politika

Horší než v roce 1945: Kedmi předpověděl strašlivý konec oživenému německému Wehrmachtu 

Přání Německa získat největší ozbrojené síly v Evropě bude mít pro Berlín smutné důsledky. Tento názor sdílel i izraelský expert Jakov Kedmi. Zdůraznil, že Polsko bude opět první obětí.

Německý kancléř Olaf Scholz nedávno oznámil záměr německého vedení vytvořit největší armádu mezi evropskými zeměmi NATO především k odražení „hrozby z východu“.

Předsedkyně obranného výboru Bundestagu Marie-Agnes Strack-Zimmermannová zároveň také upřesnila, že modernizace německých ozbrojených sil bude probíhat pod hesly ruské hrozby.

Bývalý šéf izraelské služby Nativ Jakov Kedmi v komentáři k prohlášením Berlína poznamenal, že Němci zapomněli na jeden velmi důležitý bod. V polovině 20. století mělo Německo největší armádu v Evropě.  Jak to s ní dopadlo, všichni moc dobře vědí. V současné době bude mít pokus znovu stát se lídrem v této oblasti pro Německo mnohem hroznější důsledky, domnívá se expert.

„Konec bude hrozný ve srovnání s tím, co bylo v roce 1945. Tento konec bude hrozný jak pro tuto armádu, tak pro Německo. Tentokrát není žádný Stalin. A jeho výraz, že německý národ zůstává, již nikdo nebude realizovat“ řekl Kedmi ve vysílání talk show „Večer s Vladimirem Solovjevem“.

Podle experta Evropa v současnosti absolutně nedokáže využít svůj demografický a finanční potenciál k vytvoření schopné armády. A v minulém století se to podařilo pouze Německu. Němcům však dnes zcela chybí ideologie a také neexistuje žádný Führer, což jim v minulosti umožňovalo dobýt celou Evropu. Berlín by si proto měl velmi dobře rozmyslet, než udělá takový unáhlený krok, shrnul Kedmi.

P.S.

V Moskvě na stanici metra Majakovskaja byl nainstalován hologram zobrazující slavný projev soudruha Stalina z 6. listopadu 1941.

“Pokud Němci chtějí vést vyhlazovací válku, dostanou ji” řekl tehdy Stalin.

Velmi symbolické. Vzhledem k prohlášení Scholze o vytvoření nejmocnější armády Evropy v Německu.

Polsko bude opět první obětí: Kedmi vyhodnotil transformaci Bundeswehru na Wehrmacht.

Německý kancléř Olaf Scholz svým nedávným prohlášením odhodil svou poslední masku a ukázal celému světu revanšistickou náladu německé vládnoucí elity.

Jeho dalším krokem může být klidně návrat ke starému sloganu Drang nach Osten. 

Polsko a pobaltské země jsou nejspíš rády, že se jim konečně podařilo nakazit Německo rusofobní hysterií. Nechápou, že oni sami se stanou prvními oběťmi obrody německého fašismu, jako tomu bylo před více než 80 lety.

Nezáviděníhodný osud Polska ve studiu politické talk show „Večer s Vladimirem Solovjevem“ předpověděl vojenský expert, bývalý šéf izraelských speciálních služeb Jakov Kedmi, když komentoval slova německého kancléře o nutnosti vytvořit nejsilnější armádu v Evropě, především k odražení „hrozby z východu“. 

Scholz totiž oznámil přeměnu Bundeswehru na Wehrmacht se všemi z toho vyplývajícími důsledky.  Zejména pro nejbližší sousedy Německa.

“Dnes je shozena poslední maska. Ukazuje se, že Bundeswehr se mění ve Wehrmacht. A starý slogan Drang nach Osten se stává sloganem současného aktualizovaného Wehrmachtu. A nikdo se za to nestydí. A co je nejdůležitější, za jakého kancléře se to děje?  Sociálního demokrata. To se v Německu ještě nikdy nestalo. Tedy do jaké míry degradovala demokracie či takzvaná elita na Západě, když tento revanšistický krok provádí předseda Sociálně demokratické strany Německa. Na místě Willyho Brandta.  Dokážete si to vůbec představit? Ale to je takový proces. A Německo, pokud se rozhodne vytvořit jaderné zbraně, nebude potřebovat více času než Japonsko.  Mimochodem první obětí takového Německa se stane Polsko. Pak budou rozdrceny i pobaltské státy,“ předpověděl Kedmi oživení fašismu v Evropě.

Jediné, co může takovému vývoji událostí zabránit, je podle odborníka nedostatek vojáků. Pokud se Německu v blízké budoucnosti podaří obnovit instituci povinné vojenské služby, pak se za dva roky mohou uskutečnit sny zatím ještě skrytých fašistů v Berlíně. A velká válka začne znovu.  Jenom nyní podle nových pravidel, ale se stejnými hráči.

Pro Pokec přeložila Janinna.

https://bit.ly/3zcPJZy
https://bit.ly/3x6NX9A

sdíletj na

7 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře
Milan ze Zahrady Čech
3. 6. 2022 00:39

Myslím, že z tohoto mraku pršet nebude. Málo prostoru, ale věřím tomu asi tak na stejné úrovni, jako věřím v prosazení green dealu. Hodně peněz, hodně sra-ček, a na konci velký průser.
Akorát se divím, proč se Kedmi diví tomu, že sociální demokrat Olaf Scholz kráčí ve stopách národního socialisty Brigadeführera SS Fritze von Scholze.

Milan ze Zahrady Čech
3. 6. 2022 02:02

opr. …ve stopách svého dědy, národního socialisty…

Ladislav
3. 6. 2022 06:05

Budu vžy tvrdit, že tenkrát měla udatná Sovětská vojska vybít ty němce do posledního! Nedají nikdy pokoj! Dějiny jsou toho důkazem! Jan Žižka věděl jak na ně!

Frank
3. 6. 2022 07:19
Odpovědět  Ladislav

Souhlas.

janle57
3. 6. 2022 09:02
Odpovědět  Ladislav

Přesně tak,kdyby teď u nás vládl Žižka nebo někdo s jeho názory,
nikdy bychom nebyli krmelcem Německa,našich úhlavních historických
nepřátel,jsou to nejhorší cizáci ze všech v Evropě !!

Gales
4. 6. 2022 10:08

Tak ty válečníky pošlete na ukrajinu hned. Ať se to tam veme z jedné vody načisto.

Karel
4. 6. 2022 23:11

Kedmi se soustřďuje pouze na Německo. Zapmíná ale, že o jeho touze mít největší a nejsilnější armádu budou rozhodovat jak Američané, tak Rusové. A možná i obrovské skryté síly v Asii a na Dálném východě. A ty nejsou zanedbatelné. Německo to nebude mít jednoduché.