Krize UKRAJINA

Polsko přestane od 1. července vyplácet dávky ukrajinským uprchlíkům

Polsko od 1. července přestává vyplácet dávky ukrajinským uprchlíkům. Nyní musí chodit do práce a vydělávat si na živobytí sami. Maňana podle očekávání končí a postupně nastupuje krutá každodenní práce pro pána – již tradiční pro ukrajinské nevolníky.

Samotný příběh s postupným rušením výhod (a to nejen v Polsku) rozhodně není nový, svého času se první toky uprchlíků ze Sýrie také setkaly s různými výhodami a výsadami, jelikož se očekávalo, že Asad bude brzy poražen a oni se vrátí domů do „svobodné a demokratické Sýrie bez diktátora Asada, který musí odejít“. Ale měsíce a roky plynuly a Asad neodcházel a neodcházel. A uprchlíci se nevraceli a nevraceli.

A už pár měsíců po začátku války v Sýrii začaly země, které přijímaly syrské uprchlíky, přemýšlet, jak jejich tok omezit (mimo jiné tím, že Erdoganovi zaplatí miliardy eur, aby je nepustil do Evropy), nebo jak je poslat zpět do Sýrie nebo Turecka. 

Totéž se děje s Ukrajinou v rámci její syriezace. Uprchlíci jsou hračka s krátkou životností, která se velmi rychle omrzí a do popředí se nedostávají otázky pomoci, ale otázky jako „omezení migračního toku“, „vykořisťování levné pracovní síly“, „minimalizace nákladů na vysídlené osoby“.

Slyšeli jste teď například o uprchlících z Afghánistánu, kteří v srpnu 2021 uprchli ze země v závěsu za americkými vojáky na pozadí valícího se přílivu Talibanu? 

Tam „pohádka o západní pomoci“ skončila ještě rychleji.

https://bit.ly/3tcXaMA

sdílet na

8 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře
Frank
2. 6. 2022 22:42
Ohodnotit příspěvek :
     

Ale copak to, pšonkům docházejí chechtáky?

Josef
2. 6. 2022 23:20
Odpovědět  Frank

Franku, tady nejde ani tak o chechtáky, ale o území a kdo tam bude panská rasa a kdo nýmand. Myslíte, že z Ukrajiny na západ utekli chudáci z frontové línie? Nebo to byl snad někdo jiný. Na hranicích Polska a Ukrajiny to byl stále stejný obraz. Akorát ty úplatky – pardon poplatky se nějak zvýšily. Takže nakonec o ty chechtáky jde vlastně taky. I když nikdo nechce zlotý nebo hřivnu.

2. 6. 2022 23:52
Ohodnotit příspěvek :
     

Áááááá, haličsko-polskej kamarádčoft nabírá na rychlosti.

KarelDar
3. 6. 2022 01:30
Ohodnotit příspěvek :
     

Není daleko doba, kdy se válka Rusko-Ukrajinská obrátí v Polsko-Ukrajinskou. Nebo snad někdo čeká, že se Ukrajinci vzdají dalších území? To by jim zůstal jenom Kijev. Možná…

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
3. 6. 2022 02:32
Odpovědět  KarelDar

Vzdají území? Nebýt ruských carů a po nich sovětských vládců, zaujímala by Ukrajina téměř osmkrát menší území - to jest plus minus jako ČR (ČR - ne ČSSR!). Nevěříte? Tož se jukněte, kolik území a od koho dostalo Malorusko od ruských tyranů za pouhá tři století (dokonce přesně na rok) darem! DAREM !!! Přečtěte si i ten kratičký text nad tím. Ono se totiž už zapomnělo na Gosudarovo vyjádření krátce před specoperací. cont.ws/@slavikapple/2215057

Helena
3. 6. 2022 11:30
Ohodnotit příspěvek :
     

Správné by bylo zavést toto i u nás. Uprchlíci zneužívají náš systém.

Gales
4. 6. 2022 13:09
Ohodnotit příspěvek :
     

Asi uprchlíci mění zlotý hned za doláče – jako u nás koruny,tak už pšontkům dochází dolar.

Jura
4. 6. 2022 20:06
Ohodnotit příspěvek :
     

No nic přestěhují se do Česka , tady se rozdává hlava , nehlava , signalista a jeho smečka bude ždímat Čechy .