politika

Čína v OSN silně podpořila pozici Ruska ohledně NATO

Poskytnutí zbraní Ukrajině a také nevybíravé sankce proti Rusku nejenže nepřibližují konec konfliktu, ale vedou ke zhoršení ekonomické situace a potravinové krizi. Zároveň NATO při neustálém rozšiřování přestalo být obrannou aliancí a samo se stalo iniciátorem humanitárních krizí.

Uvedl to čínský zástupce Zhang Jun na zasedání Rady bezpečnosti OSN, informuje PolitNavigator.

„Známky vleklého konfliktu jsou znepokojivé. Dodávky zbraní mír nezajistí, v konfliktu nejsou vítězové. Dialog a vyjednávání jsou jediným způsobem řešení sporů.

Rusko a Ukrajina odvedly práci v předchozích rozhovorech a ty proto musí pokračovat, ať se děje cokoliv. Mezinárodní společenství by mělo vytvořit příznivé podmínky pro jednání mezi Ruskem a Ukrajinou. Je třeba podporovat politické urovnání.

Tyto ozbrojené akce jsou ve skutečnosti nebezpečné. Střety a nevybíravé sankce vedou k tomu, že lidé ve všech zemích, včetně rozvojových, čelí vysokým cenám potravin a ropy.

Zabavení a zmrazení devizových rezerv jiných zemí je ve skutečnosti vulkanizací ekonomické provázanosti, což vede k nejistotě a problémům ve světové ekonomice a mezinárodních vztazích…

Bezpečnost všech zemí je nedělitelná. Spojování bezpečnosti jedné země s nejistotou jiné země není rozumné.

Opakovaná expanze NATO na východ po studené válce nejenže neučinila Evropu bezpečnější, ale neukončila ani konflikty. A tato organizace má obranný charakter. Jsme však svědky kolosálních humanitárních katastrof. 

7. května 1999 NATO vypálilo sérii raket na čínskou ambasádu v Jugoslávii, zabilo tři čínské novináře a zranilo více než 20 čínských diplomatů. Čínský lid na toto barbarství nikdy nezapomene,“ řekl čínský zástupce.

https://bit.ly/3shT59x

sdíletj na

9 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře
Boomer
7. 5. 2022 09:28

.. může mi někdo vysvětlit, jak by se potravinová krize mohla nebo měla dotknout Ruska? Ti zatracení Rusáci totiž:

– mají vlastní ropu a plyn, tudíž mohou mít hnojiv a paliv až nad hlavu.
– prostoru mají taky dost, navíc jim GGO(Grétino Globální Oteplení) teoreticky rozšiřuje pěstební plochy vhodné pro kulturní plodiny.

Bohajeho, toto mi dakto povedzte..

Pavel
7. 5. 2022 09:49
Odpovědět  Boomer

Dávám vám za pravdu, jich se to nedotkne, oni z tohoto sajrajtu, pokud to neskončí 3.světovou a jadernou katastrofou vyjdou mnohem silnější. Jenže
to Sorosovsko- Schvábská banda, která to tady pomocí svých poskoků v Evropě a USA řídí nikdy nepochopí. To jsou skutečně tupci jakých není tak lehké pohledat. A hlavně jsou prodejní. Za prachy pro sebe a svoje famílie udělají vše o co je nadnárodní globalisté požádají. Covidová hysterie je příklad s jakou vehemencí pro ty grázly pracují. Jim je úplně jedno, co ty sajrajty s lidmi dělají, jim jde o prachy a moc nad svými ovcemi. Dá se říci, že vlastně úplně šíleli, když lidé ty sajrajty odmítali. Zde už muselo být každému jasné o co tu jde.

Pavel K
7. 5. 2022 11:24
Odpovědět  Pavel

Aby nebyli až moc chytří. Možná nejde tak až o UKá, nebo RF. Však se jim doposud vede zničení celé Evropy a to není zas tak málo, nebo JU?!!

Miroslav
7. 5. 2022 21:24
Odpovědět  Pavel K

Kdybychom my obyčejní a normální lidé pro ty nejbohatší žrouty neužitečné, parazity, spekulanty na burze, podvodníky, zloděje a vrahy nepracovali a vyhlásili generální stávky a dehonestovali je za jejich zločiny, tak by už dávno byl na světě Mír a pořádek a měli jsme tu skutečnou demokracii = Vládu Lidu ! V jednotě a solidaritě je totiž nepřemožitelná síla a My ji neumíme využít v tom je ten největší problém a všeobecný úpadek, včetně vakcínace a zdražování energii a všeho co člověk pro svou potřebu potřebuje. Je akutně třeba zlikvidovat tu elitářskou svoloč a všechny pohůnky co jim za jidášský groš pomáhají k zavedení fašistické totality a chudoby lidí co na tuto zbohatlíckou svoloč dřou !!

PENNYS
7. 5. 2022 12:13
Odpovědět  Boomer

BOMBA VŠE PRAVDA JEST!

janle57
7. 5. 2022 09:50

Po takovémto projevu Číny v OSN musí být Mickey Mousům a jejich podržtaškám v Evropě
jasné,že v případě konfliktu budou tyhle země držet spolu a to je konec západního světa,
s vojenskou silou Evropy a s její bojovou morálkou v podobě armád Itálie,Řecka,Portugalska
atd. si Rusové starost nedělají,zkušenosti z II.sv.války to potvrzují,v případě konfliktu
se celá Evropa sesype sama,pak jen stačí vyřídit společně Ameriku a bude vymalováno,
osobně věřím,že se jim to povede jen ekonomickými zbraněmi,pokud ti západní zaprodanci
něco sami nevyprovokují.

Gales
7. 5. 2022 11:31

Však voni ty hajzly v Číně moc dobře znají a proto podporují rusy.A dobře dělají.

Milan ze Zahrady Čech
7. 5. 2022 11:33

Bojdejť by nepodpořili. Dobře vědí, že jim jde také o přežití.

Miroslav
7. 5. 2022 21:07

Po 2.WW byla ze souhlasem 4 světových vítězných mocností provedena v nacistickém Německu denacifikace a demilitarizace a nikdo proti tomu nebyl. Proč když provádí Rusko na Ukrajině nyní denacifikaci a demilitarizaci s plánem neutrální Ukrajiny Západ v čele s USA, EU a NATO tak šílí a podporuje Ukrajinský fašismus a genocidu obyvatel Ukrajiny a referendem uznaného Donbasu ??? Jediné rozumné vysvětlení tohoto nedobrého jevu je, že Západ je totalitní, fašistický a zločinný jako fašistická zrůda Hitler a v EU oslavovaný Soros a Kalergi co plánuje genocidu lidstva a tady je důkaz, jen upozorňuji, že to není konspirační teorie, nýbrž současná děsivá realita: https://m.mojevideo.sk/4crm