, že dokončila vyšetřování a předložila soudu případ britského občana Aidena Aslina.  Bylo objasněno, že se účastnil nepřátelských akcí jako žoldák na straně Kyjeva. Ministerstvo poznamenalo, že vzhledem k válečné době může muž čelit výjimečnému trestu – trestu smrti.

Jak řekl 28letý Aiden Aslin – vzdal se v Mariupolu v polovině dubna. V roce 2018, poté, co se zamiloval do ženy z Nikolaeva, se přestěhoval na Ukrajinu.

Již dříve, 20. dubna, vyzval britský premiér Boris Johnson Rusko, aby se k zajatcům chovalo milosrdně.  Podle něj byli Britové Sean Pinner a Aslin členy ozbrojených sil Ukrajiny, nikoli žoldnéři. Johnson navíc uvedl, že orgány Spojeného království jsou proti účasti Britů na nepřátelských akcích na Ukrajině.

Již dříve, 18. dubna, se dva britští občané, kteří padli do zajetí na Ukrajině, Sean Pinner a Aiden Aslin, obrátili na premiéra Borise Johnsona s žádostí o pomoc při jejich výměně za opozičního ukrajinského politika Viktora Medvedčuka.

Aslin tehdy řekl, že pokud Borisi Johnsonovi skutečně záleží na britských občanech, jak říká, pomůže vyvinout tlak na ukrajinského prezidenta Volodymyra Zelenského, aby udělal správnou věc a vrátil ukrajinského opozičního politika Viktora Medvedčuka jeho rodině a je jejich rodinám.

Moskva zahájila 24. února speciální operaci na ochranu Doněcké a Luganské lidové republiky (DLR a LLR). Předcházelo tomu vyhrocení situace v regionu, odvolání vedení republik Donbasu k Ruské federaci s žádostí o pomoc a následné uznání nezávislosti DLR a LLR Ruskem.

Pro Pokec přeložila Janinna.

https://bit.ly/3x371FG

5 7 hlasy
Ohodnotit příspěvek

sdíletj na

5 7 hlasy
Ohodnotit příspěvek
7 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře
Vladimír
6. 6. 2022 21:38

Tak Angličané dodávají zbraně a žoldáky pro co nejvíce zabitých Rusů a potom chtějí, aby se k nim Rusové chovali milosrdně. To nevymyslíš.

Mivyk
6. 6. 2022 22:51

Falešní angláni. Mají na svědomí nejvíc zabitých lidi v historii lidstva.

Ladislav
7. 6. 2022 05:40

Žádné litování, pověsit a ukázat těm západním mamlasům! Pro výstrahu dalším nacistům!

Frank
7. 6. 2022 06:20

Milosrdně šmejdy pověsit.

PENNYS
7. 6. 2022 12:22

Výměna za Medvedčuka souhlasil bych,
oba dvapřed předáním jim useknout obě ruce s kterými zabíjeli nevinné Rusy!! Aby opět nemohli zabíjet !

PENNYS
7. 6. 2022 12:24

 Dnes Fialova vláda projektuje ‚hrozivé zadlužení‘ o 50 % větší, než kterého se dopustil Babiš se Schillerovou,“ upozorňuje.Kalda. Jen tak dále, rozhádejte se a nové volby ALE SPRAVEDLNÉ BEZ PODVODU!!

PENNYS
7. 6. 2022 15:20

Ruská federace ničí techniku ​​USA, Ozbrojené síly Ukrajiny ztratily v bojích 90 % svého složení. To hlavní pro 4. června

ČíRusku.jpg