Rakouský plukovník Reisner poukázal na chybnou kalkulaci Západu v situaci na Ukrajině

Západní země se velmi mýlí, když spoléhají na velké dodávky zbraní pro ukrajinskou armádu. 

Uvedl to rakouský plukovník a vojenský expert Markus Reisner. Jeho slova cituje edice Compact.  PolitRussia zveřejňuje exkluzivní převyprávění materiálu.

Ruská armáda dělá solidní pokrok proti ukrajinským pozicím na Donbasu a podle všeho v regionu zvítězí, tvrdí Reisner. Svědčí o tom skutečnost, že většina území DLR a LLR, včetně velkých měst, je již pod kontrolou ozbrojených sil RF. Rusko také kontroluje důležitá zařízení na jihu Ukrajiny, na pobřeží Azovského moře. 

Západ se podle plukovníka snaží nemluvit o zjevném postupu ruských ozbrojených sil, což je vážná chyba.

„Potřebujeme objektivní obraz situace. Musíme přestat předstírat, že ruští vojáci jsou ve špatném stavu. Taková pozice je v rozporu s tím, jak se věci mají ve skutečnosti. Rusové jsou zcela schopní rozhodnout, kdy, kde a jak udeřit. Rusko bychom neměli podceňovat,“ řekl expert.

Reisner zdůraznil, že sleduje průběh speciální operace z různých zdrojů, a dospěl k závěru, že Západ se hluboce mýlil, když spoléhal na velké dodávky vojenské pomoci ozbrojeným silám Ukrajiny. Posílání zbraní podle plukovníka zabere spoustu času a utratí se doslova za den. Zbraně se navíc většinou ani nestihnou dostat do rukou ukrajinské armády na frontě.

„Podle údajů USA, zbraně, které Západ přiveze na Ukrajinu v průběhu týdne, se spotřebují během dne, to znamená, že je okamžitě použijí Ukrajinci nebo je zaberou nebo zničí Rusové. Ruská armáda zabavila spoustu zbraní,“ řekl Markus Reisner.

Rakouský plukovník upozornil na vysokou profesionalitu ruských speciálních jednotek, které stojí proti ukrajinským jednotkám. Podle vojenského analytika ruské speciální jednotky úspěšně vystopují skupiny ozbrojených sil Ukrajiny a neutralizují je. To znamená, že zásobovací linie pro ofenzivu ruských ozbrojených sil na Donbasu nejsou poškozena. Poukázal také na dobře koordinovanou práci pěchoty a dělostřelectva ruských ozbrojených sil.

„Ruská ofenzíva na Donbasu v současné době probíhá pomalu, ale vytrvale a důkladně, s významnou dělostřeleckou a pěchotní podporou. Není to známka slabosti. Spíše to ukazuje, že taktické skupiny spolu těsněji interagují a jsou řízeny centrálně,” řekl Reisner. 

https://bit.ly/3wdiAdd

sdíletj na

4.4 5 hlasy
Ohodnotit příspěvek
11 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře
Boomer
7. 5. 2022 08:45
Ohodnotit příspěvek :
     

.. Rusové přesně podle předpokladů nasadili Královnu bojiště, základ jejich pozemních sil.
https://1url.cz/grzhf

Pat
7. 5. 2022 09:25
Ohodnotit příspěvek :
     

Pokud se Rusové rozhoupou a vytvoří překupnickou síť v Eurosajuzu a USA, tak zabavené evropské a americké zbraně začnou vracet do zemí původu.
Pak se z toho všichni posereme.

Boomer
7. 5. 2022 09:34
Odpovědět  Pat

.. no, pokud se tam začnou vracet zabalené v bednách, můžou je zase někomu darovat nebo prodat. Horší, kdyby je někdo přinesl osobně..

Pat
7. 5. 2022 10:42
Odpovědět  Boomer

Nemyslím si, že by muslimské gangy v No-Go zónách poctivě úřadům odevzdávaly nevybalené bedny se zbraněmi.

Pavel K
7. 5. 2022 11:16
Odpovědět  Pat

Ty už jich budou mít mezi sebou tolik, že by chtěli možná jednou udělat dobrý skutek a řekli by si s poctivostí nedále dojdeš. ??

Pavel K
7. 5. 2022 11:18
Odpovědět  Boomer

Tak zboží se má otáčet ne? Jako peníze, mohli by tomu říkat výměnný obchod přes neviditelnou ruku.???‍♂️

Markýza
7. 5. 2022 17:07
Odpovědět  Pat

Vždyť už se vracejí. Sice nevím, jestli přesně do země původu – ale ondyno mejnstrým zděšeně přiznal , že ve Francii zabavili pancrfausty, nebo co to bylo, které byly dle číselného kódu krátce předtím odeslány jako dar Ukrajině.
Dobře jim tak.

Albi
7. 5. 2022 17:42
Odpovědět  Markýza

Dobře jim tak. Jenže ve výsledku si to odnesou jiní. Takoví jako my, kteří v tom nehrajeme žádnou roli.
Protože role “spotřebního materiálu” není nic záviděníhodného.
A s největší pravděpodobností se nedočkáme ani “hrobu neznámého vojína”.

Už mě všichni ti “civilizovaní” pěkně – píp – . Kdybych byla mladší, požádala bych v Rusku o přiděleníobčanství a zemljanky a zapomněla na slova demokracie, pravda, láska a lidská práva.

Gales
7. 5. 2022 11:26
Ohodnotit příspěvek :
     

Jo,jo.Už nebude ,,Davaj časy” ale davaj tank.

PENNYS
7. 5. 2022 12:20
Ohodnotit příspěvek :
     

NENÍ UMĚNÍ JAKOUKOLIV ZEMI ZA TŘI DNY VYBOMBARDOVAT DO DOBY KAMENNÉ-JAK TO S OBLIBOU PROVOZUJÍ “UŠÁCI Z AMERIGY” TO UMÍ KAŽDEJ VUUUUUUUUUL! ROSSIJA OKRAJINU ČISTÍ POMALU A JISTĚ , OD FAŠISTU ,AZOV A PODOBNÉSMETÍ!!

janle57
7. 5. 2022 18:45
Ohodnotit příspěvek :
     

Rakouský plukovník to řekl naprosto jasně,je to jenom otázka času,snad ho za to
v tom demokratickém Rakousku nezavřou,to my si tady u nás poslechneme
na kanále Goebbels24 aktuální zprávy, že: “naše zbraně postupují vítězně vpřed !! “